Macedonian 021912 email tounitedstatescongress

351 views

Published on

Will need 2010 PowerPoint to view – Free Download at http://office.microsoft.com/en-us/try/:

http://www.filesanywhere.com/fs/v.aspx?v=8a6f6989606576a76f9e

Visit: www.vogeldenisenewsome.net Better viewed through FireFox Web Browser – Free Download at http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

Published in: News & Politics
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
351
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Macedonian 021912 email tounitedstatescongress

 1. 1. 19 февруари 2012Моето име е Фогел Денис Newsome ("Newsome") и ова прашање е доведена пред вас, какои ЈАВНИОТ / Свет да се изложи на корупцијата на Соединетите Американски Државивладини претставници и да се добие разбирање за тоа како "терорист" ѕверкако Соединетите Американски Држави ("САД") е да му бидедозволено да "останат на масата" во дискусиите за критични прашања содруги ELITE нации / Држави кога: A. САД се чини дека е на голем / клучен фактор во пропаст / каузата на глобалната економска криза и криза? B. САД ДОЛГ се чини дека е полошо отколку во Грција http://www.slideshare.net/VogelDenise/us-debt-woes-worse-than-greece и се чини може да се Палестинците - односно, со можност за да не може да добие кредит од странски земји / нации, бидејќи на нејзиното неодамнешно финансиска состојба и downgrade на финансиска ситуација која многу народи / Држави не биле свесни беше толку лош, бидејќи во САД! е дозволено да поднесе НЕТОЧНО / лажни извештаи и HOP од земја-ТО-ЗЕМЈА за добивање на кредити БЕЗ неговите информации се проверуваат и во странски земји / нации не се бара докази и / или ревизија на практики на САД? C. САД е задолжена на Иран и толку многу други земји / нации? Според САД извештај со наслов "големи странски ИМАТЕЛИТЕ на државни хартии од вредност (во милијарди долари) http://www.slideshare.net/VogelDenise/debt-usa3norwayindiafrance , "Иран паѓа на оваа листа во БР. 4 позиција (т.е. како извозник на нафта). Затоа ве молиме да помогне Newsome во разбирањето Еве како, од неодамнешните информации дека таа има слушнато и / или виделе пријавени во вестите, дека САД го зафати и / или побара одземање на пари на Иран / Финансии, бидејќи Иран сака да развива одбрана оружје за да се заштити од понатамошно малициозни напади како онаа на САД во минатото кој во неколку наврати лажел и под лажни извештаи за да донесе војни против Иран и други земјите од Блискиот Исток? Како и зошто е тоа што е дозволено да се случи и на
 2. 2. Обединетите нации, не НАТО и други земји / нацииправи ништо за спречување на СоединетитеАмерикански Држави? Имате Соединетите Американски Држави коинекогаш беше (т.е., но не и подолго) да се тврди дека најмоќната нација ќе заотпочнување војни ВРЗ ОСНОВА на лажни / ЗЛОНАМЕРНИ извештаи гознаел тоа не се точни затоа што тие сакаа овие надворешни нации /Држави ресурси - т.е. нафта, злато, јаглен, минерали, накит ,териториите пари, итнСега Соединетите Американски Држави - кој одигра еден голем / КЛУЧНИ /ТОП улога во падот на светската економија -. Се обидува незаконски / илегалноискористи банкарските сметки на Иран Кога се други земји / нацииќе му се спротивстави на Обединетите АмериканскиДржави, што е Иран, и да каже ДОСТА Е, дека САДнема тероризирани начин премногу долго и своетовреме е и отстранување на САД "од табелата." Е наОбединетите нации (односно чија штаб се на САДПОЧВА) во согласност на такви кривични дела - односнокражба, проневера на пари, крадат, итн - од страна на САД данезаконски / илегално се земе пари од други земји /нации како што е Иран, бидејќи САД се скрши!Од кога се на земја како САД на Америка, што придонесе во голема иастрономски / обемна пат во пропаст / пропаст на "глобалнатаекономија" има право на глас во која се бара "брзи" се придружи наСАД во својата терористи акти и отсечен одфинансиски средства на Иран? (swift = друштво за светотМеѓубанкарски финансиски Соединетите Американски Држави на Америка, коисе скрши и има финансиски проблеми со кои САД ја донесе врз себе и други е на Соединетите Американскинации / Држави зоштоДржави на Америка "се уште на маса?" Зошто не сестрански држави / Држави "Отстранет Соединетите
 3. 3. Американски Држави на Америка од на маса" и"преземат акција против САД?"Барање Сирија лидер Башар ал-Асад да се повлече, кога СоединетитеАмерикански Држави се чини: i. Лажел за "Оружје за масовно уништување" и влезе во Ирак, Иран и други земји под лажен / ЗЛОНАМЕРНИ изговор / причини; ii. Лажел за 11 Сеп 2001 "домашните" терористичките напади ("911 напади) на САД Светскиот трговски центри и соборувањето на авиони и други кривични дела, а потоа Кадрирање другите за своите домашни терористи делува за да почне војна (а) во Блискиот Исток;iii. Лажел за убиството / убиството на Осама бин Ладен кој извештаи него умираат години од здравствени компликации. Исто така, постои ВОДЕЊЕ докази да го поддржат дека САД на корумпирани владини службени лица на Америка и претседател Барак Обама има само почна да се изведат на заговор за прикривање на САД напад врз сопствените граѓани, а други по приемот на Newsome на 13 јули 2010 e-mail со наслов "Американскиот претседател Барак Обама: Падот / осуденост на Администрацијата на Обама - Изработени корупцијата / конспирација / покриено / кривични дела јавноста" http://www.slideshare.net/VogelDenise/071310-email-toobamaholder Американскиот претседател Барак Обама RETALIATING и доаѓа по банкарска сметка Newsome (и) на приближно четири (4) дена подоцна (17 Јули, 2010) за "детски додаток" http://www.slideshare.net/VogelDenise/071710-kydorjp-morganchasedocs во напорите на замолчување неа од изложување на САД КОРУПЦИЈАТА / ЗЛОСТОРСТВА пред Јавното / Свет! Кога Newsome нема дете (деца), никогаш не birthed / прекинато дете (деца), и никогаш не се оженил. Исто така, Newsome се обидел да добие ваквите прашања се реши и обезбеди неодобрување уште во август 2009 година и беше примен од страна на претседателот Обама и неговата Околу две недели откако Newsome на 13 Јули 2010-маил, според говорот на американскиот претседател Барак Обама, тие наводно / чудесно се наоѓа Осама бин Ладен во средината на август 2009 година:
