28 февруари, 2012     Што Соединетите Американски Држави       Конгресот / Медиуми се крие:САД / Американскиот п...
од ЈАВНА / Свет поглед поради тоа што обезбедува некои од фаци зад злочин / еврејска   ционистичка зад корупцијата и кр...
универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZING инцидент - Барање за меѓународна военаинтервенција може да биде неопходно" се лег...
d. 30 Јануари, 2011, "Истрага на американскиот претседател Барак Обама -        сенаторот Пол итна помош се бара."...
група), го користеле овој време да се злокобно се одмазди против Фогел Денис Newsome заостварување на нејзиниот прв и Чети...
Тоа не е совпаѓа дека во мај 2011 година Говорот на претседателот Обама дека тој    тврди дека се обезбедени со интелиг...
Кристофер Лендис;       Салваторе Princiotta;       Пол Смит;       Дебра Jeane Палфри;       Бери...
http://www.slideshare.net/VogelDenise/manning-bradley-power-point-11759432   http://www.slideshare.net/VogelDenise/mann...
На 15 септември, 2011 - ден "напишана Статус Извештај" Поради - Американскиот   претседател Барак Обама, Бејкер Donelso...
http://www.slideshare.net/VogelDenise/102111-email-justinsandy-            redacted~~V            ...
за заговор за обезбедување материјална поддршка за терористи и заговор за       убиство, киднапирање, осакатат и наш...
Пет американски војници обвинети за убиство на авганистански цивили само затоа што тие би       можеле, седум повеќе...
Денис Newsome во неколку наврати се најде под напади за потсетување на јавноста / Светот   на САД за воени злосторства ...
http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-us-inject-fake-vaccine              Познавање на прекршување в...
замолчување нејзиниот глас - сите тие сакаат                      да плачат "Foul"      сега де...
одземе Newsome на нејзиниот првиот амандман права и другите права заштитени со    САД Уставот и / или законите на Соед...
задржи Newsome на невработеност, Благосостојба, итн,затоа што таа е афро-американски и тие не сакаат тоа епознато дека афр...
се пензионира, бидејќи на неговите незаконски / бункер (во кој тој беше пријателна адвокати Мичел McNutt & Sams) - Видете ...
Тука е снимен говорна порака од дрво и Lamping адвокатот Пол Berninger бара           Newsome да се откаже од св...
http://www.slideshare.net/VogelDenise/terrorism-defined          Бејкер Donelson ќе бидеме сигурни дека нејзините...
кај роднини или се на ! УЛИЦИ / бездомници Тоа нема никаква врска со економијата   ПОДОБРУВАЊЕ - разгледувам во вашите з...
своите себични причини и дека на нејзиниот сојузник земја Израел! На   Соединетите Американски Држави и ISREAL имаат ва...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Macedonian

188 views

Published on

Published in: News & Politics
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
188
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Macedonian

 1. 1. 28 февруари, 2012 Што Соединетите Американски Држави Конгресот / Медиуми се крие:САД / Американскиот претседател Барак Хусеин Обама II е во неволја!За оние кои не можат да знаат: 1. На 10 јануари, 2012 година, Соединетите Американски Држави на претседателот Барак Хусеин Обама II ("Претседателот Барак Обама" или "Претседателот Обама") го бараа да се повлече од петок 10 Февруари, 2012:http://www.slideshare.net/VogelDenise/011012-pink-slip-president-barack-obamasigned~~VПоштенската служба на САД ("USPS") доказ на мејлинг / приходи - Поддршка ПРИЕМ на или околу 17јануари 2012 година:http://www.slideshare.net/VogelDenise/011012-usps-mailing-receipts-obamapaulmullen Сепак, се чини дека претседателот Обама се обидел да имаат ОВЛАСТЕНИ Пошта "зелени карти" УНИШТЕНИ - т.е. кривични дела: попречување на пошта, пошта упаднат, попречување на правдата, итн - така што нема да има рекорд докази за неговата приемот. Тоа беше само по Одиме со јавноста / GLOBAL на или околу 27 јануари 2012 преку 2 февруари 2012 година, дека претседателот Барак Обама се чини имаа ОВЛАСТЕНИ Пошта "зелени карти" - печат "Белата куќа работење, Вашингтон 20.500" снимено повторно го составила и се врати во Фогел Денис Newsome ("Newsome"): http://www.slideshare.net/VogelDenise/011012-usps-mailing-receipts-green-cardreturned~~V Претседателот Обама, неговиот правен советник / советник (Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz ["Бејкер Donelson"]), неговата управа и другите заговорници / соучесници (т.е. како што се The Firm Garretson Резолуцијата група ["Garretson фирма"]) од 10 Јануари 2012 година услуга на Пинк се лизга се користи нивното време да се задржи на поддршка: "Известување за раскинување - Барање за импичмент на претседателот Барак Хусеин Обама II - ОДГОВОР НА напади врз Флорида А & М универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZING инцидент - Барање за меѓународна воена интервенција може да бидат неопходни"http://www.slideshare.net/VogelDenise/022712-updated-links-for-obama-eviction-notice-011012final
 2. 2. од ЈАВНА / Свет поглед поради тоа што обезбедува некои од фаци зад злочин / еврејска ционистичка зад корупцијата и криминалот акти на Соединетите Американски Држави владини претставници и напади упатени против Фогел Денис Newsome, други САД Граѓаните и Блискиот Исток нации / Држави. 2. На или околу петок Февруари 3, 2012 (т.е. околу една недела, од времето - Петок 10 Февруари, 2012 Рок - Претседателот Обама беше побарано да се повлече), се чини дека претседателот Обама, неговата администрација, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson и други Заговорници / соучесници се сврте кон фирма Garretson да поднесе тужба против Фогел Денис Newsome ("Newsome") наводно кршење на авторските права, итн во Хамилтон Каунти (Охајо) Судот на Заеднички Правни основи - Случај бр A1200831. До разочарување, Фогел Денис Newsome поднесе применливи поднесоци право,"Предлог да напуштат Подреди ДОДЕЛУВАЊЕ предлог за привремена забрана РЕД и / или воалтернатива, предлог да го разреши"http://www.slideshare.net/VogelDenise/020912-garretson-resolution-group-motion-to-vacate-stamped"Известување за НЕ-Присуство на 15 февруари 2012 слух"http://www.slideshare.net/VogelDenise/020912-notice-ofnonattendancehearinggarretsonstamped и не е самата подложување на малициозни и шарлатан / несериозно тужбата што ја поднесе против неа и не е подложување на надлежноста на Судот во Охајо. 3. На 15 февруари, 2012 година, Фогел Денис Newsome поднесени за поднесување на Конгресот на САД преку е-мејл и САД приоритет пошта нејзиниот изјасни наслов "ЖАЛБА (и); СТАТУС БАРАЊА; и ќе забележите на поднесување:" http://www.slideshare.net/VogelDenise/021512-us-congress-complaint-newsome-v-obamafinal- signed~~V На вниманието на Соединетите Американски Држави Сенаторите: Херб Кол (преку САД пошта, исто така), Чак Грасли, Барбара Боксер (преку САД пошта, исто така), Џони Isakson и На вниманието на Соединетите Американски Држави на Претставничкиот дом на: Ламар Смит (преку САД пошта, исто така), Jerrold Nadler, Јосија Бонер (преку САД пошта, исто така) и Линда Т Санчез да дистрибуирате копии на нивните колеги. Според Поштенската служба на САД следење на информации, документи и се примени како на 21 февруари, "Жалба; СТАТУС БАРАЊА; и ќе забележите на поднесување" се става на јавна владини претставници - т.е. држење на јавна функција, вклучувајќи работи од јавен / Свет Интереси! 4. На 10 Јануари 2012, "Пинк се лизга" и "известување за раскинување - Барање за импичмент на претседателот Барак Хусеин Обама II - ОДГОВОР НА напади врз Флорида А & М
