2014.07.14 happyweek 76

383 views

Published on

health, longevity, living, home, interior, office, success, profit, money, family, company, firm, future, summer, joy, pleasure

Published in: Lifestyle
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
383
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

2014.07.14 happyweek 76

  1. 1. www.akademiestesti.webs.com TÝDEN OD 14.7. 2014 Č. 076 TÝDENÍK PRO HAPPIES Z ČR A OKOLÍ www.akademiestesti.webs.com Krása a zázraky jsou všude kolem nás. A protože jste stále v měsíci krásy, měli byste toho co nejvíce využít. Pokud krásu nevnímáte, pak byste se to měli rozhodně naučit. Přicházíte tím o jedno z největších bohatství života. Jak se říká: Bůh stvořil člověka do zahrady Eden – ráj. Každý člověk se tak rodí do ráje. A protože víte, že v celém známém světě vzájemně působí energie Jin a Jang, tedy dva opačné póly téhož, tak také víte, že druhým pólem (tedy opakem) ráje je peklo. Jakmile přestanete vnímat jeden z těchto pólů, automaticky vnímáte ten druhý. Takže pokud nevnímáte ráj, vnímáte peklo. Vnímáním krásy se tak osvobozujete od všeho ošklivého. Naopak, když krásu nevnímáte, pak tím dáváte prostor opaku krásy, aby ovládl váš život. Krásu opravdu nemusíte hledat. Je všude. Je i tam, kde teď právě čtete tento HAPPYWEEK. Stačí se jen podívat. Dívat se a jen se dívat. Nic víc. Zadívejte se na cokoliv, co máte kolem sebe. Může to být nábytek, květina, polštář, počítač, stěna atd. Opravdu cokoliv. Zadívejte se na tuto věc a jen se dívejte. Nepřemýšlejte o té věci, nehodnoťte ji. Jen a jen se dívejte. Snažte se přestat myslet na něco jiného. Vnímejte barvy, tvary, strukturu dané věci. A jen se dívejte. Velmi často již po malém okamžiku prožijete něco jako malý úžas. Uvidíte věci, které jste nikdy před tím neviděli. Uvidíte tvary, odstíny barev, prolínání. Uvidíte mnoho detailů, které vytváří celek, ale zároveň jsou krásné samy o sobě. Po určité chvíli ucítíte, že tuto krásu, tuto novou, právě objevenou krásu, považujete za zázrak, možná malý zázrak. Ale uvědomíte si, jak je vše kolem vás zázračné, krásné, propojené. Uvědomíte si, že vše je jen součástí celku. A krása každé části přispívá právě ke kráse celku. Vím, že pro vás, kteří nejsou zvyklí se dívat, nebo jen tak sedět v klidu a odpočívat či meditovat, může být toto dívání se těžké. Budou vás neustále přepadat myšlenky, budete o dané věci přemýšlet. To ale nevadí. Nechte ty myšlenky odejít, jen je dále nerozvíjejte. Když vás něco napadne, nechte to zase odejít a stále se dívejte. Objevením krásy a tím, že ji vpustíte do svého života, vytěsníte vše ošklivé. Jak řekl Einstein: tma není tma. Tma je nedostatek světla. A stejně tak vše ošklivé je nedostatek krásy. Čím více ji do svého života vpustíte, tím méně zažijete toho ošklivého.
