Korrik 13, 20 10 EMAIL që duket se kanë çuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nxitojnë për të mbuluar-UP      Zyrt...
NJE Guess se kush ishte ajo që hartoi / KRIJOI Bill Care Obama - dmth i njohur edhe si Akti             Cili s...
VERSION ISH Engl mund të gjenden në: http://www.slideshare.net/VogelDenise/071310-email-toobamaholderTeksti i 13 korrik 20...
PËR:     NATION LIDERËT E BASHKUARA / udhëheqësve të huaj    Krishterët / ShenjtorëtKy është një update për e-mail ...
MBANI NË MEND: Newsome kërkoj falje për ndryshim të vazhdueshëm nëadresat e-mail, megjithatë, ajo ka ardhur nën sulm dhe e...
mbajtur nga pagesa e borxhit të saj Shtetet e Bashkuara mund të    bëjnë të pamundurën të pykë luftërat për të mbajtur ...
(B) Newsome është duke u stalked nga State-to-State/Job-to-Job dhe punëdhënësit e saj   kontaktuar dhe i këshilloi të a...
Rëndësishme të theksohet: Kjo Ankesa është dorëzuar përregjistrim në korrik 2008, por deri më sot, Shtetet e Bashkuara Sen...
ushtrojnë / e garantuar me Kushtetutë. Angazhimi Conspiracy dhe praktikat e përsëriturahakmarrëse në përpjekjet e heshtjes...
-      Guvernator i Misisipit    -      Deputet Guvernatori dhe Shefi i Shtabit të për Guvernatorin e Tenness...
Obama, administrata e tij dhe këshilltarët / këshilltarët mbështetet në sjelljen CROMINAL kur atashohin dështimin e tyre ë...
4)Kjo është shumë EMBARASSING! Pse? Sepse nëse PresidentiBarak Obama dhe mbështetja e administratës së tij me avokatin /kë...
ngritur dhe bashkangjitur) nga druri dhe Lamping. Megjithatë, Presidenti       Barak Obama dhe ato në Administratën ...
pandehurit për gjykim Default) Shih informacionin në lidhjet bashkangjitur nëfaqen e internetit Gjykatave për të gjetur kë...
paragjykime, diskriminuese, etj si kurrë më parë - nësejo më të keq që nga viti Barack Obama ka bërë Shtetete BashkuaraPre...
Rëndësishme të     theksohet: Është e poshtërim publik dhe turppër publikun World / si dhe Drejtuesit e huaja / huaj ...
18 veç kësaj lutur gjithmonë me të gjitha lutjesh dhe përgjërimesh në Frymën, dhe shikuar me të gjitha këmbëngulje dhe lut...
përvetësim të 2009 Tatimit saj Federale Kthimi i gjatë rreth 1700 $ dollarë (Paratëpër shkak Newsome në se IRS kishte marr...
11 Dhe si ajo ishte duke shkuar për të shkoj të marr atë, ai e thirri dhe i tha: Më sillni, të lutem, një kafshatë buka në...
taktikat e tilla për të fituar betejat e luftërave / barazoi kundërNewsome për të marrë qëllimet e tyre - Dmth duke përdor...
Linda Daschle,          Ai nuk është një lobist i regjistruar federale, por gruaja e tij,    është një lobist ...
në të dy partive politike (Demokratët dhe     republikanët) në mënyrë pavarësisht nga cila     parti fiton e Bar...
Ju mund të kujtojnë Presidenti Barak Obama mohuar pastorin e tij, Jeremiah Wright, gjatë 2008        Ashtu si shum...
Pse mendoni se marrëdhëniet me Shtetet e  Bashkuara dhe udhëheqësve të huaj / e Kombeve të  po ndryshon dhe Presidenti...
ata kërkojnë që të vrasin (Duke marrë    për këtë është në ADN e tyre, prandaj,    jetën e shumë shpirtrave) përmes ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

071310 obama email (albanian)

141 views

Published on

Published in: News & Politics
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
141
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

071310 obama email (albanian)