 3. 3. универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZING инцидент - Барање за меѓународна военаинтервенција може да биде неопходно" се легални и обврзувачки документи кои гиподдржуваат УШТЕ навремено жалба поднесена на вниманието на Соединетите АмериканскиДржави конгрес во унапредување на веќе поднесените жалби од: a. 31 август 2011 година, "САД Кентаки сенаторот РАНД ПОЛ: Барање на статусот за истраги (С) Барање За американскиот претседател Барак Обама и владини агенции / службеници; помош во добивање на Петиција за вонредни писменото Поднесе и помош во приемот на помош во моментов / ВЕДНАШ Поради Newsome - писмен одговор на барање Четврток Септември 15, 2011: " http://www.slideshare.net/VogelDenise/083111-ltr-senatorrandpaulcorrected- versionwithmailingreceipts Пари со цел ненамерно се испуштени - обезбедување на Кентаки Стипендија за престој: http://www.slideshare.net/VogelDenise/083111-rand- pauluspsmokyinforedacted-forwebsiteversion b. 3 мај 2011, "Одговор на 17 март 2011 и април 27, 2011, Врховниот суд на Соединетите Американски Држави" Писма - Идентификување Вонредна писменото (и) да се поднесе и писменото (и) Под Сите писмена дејствува за да се поднесе: " http://www.slideshare.net/VogelDenise/050311-ltr-justicerobertssuterfinal САД Кентаки сенаторот Ранд Павле беше обезбеди примерок од изјасни: http://www.slideshare.net/VogelDenise/050311-rand-paulletter ДОКАЗ на мејлинг и сметки: http://www.slideshare.net/VogelDenise/050311-usps-mailingreceipts c. 12 март 2011 година, "Петиција за вонредни е правно дејство се бара против претседателот Барак Обама, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz и други заговорници / соучесници, итн ДОКАЗ на мејлинг и приемот: http://www.slideshare.net/VogelDenise/031211-usps-mailingreceipts
 4. 4. d. 30 Јануари, 2011, "Истрага на американскиот претседател Барак Обама - сенаторот Пол итна помош се бара." http://www.slideshare.net/VogelDenise/013011-email-senator-randpaul e. 9 октомври, 2010, "Итни движење да остане; итна движење за проширување на времето и други олеснување на САД Врховниот суд смета дека се соодветни за да го поправите правни грешки / неправди Пријавена Тука:" http://www.slideshare.net/VogelDenise/100910-emergency-motion Дека Конгресот на САД и САД Врховниот суд се обиделе да го попречат СУДСКА / законски постапки и правни истраги, како и уништуваат и / или попречуваат правдата во гонење на кривични / Градежништво грешки пријавени.5. Тука сме речиси една година подоцна и "Петиција за вонредни писменото" не е docketed (т.е. иако пари за такса е обезбедена) и соодветни правни мерки против претседателот Барак Обама, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson и други заговорници / соучесници не се поднесени. Сепак, и се уште имаат смелост да се донесе друг малициозен и шарлатан / несериозно Тужба (т.е. првиот беше изнесен од FRONTING фирма Бејкер Donelson на Шварц manes Руби и Slovin на или околу 20 јануари 2009 година во име на Stor-Сите Алфред кој го поднел март 12, 2011 "Петиција за вонредни писменото") и сега Февруари 3, 2012 жалби од страна на FRONTING фирма Garretson Група донесе после, 10 јануари 2012 година јавно дејствување право, "Известување за раскинување - Барање за импичмент на претседателот Барак Хусеин Обама II - ОДГОВОР НА напади врз Флорида А & М универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZING инцидент - Барање за меѓународна воена интервенција може да бидат неопходни" во напорите на посегнување по јурисдикција на Конгресот на САД и на уставните права и другите права на Фогел Денис Newsome обезбедени во рамките на законите на Соединетите Американски Држави.6. Се чини дека Фогел Денис Newsome дека 3 февруари 2012 година малициозни и шарлатан / несериозно тужба поднесена од страна FRONTING фирма на претседателот Обама (Garretson група) може, исто така, е доведена до предизвикаат Newsome да ги достават до надлежност на државниот суд и се откаже од Конгресот акција - односно, кои не успеаја да се постигне и Newsome одби да ги достават до надлежност на државата Охајо суд.ЗОШТО НА САД / Американскиот претседател Барак Хусеин Обама II е во неволја!A. Наместо да го користите 30 дена продолжен до напуштат Соединетите Американски Држави Белата куќа, се чини дека претседателот Барак Обама, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson, неговата администрација и Заговорници / соучесници (т.е. како што Garretson
 5. 5. група), го користеле овој време да се злокобно се одмазди против Фогел Денис Newsome заостварување на нејзиниот прв и Четиринаесеттата амандман права во рамките наСоединетите Американски Држави Уставот и другите закони на САД во изложување наКривичниот / Градежништво праведноста или неправедноста на САД владини претставници инивните Заговорници / соучесници израмнат ПРОТИВ Newsome како и други САД граѓани истрански држави / Држави и нивните граѓани. Се разбира, како одмазда од страна напретседателот Барак Обама, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson не е прв и есамо дел од долгогодишните "Модел-of-брутални напади" против Фогел Денис Newsome: i. ПО декември 2008 година патување со Фогел Денис Newsome во Вашингтон за да дознаете за статусот на нејзиниот 14 Јули, 2008, "вонредна состојба ЖАЛБА И ПОВИК ЗА законодавната / КОНГРЕС интервенција; исто така, побара за истраги, расправи и заклучоци:" http://www.slideshare.net/VogelDenise/071408-emergency-complaints-withexhibits- reversedorderreduced Факсови до сенаторот Патрик Лихи, конгресменот Џон Conyers, тогаш сенатор (сега потпретседател) Џозеф Бајден MEMORIALIZING декември 2008 Пат за Вашингтон за решавање на неправди и статусот на август 2008 година ИТНА ЖАЛБА: http://www.slideshare.net/VogelDenise/ факсови-toleahyconyersbiden- memorializingdec08dc патување Се чини правен советник на претседателот Обама / советник Бејкер Donelson започна уште еден напад и дојде по нејзината работа во еврејскиот закон фирма - т.е. Дрво и Lamping. Долготрајниот врска на претседателот Барак Обама и / или неговиот правен советник / советник со Фогел Денис Newsome може да се утврди во следниве "хронолошки Табела:" http://www.slideshare.net/VogelDenise/021812-chronological-chartfinal-11664990 ii. Голема благодарност до Владата на Пакистан за уништување на наводните Сложените: http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-destroy-obl-compound~~V http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-obl-compound-destroyed~~V дека Соединетите Американски Држави на претседателот Барак Обама тврди дека Осама Бин Ладен беше во кога тој бил убиен мај 2011 година: http://www.slideshare.net/VogelDenise/obama-050111-speechosama-binladen Според извештаите - НЕ, односно од САД МЕДИУМИ - Осама бин Ладен се чини дека ги загубиле своите животи во околу почетокот на 2002 година на здравствени компликации: http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-obl-has-been-dead-for-years http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-obl-has-been-dead-for-seven-years