 4. 4. http://www.slideshare.net/VogelDenise/obama-050111- speechosama- binladen Потоа наводно убиени / убиен Осама бин Ладен околу една недела по Newsome на доставувањето на 22 Април, 2011 изјасни во САД Врховниот суд донесе оригинален тужба против претседателот Барак Обама, неговата администрација, итн Предизвик неговата законитоста да биде претседател на Соединетите Американски држави и изложување на други криминално однесување тој е ангажирање во: http://youtu.be/rRwXJ8RQRKg~~V http://www.slideshare.net/VogelDenise/042211-s-ct-filing-exhibits- proof-of-mailing~~V Сега американскиот претседател Барак Обама, Бејкер Donelson и други напади врз веб-сајтови Newsome и други интернет сервис (а) да ја чува од споделување на оваа информација. Сето тоа под будно око на САД КОНГРЕС!iv. Лажел американскиот народ за тоа како нивните даночни пари биле користени - т.е. користење на даночните обврзници пари да платат терористите и ги прикријат 911 CONSPIRACI Шпанија: http://www.slideshare.net/VogelDenise/taliban-us- paysterrorist2 http://www.slideshare.net/VogelDenise/taliban-paid-360- million-us-tax-dollars Сега Соединетите Американски Држави се скрши и вистината излегува надвор, презема чекори да се самоубиеш / дом луѓе кои се изложување на 911 заговори и други терористи / за воени злосторства практики на САД;v. Ангажирање во геноцид ПРАКТИКИ не само на својот народ, но оние во другите земји, бидејќи странски земји / нации Лидерите се плашат да ги запре и / или може да бидат вклучени / во на, како геноцид се практикува: http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-health- care-plan-power-point-11566935 САД "GUTTING" / стерилизирање на една нација:
 5. 5. http://www.slideshare.net/VogelDenise/gamble-clarence-proctor-gamble-sterilization-wiki-info http://youtu.be/gDuGrN1pivE~~V http://youtu.be/8xkuDPD3A1Y САД "Глобал" геноцид Потрагата - Гватемалаhttp://www.slideshare.net/VogelDenise/tuskegee-testshttp://www.slideshare.net/VogelDenise/guatemala-experiments http://youtu.be/SI-68j-LLk4 http://youtu.be/VbqlRQllF4cСАД нехумани експерименти Пакистан - Лажни вакцина:http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-us-inject-fake-vaccine2http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-us-inject-fake-vaccine Познавање на прекршување во Њу Орлеанс насипи: http://youtu.be/XlIogreab3I vi. И многу повеќе, бидејќи странските нации / Држави ниту еднаш, се чини, побарале да го видат доказ од САД и / или РЕВИЗИЈА / испита извештаи на САД беше ослободување на Обединетите нации, како и други странски држави / лидерите. D. Иднина Лидер потпретседателот Кси Jinping на Кина (т.е. НЕ. 1 на "големи странски ИМАТЕЛИТЕ на државни хартии од вредност (во милијарди долари)" листа) се чини направи посета на Соединетите Американски Држави минатата недела (т.е. недела на февруари 13, 2012) да се провери од корист на таквите инвестиции - односно Знаејќи го она што е во прашање доколку САД не можат да платат својот долг среде овие економска криза. Значи каде што се:
 6. 6. Јапонија, Обединетото Кралство (т.е. Каналските Острови и Остров на Човекот), Еквадор, Венецуела, Индонезија, Бахреин, Иран, Ирак, Кувајт, Оман, Катар, Саудиска Арабија, Обединетите Арапски Емирати, Алжир, Габон, Либија, Нигерија, Бразил, Тајван, Карибите банкарски центри (т.е. кои вклучуваат: Бахами, Бермуди, Кајмански Острови, Холандски Антили и Панама), Хонг Конг, Русија, Швајцарија, Канада, Луксембург, Германија, Тајланд, Сингапур, Индија, Турција, Ирска, Јужна на другите дека Соединетите Американски Држави должам пари да. Нивните лидери, сите треба да дојдат и да Проверете САД во кои треба да САД стандардно на своите заеми, тие можат да имаат финансиски Акциите и интереси во САД. Тие не треба да се чувствувам лошо, САД Столе оваа земја (т.е. преку употреба на супериорни оружје) од Мајчин Индијците, па затоа, таа ќе биде со право земени од САД ако таа не може да ги плати своите долгови!E. САД е толку Палестинците дека: i. Тоа е ставање своите 2012 ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ до "за продажба" на своите "зад сцена терористи колеги и големи пари / ИНТЕРЕСИ Групи - СУПЕР ПОК", додека американскиот народ седат од страна неуки, безгрижни, brainwashed, итн и "Живеење во СТРАВ "од нивните зверски Владата. Дури и Цркви / религии во САД се плашат од овој ѕверски Владата и се плаши да преземе во врска со многу луѓе кои им беше дозволено да се донесе на Соединетите Американски Држави за да се засрамите и да бесчестиме! Овој метод не е само незаконско / нелегално, беше имплементиран од страна на судиите дека Бејкер Donelson сместени во САД Врховниот суд да се маскираат / ШТИТ нивните криминално однесување во напорите да се добие околу устав на САД, како и ЧУВА големи пари интересите на таквите СУПЕР повторно кои беа зад падот на глобалната економија тајна и надвор од јавната / Свет очи! Сега тие се обидуваат да ги задржат своите СУПЕР ПОК претседател (Барак Обама) во Белата куќа Знаејќи дека тие го стави во Белата куќа преку КРИВИЧНА / коруптивни практики за да бидат изложени во Тужба поднесена од страна Newsome! ii. Тоа што има доаѓаат по банкарски сметки Newsome за "детски додаток" без правна власт (т.е. без судски налог) и Newsome нема деца, никогаш не
 7. 7. birthed / прекинато дете (деца) било и никогаш не се оженил. Овој ѕвер /Владата на САД Официјални е надвор од контрола! Колкудолго се такви кривични дела ќе им биде дозволено да продолжи сокоруптивни Владата на САД Официјални? Правен советник наамериканскиот претседател Барак Обама / советник на (БејкерDonelson Bearman Колдвел & Berkowitz) Клиенти должам Newsomeво период од околу $ 100 милиони долари, а во моментов должатнад приближно $ 750.000 во заостанатите плати што тие неможат да платат. Па да се задржи од плаќање на овој долг,како и со Иран, тие постојано, дојде по неа РАБОТА /вработување, нападнати нејзината банкарска сметка (и) иинтернет услуги да ја чува од споделување на овааинформација. Историја Newsome со Бејкер Donelson BearmanКолдвел & Berkowitz може да се види во следниве хронолошкишемата (т.е. иако не се ограничени само на оваа листа сам) и како таа сепотпира врски со корумпирани владини службени лица за даукрадат / проневерување на пари од Newsome како и постојанодоаѓаат По нејзината РАБОТА / вработување за да ја заштити од одбранатана тужби и изложување на САД за злосторства Америка / корупцијата:http://www.slideshare.net/VogelDenise/021812-chronological-chartfinal-11664990Значи Палестинците дека ова зверски Влада / САДго нападна веб-сајт Newsome е во www.vogeldenisenewsome.com како исметка со SCRIBED.COM да ја чува од споделување назлосторствата / корупција на Соединетите Американски Држависо јавноста / светот и потоа со гордост остави траг наамериканскиот претседател Барак Обама да ги споделите соNewsome знаеш дека тој стои зад таквите напади:http://www.scribd.com/BarackObamaСамо во случај тие се обидуваат и втор тим оваа информацијапечатена е зачувана: http://www.slideshare.net/VogelDenise/obama-scribd-com па ЈАВНА / Свет може да се види зошто претседателБарак Обама и неговата луѓето не сакаат документи Newsome заScribd.com. Сепак, постојат и други начини засподелување на информации и да ги споделите со