  2. 2. www.akademiestesti.webs.com VŠEHO MOC ŠKODÍ Žijeme ve světě, kdy jakoby nic není dost. Zdá se, že lidé se naučili vše poměřovat kvantitou. Velikost, množství, to je to, co si lidé hlídají. Pozornost, kterou lidé věnují množství, tak oslabuje pozornost, kterou by také měli věnovat kvalitě. Důraz na kvantitu byl poměrně „jasný“ v dobách, kdy byl velký nedostatek. Dostatečné množství čehokoliv bylo důležité pro přežití. Lidé tehdy nevěděli, zda-li za nějakou dobu dostanou znovu. A tak se snažili pro sebe „urvat“ co nejvíce, aby byli zabezpečeni. S vývojem civilizace se toto snažení o zabezpečení formou kvantity zvrátilo v honbě za mamonem. Lidé stále zvětšovali své majetky, i když již dávno nešlo o zabezpečení života. Stalo se to dokonce formou prestiže. Kdo měl víc, byl více uznávaný a měl lepší postavení ve společnosti. Hromadění majetku se pak spojilo s posilováním moci. Tím se množství jasně posunulo do větší pozornosti lidí, než kvalita. Kvantita tak stále vítězí nad kvalitou. Tato, v dnešní době, nesmyslná honba za množstvím se dostala již do takového extrému, že škodí životu a zdraví lidí. Honba za majetkem člověka velmi vyčerpává. Nejprve takový člověk musí ze sebe vydat mnoho energie na získání takového majetku. Jakmile určité množství majetku získá, musí pak vynakládat dlouhodobě hodně energie na jeho ochranu. Musí se o něj starat. Tj. takový majetek je automaticky vždy STAROST. Takže čím více majetku máte, tím více starostí si způsobujete. Vy již víte, že vše nové, tj. i nový majetek, má v rámci energií Ba Gua energii Gua 7. Sedmička vám umožňuje získávat nové věci do života, ale zároveň vám říká, že si máte užívat radost. A protože vše nové je automaticky starost, je pak otázkou, zda-li je to zároveň i radost. Pokud ne, pak byste si takové nové věci do života vůbec neměli pouštět. Znám mnoho movitých lidí. Mají opravdu hodně majetku: nemovitosti, společnosti, autoparky, akcie, peníze, drahé kovy apod. Mnozí mají nemovitosti po celém světě. Vědí, že některé z těchto nemovitostí pravděpodobně za celý život nenavštíví. Ale jak se říká: „Nekup to, když to bylo tak levné.“  Všichni lidé, kteří mají velké majetky musí celý život vynakládat velké množství energie na jejich správu. Pokud jim tato správa majetku přináší radost, pak je vše v pořádku. Pokud jim ale starost o majetek pouze leze na nervy, pak je takový majetek pouze zátěží a zkracuje jim život. Je velmi důležité, abyste měli v životě jen to, z čeho se umíte i radovat. Pokud se musíte jen „honit“, abyste vše stihli, o vše se „jakž takž“ postarali, pak je něco špatně. Nechte si v životě opravdu jen to, co vám přináší radost, ale i radost z toho, že se o danou věc můžete starat. Vše ostatní je jen zátěží, která vás vyčerpává, bere vám energii zdraví i dlouhověkosti.