 6. 6. Тоа не е совпаѓа дека во мај 2011 година Говорот на претседателот Обама дека тој тврди дека се обезбедени со интелигенција како почетокот август 2010, околу две недели по денот на приемот на E-mail Фогел Денис Newsome под наслов "Американскиот претседател Барак Обама: Падот / осуденост на Администрацијата на Обама - корупцијата / конспирација / покриено / кривични дела јавно " http://www.slideshare.net/VogelDenise/071310-email-toobamaholder што резултираше со претседателот Барак Обама RETALIATING и испраќање на неговиот линч Моб по банкарска сметка Newsome е (и) за издршка на дете кога Newsome нема дете (деца), никогаш не birthed / прекинато дете (деца) и никогаш не се оженил - сепак, видете го одбележа ЈП Морган Чејс банка Документи тврдејќи одземање на банкарска сметка Newsome е (и) за "детски додаток." Нелегалното / незаконски дејства од страна на претседателот Обама, неговата администрација, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson и други Заговорници / соучесници без судски налог! ЈП Морган Чејс банка е на врвот / голем клиент на Бејкер Donelson - правен советник на претседателот Обама / советник. ЈП Морган Чејс банка, исто така, имаше Топ / голем клиент (Bernard "Берни" Медоф - еврејски) познат по шема Понзи. Топ / клучните извршни директори ЈП Морган Чејс банка (Јаков "Џејми" Dimon и Даглас Л Braunstein) се Евреи! ОСВРТ НА ДОДАДЕНА и го поддржува причина зошто претседател Барак Обама отиде во екстремни мерки за одржување на јавната / Свет од добивање на копија од Newsome на 10 јануари 2012 "известување за раскинување - Барање за импичмент на претседателот Барак Хусеин Обама II - одговор на нападите ЗА Флорида А & М универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZING инцидент - Барање за меѓународна воена интервенција може да бидат неопходни " http://www.slideshare.net/VogelDenise/022712-updated-links-for-obama-eviction- notice-011012final Се разбира претседател Барак Обама, Бејкер Donelson и нивните други заговорници / соучесници не сакаат јавно / свет за да видите колку е длабоко вкоренето луѓе Бејкер Donelson се во Владата на САД: http://www.slideshare.net/VogelDenise / Бејкер-donelson- тите до промовира-officals-Вајтхаус и како тие се качил за попречување на поднесување на жалби поднесени од Фогел Денис Newsome да Конгресот на САД, како и во САД Врховниот суд!iii. За да го видиш САД за заговор Америка и прикривање на 11 септември 2001 година ("911 напади") Домашните терористички напади планирани од страна Владата на САД Властите на сопствените граѓани и / или на жртвите на 911 напади, тие се решени да го го уништи животот на некој (т.е. како што Newsome) кој зборува против таквите кривични / Градежништво грешки. На пример, во "Известување за ПРЕСТАНОК - Барање за импичмент на претседателот Барак Хусеин Обама II - ОДГОВОР НА напади врз Флорида А & М универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZING инцидент - Барање за меѓународна воена интервенција може да бидат неопходни" на страниците 209-214 и 226-241, имињата и слики од оние кои може да имаат познавање на вистината зад 911 напади во кои се чини дека се убиени / Убиени т.е. како американскиот претседател Барак Обама да го стави на 8 декември, 2012 година, "кои сте биле симната од поле. . . Или кој е оставен таму: " Берта Шампањ; Д-р Дејвид Грахам;
 7. 7. Кристофер Лендис; Салваторе Princiotta; Пол Смит; Дебра Jeane Палфри; Бери Џенингс; Кенет Johanneman; Беверли Екерт; Мајкл Х Doran; Дејвид Ф Wherley; В Ли Rawls; Ричард Холбрук; Џон Вилер; Лоренс Eagleburger, и Морнарица заптивки Шест Тим извадени на или околу 6 август 2011 http://www.slideshare.net/VogelDenise/navy-seals-victims-in-080611- attack-possible-911-cover-upСе чини претседател Барак Обама, Бејкер Donelson и другите во ЗАГОВОР не сакаат јавно/ светот да види вистината зад САД на корумпирани владини Америка Официјалникривични дела: воени злосторства, злосторства против човештвото, злосторство противмирот, итн - односно Нирнберг Принцип повреди, како и други повреди ЗАБРАНЕТ созакони! http://www.slideshare.net/VogelDenise/nuremberg-principles-wikipedia- information http://www.slideshare.net/VogelDenise/nuremberg-principles-war-crime-wikipedia- informationИсто како што претседателот Барак Обама и неговата администрација се качил ПОПриватни Бредли Манинг:
 8. 8. http://www.slideshare.net/VogelDenise/manning-bradley-power-point-11759432 http://www.slideshare.net/VogelDenise/manning-bradley-wikipedia-information- 11759433наводно неговото Изложување на САД за воени злосторства на Америка прекуинформациите споделени со Викиликс: http://www.slideshare.net/VogelDenise/assange-julian-wikipedia-information- Т.е. случува по ДОНАТОРИ овој веб-сајт за финансиски го осакатува, така што се чуваатна информациите споделени на Викиликс од / очите на јавноста СВЕТОТ; претседателБарак Обама, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson и Заговорници (т.е.како што Garretson група) започнаа Напади врз Фогел Денис Newsome за споделување нанејзините документи и / или оние што се добиени преку нејзините лични записи,договорите (прекршено), истражување, итнВсушност, отколку САД Кентаки сенаторот РАНД ПОЛ обезбедување на Фогел ДенисNewsome со 15 септември 2011 година ", напишана Статус Извештај" бара преку 31Август 2011, "САД Кентаки сенаторот РАНД ПОЛ: Барање на статусот за истраги(S ) Барање За американскиот претседател Барак Обама и владини агенции /службеници; помош во добивање на Петиција за вонредни писменото Поднесе ипомош во приемот на помош во моментов / ВЕДНАШ Поради Newsome - писменодговор на барање на Четврток 15 Септември, 2011 година: "http://www.slideshare.net/VogelDenise/083111-ltr-senatorrandpaulcorrected-versionwithmailingreceiptsсе чини дека претседателот Обама, Бејкер Donelson, Garretson група и другите се потпирана Врските / конекции на претседателот Барак Обама 2012 претседателска кампањаменаџер Џим Месина да се вклучат во КРИВИЧНА / Градежништво грешки и РАМКАФогел Денис Newsome за кривичните дела на Белата расисти Garretson групавработените кои се чини намерно УНИШТЕНИ тужителот документи и потоа сеобиделе да ги обликувате Newsome за нивните злосторства: http://www.slideshare.net/VogelDenise/101211-garretson-resolution-group- memoredacted~~VNewsome е единствениот афро-американец (Non-Менаџерска) наменет за такви кривичнидела.Потоа, на 14 септември, 2011 - ден пред "напишана Статус Извештај" Поради -Претседателот Обама и неговиот менаџер на кампањата (Џим Месина) ја започна "Атак"Обама го веб-сајтот:да го пријавите веб-сајтови, како што Мапа на Фогел Денис Newsome е лоцирана воwww.vogeldenisenewsome.com - која од 27 јануари 2012 преку 1 ФЕВРУАРИ 2012 пораки,се најде под маѓепсан напади од страна на претседателот Барак Обама да го отстранаттака што јавноста / Свет се чуваат во мракот како да што претседателот Обама,САД владини претставници, Бејкер Donelson, Garretson фирма и други заговорници /соучесници се до.