 8. 8. јавноста / Свет видите вистинската "лице" напретседателот Барак Обама!Newsome стана жртва на интернет демнат американскиотпретседател Барак Обама и сајбер малтретирањето практики коисе криминални дејствија во себе: Прес САД сенаторот Sherrod Браун ослободување на: Интернет демнат: http://www.slideshare.net/VogelDenise/brown-sherrod- internet-stalking~~V Прес САД сенаторот Мајк Crapo за ослободување на: сајбер малтретирањето: http://www.slideshare.net/VogelDenise/crapo-mike-cyber- bullying~~VОва зверски Влада / САД затворени еден војник (Приватен Бредли Манинг) http://www.slideshare.net/VogelDenise/manning-bradley- wikipedia-information http://www.slideshare.net/VogelDenise/manning-bradley- power-pointза изложување на воени злосторства на САД и американскиот претседателБарак Обама санкционира како незаконско / незаконски напади.Тука Вогел Денис Newsome е ослободување на сопствениотдокументи и погледнете што се случи - Овој терористички BEAST /американскиот претседател Барак Обама и неговиот Заговорници дошле понеа ЗАКАНУВАЧКИ неа со самоволно Тужба (а), а оние кои јаобезбедуваат со интернет услугите да ги споделат овааинформација. Сепак, Newsome допрва треба да го видитестатусот на нејзиниот тужбата што ја поднесе соСАД Врховниот суд на или околу 12 март 2011 -Петиција за вонредни писменото противпретседателот Барак Обама и другите:
 9. 9. http://www.slideshare.net/VogelDenise/031211-petition- forextraordinarywrit-exhibits-final ДОКАЗ на мејлинг и приемот: http://www.slideshare.net/VogelDenise/031211-usps-mailingreceipts iii. ПА Палестинците: Тоа се случува ПОСЛЕ пари на Иран и ја прашува "брзи" да се приклучат на Соединетите Американски Држави во својата злосторства. Денес, нејзиниот Newsome и Иран. Колку долго пред ѕверот доаѓа по вас и / или Вашата земја / нација да украде нивните пари да се задржи од тоа да имаат да им се оддолжи своите заеми / долгови? F. Американскиот претседател Барак Обама е се служи со иселување да испразни Белата куќа дека тој отиде толку далеку како се обидува да го уништи "докази" на се сервира - т.е. расцепен UP НА ЗЕЛЕНА КАРТА и упаднат во Пошта, попречување на пошта, и др http:/ / www.slideshare.net/VogelDenise/011012-usps-mailing-receipts-green- cardreturned~~V . Тука е копија од официјалната "Пинк фиш" служи на американскиот претседател Барак Обама бара негово иселување / чекор надолу од Петок 10 Февруари, 2012: http://www.slideshare.net/VogelDenise/011012-pink-slip- претседател Барак-obamasigned Се чини дека претседателот Барак Обама не е законски / легално во Белата куќа и е држење на Конгресот на САД заложник, бидејќи за неговото знаење за вистината зад 911 Па ЗДРАВО -.! Newsome и други излезат и заеднички што знаат зад САД 911 ДОМАШНИ напади и погледнеме во она што се случи со нив? Да, овој скандал е полошо од скандалот Вотергејт Поранешниот претседател Ричард Никсон и го собори еднаш тврдеше да биде моќен нација - Соединетите Американски Држави на Америка!. Ве молиме имајте читањето и ги споделите со другитеажурираат како што е и затоа ве молиме да бидете трпеливи и да се знае декапретседателот Барак Обама и неговиот ЛИНЧ мажите не ќе го задржи Фогел Денис
 10. 10. Newsome од споделувањето на овие информации со јавноста / WORLD:15 Февруари, 2012ДО: САД Сенатот - C / o: Херб Кол преку е-пошта и САД приоритет пошта: 0311 1660 0000 4557 6535 SH-330 Харт Сенатот Канцелариски зграда Вашингтон 20.510 Чак Грасли преку E-mail Барбара Боксер преку е-пошта и САД приоритет пошта: 0311 1660 0000 4557 6542 SH-112 Харт Сенатот Канцелариски зграда Вашингтон 20.510 Џони Isakson преку E-mail (Ве молиме РАСПОРЕД копија на вашите колеги)ДО: САД на Претставничкиот дом на - C / o: Ламар Смит преку е-пошта и САД приоритет пошта: 0311 1660 0000 4557 6559 2409 Rayburn куќа канцеларија зграда
 11. 11. Вашингтон 20.515 Jerrold Nadler преку E-mail Јосија Бонер преку е-пошта и САД приоритет пошта: 0308 2040 0000 2202 6300 2236 Rayburn куќа канцеларија зграда Вашингтон 20.515 Линда Т Санчез преку E-mail (Ве молиме РАСПОРЕД копија на вашите колеги)ПРЕДМЕТ: Американскиот претседател Барак Хусеин Обама II / неговата администрација и Заговорници / соучесници - одмазднички / КРИВИЧНА ПРОТИВ ПРАКТИКИ Фогел DeNiSe NEWSOME за известување КРИВИЧНА / Градежништво ПОВРЕДИ за јавноста и бара што претседателот Барак Обама ЧЕКОР Down by Петок 10 Февруари, 2012 - - "жалбата; СТАТУС БАРАЊЕ и ИЗВЕСТУВАЊЕ НА СУДОТ Пополнување" - обид од страна на HAMILTON округот (Охајо) СУД НА ЗАЕДНИЧКИ молбите ДА посегне ПО ОВЛАСТУВАЊА / НАДЛЕЖНОСТ НА Конгресот на САДВо продолжение на ПРИГОВОРИ и барања за истраги која веќе беше презентирана воСАД Конгресот, Фогел Денис Newsome обезбедува следниве дополнителни информациии бара справување со САД Конгресот на овие кривични / Градежништво грешкипријавени подолу: Во САД НА АМЕРИКА Конгресот на САД
 12. 12. САД Сенатот / САД на Претставничкиот дом наВогел DeNiSe NEWSOME ) Случај брПоштенски фах 14.731 ) ___________Синсинати, Охајо 45.250 Подносителот ) )наспроти ) ЖАЛБА (и); )САД - Извршната канцеларија на претседателот / Барак ) СОСТОЈБАХусеин Обама II, неговата администрација, неговиотправен советник / Советници, неговиот 2012 ) БАРАЊА; и ќепретседателска кампања Членови - на нивниотофицијален и личен капацитет (и) ) забележите на1600 Пенсилванија NW Аве ) поднесување 1 )Вашингтон 20500 ) )САД Кентаки сенаторот Ранд Павле, неговатаадминистрација, неговиот правен советник / )СОВЕТНИЦИ - на нивниот официјален и личен капацитет(и) )208 Расел Сенатот деловна зграда )Вашингтон 20.510 ) )САД Врховниот суд-Судии: Џон Г Робертс, Антонин )Scalia, Ентони Кенеди, Кларенс Томас, Ruther БадерGinsburg, Стивен Брејер, Самуел Alito, Соња Sotomayer,Елена Каган ) )
 13. 13. HAMILTON округот (Охајо) СУД НА ЗАЕДНИЧКИ )молбите - СУДИЈАТА Роберт С ВИНКЛЕР во неговиотофицијален и личен капацитет (и) )1000 Main Street )Синсинати, Охајо 45.202 ) )BAKER DONELSON BEARMAN Колдвел & Berkowitz, )компјутер; Хауард Бејкер Џуниор, Луис Р Donelson III,Амелија Вилијамс Кох, Роберт Означи Гловер, Бен В )Адамс, Џери Stauffer и применливи / нејзините вработени /Претставници на нивниот официјален и личен капацитет (и )) )211 Трговија Стрит - Suite 800Нешвил, TN 37.201 ) )ЈП Морган Чејс банка )James Dimon, Даглас Л Braunstein и применливи / )нејзините вработени / Претставници на нивниот официјалени личен капацитет (и) )270 Парк Авенија )Њујорк, Њујорк 1001-2014 ) )САД банка; Ричард К Дејвис и применливи / нејзините )вработени / Претставници на нивниот официјален и личенкапацитет (и) )120 В суд Стрит )Шумски, Калифорнија 95695-2901 ) )Слобода заемна осигурителната компанија; Едмонд Ф )Кели, Денис Ј Langwell и применливи / нејзините
 14. 14. вработени / Претставници на нивниот официјален и личен )капацитет (и) )175 Беркли Стрит )Бостон, Масачусетс 02116-5066 ) )Заедницата на Кентаки ОДДЕЛЕНИЕ НА ПРИХОДИТЕ; )Томас Б Милер и применливи / нејзините вработени /Претставници на нивниот официјален и личен капацитет (и) )501 Хај стрит )Frankfort, Кентаки 40.620 ) ) )НА GARRETSON ФИРМА Резолуција Group, Inc; Матеј )Garretson, Џеф Wolverton, Рик Beavers, Сенди Саливан,Кати Пејн и применливи / нејзините вработени / )Претставници на нивниот официјален и личен капацитет (и) )7775 Купер патот )Синсинати, Охајо 45.242 ) )Китинг Muething & Klekamp PLL; )Џејмс Р Метјуз, Рејчел А Роу, Чарлс М Милер, и ТомасФ Hankinson и применливи / нејзините вработени / )Претставници на нивниот официјален и личен капацитет (и) )1 Е четвртата улица, Suite 1400 )Синсинати, Охајо 45.202 ) )
