2014.07.07. happyweek 75

354 views

Published on

summer, health, life, family, prosperity, wealth, success, love, children, home, interior, design, business, company, management

Published in: Lifestyle
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

2014.07.07. happyweek 75

  1. 1. www.akademiestesti.webs.com TÝDEN OD 7.7. 2014 Č. 075 TÝDENÍK PRO HAPPIES Z ČR A OKOLÍ www.akademiestesti.webs.com Nejlepší energie roku jsou právě teď! Nenechte se o ně připravit! Léto přináší krásné a silné energie ohně. Po letním slunovratu se energie začínají pomalu oslabovat, což přináší lidem možnost jejich příjemné energie co nejvíce využít. Léto je období radosti a radovánek. Využijte toho naplno. Nenechávejte vše jen na dovolenou. Využijte každou chvíli, kterou můžete. To, co načerpáte v následujících dnech, z toho pak můžete žít velmi dobře až do příštího jara. Pokud jste dobře čerpali energie na jaře a do letního slunovratu, pak načerpáním energií června vytvoříte velmi dobrý základ pro své zdraví na podzim a v zimě. Podzim a zima jsou období, kdy jsou energie slabé a málo nás chrání. Proto na ochranu svých energií a zdraví vyčerpáváte hlavně své vlastní energie. A jejich zásobu si můžete vytvořit právě nyní. Jak maximalizovat užitek z letních energií? Jsou tři velmi silné zdroje letních energií: • Slunce • Strava • Pohyb na čerstvém vzduchu Sluneční energie vám dodá velkou sílu a hlavně posílí nejen vaše tělo, ale i vašeho ducha. Snažte se proto co nejvíce času trávit na slunečním svitu. Pozor však na jeho sílu. Být na slunci neznamená, že se musíte celý den „smažit“ na jeho paprscích. Měli byste dobře využívat harmonii slunce a stínu. Rozhodně pobyt na slunci nepřehánějte. Při příliš dlouhém a silném působení vás naopak oslabí. Letní plody – ovoce a zelenina – vám dodají dostatek zásob vitamínů a dalších zdravých elementů, abyste zůstali zdraví po celý rok. Čerstvé ovoce a zelenina by tak měly tvořit až 90% vašeho jídelníčku. Maso můžete v létě téměř úplně vynechat. Dalším silným zdrojem energie je pohyb na čerstvém vzduchu. Využívejte čerstvou ranní energii. Procházejte se v ranní rose. Choďte na místa, kde je zdravá energie vody, hodně čerstvé zeleně. Choďte hodně do lesa. Hrajte různé hry či sporty – nejlépe skupinové. Při sportech nedávejte důraz na výsledek, ale hlavně na zábavu. Buďte co nejvíce aktivní. Aktivitu však vyrovnávejte příjemným klidem a odpočinkem.
  2. 2. www.akademiestesti.webs.com KDE V LÉTĚ NAJDETE NEJLEPŠÍ ZDRAVOU ENERGII ? V přírodě, to dá rozum  - odpovíte asi každý. Ano, nejvíce zdravé energie najdete skutečně v přírodě. Jsou ale i další místa, vytvořená člověkem, která v sobě mají velmi silný náboj zdravé energie. Co to ale je ta „zdravá přírodní energie“? Vy, kteří se zabýváte zdravým životním stylem a máte např. i zájem o tradiční čínskou medicínu, víte, že této energii se již několik tisíc let říká „qi (čchi)“. Je však jen málo informací o tom, co to „ta qi“ vlastně je. Číňané jí říkají „životní energie“. Je to energie, bez které není možný život. Pokud nemáte dostatek této energie, pak se tělo neumí bránit napadení nemocemi a může i zemřít. Naopak lidé, kteří mají velmi dobrý a silný zdroj této energie, mají pevné zdraví a dožívají se dlouhého věku. Pojmem qi se zabývá několik let i věda. Zkoumala různé vlivy na zdraví a odhalila, že jsou místa, kde se zdraví daří lépe a místa, kde zdraví naopak trpí. Zjistilo se, že ta „zdravá“ místa mají silnou koncentraci tzv. negativních iontů (vše kolem nás naplňují tzv. pozitivní a negativní ionty – jejich poměr je důležitý pro kvalitu zdraví). Zjistilo se, že místa, kde je největší koncentrace negativních iontů, velmi pozitivně posilují zdraví a dokonce pomáhají léčit. Pozitivní ionty se vyskytují zejména tam, kde je voda, ve vysokých nadmořských výškách a také v místech jako jsou jeskyně. Delší či pravidelné pobyty v těchto místech opravdu velmi silně posilují zdraví člověka. Léto je jak dělané právě na