 9. 9. На 15 септември, 2011 - ден "напишана Статус Извештај" Поради - Американскиот претседател Барак Обама, Бејкер Donelson работи напорно зад сцената да се протне на еден од нивните главни / Top / главните играчи (Јаков В Даф) од улога како ДИРЕКТОРОТ на Стручната служба на САД судови - односно се обрати во хронолошки Табела: http://www.slideshare.net/VogelDenise/021812-chronological- chartfinal-11664990 во кој не само што во судските поднесоци и она што е предвидено на Конгресот, Фогел Денис Newsome постојано бара да се советува на било какви конфликти на интереси: Говорни пораки оставени за судии Џон Робертс и Стефан BREYER: http://youtu.be/KcXm8mgjD60 James В Даф - пекар Donelson вработен - беше назначен во неговата канцеларија од страна на САД Врховниот суд врховен судија Џон Робертс. Исто така, Бејкер Donelson има голем / клучна улога во кој е назначен во САД Врховниот суд. Важно да се напомене: Поради тоа што ќе се открие како претседател Барак Обама и Бејкер Donelson се планира да се добие од најконтроверзните "Здравствена заштита Бил" низ САД Врховниот суд во или околу март 2011 година. Не само што како претседател Барак Обама и Бејкер Donelson се планира за одржување на јавната / Свет од учење дека претседателот Барак Обама беше ставен во Белата куќа преку кривични дела со сознанието дека не се квалификува под законите на Соединетите Американски Држави. Со други зборови, користејќи ги нивните КУПЕНО САД Врховниот суд како чувар DOG за одржување на јавната / Свет од учењето на ВИСТИНАТА како и познавање на оригиналот Тужба поднесе Фогел Денис Newsome за поднесување на или околу 12 март, 2011 година со наслов " Петиција за ВОНРЕДНИ писменото ", која се обидува да го изнесе на ЈАВЕН / Свет она што САД на корумпирани владини службени лица на Америка имаат се криел со децении: http://www.slideshare.net/VogelDenise/031211-petition-forextraordinarywrit- exhibits-final ДОКАЗ на мејлинг и приемот: http://www.slideshare.net/VogelDenise/031211-usps-mailingreceiptsiv. На или околу 21 Октомври 2011 (ист датум претседател Барак Обама НАЈАВУВА крајот на војната во Ирак - http://www.slideshare.net/VogelDenise/101211-garretson-resolution- group-memoredacted ), се чини дека претседателот Барак Обама се потпираа по врските / врски на неговата претседателска кампања 2012 менаџер Џим Месина: http://www.slideshare.net/VogelDenise/jim-messina да се дојде по вработувањето Фогел Денис Newsome со Garretson група и Месина Кадровски: http://www.slideshare.net/VogelDenise/101411-messina-staffing-timesheet- denise-newsome 10/21/11 МЕМОРАНДУМ ЗА Џастин ROEHM MEMORIALIZING РАЗГОВОР:
 10. 10. http://www.slideshare.net/VogelDenise/102111-email-justinsandy- redacted~~V 10/21/11 говорна порака ОД Џастин ROEHM Месина бројот на вработени: http://youtu.be/GACKP80QRaQB. Соединетите Американски Држави на Америка треба да биде на Заклучување на одредување на Блискиот Исток и владини претставници кои се вклучени во воени злосторства, злосторства против човештвото, злосторство против мирот, итн пред лицето на правдата на Блискиот Исток трибунали, а не на Соединетите Американски Држави трибунали, бидејќи нема правда ќе биде изречена во Соединетите Американски Држави судови за таквите кривични дела!C. Владата на САД Официјални лица и нивните Заговорници / соучесници одговорен за воени злосторства, злосторства против човештвото, злосторство против мирот, ослободување на лажни извештаи како на пример "Иран Извештај" "911 извештајот на Комисијата", и др сите треба да бидат изведени пред правдата во сите применливи трибунали (кои вклучуваат на Блискиот Исток) за улогата што ја одигра.D. Се чини од докази и САД на корумпирани владини службени лица на Америка се обидува да ги прикријат своите КОРУПЦИЈАТА и злосторства, дека војните на Блискиот Исток (Авганистан, Ирак и Иран) не се оправдани. Исто така, никогаш немало "Оружје за масовно уништување" се најде и нема докази дека "911 напади" беа спроведени од страна на граѓаните / Земја на било која странска нација, но се чини дека биле извршени од страна на корумпираните САД владини претставници, нивниот правен советник / советник (Бејкер Donelson) и други заговорници / соучесници.E. НЕ НЕ ГИ ПРИФАЌАТЕ САД со извинување на Америка претседател Барак Хусеин Обама Втори за неодамнешниот "палења на Светиот Куран", бидејќи такви проблеми се навремени, правилно и адекватно третирани во 27 Јануари, 2012, преку 1 февруари 2012 година пораки доставени до претседателот Обама и внимание САД Конгресот, меѓутоа, претседателот Барак Обама / командант шеф на војската на САД направи свесна одлука да се игнорира Фогел Денис Newsome на 10 јануари 2012 жалби и барање дека тој повлече од Петок 10 Февруари, 2012 година и се одмазди ПРОТИВ Newsome преку поднесување на малициозни Тужба преку еден од неговите FRONTING Фирми (Garretson група). Покрај тоа, загриженоста дека како злочин / расисти може да се кријат во Соединетите Американски Држави Воената за целите на ангажирање во воените злосторства во согласност со СООПШТЕНИЕ од страна на САД на Министерството за правда: 27 јули 2009 година САД на Министерството за правда Соопштение за медиумите: "Седум обвинети за тероризам повреди ..." Седум лица се обвинети
 11. 11. за заговор за обезбедување материјална поддршка за терористи и заговор за убиство, киднапирање, осакатат и наштети на лица во странство. . . "Во обвинението се наведува дека ... ветеран на терористички кампови за обука во Пакистан и во Авганистан, кои, во текот на изминатите три години, има заговор со другите во оваа земја да регрутира и помогне на младите луѓе патуваат во странство со цел да се убие. .. " "Овие обвиненија чекан дома точка дека терористите и нивните поддржувачи не се ограничени на оддалечените региони на некои далеку земјата, но може да расте и гнои право дома. Терористите и нивните поддржувачи се немилосрдните и постојано во нивните напори да се повредат и убиваат невини луѓе од целиот свет. Ние мора да биде подеднакво немилосрдните и постојано во нашите напори за да ги запре ... " http://www.slideshare.net/VogelDenise/072709-doj-seven-charged-with- terrorism-violations-11651101Вогел Денис Newsome дели загриженоста на ваквите злосторства во Јануари 27, 2012/February 1,2012 Пораки кога таа е наведено, "Нема ништо во" Светото Писмо ", која се залага дека вистинските христијани ќе биде зад нападите врз муслиманите и / или муслимански нации или согорување на" Светиот