 15. 15. OneWebHosting.com; )Тони Balanco )Своите вработени / Претставници на нивниот официјален и )личен капацитет (и) ) 211330 Street, Suite 203 )Сакраменто, Калифорнија 95.814 ) ) )Scribd.com; )Патување Адлер )Своите вработени / Претставници на нивниот официјален и )личен капацитет (и) )539 Брајант Street, Suite 200 )Сан Франциско, Калифорнија 94.107 ) )ЏОН не и ЈАНЕ ДАЛИ )Да се утврди и модифицирано во своите официјални и личенкапацитет (и) ) ) )Испитаниците ) ) ) ) ) )
 16. 16. )))))))))))))))))))))))
 17. 17. ) ) ) ) ) ) ) ) ))Доаѓа сега подносителот Фогел Денис Newsome ("подносителот" и / или "Newsome") и оваго поднесува овој "жалбата; СТАТУС БАРАЊЕ и ИЗВЕСТУВАЊЕ НА СУДОТПополнување" на вниманието на Соединетите Американски Држави конгрес (односноСАД Сенатот и САД законодавната власт) во врска со Соединетите Американски Државина претседателот Барак Хусеин Обама II / неговата Administration/2012 претседателскатакампања Персонал / правен советник и погоре референцирани Испитаниците и предметна барањата на интервенција на Соединетите Американски Држави конгрес (односно којавклучува колективно, Соединетите Американски Држави на Америка Сенатот иСоединетите Американски Држави на Претставничкиот дом на) во врска со погоререференцирани прашање во согласност со правата обезбедени / загарантирани со Уставотна Соединетите Американски Држави и понатаму се наведува следново; сепак, не сеограничени на истата: ЈУРИСДИКЦИЈАПреамбулата:Ние луѓето на Соединетите Американски Држави, со цел да се формираат повеќесовршена заедница, да се воспостави правда, осигура домашна опуштеност, даобезбеди за заедничка одбрана, ја промовира општата благосостојба, и обезбедување наблагословот на слободата на самите себеси и нашите потомство, не ordain и севоспостави оваа Уставот за Соединетите Американски Држави кои вклучуваат, но не сеограничени на следново.
 18. 18. Член 1 - законодавната власт:Сите законодавната власт овде доделена ќе биде даден на Конгресот на СоединетитеДржави, која се состои од Сенатот и на Претставничкиот дом на;Член I. Дел 8 - Утврдување на Конгресот:. . . Да претставуваат трибунали за внатрешни работи до Врховниот суд;. . . Да се направисите закони кои се неопходни и соодветни за извршување во ИЗВРШУВАЊЕгоренаведеното сили, и сите други ОВЛАСТУВАЊА дадени од овој Статут во Владата наСоединетите Американски Држави, или во било кој оддел или службеник од него;Член 3 Дел 1 (т.е. судската власт да се создаде применливи трибунал (судот и / иликомисии)):Судската власт на САД, ќе биде носител на еден Врховниот суд, а во такви инфериорнисудовите како Конгресот од време на време може да ordain и да се воспостави. На судиите,како на врховен и инфериорни судовите, ќе се одржи нивните канцеларии за време надобро однесување, и, во одреден број пати, да се примаат за нивните услуги, за надомест,кој не смее да се намали за време на нивниот континуитет во канцеларија;Член 4 Дел 1 (т.е. членки; и било кој / сите применливи закони со кои се регулира речепрашања):Целосна вера и кредит ќе бидат дадени во секоја држава за јавноста акти, документи, какои судските постапки на секој друга држава. И Конгресот мај од страна на општи законипропишува начинот на кој ваквите акти, документи, како и постапката ќе се докаже, аефектот од него;
 19. 19. Било кој / сите закони на Обединетите Американски Држави владејачката рече прашања.Ако. . . Злоупотреби на власта која е исклучиво Законодавна и не се предмет на разгледување од страна на тоа е за народот, наместо судовите, да ги применуваатсудот,КОРЕКЦИЈА! Државниот екс rel. Шор против Кенеди, 132 Охајо Св 510, 8 Охајо Оп. 494, 9NE2d 278, 110 ALR 1428 (1937).СИТЕ политичка моќ е вродено во луѓето. Владата е воспоставена за еднаква заштита налуѓето и корист, и тие имаат право да ги промени, реформи, или укинување на владата,кога тие сметаат дека е потребно! Охајо const. Уметност. 1, § 2.НА ЛУЃЕТО имаат несомнени правото да го пренесува само колку, или само како малку, на својатаполитичка моќ што ги сметаат за соодветни, и да како агенти или министерства на владата како што имодговара да се одреди. Синсинати, В & ZR копродукции против Клинтон округот Comrs, 1 Охајо Свети 77,1852 WL 11 (1852).Апсолутна власт е делегирана на НИШТО. Банка на Толедо противградот Толедо, Охајо 1 Св 622, 1853 WL 59 (1853).Сите државни орган делегирани од страна на луѓе или доделени од страна на владата е довербата, што посвојата природа, мора да биде на сите времиња во служба на јавното добро! Банкана Толедо против градот Толедо, Охајо 1 Св 622, 1853 WL 59 (1853)Подносителот / Newsome верува дека со поднесување овој миг "жалби (и); Статусбарања; и ќе забележите на поднесување" (т.е. во натамошниот текст: колективнопознати како "ООП и НОФ") со Конгресот на САД, улогата на Судот (а) може да биде воголема мера намалена и сите натамошни акции во ова прашање треба да биде изречена одстрана на Конгресот на САД.Подносителот / Newsome бил советуван дека "со цел ДОДЕЛУВАЊЕ предлог запривремена забрана ред" ("tro") е издадена против неа. Саид tro која се појавува е внесен
 20. 20. во знак на одмазда и во напорите да се лиши подносителот / Newsome на законскитеправа / привилегии, како и оние обезбедени / загарантирани со Уставот на СоединетитеАмерикански Држави ("Уставот на САД"). Исто така, извршени во државата Охајопротив деловни услуги ангажирани и задржана во државата Калифорнија (т.е. во којаАнти-SLAPP [ http://www.slideshare.net/VogelDenise/anti-slapp-law-of-california ] право (а)се е применливо).Во прилог на оваа инстант жалби (и); Статус барања; и ќе забележите наподнесување, подносителот / Фогел Денис Newsome наведува следново; сепак, рече листане е ограничена само на истиот: A. За да се разбере на фактите од овој миг жалби (и); Статус барања; и ќе забележите на поднесување на следниве информации се релевантни и соодветни за да се воспостави модел-of-практика да се одржи на олеснување бара овде: Хронолошки шема на релевантни НАСТАНИ Обраќајќи испитаниците КРИВИЧНА / Градежништво ПОВРЕДИ: Жалбата поднесена против Entergy нови услуги Орлеанс / Entergy:11/03/99 Ова беше првиот кој Фогел Денис Newsome дозна за Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz ["Бејкер Donelson"] - односно советник за Entergy нови услуги Орлеанс / Entergy. http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-united-states-supreme- court-power-point Маркирам состојба (Newsome наспроти Entergy): http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-33-docket-sheet-entergy Се чини Бејкер Donelson е донесена во врз основа на неговата поврзаност со судии (Morey Л изгорат и Г Томас Porteous) и INABILILTY да го порази Фогел Денис Newsome законски на еднакво рамниште. Види СУДИИ Листа Бејкер Donelson (т.е.