  3. 3. www.akademiestesti.webs.com ŽIVOT V PĚTI SMYSLECH Fyzický svět kolem sebe vnímáte pomocí pěti smyslů. Nejvíce vjemů získáváte pomocí zraku. Mnoho lidí se tak orientuje hlavně zrakem. Dokonce můžete mít pocit, že vaše „JÁ“ sedí právě v hlavě, v místě za očima. Své já tak často můžete asociovat právě se smyslem vidění. Zrak velmi silně působí na vaše vědomí. Čemu ale nejvíce věnujete pozornost, aniž byste si to uvědomili, je váš čich. Čich je primární „detektor“ nebezpečí. Cítit můžete vše, aniž byste to ještě viděli. Zrak je velmi omezen. A proto to, co nevidíte, zkoumáte dalšími smysly. Čich je tak opravdu primárním zdrojem rozhodování, zda je daná věc v pořádku, či nikoliv. Vnímání všemi pěti smysly je umění. V hektickém životě lidé věnují pozornost svým smyslům jen na opravdu nezbytnou dobu a pak je jakoby „vypínají“. Je to určitě nutné, protože jsou místa, kde zapnutí všech pět smyslů na 100% by mohlo být naopak velmi nezdravé. Jen si vezměte, v jakém hluku žijí lidé ve městech, kolik zrakových vjemů máte kolem sebe každou vteřinu, miliony zdrojů informací apod. Smysly jsou však pro vás také zdrojem energie. „Krmí“ vás právě krásou věcí kolem vás. Ty mohou krásně vypadat (zrak), krásně vonět (čich), krásně chutnat (chuť), krásně znít (sluch) či být krásné na dotek (hmat). Naučte se krásu vnímat všemi smysly. Důležité je to u jídla. Přičichněte si, prohlédněte si ho, vychutnejte, zaposlouchejte se…… Zjistíte, že tak z jídla dostanete daleko více energie, než jen kalorie. ŽIVOT V PĚTI SLOVECH Na stránkách Richarda Bransona (majitele společností Virgin) jsem narazil na velmi zajímavou myšlenku. Jak víte, svět lidí je vnímán slovy. I začátek Bible říká: Na počátku všeho bylo slovo. Slovo totiž zhmotňuje vše kolem nás. Pokud nedokážeme něco popsat, tak to pro nás neexistuje. Neumíme to zařadit, neumíme to hodnotit. Jakmile však k něčemu přiřadíme slovo, zhmotníme to. Hmota je Jin a s energií Jinu umíme pracovat. Z toho tedy vyplývá, že svět lidí je vlastně světem slov. Co dokážete popsat slovy, toho také dokážete dosáhnout. Richard zde říká: pokud to umíte vyslovit, umíte to i udělat. Richard zde říká, že pokud je tedy svět světem slov, měli by si lidé umět vytvořit svůj svět tím, že ho pojmenují. A k takovému pojmenování stačí pět slov. A zde je to zajímavé, to je také proč mě tento článek zaujal. Pět je z hlediska Ba Gua střed, tedy JÁ. Takže pokud dokážete pěti slovy popsat co jste, vytvoříte si tím svůj svět, stvoříte tak sami sebe. V článku je pár příkladů: • Já miluji tvořit nové věci. • Pomáhám lidem učit se jazyky. • Vytvářím lepší prostředí pro život. • Atd. Zkuste i vy napsat v pěti slovech svůj život. Pokud se vám to podaří, uvidíte, že vaše životní cesta bude najednou jasná a bude se vám kráčet daleko lépe. Vše bude snadnější. Budete hned umět rozeznat, co máte dělat a co již není vaší cestou. A jakých je mých pět slov? • Pomáhám lidem žít šťastný život.
  4. 4. www.akademiestesti.webs.com HAPPILLIONAIRE MÁTE SPRÁVNÉ LIDI? www.happillionaire.wordpress.com Znám CFO, který je velmi kreativní. Znám také kreativního ředitele, který miluje Microsoft Excel. Má to smysl? Pouze tehdy, pokud znáte jejich přirozené osobnosti. Protože kdybyste je znali, s největší pravděpodobností byste je nepřijali na tyto práce - kreativní osobu na pozici finančního ředitele a tabulkového maniaka pro reklamní kreativity. Bohužel, většina lidí, nejsou na správných pracovních místech. Proč? Protože neznají své přirozené nadání. Většina lidí má tendenci dělat práci ne na základě jejich přirozeného talentu, ale na základě toho, co chtěli jejich rodiče, co se zdálo být "cool job", co bylo „in", atd. Proto museli udělat něco: naučit se nové dovednosti, něco nového se naučit a dělat těžkou práci, aby