Куран "- односно тие се практиките на злочин на групи кои користат "црква (es) како пред / маска" и кои учат омраза против муслиманите / Луѓе на боја кои тврдат дека се христијани, кога тие не се! Исус Христос не беше несигурен во верата! Вистинските христијани не се несигурни во својата вера или оние на другите! "сепак, погледнете што се случи под WATCH на претседателот Барак Обама / командант шефотна врвот на мокрење скандал (односно информации ослободен по 10 јануари 2012ИЗВЕСТУВАЊЕ Барање за американскиот претседател Барак Обама, САД Кентаки сенаторотРанд Павле и Обединетите држави ЗАЕДНИЧКА началникот на Генералштабот на МајклМулен) и други воени злосторства, злосторства против човештвото, злосторство противмирот, итн, кои на Соединетите Американски Држави Војниците ПРОДОЛЖИ да се вклучат возатоа што мислат дека може да стори такви дела во странски земји / нации и остануваатнеказнети . Американски војници обвинети во Авганистан цивилни MURDERS: 10 американски војници се обвинети за намерно убиство на цивили. . . . Членовите на тимот од околу 10 американски војници се под истрага за убиството на најмалку три локалните селани кои ги налути. Според наводите, ова не е случај на цивили се помешаат со талибанските борци, а не еднократен момент на бес. . . Пет војници обвинети за убиство на авганистански цивили само затоа што тие би можеле; Седум повеќе вклучени во КАПАК-up:. . . Американски војници обвинети за убиство на цивили во ладна крв. ДВАНАЕСЕТ војници се обвинети во случајот. Ако обвиненија се докажани, ова беше вод од пеколот.
 12. 12. Пет американски војници обвинети за убиство на авганистански цивили само затоа што тие би можеле, седум повеќе вклучени во покриено, плус MUTILATING трупови, земајќи POT снимки на авганистански цивили, пушењето хашиш, и го тепа приватна кои засвири со свирката. . . . "Ова е вид на нешто што нè повредува енормно". . . "Тоа ќе имаат непропорционално ефект, исто како Абу Граиб не. Исто како и секој таков инцидент. Исто како и на Burning Куран би во Флорида." . . . Според судските документи, започна кога Sgt. Calvin Гибс се пошегува за тоа како лесно ќе биде "фрли граната во некого и да ги убие." Се претвори во ЗАГОВОР кога петмина војници, наводно, формирале "убие ТИМ", а на одделни прилики убиени три авганистански цивили, наводно, избрани по случаен избор .. . . Исповед ВИДЕО: Американски војник опишува три KILL на невини Авганистанци Заповедник, 22, раскажува како неговите "луди" наредникот Наводно убиени заради клоци, Собрани делови од телото. . . . . . Случајно избра невооружени три, невини жртви да бидат убиени во Авганистан. . . . Збирката на делови од телото и фотографии на американски војници во Авганистан ХОЛДИНГ тела како трофеи ловците. . . "Тој само навистина нема никакви проблеми со ... Тепање овие луѓе", изјави Morlock на лента, како што беше изнесена на сценарио, тој изјави дека наредник користат да се направи да изгледа на цивили беа убиени во акција. . . Телесното, рече Гибс заповедал да отворат оган врз цивилното во исто време, Гибс фрли рачна граната на жртвата. "Тој се повлече од една, ако неговите гранати, еден американски граната, што знаеш, тоа појави, го фрла, ми вели каде да одат оштетена овој човек, го убие овој човек, .. . . . Morlock рече наредникот Гибс носеше Руската граната да се фрли до тело на мртвиот Авганистан, за да го направите да изгледа тој беше за да го нападнат американските војници. .. Во прилог на убиство, полнење документи на армијата тврдат неконтролираното користење на дрогата во единица Morlock, како и распуштање на мртвите авганистански цивили. CPL. Morlock опишува како наредникот Гибс, наводно, Собрани прстите на некои од неговите авганистански жртви. . . Morlock рече Гибс Пофали на вршење на слични убиства во Ирак, но никогаш не бил фатен. . . САД Војниците обвинети во Авганистан цивилна MURDERS: http://www.slideshare.net/VogelDenise/us-soldiers-accusedinafghancivilianmurdersНе, тоа се појавува претседател Барак Обама, неговиот правен советник / советник БејкерDonelson, Конгресот на САД, Garretson група и други заговорници / соучесници се со користењена РОКОВИ продолжен од страна Фогел Денис Newsome им се закануваат на компании кои јаобезбедуваат со Интернет / webhosting услуги, опасност за животот Newsome и уништат, какои оние за надворешни нации / Држави за расистички намери. ДОСТА Е! околу три недели Фогел
 13. 13. Денис Newsome во неколку наврати се најде под напади за потсетување на јавноста / Светот на САД за воени злосторства во Америка, злосторства против човештвото и злосторство против мирот, итн: На пример, во споделување на следниве информации (односно, кои некои можат да се најдат ЧУВСТВИТЕЛНИ, но сепак, неосетливост / студенило доаѓа од белата раса / ционистите зад таквата ужасна практики и потоа сакате да ги покрие-UP како корупцијата и криминалот / Градежништво грешки на Соединетите Американски Држави), претседателот Барак Обама, неговата администрација, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson, ЈАВНИ владини претставници (сенаторите / пратеници и / или нивните Помошниците), итн може да тврди дека кривичната / Градежништво неправдите кои на Обединетите држави Воената и САД владини претставници и нивните Заговорници / соучесници се занимаваат со на пример, "порнографски, омраза, злопамтило, навредлив, малтретира и слично "- сепак тие се плаќа САД Војниците, владини претставници, Владата Изведувачи, итн за како расисти и дискриминаторски / одбивни практики: Мокрење на мртвите:Видео: http://youtu.be/ZZWVxEy-BFEОбама мокрење СКАНДАЛОТ: http://www.slideshare.net/VogelDenise/abu-ghraib-urination-scandal Абу Граиб затвореник повреди: http://www.slideshare.net/VogelDenise/abu-ghraib-urination-scandal http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-health-care-plan- power-point-11566935 САД "GUTTING" / стерилизирање на една нација:http://www.slideshare.net/VogelDenise/gamble-clarence-proctor-gamble-sterilization-wiki-info http://youtu.be/gDuGrN1pivE~~V http://youtu.be/8xkuDPD3A1Y САД "Глобал" геноцид Потрагата - Гватемалаhttp://www.slideshare.net/VogelDenise/tuskegee-testshttp://www.slideshare.net/VogelDenise/guatemala-experiments http://youtu.be/SI-68j-LLk4 http://youtu.be/VbqlRQllF4cСАД нехумани експерименти Пакистан - Лажни вакцина:http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-us-inject-fake-vaccine2