 21. 21. НИКОГАШ одлуки познат конфликтот на интереси, иако бара). Сепак, годиниподоцна, кога тие објавена на нивниот веб-сајт на овие судии се појави на него:http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-ties-to-judgesjustices-as-of120911-11566964Успешни со Решение од САД Петтиот коло на Апелациониот суд во врска со коисакаат да добијат помош во добивање на адвокат именуван: 07/12/00 САД ПЕТТА Автоматски Апелациониот суд изрече пресуда во полза NEWSOMES: http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-32-071200-judgment-5th- circuitnewsome-v-entergyАко не е грешка, се потсетиме Бејкер Donelson се донесе во По оваа победа.Вогел Денис Newsome беше во можност да добие адвокат по името на МишелАбонос Скот-Бенет. Законот фирма Newsome работел со нив, во Мисисипипонудени про боно помош која г-ѓа Бенет одби и нагло се пресели да се повлече,без дозвола. Newsome разбрав дека Бејкер Donelson слегол на г-ѓа Скот-Бенет (т.е.може да се заканија, нејзиниот малтретирани, итн):Писменото НА RAJITA Iyer Мос:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-37-affidavit-rajita-mossПоради корупција, вклучувајќи судии, Бејкер Donelson и бранителот, Newsomeподнесе изјасни со САД на Министерството за правда:
 22. 22. Пријавена злосторства уште 17 септември 2004 година на САД на Министерството за правда ("USDOJ") за криминални активности: 09/17/04 - "Петиција подносителот бараат ИНТЕРВЕНЦИЈА / УЧЕСТВО НА САД на Министерството за правда" http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-34-091704-petition-seekingintervention- entergymatter~~V Важно да се напомене: Во друго прашање судија Г Томас Porteous беше донесен врз основа на обвиненијата и IMPEACHED на или околу 8 декември, 2010 (т.е. ОСВРТ додадени -. Пет [5] дена по поднесување Newsome на Мичел на McNutt & Sams прашање отповикување беше за земање мито, мито , итн: http://www.slideshare.net/VogelDenise/impeachment-porteous-article2 Се чини дека по SHELLACKING дека Бејкер Donelson зеде во оваа тужба - т.е. мора да се впуштат во кривичната / Градежништво грешки да се добие непотребно / незаконско предност - таа отиде под земја и почнаа да го користат FRONTING агенции и на работодавачите да ја продолжи својата криминална / Градежништво Неправдите кон мене .02/14/06 Киднапирањето инцидентот: Ова е прашање (т.е. како ОВ Симпсон прашање:  Заговор да се изврши кривично дело  Заговор да се изврши Киднапирање  Заговор да се изврши грабеж  Прв степен Киднапирање со употреба на помош на смртоносно оружје  Напад со помош на смртоносно оружје  Принуда со употреба на помош на смртоносно оружје
 23. 23. http://www.slideshare.net/VogelDenise/simpson-oj-complaint-infoво која стан Фогел Денис Newsome беше ограбена и незаконски / незаконскиодземени без својство на правно / законско овластување. Sham судски процес секористи. ЛЕНТА сними инцидентот. Резултираше со Newsome е се киднапирани(т.е. маскирани како апсење) и незаконски / незаконски уапсен и не беше објавендо нејзините родители платиле откуп (т.е. маскирани како обврзница).Како разумен ум може да се види, законите не еднакво се се применувакога тие подразбираат БЕЛА корумпирани владини службени лица. Ониеизвршување слични злосторства против Фогел Денис Newsome се "сеуште-AT-големи" и водење на нивните активностинадвор од Соединетите Американски ДржавиБелата куќа, Конгресот на САД / законодавната идруги Влада / СУДСКА позиции!Елените Каунти Мисисипи Констабл се вклучени: Џон Луис - назначенпретседавач на Мисисипи Атлетик комисија:http://www.slideshare.net/VogelDenise/mississippi-athletic-commission-jon-lewis .Резултати од касетофонот на лице Newsome и отстранета, но сепак , не успеа да јапретвори во - т.е. "Упаднат / Уништување / загрозување докази" и други кривичнидела: 03/17/06 - БАРАЊЕ за апсење ИЗВЕШТАЈ & ВРАЌАЊЕ на лични предмети извадени од Констабл jon В Луис - Апсењето на Фогел Денис Newsome Со Констабл Џон В Луис На 14 февруари, 2006:http://www.slideshare.net/VogelDenise/031706-request-for-arrest-report
 24. 24. ВЕСТИ ЧЛЕНОВИТЕ за злосторства Џон Луис: http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-117-constable-jon-lewis 08/11/06 - ЖАЛБА Фогел NEWSOME ДА елените округот ОДБОР НА надзорник и БАРАЊЕ ЗА ИСТРАГА (и) на Џон Луис: http://www.slideshare.net/VogelDenise/081106-complaint-hinds- countyboardofsupervisors ЗЛОСТОРСТВА Џон Луис "против Френк Д Балтимор СР.: http://www.topix.net/forum/city/edwards- ms/T1E1ED4UKEREQFDB8 http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-116-frank-baltimore-infoЕлените Каунти суд за правда судија Вилијам ("Бил") Скинер - Неговиот таткобеше единствената жртва во во август 1971 година, ФБИ рација на Република НоваАфрика (т.е. Црна движењето за граѓански права).Комплекс вклучени: Пролет Езеро апартмани (т.е. во сопственост на Dial акции)Осигурување Оператор: Слобода заемна осигурителната компанија (т.е. ТОП /голем клиент на Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz - правенсоветник / советник на американскиот претседател Барак Обама и поранешнитепретседатели на САД): Ленс Leggitt:
 25. 25. http://www.slideshare.net/VogelDenise/leggitt-lance-bresearchinfo http://www.slideshare.net/VogelDenise/leggitt-lancesr- advisortopresidenthhscounselorgovofvaЕден Федерално биро за истраги е поднесена: 26 јуни 2006 година - ФБИ жалбата (Мисисипи Киднапирање материјата): http://www.slideshare.net/VogelDenise/062606-fbi- complaint-mississippi-matter 02/14/07 граѓанската тужба против Џон Констабл Луис, судијата Вилијам Скинер, Пролет Езеро апартмани и другите: http://www.slideshare.net/VogelDenise/021407-complaint-sla-99Наместо датотека навремена реакција на тужбата Џон Луис избран да седонесе лажно / ЗЛОНАМЕРНИ кривични пријави - т.е. во Притоа, пропуштилрокот да поднесе одговор и / или Отворени се изјасни:Јули 11, 2007, лажни и ЗЛОНАМЕРНИ Кривични пријави поднесени:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-41-071107-criminal-charges-slaНа или околу 15 октомври 2007, кривични пријави отпуштени. Вогел ДенисNewsome никогаш не се појави пред судијата да се изјасни и не беше присутникога судијата ја отфрли обвиненијата против неа:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-44-criminal-charges-dismissed-sla 09/21/07 САЕМ СТАНБЕН акт против Пролет Езеро апартмани и