si dovednosti, jež potřebují pro svou práci, osvojili. Ale protože jim tyto dovednosti nejsou přirozené, nemohou být v takové práci "nejlepší". Nikdy nemůžete srovnávat klavíristu s talentem, se kterým se již narodil s klavíristou přirozeného talentu, který musí trávit deset hodin denně cvičením. A totéž platí pro každou práci. Takže ..... můžete odpovědět na otázku: "Máte správné lidi?" Pokud neznáte jejich přirozené nadání, tak nemůžete. Protože musíte znát přirozený talent lidí, než si je najmete na určitou práci. Můžete použít různé druhy psychologických testů atd. Ale tady je jeden háček: lidé mají tendenci odpovědět na otázku "správně", spíše než to, co je ve skutečnosti pravda. Pokud potřebuji práci, a já vím, že kreativita je důležitá, chtěl bych odpovědět na otázku: Jste kreativní? NE? V žádném případě! Odpovím ANO. Tak jak víte z dotazníku, jestli jsem kreativní, nebo ne? (Já vím, že budou některé další otázky, které by mohly odhalit moji kreativitu ..... ale jak přesně?). 8 let využívám osobní I-Ťing, který mi pomáhá poznat skutečnou přirozenou osobnost a talent. To mi dává jasnou představu o potenciálu každého člověka. V případě, že vím, že je aktivní, vášnivý, rychlý a dokonce i agresivní, tak vím, co mohu od této osoby očekávat. Vím, jaké odpovědnosti a pravomocí může mít. Vím, v čem bude dobrý, a naopak v čem nikdy excelovat nebude. Mým jediným úkolem je tedy pomoci této osobě rozvinout její přirozený talent na maximální úroveň. A co je ještě krásnější - bude dělat tuto práci s láskou, protože to bude pro něj 100% přirozené, tj. bez frustrace, žádná nenávist, žádné problémy atd. Ujistěte se, že znáte přirozené talenty svých lidí (ne naučené). Dejte jim práci podle nich, a ujistěte se, že je dále rozvíjejí. V případě, že budete potřebovat pomoci se svým týmem, nebo chcete se dozvědět více, neváhejte a kontaktujte mě.
  5. 5. www.akademiestesti.webs.com NAPLŇTE SVŮJ DOMOV ENERGIÍ HOJNOSTI Pomalu ale jistě přichází energie sklizní a plody vaší dosavadní práce. Je to období, které začíná právě v průběhu července a bude se pomalu přesouvat do srpna a září. Je to část roku, kdy by se měly maximálně projevit výsledky vaší práce. Bohatost úrody jasně dodává energii bohatství i do vašeho života. Právě interiér je ideální prostředí, kde tuto energii bohatství můžete posílit právě nyní. Energii bohatství posilujeme hlavně v Gua 4 (pro ty z vás, kteří nevědí, kde Gua 4 ve svém interiéru najdete, je to vzdálený levý roh z pohledu od vstupu do bytu, domu či místnosti. Tento roh byste měli právě nyní proměnit v roh hojnosti. Dávejte sem mísy plné ovoce a zeleniny. Dávejte sem bohaté rostliny, které právě nyní kvetou. Celý prostor Gua 4 proměňte v místo, kde se zrcadlí bohatost vašeho života. Je velice důležité, aby Gua 4 bylo stále „živé“. Proto často měňte jeho vzhled. Měňte druhy ovoce a zeleniny, často vyměňujte květiny, které sem dáváte. Celý prostor může vypadat i chaoticky. Důležité je, abyste měli pocit, že všeho máte dost a můžete vytvořit i pocit mírného přebytku. O přebytky je dobré se dělit, takže byste ze svých zásob v Gua 4 mohli udělat i menší nadílku pro své sousedy či přátele. Pokud např. napečete ovocný koláč, pak jej můžete dát právě do Gua 4 a kousek koláček dát např. svým známým apod. Takto vyzdobený interiér dodá opravdu velmi silné energie bohatství do vašeho života. Tak je využijte. ČERNÁK INTERIOR DESIGN Blog: www.cernakinteriordesign.wordpress.com - klikněte ZDE Služby ČERNÁK INTERIOR DESIGN si objednejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479 www.cernakinteriordesign.webs.com, Blog: www.cernakinteriordesign.wordpress.com