 14. 14. http://www.slideshare.net/VogelDenise/pakistan-us-inject-fake-vaccine Познавање на прекршување во Њу Орлеанс насипи: http://youtu.be/XlIogreab3I F. НЕ НЕ ГИ ПРИФАЌАТЕ Соединетите Американски Држави на Америка извинување на претседателот Барак Обама, бидејќи тоа не е искрена и е лага! Има јасно е шема-на-војната КРИМИНАЛ повреди! G. НЕ НЕ ГИ ПРИФАЌАТЕ САД со извинување Америка претседател Барак Обама, бидејќи јасно нивната континуирана напади врз Фогел Денис Newsome и други граѓани и странски држави / земји ќе го поддржуваат дека Соединетите Американски Држави владини претставници НЕ намера да го направи она што е во право и се се става над законите не само на Соединетите Американски Држави Но, законите за надворешни нации / Држави! H. НЕ НЕ ГИ ПРИФАЌАТЕ САД со извинување Америка претседател Барак Обама, бидејќи јасно на САД нападите се расистички мотивирани! На пример, Соединетите Американски Држави владини претставници ја користеле јавни форуми / Интернет да објавувате НЕТОЧНО / лажни и злонамерни информации добиени преку КРИВИЧНА / коруптивни практики со владини претставници во врска со Фогел Денис Newsome за целите на црни листи неа и да ја задржи од тоа да биде во можност да добие вработување и да ги замолчи нејзиниот глас од споделување со јавноста / Светот Како Владата на САД службеници ги извршуваат таквите напади врз неа и други. Американскиот претседател Барак Обама и неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson се види дека заштитена информација во врска со Фогел Денис Newsome е ставен на такви јавни форуми / Интернет за целите на уништување на нејзиниот живот. Важно да се напомене: Сега дека Фогел Денис Newsome се сврте кон јавни форуми / интернет, како и да ја информира јавноста / Свет и споделување на документација и докази за такви малициозни напади против неа од страна на претседателот Обама, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson, неговата администрација, Конгресот на САД, Garretson група и други заговорници / соучесници, тие доаѓаат по Newsome ПОВТОРНО во напорите на
 15. 15. замолчување нејзиниот глас - сите тие сакаат да плачат "Foul" сега дека Newsome е "одлепувате на капи!" НАД 20 години на демнат, Заплашувањето, Малтретирање, Закани, итн од владините претставници, Бејкер Donelson и други Заговорници / соучесници и тогаш кога Newsome почнува да го споделам со ЈАВНИОТ / Свет на расисти / дискриминаторски напади врз неа, другите граѓани и министерот за надворешни нации / Држави, претседателот Обама, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson, неговата администрација и други Заговорници / соучесници сакате да плачат "Foul" и обид да се лиши Newsome на првиот амандман права и другите права обезбедени во рамките на САД Уставот и другите закони на Обединетите Американски Држави, бидејќи Newsome е "борбата против назад" и борбата против ТЕШКА преку споделување на оваа информација со Управата за јавни / Свет наместо да ја задржи во рамките на границите на "ѕидовите на Соединетите Американски Држави.А мудриот / Паметна човек знае дека ако информацијата не еточно тогаш никој не ќе се мачат да доаѓаат по веб ФогелДенис Newsome на (а) или документи испратени на интернет -т.е. Владата Агенции, судови и сл ставање информации наинтернет во врска Newsome; Меѓутоа, сега не сакаат да гисподелат Newsome на кривичните дела за тоа како информациисе добиени преку мито, Изнуда, Уцена, Присилба, и слично!Американскиот претседател Барак Обама, неговиот правен советник / советник БејкерДоналдсон, неговата администрација, Конгресот на САД и нивните други Заговорници /соучесници потпирајќи се врз односите со интернет услуги, како што SCRIBD.COM да гонападне Фогел Денис Newsome и свесно го опструираат ЈАВНА / Свет од познавањето навистината. Не наместо повлекува од Петок 10 Февруари, 2012, претседателот Обама бешепремногу зафатен "ИНТЕРНЕТ демнат" и "сајбер малтретирањето:" Прес САД сенаторот Sherrod Браун ослободување на: Интернет демнат: http://www.slideshare.net/VogelDenise/brown-sherrod-internet-stalking~~V Прес САД сенаторот Мајк Crapo за ослободување на: сајбер малтретирањето: http://www.slideshare.net/VogelDenise/crapo-mike-cyber-bullying~~VNewsome преку интернет компании како SCRIBD.COM кои отстранета нејзинитедокументи за да се обезбеди претседател Барак Обама со цела секција:http://www.slideshare.net/VogelDenise/obama-scribd-com и webhosting компании(OneWebHosting.Com и BlueHost.Com) да му се
 16. 16. одземе Newsome на нејзиниот првиот амандман права и другите права заштитени со САД Уставот и / или законите на Соединетите Американски Држави, така што ЈАВНА / Свет не ќе знае на Соединетите Американски Држави на Америка / ЗЛОСТОРСТВА на претседателот Барак Обама! I. НЕ НЕ ГИ ПРИФАЌАТЕ САД со извинување Америка претседател Барак Обама, бидејќи тоа е добро познат "шема - Од-терористички акти" од Владата на САД Официјални лица да ги нападне земјиште, сопственост и териториите со криминални намери за цели на рушење, Уништување и добивање на нивните жртви да ги достават до САД на терористички режим на Америка! Понатаму, да се направи Фогел Денис Newsome како и странски нации / Држави зависни од Соединетите Американски Држави. На пример, додека имаше правни / законско привремени мерки и ограничување на Редот во место заштита престој Newsome и неа од незаконско / НЕЗАКОНСКИ иселување, злочин / расистички владини претставници / Правниците дојде во и уништени / Столе нејзиниот имот, додека "Забележувајќи" Познавање на привремени мерки и ограничување на Редот во место и иако јасно истакна на задната страна на "Налог за поседување:"Хартија на вратата на влез:ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКАНа патеката суд нареди привремени мерки и ограничување на Ред против сопствениците, ГММ Својства од преземање набило кој тип на иселување (Отстранување или Добивање простории) акција против оваа потстанар "Налог за поседување:" http://www.slideshare.net/VogelDenise/warrant-ofpossession-gmm-ky и проневерил околу $ 16.000 во киријата пари кои беше ставен на ескроу сметка во согласност со судски налог. Фогел Денис Newsome во неколку наврати биле подложени на кривичните дела и расистички напади, затоа што таа одби да се даде во една Злочин / еврејскиот ционистички Владата и стојат цврсто на закони кои се во можност да ја заштити. До денес, Фогел Денис Newsome има право на период од околу $ 721,377.54 во заостанатите плати и милиони долари од оштетувања претрпе од страна на нејзините повреди што се должат како прашање на неисполнување на обврските од страна на спротивната страна (а). Сепак, сега претседател Барак Обама, неговата администрација, неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson, Конгресот на САД и нивните Заговорници / соучесници се обидуваат да се