návštěvy takovýchto míst. Ideální prostředí pro negativní ionty je např. tam, kde se voda tříští o tvrdé podloží – mořské pobřeží, mořské útesy, vodopády, rychle tekoucí voda po kamenech, jezy. Jsou to ale také místa ve městech, kde jsou velké fontány s prudkou vodou. Pokud tedy budete hodně času v létě trávit právě u takové vody, pak to velmi významně přispěje vašemu zdraví. Dalším vhodným místem jsou různé jeskyně. Nemusíte v nich strávit celé léto , ale navštívit dvě či tři jeskyně za léto může být příjemným zážitkem a zároveň tím uděláte něco pro své zdraví. Pokud nemáte rádi moře a horké prostředí jižních pláží, můžete se vydat za zdravou energií do hor. Čím výše vystoupáte, tím více zdravé energie získáte. Ideální jsou procházky či túry. Pozor jen na to, abyste si nezvolili nic vyčerpávajícího. Při horských túrách se musíte cítit příjemně, vnímat čerstvou zdravou energii a kochat se celým okolím. Rozhodně nejde o překonání rekordu, kolik km či jaký výškový rozdíl zdoláte.
  3. 3. www.akademiestesti.webs.com DOVOLENÁ – JAK DLOUHÁ MÁ BÝT? Délka dovolené je velmi důležitá. Pokud nepracujete s energiemi po celý rok, pak je pro vás dovolená opravdu velmi důležitým prvkem pro posílení vašeho organismu a zdraví. Pro mnoho ambiciózních lidí je dovolená téměř „sprosté slovo“. Tito lidé však vůbec netuší, jak je pro ně takový přístup škodlivý. Bohužel na to přijdou, až bude velmi pozdě. Odpočinku musíte věnovat stejně velkou pozornost, jako svým aktivitám. Proto dovolenou rozhodně nepovažujte za něco nedůležitého. Kolik dní byste tedy měli na dovolené strávit? Někteří lidé jednou na týden a říkají, že si potřebují jen „odpočinout“ a že pak mohou zase dál pracovat. Většina lidí považuje za dostatečnou dovolenou, když vyrazí na čtrnáct dní. Někteří jezdí na tři týdny a pak je pár jedinců, kteří si dopřejí dovolenou ještě delší. Pokud se na to podíváte z pohledu energií, pak minimální čas, který byste měli na dovolené strávit jsou tři týdny. Proč zrovna tři týdny? Tři je energie definice. Je to velmi silná energie, která jasně určuje „o co jde“ – zde tedy jde o dovolenou. První týden dovolené se pomalu odpoutáváte od pracovních energií. Takže po jednom týdnu dovolená ještě vůbec nedošlo k odpočinku, ani k regeneraci. Teprve druhý týden dochází k odpočinku a tělo i psychika začíná vyrovnávat nedostatek energií. Ale až třetí týden začíná energie nabírat do plusu, tj. získáváte energii, kterou pak můžete využít pro další aktivní činnost v běžném životě. PLÁCNU SEBOU NA PLÁŽ A JE TO Mnoho lidí má dovolenou spojenou s odpočinkem. To je velmi správné. Ale musíte si také uvědomit, že odpočinek je opět jen jeden druh energie a vy k životu potřebujete harmonii (vyrovnanost) energií. Takže pokud je vaše dovolená příliš jednostranná, nedojde k vyrovnání energií. Trávíte-li dovolenou opravdu jen tím, že celý den ležíte na pláži, chytáte bronz, pak pro své tělo, psychiku a zdraví toho moc neuděláte. Jen vychýlíte své energie z jednoho extrému do druhého. Ideální „porcí“ dovolené jsou tři týdny. První týden byste opravdu měli věnovat co nejvíce odpočinku. Jde o to, aby si tělo i psychika co nejvíce odpočinuly a dostaly se do pozice, kdy mohou čerpat nové energie. Druhý týden je dobré kombinovat energie odpočinku s odpočinkovou aktivitou. Můžete např. pořádat různé výlety, lehké sporty apod. Snažte se, aby míra odpočinku a aktivity byla v rovnováze. Na konci dovolené je třeba tělo i psychiku pomalu připravit na návrat do běžného života. Proto se snažte být poslední dny dovolené více aktivní. Pozor však na vyčerpání. Aktivity mají být odpočinkové, ne namáhavé. Jde hlavně o uvolnění, o zábavu apod. Tím, že si zvyknete opět na aktivitu, nebude pro vás návrat do běžného života velkým zlomem, který sám o sobě je pak zbytečně vyčerpávající a může se stát, že nabitou energii z dovolené vyčerpáte jen tímto „depresivním“ návratem. Pokud však konec dovolené zaplníte radostnými aktivitami, bude i návrat příjemný.