 1. 1. Korrik 13, 20 10 EMAIL që duket se kanë çuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nxitojnë për të mbuluar-UP Zyrtarët e qeverisë Akteve terroriste -BOMBARDIMI DMTH NGA NDËRTESAT E QENDRËS BOTËRORE TREGTARE,VENDNDODHJA POHUAR E OSAMA BIN LADEN SHUMË MUAJI I ARDHSHËM (20GUSHT 10), DHE SULMET NË LLOGARITË E VOGEL DENISE NEWSOME NË BANKË PËR"MBËSHTETJEN E FËMIJËS" KUR NEWSOME KURRË NUK KA MARTUAR KURRË, LINDUR -MIRATUAR - FËMIJA U NDËRPRE (REN) DHE ËSHTË BËRË PA URDHËR TË GJYKATËS!Shtetet e Bashkuara të Amerikës përfaqësuesit ligjor të Presidentit Barak Obama /Prokurori Baker Donelson Bearman Caldwell & Berkowitz PARË Revealed veten në PadiNewsome vs Entergy New Orleans, Inc - Ku Ba ker Donelson mori një SHELLACKINGkundër SE PRO (Self-përfaqësuara ndërgjyqëse) Prandaj, përdorimit të njollosur /korruptuar gjykatësit e saj G. Thomas Porteous (dmth. që është akuzuar për marrjeryshfeti, shantazh, etj që të hedhin padi).Face Përfaqësuesi Baker Donelson për presidentin Obama duket të jetë Lance B. Leggitt:http://www.slideshare.net/VogelDenise/leggitt-lancesr-advisortopresidenthhscounselorgovofvaListing Baker Donelson i disa gjyqtarëve të saj:http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-ties-to-judgesjustices-as-of120911 SHËNIM: Dokumenti (s) në lidhje me fajësimin e gjyqtarit G. Thomas Porteous :http://www.slideshare.net/VogelDenise/impeachment-porteous-article2Listing Baker Donelson i disa nga pozicionet e kontrolluara nga qeveria / Pronësi:http://www.slideshare.net/VogelDenise/bd-oilfield-patents SHËNIM: Kjo është një listë e Baker Donelson kishte postuar në Martindale-HUBBELL, megjithatë,informacioni scrubbed / hequr një herë Newsome filloi botimin dhe ekspozuar vendndodhjen e saj në K Ey / QeveriaTOP http://www.slideshare.net/VogelDenise/baker-donelson-ties-to-govt-officals-whitehouse-14530304Baker Donelson KONTROLLET e sistemit gjyqësor - dmth është Këshilltari Ligjor Për Shoqatës së GjykatësveFederale dhe Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara:http://www.slideshare.net/VogelDenise/duff-james-duff-legal-counsel-for-federal-judges-associationhighlighted
 2. 2. NJE Guess se kush ishte ajo që hartoi / KRIJOI Bill Care Obama - dmth i njohur edhe si Akti Cili si një çështje të së drejtës është e pavlefshme /reformën e kujdesit shëndetësor, etj -.NULL dhe nuk mund të zbatohet Oops - KONFLIKTI I- - INTERESI dhemashtrim së bashku me vepra të tjera penale për të marrë presidenti Obama dotë nënshkruajnë.NJE Guess se kush është ai që është duke e mbajtur ÇËSHTJA BIRTHER lidhur Certifikata PresidentitBarak Obama lindjes nga po sfidohet në një gjykatë të ligjit Oops - KONFLIKTI - I - INTERES Jo sepresidenti Barack Obama mund të jetë një qytetar i Shteteve të Bashkuara, Pyetja jep arsyet se kualifikimit sipasAmendamentit 25-të të Kushtetutës së Shteteve të Bashkuara. JO ai nuk është i kualifikuar në qoftë selindur jashtë dhe është duke u mbështetur në bazë të certifikatës rreme / e falsifikuara lindje të gjallë duket Baker Çfarë do të thotë kjo? t tha ndonjë /Donelson kishte krijuar për qëllime mashtruese dhe mashtruese.të gjitha faturat që