 17. 17. задржи Newsome на невработеност, Благосостојба, итн,затоа што таа е афро-американски и тие не сакаат тоа епознато дека афро-американски успешно изложени ипоразениот коруптивни Соединетите Американски Државивладини претставници, нивните адвокати и други посветен на нивнитезаговори изнесени против Фогел Денис Newsome. Важно да се напомене: Јавноста / Свет треба да се види како Конгресот на САД - односно кои Сенатот е приближно 100% сите бели и САД на Претставничкиот дом на е околу 90% сите бели - се целосно свесни за Кривичниот / Градежништво повреди пријавени како и како што е вистината зад "911 напади!" Понатаму, НЕ-ЗА-Act Конгресот на САД "и плаќаат за да Фогел Денис Newsome средствата ВЕДНАШ ЗАРАДИ неа се чини дека се придонесе да се" чува Newsome (т.е. очигледно во нивните очи - "На црнец") во своето место "и нанижани Излезен / зависен од невработеност и социјални бенефиции ! за целите на контрола на оваа расистичка идеологија од страна на Конгресот на САД може да биде поддржана од Прес материјали на САД на Министерството за правда во откривањето на начинот на кој Министерството за правда ја донесе правно дејство во име на другите граѓани на САД, меѓутоа, кога Фогел Денис Newsome бил вмешан, тие се откажа од закони и подложен неа да се дискриминаторски / расистички / непријателски Третман, а потоа Конгресот на САД, САД Белата куќа, САД судови, итн покриени Кривичниот / Градежништво повреди изнесени против Newsome. Види САД на Министерството за правда Соопштенија за медиуми на 71 страници, 105, 129-133, 139-141 и 143 од 10 јануари 2012 година "известување за раскинување. . ". http://www.slideshare.net/VogelDenise/022712-updated- links-for-obama-eviction-notice-011012final На заостанатите плати што се должат Фогел Денис Newsome се прашања во кои САД на Министерството за труд ја продолжи за другите граѓани, но сепак, кога станува збор за Newsome, Министерството за труд, како и Конгресот на САД ги направиле многу ЗАМИНУВАЊЕ ОД на законите и до денес не успеаја да се добие Newsome на заостанатите плати кои се веднаш треба да се платат. На пример, додека на САД на Министерството за труд ("Дол") тргна по работодавците за ПОВРЕДИ под саем труд Стандардна Законот (" FLSA "), кога Newsome пријавени FLSA и плата и час ПОВРЕДИ од страна на нејзиниот работодавач (Мичел McNutt & Sams, на Дол не направи ништо и наместо избран за прикривање ваквите злосторства - т.е. Види изводот од Дол Рекорд, каде што се појавува Дол може да бара директорот (Били Џонс) да
 18. 18. се пензионира, бидејќи на неговите незаконски / бункер (во кој тој беше пријателна адвокати Мичел McNutt & Sams) - Видете на страница 4:http://www.slideshare.net/VogelDenise/mitchell-mc-nutt-sams-wage-hour-flsaДа не Newsome побара од вистинските прашања на Мичел McNutt & Samsсведоци под крст испит за време на сослушувањето, таа не би биле во можност даго добивате ова Law Firm да се признае дека нејзиниот предмет не само дадискриминаторски третман, но непријателска работна средина - односно Видиизводот од транскриптот од Мисисипи ОДДЕЛЕНИЕ ЗА ВРАБОТУВАЊЕБЕЗБЕДНОСТ - Мичел McNutt & Sams материја:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-83-transcript-mmsСудијата (Боби DeLaughter) доделен за да ги видиш разлика Newsome наhttp://www.slideshare.net/VogelDenise/030905-letter-to-judge-bobby-de-laughter-mms-matter беше обвинет за кривично практики во друго прашање, но сепак ,разумен ум може да се заклучи дека судијата DeLaughter беше "На преземат" восправувањето на материјата Newsome на:http://www.slideshare.net/VogelDenise/ex-11-de-laughterbobby-indictmentСе однесува Newsome на КРИВИЧНА / Градежништво повреди во решавањето наова прашање беа направени познати на САД на Министерството за правда уштево септември 2004 година: http://www.slideshare.net/VogelDenise/092304-request-interventiondoj-mms-flsa-matter~~VВо декември 2010 година, Newsome поднесе граѓанска тужба (што ги поставува"FLSA" и "WHD" повреди) против Мичел McNutt & Sams кој се обврските наповеќе од $ 100 милиони долари. Меѓутоа, до денес, ништо! 12/03/10 ЖАЛБА - Мичел McNutt & Sams: http://www.slideshare.net/VogelDenise/120310-complaint-mmsexhibits~~VСЕГА Ве молиме погледнете ја листата на правни дејства на САД наМинистерството за труд донесе во име на другите граѓани:http://www.slideshare.net/VogelDenise/dol-whd-mississippi-actions-news-releaseofsettlementsСлучува колку што е да се соберат заостанатите плати во име на другите:http://www.slideshare.net/VogelDenise/dol-jafari-complaint-dol-flsa-lawsuitСега ве молиме погледнете како САД на Министерството за труд го прави јаснодека работникот не може да се бара да се откаже од своите права во рамкитена семејството и медицина Оставете Ac т ("FMLA"), но сепак, кога Newsomeпријавени друг работодавач (Дрво и Lamping) за прекршок под FMLA и наслов VII,итн, Дол не направи ништо! На пример види предметот Џафари:http://www.slideshare.net/VogelDenise/dol-jafari-complaint-dol-flsa-lawsuit
 19. 19. Тука е снимен говорна порака од дрво и Lamping адвокатот Пол Berninger бара Newsome да се откаже од своите права: http://youtu.be/jjgM0mXWJ8c Тука се копии на: FMLA жалби поднесени Newsome: http://www.slideshare.net/VogelDenise/011609-fmla-complaint-wood-lamping~~V и жалби Newsome за еднакви можности за вработување ("EEOC") поднесени во врска со Дрво и Lamping : http://www.slideshare.net/VogelDenise/070709-eeoc-complaint-wood-lamping~~V , исто така, видете на страниците 240 и 241 на дрвото EEOC & Lamping жалби, каде што се поддржува сограѓанин исплата на заостанатите плати! Преку 10 јануари 2012 година "известување за раскинување - Барање за импичмент на претседателот Барак Хусеин Обама II - ОДГОВОР НА напади врз Флорида А & М универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZING инцидент - Барање за меѓународна воена интервенција може да биде неопходно" Newsomeпобара заостанатите плати и други пари незаконски / илегално проневерил биде нејзин платени од страна на 31 јануари 2012 година - Види на 186 страници, 277-279. http://www.slideshare.net/VogelDenise/022712-updated-links-for-obama-eviction- notice-011012final J. НЕ не верувам дека ИЗВЕШТАИ стави од страна на Соединетите Американски Држави / претседател Барак Обама дека економијата се подобрува. Овие извештаи се чини дека се лажни и може да се генерирани од страна на белата раса / ционистите, како оние споменати во"Известување за раскинување - Барање за импичмент на претседателот Барак Хусеин Обама II -ОДГОВОР НА напади врз Флорида А & М универзитетот ВО ВРСКА СО НАВОДНИ HAZINGинцидент - Барање за меѓународна воена интервенција може да бидат неопходни"http://www.slideshare.net/VogelDenise/022712-updated-links-for-obama-eviction-notice-011012final дека претседателот Обама и неговиот правен советник / советник Бејкер Donelson се обидува да ја задржи надвор од ЈАВНА / глобалната циркулација. На пример, тука се и извештаите од последните корпорации кои имаат финансиски проблеми и ја да ги споделите со илјадници вработени се оди: Американ ерлајнс - т.