  4. 4. www.akademiestesti.webs.com HAPPILLIONAIRE ENERGIE SPOLEČNOSTI www.happillionaire.wordpress.com Čím dál tím víc úspěšných firem chápe, že jejich úspěch není tvořen jen jejím produktem, službou či know-how. Výrazný podíl na jejich úspěchu mají hlavně jejich zaměstnanci. To, co vkládají do své práce se pak promítá právě do kvality nabízených produktů a služeb. Jak víte, vše je jen energie. Stejně tak výrobek či služba vaší firmy. Jakou energii do produktů vaší firmy vkládáte, takovou energii pak také prodáváte na trhu. A vaši zákazníci tuto energii samozřejmě cítí, vnímají ji. Také víte, že člověk neustále hledá zdroje energie. Takže i váš výrobek či služba je pro něj jen dalším zdrojem energie, kterou potřebuje. Když se dnes podíváte na většinu výrobků a služeb, jsou si velmi podobné. Podíváte-li se na auta dnes a před 30 lety, pak si uvědomíte, jak jsou si dnešní auta podobná. Globalizace a skupování značek vede k tomu, že se vše co nejvíce unifikuje. Jedna továrna se tak snaží vyrábět např. podvozky pro více značek aut, jiná firma zase vyrábí světla atd. Konečné výrobky – auta – jsou si tak často velmi podobná. Značky tak ztrácejí svoji výjimečnost a odlišnost ve vzhledu, výkonu i kvalitě. Rozdíly mezi produkty různých značek se snižují. Přesto však je nějaký důvod, proč si člověk koupí raději Hyunday než Škodu nebo Toyotu. Rozdíly jsou totiž mimo jiné právě v energiích daných značek. Proto je velmi důležité, abyste si ve svém podnikání uvědomili, jakou energii vlastně vytváříte. A je úplně jedno, jaký výrobek či službu prodáváte. Pokud je např. vaše firma dynamická, pak je jedno, jestli vyrábí auta, motorky, vodní lyže nebo oblečení. Dynamická energie pak musí vyzařovat ze všeho, co vaše firma dělá. Tuto dynamickou energii však nejprve musíte do svých produktů vložit. Rozhodně tuto energii do vašich produktů nevkládají vaše stroje, kancelářské vybavení apod. (i když i pracovní prostředky jsou energie a je důležité i ty správně vybírat – ale o tom snad někdy jindy). Hlavní a největší energii do vašich produktů vkládají vaši zaměstnanci, vedení společnosti a její majitelé. Není proto vůbec jedno, jací lidé ve společnosti pracují. Pamatuji si na jednu „legrační“ scénu z filmu o Stevenovi Jobsovi a Billu Gatesovi, kdy Steven přijímal nového zaměstnance. Ten přišel na pohovor řádně připraven, oholen, v dobře padnoucím obleku apod. Hned začal ukazovat své úspěchy z předchozích firem, své tituly z drahých universit. A Steven, aniž by si z toho cokoliv prohlédl mu povídá: „Vy nejste typ pro Apple. Vy u nás pracovat nemůžete.“ A přesně o to jde. Vaše firma musí vytvářet tým. A každý člen tohoto týmu musí přispívat k jeho energii. Tu totiž ve finále prodáváte. Tak, jako např. Apple prodává tu svojí.