  6. 6. www.akademiestesti.webs.com V třicáté druhé kapitole nám Starý Mistr připomíná velmi důležitou věc: svět a život je velmi jednoduchý. Vše ve vesmíru a přírodě je dáno jednou energií, jejíž součástí jsou i lidé. Pokud se lidé této energii podvolí, využijí-li ji ve svůj prospěch, pak nemusí s ničím bojovat, nic měnit. Vše v přírodě je nastaveno na blahobyt a hojnost. V přírodě je všeho více, než je možné spotřebovat. Pokud lidé využijí zákony přírody a budou-li se jimi jen řídit, pak budou mít všeho dostatek. Lidé však mají tendenci vše pojmenovávat a tím i měnit podstatu přírodních zákonů. Pokud budeme zákony, řády a pořádky dodržovat, nedojde nikdy k bojům. Boje jsou pouze vyčerpávající a nikdy nepřinesly nikomu větší a dlouhodobý zisk. Vždy jsou ztrátou. Naopak, dodržování zákonů vždy vede k hojnosti. Tak je vše v celém vesmíru a v přírodě nastaveno. To je cesta přirozenosti. Kapitola 33 Kdo zná druhé, je chytrý, Kdo zná sebe, je moudrý. Kdo přemáhá druhé, je silný, Kdo přemáhá sebe, je mocný. Kdo se umí spokojit, má hojnost, Kdo dovede vytrvat, má vůli. Kdo se neodchyluje od svého učení, Má dlouhé trvání. Kdo smrtí nezaniká, Má stálé trvání. Víte, jak dlouho a neustále prosazujeme poznání sebe sama. Jak neustále zdůrazňujeme důležitost poznat svůj Astrotyp. Bez poznání sebe sama není možné nikdy dojít ke své cestě a na ní dojít ke svému cíli. Dokud neznáte sebe sama, nemůžete žít svůj život. Nikdy tak nemůžete životu rozumět. Pořád vám bude unikat jeho krása a vaše štěstí. Teprve až poznáte sebe sama, porozumíte životu. Teprve, až porozumíte životu, dokážete vytvářet štěstí. Veškerá síla člověka vychází z poznání sebe sama, svých talentů, svého potenciálu, své síly, své moci. Teprve když člověk tuto svoji sílu pozná a používá ji, stane se mocným ve svém životě. Často hovoříme o majetku, o jeho velkosti (i v tomto čísle HAPPYWEEKu). Souvisí s Gua 4, energií bohatství. Vy, kteří sledujete náš výklad, víte, že bohatství musí být předem vymezené. Tj. musíte znát míru, kterou zvládnete. Jinak vás bohatství začne omezovat, vyčerpávat. Pokud znáte svoji míru, pak se dokážete spokojit, protože víte, že nemá cenu chtít víc. Vše nad tuto míru je již pro vás jen vyčerpávající. Hojnost tak v životě může zažít pouze takový člověk, který zná svoji míru a tu naplní. Pak prožívá svůj život v hojnosti. Další velmi důležitou otázkou je „UČENÍ“. Každý člověk by ve svém životě měl následovat takové učení, které nejlépe vyhovuje jeho JÁ. Jakmile se vydá cestou tohoto učení, pak se od něj nesmí odchylovat. Vytrvá-li ve svém učení, pak jeho život bude mít dlouhého trvání. I-ŤING říká: „Vytrvalost, štěstí.“ Vyberte si proto i vy své učení a neodchylujte se nikdy od něj. Pokud to tak uděláte, opravdu vězte, že váš život bude mít dlouhého trvání. Tato myšlenka je zdůrazňována v mnoha moudrých učení, v mnoha náboženstvích. Dodržování svého učení je opravdu velmi důležité. Dokážete tak vytvořit svůj odkaz a ten bude žít i po vaší smrti, neboť toto učení budete předávat těm, co přicházejí po vás a tím si zachováte stálého trvání. TAO TE ŤING