 26. 26. другите: http://www.slideshare.net/VogelDenise/092107-complaint- sla560Важно да се напомене: ПРВАТА правобранител (т.е. БрендонДорси) дека Фогел Денис Newsome задржа да ја претставуваат може да им сезаканувале, малтретирани, итн советува дека тој "има да се живее во Мисисипи исе хранат неговото семејство" и ABUPTLY се пресели да се повлече без дозволаNewsome е. Види Брендон I. Дорси во Страна 58 од 07/14/08 - ИТНИ жалбата ибарањето за интервенција законодавната / Конгресот; исто така, побара за истраги,расправи и заклучоци.http://www.slideshare.net/VogelDenise/071408-emergency-complaints-withexhibits-reversedorderreducedСо Вториот адвокат (т.е. Ванда Abioto), се чини дека Бејкер Donelson и нејзинитеFRONTING фирма (DunbarMonroe) што се користат во тужбата, научил насанкциите прашања во врска со г-ѓа Abioto и може да се користат овиеинформации да потплатат, да уценат, се закануваат, итн неа да се повлече тужбитеподнесени. Г-ѓа Abioto исто така ненадејно се пресели да се повлече без дозволаNewsome е. Тука е кореспонденција која Newsome научил бил испратен до г-ѓаAbioto:02/2008 писма до ABIOTO:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-40-02-08-letterstoabiotofrommonroeПотоа од истражувањето е пронајден на следниве информации во врска со г-ѓаAbioto во кој таа да се појави таа била санкционирана. Информации кои г-ѓа Abiotoне ја споделам со мене. Информации кои вели дека корумпираните закон фирмикако што Бејкер Donelson и нејзините заговорници / соучесници може да гокористат како средство за уцена, поткуп, изнуда, итн за да се добие г-ѓа Abioto дасе фрли на тужбата.
 27. 27. Мисисипи Бар санкции - Ванда Abioto:http://www.slideshare.net/VogelDenise/abioto-wandasanctionmsПродолжил во прашање PRO SE.Конфликт на интереси со Судија / Судиите кои се вклучени. Судија Том С Лидоделен случајот. Судијата Ли настапува за судии Листа Бејкер Donelson на:http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-ties-to-judgesjustices-as-of120911-11566964Не само тоа, Фогел Денис Newsome беше во можност да се најдедокументација откривајќи каде судијата Том С Ли се RECUSED од други тужбипоради неговата врска со Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz, но сепак,кога Тужба Фогел Денис Newsome дојде пред него, за разлика од судијата судијатакој се recused ПО вршење на кривични дела - односно обезбедување опозицијатасо специјален прилог:Судијата Самнер Ред на Recusal:http://www.slideshare.net/VogelDenise/sumner-order-ofrecusalСудија Том С Ли остана во Newsome против Пролет Езеро апартмани, et alразлика додека во работи во кои Бејкер Donelson имало интерес, судијата Ли сеRECUSED.:
 28. 28. Судија Том С Ли Recusal Подреди по:http://www.slideshare.net/VogelDenise/lee-judge-recusal-orders-11574531Конфликт на интереси поради Law Firm претставуваат елените Каунти Мисисипи естраната Кругер и Холандија ("PKH") - поранешен работодавец, односноNewsome и престане нејзиното вработување По учењето на тужбата што јаподнесе:05/16/06 Memorializing PKH Прекинување:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-61-051606-termination-email-mmsPKH елените Каунти конфликти Проверете - Newsome е известување наконфликтот:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-99-conflict-check-pkhСтрана Кругер и Холандија исто така е вработен син (Јован Noblin) наслужбеничката (JT Noblin) на САД Окружниот суд / јужната област на Мисисипи(Џексон):PKH Телефон Directory: http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-96-pkh-phone-directoryИнформации во врска со Ј.Т. Noblin служат како секретар на Судот: http://www.slideshare.net/VogelDenise/noblin-jt-clerk-ofcourt
 29. 29. ИТНА жалбата и барањето за интервенција законодавната / Конгресот; исто така, побара за07/14/08 истраги, расправи и НАОДИ http://www.slideshare.net/VogelDenise/071408-emergency-complaints-withexhibits- reversedorderreduced Вогел Денис Newsome води овој курс на дејствување како резултат на еден разговор со адвокат го запознала во Црна конференција во Сент Луис, Мисури. Адвокат (т.е. кралот Даунинг) работеше со ACLU. Информации кои се чини дека за поддршка на правните авенија да се земе врз основа на Mukasey Писмо од конгресменот Џон Conyers Џуниор, Линда Т Санчез, Артур Дејвис, и на Tammy Болдвин: http://www.slideshare.net/VogelDenise/041708-letter-tomukasey-from- conyerssanchezdavsbaldwin "... Постојат неколку прашања што се покажа дека е така корозивни на угледот на Одделот како упорни загриженост дека политичките фактори можат да имаат влијание врз вршењето на обвинителството енергија во текот на оваа администрација. И додека ние сме убедени дека ќе ги споделите нашиот став дека политичките аспекти мора да играат никаква улога во ... на Одделот за спроведување на законот одлуки, ние сме обесхрабрени дека не се одговори на прашањата кои претседателот Conyers поставени на оваа тема ... Како што знаете, претседател Conyers има денеска побара Канцеларии на Одделот на генералниот инспектор и професионалната одговорност да спроведе темелна ревизија на овие прашања, како една од неколкуте потребни чекори за возобновување на угледот на Одделот за праведност и непристрасност ... Пред преписка, особено писмото што го испратил. . ., Го направи јасно дека ќебе одбивањето од страна на Одделот за да се обезбедат информации или документи за "отворен" случаи е законски unsupportable и дека Конгресот има често имаше пристап до тие информации кога околностите потребни. Додека ние ја признаваме чувствителноста на таквите материјали, и се среќни да разговараат разумно аранжмани во врска со нивното ракување и доверливост, ќебе одбивање да обезбеди информации за Конгресот е едноставно НЕПРИФАТЛИВ ... " Мисисипи бил забележан како најкорумпирани државата во Соединетите Американски Држави и како Луизијана, Кентаки и Охајо, познат по јавна корупција! http://www.slideshare.net/VogelDenise/most-corrupt-mississippi- 11574554
 30. 30. Предвидени следниве со копија на "вонредна состојба жалбата и барањето за08/02/08 интервенција законодавната / Конгресот; исто така, побара за истраги, расправи и заклучоци:" Писмо до тогаш сенаторот Барак Обама: http://www.slideshare.net/VogelDenise/obama-letter-of-080208-emergency- complaint Кампања придонеси: http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-barack-obama-campaign- contributions Писмо до сенаторот Џон Мекејн: http://www.slideshare.net/VogelDenise/mc-cain-john-080211-letter-emergency- complaint~~V Кампања придонеси: http://www.slideshare.net/VogelDenise/mc-cain- johnfinancialcontributions Писмо до конгресменот Џон Conyers помладиот: http://www.slideshare.net/VogelDenise/conyers-john-080211-letter-emergency- complaint~~V Кампања придонеси: http://www.slideshare.net/VogelDenise/conyers-johnfinancial- contributions Писмо до Конгресот Деби Wasserman-Шулц: http://www.slideshare.net/VogelDenise/wasserman-shultz-debbie-080211-letter- emergency-complaint~~V Кампања придонеси: http://www.slideshare.net/VogelDenise/wasserman-schultz- debbiefinancialcontributions10/09/08 Сопственикот (а), нивните адвокати и Kenton Каунти (Кентаки) незаконски / илегално изврши иселување. Во тоа време на овие кривични дела имало