  5. 5. www.akademiestesti.webs.com ENERGIE SVĚTOVÝCH STRAN Jak víte, Feng Shui pracuje hlavně s energiemi času a prostoru. V mnoha knihách se však Feng Shui věnuje jen interiéru nebo zahradám. Důležité je si uvědomit, že interiér je jen součástí dalšího prostoru a tím je krajina, ta je součástí země, ta je součástí kontinentu atd., atd. Feng Shui vnímá prostor jako prostor pro život. Tj. jeho hranice „nahoře“ tvoří atmosféra a „dole“ země (půda pod nohama). A tento celý prostor má na lidi velký vliv. Je opravdu rozdíl, jestli žijete v Americe, nebo v Evropě, jestli na jihu či na severu, jestli u moře, či v Alpách. Velký vliv na kvalitu života mají světové strany. Ty velmi ovlivňují kvalitu energií v každém interiéru. Je proto důležité si uvědomit, na jakou světovou stranu máte pokoje svého bytu či domu. Energie světových stran vstupují do interiéru a výrazně je ovlivňují. Vezmeme-li v potaz čtyři základní energie: východ, jih, západ a sever, pak jejich vliv je následující: Východ – přináší nové a čerstvé energie. Nejsilnější jsou ráno a dopoledne, odpoledne a večer slábnou. Jih přináší velmi silné aktivní energie, které nejsou vhodné pro odpočinek a uvolnění. Západ přináší klidnější energie vhodné pro odpočinek. Nejsilnější jsou odpoledne a brzy navečer. Sever pak přináší nejklidnější energie. Jsou vhodné pro odpočinek a hlavně spánek. Nejsilnější jsou severní energie v noci. ČERNÁK INTERIOR DESIGN Blog: www.cernakinteriordesign.wordpress.com - klikněte ZDE Služby ČERNÁK INTERIOR DESIGN si objednejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479 www.cernakinteriordesign.webs.com, Blog: www.cernakinteriordesign.wordpress.com
  6. 6. www.akademiestesti.webs.com Kapitola 31 nám jasně ukázala nesmyslnost boje a zbraní. Boj či konflikt vždy přinášejí jen negativní energie a navíc všechny účastníky bojů a konfliktů jen a jen oslabují. Proto je důležité se všem konfliktům vyhýbat. Jediná možnost využití boje a zbraní je v situaci, kdy již není možné využít žádné jiné energie. Je to situace napadení, ochrany života apod. Každý konflikt či boj však vzniká jako každá jiná energie. Tedy postupně. Je proto velmi důležité odhalit vznikající konflikt v jeho počátku, kdy se dá ještě řešit jinými prostředky, než jen bojem. Kapitola 32 Tao je věčné a zůstává beze jména. Ač ve své jednoduchosti se zdá nepatrné, Nic na světě se mu neodváží čelit. Kdyby knížata a králové je dovedli zachovávat, Všechno tvorstvo by jim samo vyšlo s úctou vstříc. Nebesa a Země by se v souladu spojily, Aby vydávaly sladkou rosu, A lid sám od sebe, bez příkazu a nátlaku, By žil v rovnosti a míru. S počínajícím řádem jsou dána jména, Jakmile jsou zde jména, Je třeba vědět, kdy se zastavit. Víme-li včas, kdy ustat, Vystříháme se pohromy. Tao ve vztahu k veškerenstvu je pro ně tím, Čím jsou řeky a moře pro proudy a horské bystřiny. Víme, že Tao je nepojmenovatelné. Proto zůstává beze jména. Proto s ním ani nelze bojovat, přemoci ho či ho zneužívat. Tao však působí samo o sobě a vše plyne tak, jak má. Pokud lidé tohoto plynutí využijí ve svém životě a budou ho jen následovat, pak vše bude tak, jak má. Nikdy nevznikne boj, ani konflikt. Vše bude přirozené, spokojené. Pokud tedy lidé budou žít v souvislosti s touto přirozeností, nikdy nemusí nic řešit silou, nátlakem či hrozbou. Náš svět je však světem slova. I v Bibli se praví: „Na počátku bylo slovo…..