  7. 7. www.akademiestesti.webs.com PŘEDPOVĚĎ PRO ČR – ENERGIE V týdnu od 14.7. převládají klidnější vodní energie. Vrhněte se do získávání informací, využívejte svou intuici. Měl by to být celkem klidný týden, tak to nepřehánějte s přílišnou aktivitou. •PONDĚLÍ – NETOPÝR 7-8-3 •Týden začne poměrně nestálými energiemi. Připravte se, že vše se může stále měnit, že co jste si domluvili, nemusí za chvíli platit apod. Nenechte se tím zaskočit, ani otrávit. – Jídlo: pokud si dnes objednáte nějaké jídlo, může se stát, že bude vypadat či chutnat jinak, než jste si představovali. Dnes je vhodný den vyzkoušet něco nového. •ÚTERÝ – KRYSA 6-9-4 •Překotné energie z pondělí mohou dnes nabrat určitý směr. Dnes vládne energie, která bude mít razanci a bude mít i svůj cíl. Pozor na netrpělivost. Vyhýbejte se překážkám, frontám či zácpám na silnici. Dnes je budete snášet hůř než jindy. Dobrý den pro zařizování různých věcí, administrativy apod. – Jídlo: dnes bude nejlepší, když si s přáteli vyjdete na jídlo někam ven. Spojte jídlo s příjemnou společenskou událostí. •STŘEDA – VLAŠTOVKA 5-1-5 •Ve středu pokračují energie vody. Dnes by však měly výrazně zpomalit a mohly by vám dopřát více času na zamyšlení, filozofické úvahy. Je dobré vyslechnout moudré rady zkušenějších či starších. Dnes se také můžete více a hluboce zamyslet nad svojí životní cestou, nad svým já. Můžete o rady požádat moudré lidi či své mentory. – Jídlo: dnešní jídlo by mělo být hlavně jednoduché. Mělo by to být něco, co vám chutná. Nedávejte prostor experimentům. •ČTVRTEK – VEPŘ 4-2-6 •I ve čtvrtek budou energie pomalejší. Přemění se však z filozofických úvah k materiální povaze vašeho života. Dnes je důležité, abyste měli všeho dostatek. Dobrý den na rozhojnění bohatství. Můžete dnes požádat o pomoc, např. i finanční. – Jídlo: dnes musí jídlo vypadat velmi bohatě a rozmanitě. Nesmí se jednat o nic jednoduchého, ideálně více chodů. Dobrou formou je např. švédský stůl. Rozhodně se dnes při jídle neupejpejte. •PÁTEK - DIKOBRAZ 3-3-7 •V pátek mohou energie ještě více zpomalit. Pro hodně jangové, dřevěné či ohnivé lidi mohou být velmi těžké. Mohou mít pocit, že se nic nehýbe. Využijte však tohoto zdánlivého klidu k vyřešení svých interních nebo rodinných záležitostí. Ideální den pro vytvoření dobrého zázemí, urovnání sporů v rodině, či ve firmě. – Jídlo: v pátek se držte tradiční kuchyně. Ideální den pro návštěvu rodiny. Využijte tuto příležitost a upevněte vztahy v rodině při oblíbeném rodinném jídle. Stmelí to celou rodinu. •SOBOTA – VLK 2-4-8 •Ani v sobotu se energie příliš nezrychlí. Nepouštějte se do ničeho zásadního. Hlavně dnes nehrajte na nikoho žádné divadýlko a pozor, aby divadýlko nezkoušel někdo na vás. Snažte se vše řešit jemně a mile. – Jídlo: v sobotu byste si měli užít jídlo se svým partnerem. Můžete si klidně vyjít i ven a vyzkoušet něco nového. Rozhodně ale neškudlete. Jídlo musí vypadat bohatě a rozmanitě. •NEDĚLE – PES 1-5-9 •Dnes se jen ujistěte, že jdete po své cestě a za svým cílem. Neporušujte žádná pravidla. – Jídlo: dnes jídlo musí být jednoduché a musí hlavně vyhovovat vám.

×