е. Авиокомпанијата се користи во "911 напади" од страна на САД владини претставници и другите и потоа се потпираше на помош за извлекување пари во замена таа се појавува за неговата улога во 911 напади - СЕГА поднесување стечај: http://www.slideshare.net/VogelDenise/american-airlines-filing-bankruptcy- eliminating-13000-jobs
 20. 20. http://www.slideshare.net/VogelDenise/terrorism-defined Бејкер Donelson ќе бидеме сигурни дека нејзините луѓе се во домашна безбедност: http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-homeland-security-11566936 ПРИСТАП Бејкер Donelson на / врска да Авиокомпанијата (и) - т.е. како што Американ ерлајнс се користат во 911 Светскиот трговски центар напади - една можеби ќе сакате да се погледне во разгледа Бејкер Donelson на ТОП / КЛУЧНИ лобист Линда Дешл http://www.slideshare.net/VogelDenise/daschle-linda-articles-highlighted-copy и http://www.slideshare.net/VogelDenise/daschle-lindarole-in911 (сопруга на поранешниот сенатор и американскиот Сенат лидер на мнозинството во Том Дешл: http://www.slideshare.net/VogelDenise/daschle-thomas-wikipedia-info- Нагласени ): Области на практика и Индустрии: http://www.slideshare.net/VogelDenise/bd-howard-bakerlindadaschlefaa Дешл за Проблем не е нова: http://www.slideshare.net/VogelDenise/bd-daschle-tiesfaacoverup Проктор и Гембл: http://www.slideshare.net/VogelDenise/procter-gamble-lay-offs-cutting-5700-jobs Антена мрежа / блокбастер: http://www.slideshare.net/VogelDenise/dish-network-closing-500-blockbuster-stores Sears: http://www.slideshare.net/VogelDenise/sears-shedding-storesstore-closings Fisker Автомобилство: http://www.slideshare.net/VogelDenise/fisker-automotive-laying-off-undisclosed- number-of-employees ДРЖАВНИОТ работник: http://www.slideshare.net/VogelDenise/the-state-worker-laying-off-employees Citigroups: http://www.slideshare.net/VogelDenise/citigroup-laying-off-4500- workers Отпуштања - Богата Компании отпуштање на сиромашните: http://www.slideshare.net/VogelDenise/layoffs-rich-companies-laying-off-poorПричина што тој се појавува дека невработеноста броеви може да се намалува не е затоа штоовие луѓе се најде работа, но може да се должи на фактот дека нивните бенефиции заневработеност се истрчаш и тие се сега живеат во PROVERTY и / или се пресели
 21. 21. кај роднини или се на ! УЛИЦИ / бездомници Тоа нема никаква врска со економијата ПОДОБРУВАЊЕ - разгледувам во вашите заедници и да види како бизниси кои се затворени / помина надвор од бизнисот, кои биле отворени за ДЕЦЕНИИ! Американскиот претседател Барак Обама и неговата администрација се зад причините за вработување Newsome беше незаконски / илегално прекинат. 10/21/11 говорна порака ОД Џастин ROEHM: http://youtu.be/GACKP80QRaQ Доаѓа по Фогел Денис Newsome во знак на одмазда за нејзиниот веб-сајт: www.vogeldenisenewsome.com - што таа е работа да се пресели во www.vogeldenisenewsome мрежата. да продолжите со споделувањето информации дека е информативен и на јавна / Свет интерес! Во меѓувреме, Ве молиме слободно да ја посетите SLIDESHARE.NET за пристап до документи на интерес - http://www.slideshare.net/ Ова е изборна година во која Фогел Денис Newsome е повик за "ОТКАЖУВАЊЕ" на Ноември 2012 Изборите во дека Соединетите Американски Држави Владата треба целосно преправање - т.е. ЧИСТЕЊЕ од корумпираните политичари и "Супер се повторно" кои се преземаа во текот на Влада / СУДОВИТЕ и однесен во САД и срушени на глобалната економија! Да, тоа беше купена Бејкер Donelson на САД Врховниот суд која ја отворила вратата за BAKER DONELSON и големиот парите на клиентите за купување на кампањи преку СУПЕР повторно! Ова е причината зошто Фогел Денис Newsome поднесе и / или доставени потребните документи барање дека целата Обединетите држави Врховниот суд ЧЕКОР ДОЛУ: http://www.slideshare.net/VogelDenise/071811-ltr-sctjusticerobertssuter ЈАВНИОТ / Свет треба да знаат дека со ова е изборна година, на Соединетите Американски Држави / претседател Барак Обама ќе продолжи да се стави надвор лажни извештаи - т.е. како се прави со 911 извештајот на Комисијата, Иран Извештај, итн - за цели на залажувам надворешни нации / земји да се мисли дека економијата на САД е просперитетна / ПОДОБРУВАЊЕ кога тоа не е! извештаи, најверојатно, подготвен и генерирани од страна на злочин Law Firm на Бејкер Donelson Bearman Колдвел & Berkowitz која обезбедува претседател Барак Обама и САД конгресните лидери со бранителот / совети . Види хронолошки табела: http://www.slideshare.net/VogelDenise/021812-chronological-chartfinal-11664990K. НЕ не верувам дека ИЗВЕШТАИ стави од страна на Соединетите Американски Држави / претседател Барак Обама, бидејќи тие имаат жртвуваа животите на многумина, Татковци, мајки, Деца, браќа, сестри, тетки, вујковци, чичковци, и Баби и дедовци за продолжување на Соединетите Американски Држави на Америка на белата раса / ционистите причини во што влегуваат во се она што не е Соединетите Американски Држави за
 22. 22. своите себични причини и дека на нејзиниот сојузник земја Израел! На Соединетите Американски Држави и ISREAL имаат вашите роднини SLAUGHTERD за сопствената алчност и омраза / расистички мотиви кон христијаните и муслиманите! Користење на Соединетите Американски Држави војската да изврши таква воени злосторства, Злосторства против човештвото, Злосторства против мирот, и слично! Кога ќе запре? КОЛКУ долго САД НА корумпирани владини службени лица Америка / режим ќе биде дозволено да продолжат да ги тероризира Од светот?Со Те почит,Вогел Денис Newsome

×