“. Jakmile člověk něco pojmenuje, dal tomu jinovou energii, zhmotnil to, jasně určil, co to je a co to není. Slovo tak vytváří pravidla. Pokud tedy věci ve svém životě pojmenováváme, pak tím vytváříme pravidla. Pravidla mají energii Nebes. Máme je následovat, máme se jimi řídit a pak vše bude fungovat podle pravidel bez bojů a konfliktů. Jakmile se však přestaneme pravidly řídit, dáváme tím možnost vzniku konfliktů a bojů. Pokud neznáme míru a překročíme jí, pak jsme vytvořili konflikt. Pokud naopak míru dodržíme, nikdy konflikt nevznikne. Tao Te Ťing nám zde jasně říká, jak jednoduchý život je. Stačí znát pravidla, vědět míru a vše pak jen dodržovat. Život je jakási hra, která má předepsaná pravidla. Když hrajete hru a dodržujete její pravidla, můžete v klidu hrát až do konce. Pokud však pravidla nedodržíte, můžete být potrestáni či ze hry vyloučeni. Snažte se tedy vnímat míru věcí, situací. Snažte se ji dodržovat a vězte, že pokud ji nepřekročíte, nehrozí vám žádný konflikt. TAO TE ŤING
  7. 7. www.akademiestesti.webs.com PŘEDPOVĚĎ PRO ČR – ENERGIE V týdnu od 7.7. převládají aktivní dřevěné energie. Budou však mírnější a zaměřené více do nitra. Tomu se bude vymykat jen čtvrtek, kdy bude vládnout silný až agresivní tygr. Čerstvé dřevěné energie tak věnujte hlavně sami sobě. •PONDĚLÍ – JEZEVEC 5-1-5 •Ideální den zabývat se hlavně sami sebou. Je to energie více interiéru, než exteriéru. Věnujte se tedy svému nitru. Ujistěte se, že vše je pro vás tak, jak má být. Že vše vám napomáhá ve vaší cestě k cíli. Upravte si své prostředí (interiér bytu, domu či pracovního místa) tak, aby co nejvíce vyhovoval vaší cestě k cíli. – Jídlo: dnes si s jídlem vůbec nelámejte hlavu. Jezte doma, dejte si něco velmi jednoduchého a hlavně to, co máte rádi. •ÚTERÝ – ZAJÍC 4-2-6 •I v úterý panují energie, které se více týkají vnitřku či interiéru. Jsou však více otevřené, než v pondělí. Proto je to vhodný den pro setkání s přáteli, pozvat je k sobě domů. Dnes se věnujte možnostem, jak získat ve svém životě co nejvíce, velkou rozmanitost, radost a štěstí. – Jídlo: dnešní jídlo má být vše, jen ne jednoduché. Uspořádejte ochutnávku různých jídel, tabule musí být bohatá a pestrá. Na jídle si dnes pochutnejte se svým partnerem. •STŘEDA – LIŠKA 3-3-7 •Dnes se nesnažte nikoho přechytračit. Buďte opatrní, aby někdo nepřechytračil vás. – Jídlo: dnes je ideální den pro rodinou sešlost u tradičního rodinného jídla. •ČTVRTEK – TYGR 2-4-8 •Dnes jsou velmi silné až agresivní energie. Vhodný den se pustit do něčeho nového. Rozhodně se vyhněte bojům. Mohou být „krvavé“. Jděte si za svým, ale ne přes mrtvoly. – Jídlo: dnešní agresivitu umírněte romantickou večeří se svým milovaným partnerem. Dopřejte si něco rozmanitého, romantického. •PÁTEK - LEOPARD 1-5-9 •V pátek jsou energie různorodé. Dnes se můžete lehce přizpůsobit jakékoliv situaci a snažit se ji využít. Nebuďte příliš agresivní, dnes není ta správná síla. – Jídlo: dnes musí být jídlo velmi jednoduché. Můžete dnešní jídlo využít např. k rozhovoru o své kariéře či dalším postupu v podnikání – vhodný den pro obchodní oběd či večeři. •SOBOTA – KONDOR 9-6-1 •V sobotu jsou ideální energie zamyslet se opět nad svojí životní vizí, velkými plány. Dívejte se opravdu hodně z vrchu a hodně daleko. Měli byste mít dobrý přehled o tom, co chcete a kde se vaše štěstí nachází. – Jídlo: dnešní jídlo by mělo být bohaté a věnované společenské události. Pozvěte své přátele, nebo jděte do společnosti. Jídlo by mělo být společenskou událostí. •NEDĚLE – BUVOL 8-7-2 •Budovatelský den . Potřebujete-li něco budovat doma, na zahradě apod. pak se vám to dnes může podařit dokončit. Pozor však na spěch. Buvol má rád své tempo. – Jídlo: dnes můžete posedět doma a vychutnat si nějaké nové jídlo, uvařit podle netradičního receptu či podobně.

×