Advertisement

Fumage, dekalkomania.pptx

Dec. 19, 2022
Advertisement

More Related Content

Advertisement

Fumage, dekalkomania.pptx

 1. FUMAGE DEKALKOMANIA Wiktoria Tomczak kl. 2ra
 2. FUMAGE Definicja Fumage to surrealistyczna technika artystyczna spopularyzowana przez Wolfganga Paalena, w której odciski dymu świecy lub lampy naftowej na kartce papieru lub płótnie.
 3. FUMAGE Wolfgang Paalen Austriacko-meksykański malarz, rzeźbiarz i filozof. Pierwsze fumage Paalena za pomocą świecy zostało zaprezentowane w 1936 roku na Międzynarodowej Wystawie Surrealistów w Londynie.
 4. FUMAGE Wykonanie
 5. FUMAGE Przykłady
 6. FUMAGE Przykłady
 7. DEKALKOMANIA Definicja Technika malarstwa automatycznego polegająca na rozciskaniu farby między dwiema warstwami materiału, np. papieru. Dekalkomania była w malarstwie stosowana przez surrealistów, spopularyzowana szczególnie przez Maxa Ernsta i Oscara Domíngueza.
 8. DEKALKOMANIA Max Ernst Niemiecki malarz, rzeźbiarz, grafik i pisarz. Jeden z głównych przedstawicieli surrealizmu. W swoich dziełach często używał techniki dekalkomanii.
 9. DEKALKOMANIA Oscar Domínguez Hiszpański malarz surrealistyczny. Od 1936 stosował technikę dekalkomanii, najpierw malował gwaszem na różnych powierzchniach (papier, szkło), a następnie odciskał je na płótnie.
 10. DEKALKOMANIA Wykonanie
 11. DEKALKOMANIA Przykłady
 12. DEKALKOMANIA Przykłady
 13. KONIEC Wiktoria Tomczak kl. 2ra
Advertisement