 31. 31. правна / законска "привремени мерки и ограничување на Орден" во место иоколу $ 16,250 Продажба пари во зачувам како наредено од страна на суд - т.е.не беше деликвенти: Забрана и ограничување на Подреди по: http://www.slideshare.net/VogelDenise/injunction-restraining-order- ky-gmmТужбата што ја поднесе против сопственикот: 12/04/06 тужба против ГММ имот (Кентаки): http://www.slideshare.net/VogelDenise/120406-complaint-gmmФБИ жалбата поднесена во врска со овој инцидент: 10/13/08 - ФБИ жалбата (Кентаки ГММ материјата): http://www.slideshare.net/VogelDenise/101308-fbi-complaint-gmm- propertiesИзвршување на вакво кривично дело - односно кои вклучуваат, но не сеограничени на: o Заговор o Провална кражба o Кражба o Кражба o Инвазија o Незаконски влез / насилно Опции o Опструкција на правдата / процес o Боја на Законот o Заговор против права o Заговор да се меша со граѓански права  Моќ / неуспехот да се спречи
 32. 32. Иако јасно истакна на задната страна на "Налог за поседување:" Хартија на вратата на влез: ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА На патеката суд нареди привремени мерки и ограничување на Ред против сопствениците, ГММ Својства од преземање на било кој тип на иселување (Отстранување или Добивање простории) акција против оваа потстанар "Налог за поседување:" http://www.slideshare.net/VogelDenise/warrant- ofpossession-gmm-ky Значи Пред извршување на овие кривични дела, Одделот на шерифот, сопственикот, неговите адвокати (т.е. кои вклучуваат Бејкер Donelson) знаеше дека тоа е ангажирање во незаконско / незаконски практики и дека имало суд издаде ", привремени мерки и ограничување на ред" во место! Сепак, тие свесно, доброволно и намерно вклучени во кривични дела. Како и со 14 Февруари, 2006 година, киднапирање инцидентот, сопственикот (ГММ својства) учесници во криминални практики за целите на уништување / упаднат со докази и за унапредување на КРИВИЧНА / Градежништво повреди се чини инициран од страна Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz: http://www.slideshare.net/VogelDenise/gmm-photos-damages-of-apartment Вогел Денис Newsome известување Конгресот Кентаки претставник Џеф10/21/08 Дејвис на 9 Октомври, 2008 злосторства и обезбедување на него со препис на тужбата ФБИ: http://www.slideshare.net/VogelDenise/102108-fax-to-geoff-davis-fbi-complaint- gmm-matter~~V Вогел Денис Newsome предвидени Кентаки гувернерот Стив Beshear со11/08/08 преписката со наслов "БАРАЊЕ ЗА КОНФЕРЕНЦИЈА СО ВАС" за да
 33. 33. разговараат на кривичните дела се случуваат под саатот: http://www.slideshare.net/VogelDenise/110808-request-for-conference-governor- steve-beshear11/12/08 Факс за да потоа САД сенаторот Барак Обама - т.е. следење со 14 Јули, 2008 година ИТНА жалбата. . . доставува до своето внимание: http://www.slideshare.net/VogelDenise/111208-fax-to-barack-obama-1156776811/14/08 Факс за да потоа САД сенаторот Барак Обама - т.е. следење со 14 Јули, 2008 година ИТНА жалбата. . . доставени до неговиот Факсови до сенаторот Патрик Лихи, конгресменот Џон Conyers, тогаш сенатор12/2008 (сега потпретседател) Џозеф Бајден MEMORIALIZING декември 2008 Пат за Вашингтон за решавање на неправди и статусот на август 2008 година ИТНА ЖАЛБА: http://www.slideshare.net/VogelDenise/faxes-toleahyconyersbiden- memorializingdec08dc-trip~~V01/06/09 Судија Боби DeLaughter обвинети: http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-11-de-laughterbobby-indictment Судија Боби DeLaughter беше судијата вклучени во Мичел McNutt & Sams прашање (односно невработеност прашање). Види 03/09/05 Писмо до судијата Боби DeLaughter: http://www.slideshare.net/VogelDenise/030905-letter-to-judge-bobby-de-laughter- mms-matter~~V01/09/09 Вработување со Дрво и Lamping (т.е. правна фирма) беше прекинат. СЕМЕЈСТВОТО MEDCIAL ОТСУСТВО Законот ЖАЛБА - Дрво и Lamping:01/16/09 http://www.slideshare.net/VogelDenise/011609-fmla-complaint-wood-lamping~~V Говорна пошта порака од Павле Berninger барајќи Фогел Денис Newsome
 34. 34. потпишат откажување ослободување нив од правна одговорност. Закони забранат такви барања. Понуда беше поништен: На 02/02/09 говорна порака лево со ПОЛ BERNINGER држави: Денис ова е Пол Berninger од адвокатска фирма. Причина јас сум те вика е дека јас сум свесен за поротник-оф ситуација која не се случува и јас имав некои разговори со Andrea поради вашата ситуација и јас питах за можноста да ви даде некој повик. Знам дека му напиша писмо решавање на некои работи кои треба да Џеј Шмит во врска со здравственото осигурување и јас сакав да разговара со вас за тоа. Верувам дека фирмата треба да се прошири своите здравствено осигурување за период од време. Јас верувам дека е затоа што јас разбирам дека сте направиле каже нешто за да Андреа за потреба за некој вид на лекарска помош. Не знам што е тоа и таа не откриваат ништо за мене во однос на она што беше. Но, она што сакам да направите е да се разговара со вас за тоа. Дознајте што е тоа што вие би сакале, во смисла на продолжување на вашиот здравствено осигурување на нашата цена за еден период на време. , Така што ќе може да присуствуваат на таа медицинска потреба. Јас само ќе ти каже дека ќе има еден дел кој знам дека ќе морам да се добие од вас, со цел за мене да го убеди фирма да се прошири медицински осигурување за одреден период на време и дека во основа ќе биде ослободување. Со тоа, мислам дека ќе напише нешто што ќе го потпише дека јасно ќе укаже дека не (под било какви околности) ќе бидат во можност да поднесе било каков вид на обвинение против фирмата или да поднесе тужба. http://youtu.be/jjgM0mXWJ8c Тужбата поднесена од страна на Шварц manes Руби и Slovin во име на Stor-Сите01/20/09 Алфред против Денис Newsome http://www.slideshare.net/VogelDenise/012009-complaint-filedbystorall Контра тужбата што ја поднесе во неодобрување да Stor-Сите жалби Алфред:01/29/09 Обвинетиот ОДГОВОРИ НА ЖАЛБА ЗА присилно ВЛЕЗ И DETAINER; ИЗВЕСТУВАЊЕ ПРИДРУЖНИ контра-побарување; противбарање и побарувачката за ЖИРИ Судскиот: http://www.slideshare.net/VogelDenise/012909-answercounterclaim-storall-vs- newsome Противтужба беше доволно силна за што ја предизвика адвокат тужителот (Дејвид
