Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

NetApp Hakkında

  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

NetApp Hakkında

  1. 1. NetApp Hakkında 1992 yılında kurulan NetApp, sunduğu donanım ve yazılım özellikleri ile veri depolama, yedekleme, iş sürekliliği, felaket kurtarma, arşiv ve güvenlik çözümlerini yüksek performans, yönetim kolaylığı ve düşük toplam sahip olma maliyeti ile sunar. 12.000’den fazla çalışanı ve dünya genelindeki 150 bölge ofisi ile NetApp, veri depolama ve yönetimi alanının lider şirketlerindendir. NetApp, Fortune 1000, S&P 500, NASDAQ 100’ün bir parçası olup en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasındadır. Kolay yönetilebilir, hızlı, güvenilir ve kolay ölçeklenir bir depolama çözümü sunan NetApp ürünleri ile SAN ve NAS yapılarını yatay ve dikey olarak genişleyebilen tek bir sistemde toplayabilir, felaket kurtarma amaçlı veri replikasyonu yapabilirsiniz. İş sürekliliği için yerel ya da uzak mesafelerde veri kaybı olmaksızın aktif aktif çalışan veri depolama altyapıları oluşturabilirsiniz. NetApp’ın tüm ürün ve hizmetlerin merkezinde esneklik ve sadelik yer almaktadır. Mimarisinin esnekliği sayesinde kurumunuzun ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hızlı ve ekonomik olarak veri depolama ve yönetim imkânına sahip olursunuz. NetApp tüm işletmelerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak çözümleri sunmak için Cisco, Microsoft, Oracle, VMware, Citrix, SAP, Fujitsu, Symantec, Commvault gibi sektörün önde gelen firmaları ile stratejik işbirlikleri yapmakta ve üst seviyede ortaklık kurmaktadır. Veri depolama ve yönetimi konusunda geniş bir ürün portföyüne sahip olan NetApp, bütünleşik veri depolama çözümlerinin yanı sıra; - Flash çözümleri ile sıra dışı uygulama performansı ve akıllı veri yönetimi - E-serisi ile yüksek bant genişliği ve en uygun fiyat/kapasite çözümleri (HPC, medya içerik yönetimi, CCTV, Hadoop) - StorageGRID ile yapısal olmayan veriler için obje tabanlı içerik depoları - FlexPod ve Evo Rail ile özel bulut ve bütünleşik altyapılar - SteelStore ile eşzamanlı tekilleştirme, sıkıştırma ve şifreleme sağlayan buluta entegre yedekleme - OnCommand Yönetim Ailesi ile geniş SAN ortamlarda heterojen kaynak planlaması ve yönetimi ile sanal ortamlar için kaynak yönetimi çözümleri sağlamaktadır.
  2. 2. Veri Artışını Kontrol Altına Alın ve Kesintisiz BT Operasyonları Sağlayın NetApp® Data ONTAP®, düşük risk ve maliyetle değişen iş ihtiyaçlarınıza göre adapte edebileceğiniz bütünleşik ve yatay olarak ölçeklenen veri depolama platformu sağlar. Dünyanın 1 numaralı veri depolama işletim sistemi olan DataONTAP, özel, genel ve hibrit bulut altyapıları oluşturmanız için size en doğru çözümü sunmaktadır. Clustered DataONTAP ile yazılım özellikleri açısından zengin tek bir platformda BT çalışanlarınızın sayısını arttırmanıza gerek olmaksızın altyapınızı yatay ve dikey olarak ölçeklendirebilirsiniz. Kesintisiz Operasyonlar  Bakım, donanım yenilemeleri ve yazılım güncellemelerini işinizi kesintiye uğratmadan gerçekleştirin.  Planlı ve planlanmamış kesintilerin önüne geçin. Kanıtlanmış Verimlilik  Veri depolama maliyetlerinizi endüstrinin en geniş depolama verimliliği özelliklerini kullanarak düşürün.  Farklı performans, kapasite ve güvenlik ihtiyaçları olan iş yüklerini tek bir altyapıda konsolide edin. Kesintisiz Ölçeklenebilirlik Uygulamadan bağımsız olarak kapasite, performans ve operasyonlarınızı ölçeklendirin.  Uygulamalarınızı tekrar yapılandırmaya gerek kalmaksızın SAN ve NAS verilerinizi terabyte seviyesinden onlarca petabayte seviyesine çıkarın.
  3. 3. Bütünleşik Veri Depolama Mimarisi NetApp® DataONTAP®, sunduğu bütünleşik depolama mimarisi ile SAN ve NAS depolama mimarileri ile farklı erişim protokollerini yatayda genişleyebilir tek bir depolama altyapısında sunarken verileriniz için de kesintisiz operasyon sağlar. SAN mimarisi sunuculara FCP, FCoE, iSCSI protokolleri üzerinden blok seviyesinde erişim imkanı sağlarken, NAS mimarisi Unix/Linux türevleri ve Windows işletim sistemleri için NFS, pNFS, CIFS protokollerinin kullanımıyla dosya seviyesinde depolama imkanı sunmaktadır. NetApp, sahip olduğu dikey ve yatayda büyüyebilir bütünleşik depolama mimarisi ile bu iki teknolojinin tek bir depolama altyapısında aynı anda kullanımını destekleyerek, yönetim ve toplam sahip olma maliyeti açısından en etkin çözümü sunmaktadır.
  4. 4. Endüstri Lideri Depolama Verimliliği Clustered DataONTAP veri yönetim görevlerini basitleştirerek verimliliği arttırır ve BT çalışanlarının işletmenin büyümesine odaklanmasını sağlar. Veri Alan Kullanımı - Veri alanlarının kapasite etkin sanal klonlarını oluşturun. - Verilerinizin kapladığı alanı azaltmak için eş zamanlı ya da sonradan gerçekleştirilebilen veri sıkıştırma özelliklerini kullanın. - Birincil ve ikincil depolama sistemleri üzerinde tekilleştirme kullanarak tekrar eden veri bloklarından kurtulun. Maliyet Etkin Depolama - Thin provisioning ile gerektiğinde fiziksel kapasite atayarak satın alma maliyetlerini düşürün. - Farklı iş yükleri için geliştirilmiş servis kalite yönetimi (QoS) ve multi-tenancy özelliklerini kullanarak, paylaşımlı depolama yatırımınızdan en yüksek verimi elde edin. - Sanal veri katmanlandırma ile SATA disk kullanımı ve çoklu disk arızalarına karşı koruma özellikleri ile TB maliyetlerinizi %46’ya varan oranda düşürün. - Diğer üreticilerin veri depolama sistemlerini NetApp FlexArray ile sanallaştırarak kullanım ömürlerini uzatın. Temel Clustered DataONTAP® Özellikleri:  Tümleşik depolama mimarisi ile eş zamanlı protokol erişimi  Veri tekilleştirme ve sıkıştırma  FlasPool ve FlashCache ile veri katmanlandırma  FlexVol® ve Thin Provisioning  FlexClone ile kapasite gerektirmeyen sanal klonlar  FlexArray ile diğer üreticilerin veri depolama sistemlerini sanallaştırma imkanı  Servis Kalite Yönetimi

×