 35. 35. Meranus) да се откаже од својот клиент и не сакаат да се брани.02/06/09 Писмо до Дејвид Meranus со судска пресуда во полза Newsome на: http://www.slideshare.net/VogelDenise/020609-meranus-letter ЗАБЕЛЕШКА: Ова е кога Фогел Денис Newsome конечно научив кој стои зад КРИВИЧНА демнат на нејзиниот од Job-To-Job/Employer-To-Employer и Државниот-Да-членка. Во текот на потпишувањето на одлуката на судијата судија во корист Newsome, Дејвид Meranus советува Newsome на неговото познавање на правната работа (а) во Њу Орлеанс, Луизијана. Приемот само ја потврдија загриженоста на незаконско / незаконски практики на Бејкер Donelson. Контакт со работодавач Newsome (и) на и советување на нејзиниот ангажман во заштитени активности за целите на добивање Newsome прекинат. Правна фирма со името на Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz ("Бејкер Donelson"). Бејкер Donelson обезбедува американскиот претседател Барак Обама со правен советник / совети.07/07/09 Еднакви можности за вработување ЖАЛБА - Дрво и Lamping: http://www.slideshare.net/VogelDenise/070709-eeoc-complaint-wood- lamping~~V Допис до Кентаки Одделот за приходи Томас Б Милер, САД правобранител Ерик08/12/09 Холдер и копија на претседателот Барак Обама им обезбедува со неодобрување Кентаки Одделот за приходи број: http://www.slideshare.net/VogelDenise/081209-letter- kydormillerholderobamaproofofmailing~~V ОСВРТ: Подржува тоа колку време претходно претседателот Обама и неговата администрација беа свесни за ОДБРАНА Фогел Денис Newsome да било какви побарувања од страна на Кентаки Одделот за приходи. Имаат такво знаење, што се користи овие информации за да незаконски / илегално проневерување на пари од банкарска сметка на Newsome (и) во јули 2010 година - т.е. види 13 Јули 2010 за влез подолу.09/29/09 "САД / Американскиот претседател Барак Обама: Мојата ОПОЗИЦИЈАТА до 2016 година Олимписките игри во Чикаго, Илиноис." http://www.slideshare.net/VogelDenise/092909-email-to-olympic-committee
 36. 36. ЗАБЕЛЕШКА: Ова е копија од е-мејл испратен до Комитетот олимписки советување на Кривичниот / Градежништво грешки изнесени против Фогел Денис Newsome како и другите. Побара тие ги испраќаат претседател Барак Обама, првата дама Мишел Обама и Опра Винфри назад во САД, бидејќи таму е работа да се направи во врска со расното неправди, итн12/10/09 Американскиот претседател Барак Обама - корупцијата: прогон на христијанин и прикривање на човекови права биле прекршени / дискриминација / штетно ПРАКТИКИ ПРОТИВ Американците со африканско потекло; Барање за сограѓанин отпуштање / Престанок на американскиот државен секретар за труд Хилда Солис Л и применливи Министерство за труд Официјални лица / вработени; Барање за статусот на 14 јули 2008 жалбата; Барање за статусот на 21 мај 2009 жалби и последователните Submittals; БАРАЊЕ ЗА НАОДИ ВО FMLA жалбата на 16 јануари 2009 година, и EEOC жалбата на 7 јули 2009 година; ако е применливо ИЗВРШУВАЊЕ НА СООДВЕТНО извршна наредба (а), а БАРАЊЕ избавувањето на датотеки за преглед и копирање со Синсинати, Охајо плата & ЧАС КАНЦЕЛАРИСКИ И EEOC канцеларија на 22 декември, 2009 - ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА РЕФОРМА: Погледнете како администрацијата на Обама му се мешал / Блокирани здравство Newsome на грижа Опции и негираше нејзините медицински Внимание се обиде под на FMLA - Што да очекувате Под владина Runned за здравство програма http://www.slideshare.net/VogelDenise/121009-ltr-obamasolisholderfinal 12/10/09 Поштенски Приходи / доказ за-пошта: http://www.slideshare.net/VogelDenise/121009-usps-mailing-receipts-obama- holdersolis12/28/09 Вогел Newsome поднесе жалби на ФБИ (т.е. што според законите на САД се уште се во тек), против Охајо Врховниот суд и други кои се предвидени листата (т.е. сепак, не се ограничени на оваа листа сам) од следниве кривични дела: Заговор (18 USC § 371) Заговор против права (18 USC § 241) Заговор за проневери (статути обезбедени)
 37. 37. Заговор да се меша со граѓански права (42 USC § 1985)Јавна корупција (под услов информации земени од веб-сајтот ФБИ)Поткуп (статути гафови)Соучество (статути гафови)Помагање и Поддржување (статути гафови)Принуда (статути гафови)Лишување од правата врз основа на бојата на законот (18 USC § 242)Заговор да се изврши дело на проневери САД (18 USC § 371)Заговор да ја попречат (18 USC § 372)Измами и Swindles (18 USC § 1341 и 1346)Опструкција на судска наредба (18 USC § 1509)Упаднат со сведоци (18 USC § 1512)Retaliating против сведок (18 USC § 1513)Уништување, промена, или фалсификување на записи (18 USC § 1519)Опструкција на Пошта (18 USC § 1701)Опструкција на писмата (18 USC § 1702)Задоцнување од Пошта (18 USC § 1703)Кражба или Потврда на украдени Пошта (18 USC § 1708)Избегнување на Поштенска со употреба на пониската класа (18 USC § 1723)Поштенска Собрани незаконски (18 USC § 1726)Моќ / неуспехот да се спречи (42 USC § 1986)Опструкција на правдата28 декември 2009 година ФБИ тужба против OHIO Врховниот суд:http://www.slideshare.net/VogelDenise/122809-fbi-complaint-ohio-supreme-court
 38. 38. Вогел Newsome на 28 декември 2009 година, Федерално биро за истраги (ФБИ)жалбата е против Судии и / или функционери на Охајо Врховниот суд - т.е. Судиина Охајо Врховниот суд, кој се чини добиле милиони од кампања Број"СЛОБОДА разменување осигурување КОМПАНИ" и / или неговиотсоветник / адвокати. Слобода заемна кои се предвидени ОГРОМНИДонации на претседателот Обама, шефот на американскиот претседателна кабинетот на Рам Емануел, американскиот државен секретар ХилариКлинтон, САД Кентаки сенаторот Меконел Мичел, САД Кентакисенаторот Ранд Павле, итн. [BAKER DONELSON / СЛОБОДА ЗА ЗАЕМНО КАМПАЊА ПРИДОНЕСИБарак Обама ЧЛЕНОВИ, Ранд Павле и другите:http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-barack-obama-campaign-contributionshttp://www.slideshare.net/VogelDenise/emanuel-rahmfinancial-contributions кои добиваат суштинскаСе чини дека Охајо Врховниот суддонации од Либерти заемна Осигурителна компанија инејзините адвокати: Наведнување на Вага: искуството Охајо; Кампања Пари огледала Rulings Висок суд - Објавено 1 октомври, 2006? Правда Теренс ОДонел, републиканец член на Охајо Врховниот суд, гласаа во корист на неговиот придонесувачи 91 отсто од времето, што е највисока стапка на било кој член .. . . Правда ОДонел ги зголеми повеќе од 3.000.000 $ во кампањата пари од 2000 година .. . .

×