Presidenti Barak Obama ka nënshkruar në ligj janë tëpavlefshme / NULL dhe nuk mund të vërtetohet!NJE Guess se kush ishte ajo që kontrollohet / ndikuar në Cour Supreme t të vitit 2010 Vendimi i Shtetevetë Bashkuara në Citizens United vs Federale Zgjedhjeve në mënyrë që donacionet mëdha të parave mund të blini / Oops - KONFLIKTI-OF-INTERESI! Çfarë do të thotë kjo Tha trrëmbej zgjedhjeve!pavarësisht se kush Baker Donelson dhe KONGRESI janë në kërkim për të vënënë Shtëpinë e Bardhë -? Dmth nëpërmjet Kolegjit Zgjedhor dhe jo të Popullit,për shkak të mashtrimit dhe praktikat PENALE, këta zyrtarët e korruptuarqeveritare dhe avokatët e tyre mund të hidhet përmes veprimit revolucionar!!Me fjalë të tjera, B NDRYSHO kumbues nga jashtë, si Shtetet e Bashkuara tëAmerikës Barack Obama vënë atë:
 3. 3. VERSION ISH Engl mund të gjenden në: http://www.slideshare.net/VogelDenise/071310-email-toobamaholderTeksti i 13 korrik 2010 Email është përkthyer më poshtë.Bashkangjitur në email mëposhtme mund të merren në:https://secure.filesanywhere.com/fs/v.aspx?v=8a7169885f636fada9
 4. 4. PËR: NATION LIDERËT E BASHKUARA / udhëheqësve të huaj Krishterët / ShenjtorëtKy është një update për e-mail mëparshme Newsome që ju mund të keni marrë nga Newsome. Newsome ështëndarë informacion me ju dhe të tjerët në atë që i një rëndësie PUBLIKE / kombëtar për të drejtat e njeriut, të drejtate barabarta, dhe mirëqenien e jetës së shumë njerëzve / qytetarët. Newsome lutet që ju të gjeni këtë informacion"edukative", "të dobishëm" "inkurajues" dhe "uplifting."
 5. 5. MBANI NË MEND: Newsome kërkoj falje për ndryshim të vazhdueshëm nëadresat e-mail, megjithatë, ajo ka ardhur nën sulm dhe e-mail e saj janë duke u aftësi të kufizuarapër të parandaluar atë nga ndarja informacion të rëndësishëm si ai që përmbahet në këtë e-maildhe attachments. Megjithatë, Newsome perseveres përmes kundërshtimeve të tilla dhe përpjekje tëmëtejshme pengojnë drejtësinë. Ky është informacioni që Shtetet e Bashkuara MEDIA /NJOFTIM nuk do të ndajnë me ju edhe pse ata janë të vetëdijshëm për atë që po ndodh.Megjithatë, udhëheqësit duket e huaj / kombet e huaja janë duke marrë seriozisht këto çështje!Asnjë Qeveria e Shteteve të Bashkuara menduar se duke marrë Liderët tilla si Martin Luther KingJr, Malcolm X, Medgar Evers, dhe shumë më tepër do të heshtë afrikano-amerikanët dhe për tëmbajtur ato në robëri. Megjithatë, ajo është gjetur se të fortë Shoots janëspringing me radhë dhe çfarë këta liderë janë vrarë për të (për të mbajturnga njohuritë publike) po vjen në dritë! VËRTETA për atë që këta liderëjanë vrarë / vranë për të mbajtur nga të qenit i tha-po vjen në dritë!Shtetet e Bashkuara Presidenti Barak Obama, administrata e tij dhe ata që mbështeten mbi të për kanëavokatët / këshilla të gjitha bëri një paramendim, vendim i vetëdijshëm, të qëllimshme dhedashakeqe për të marrë në Newsome dhe shkatërruar jetën e saj pa arsye. Duke bërë kështu, atakanë pykë një betejë kundër Newsome dhe kanë refuzuar për të adresuar dhe korrigjuarKorrupsioni, komplote, padrejtësive racore / paragjykimet / Diskriminimi sjellë në kohë, siçduhet dhe në mënyrë adekuate në vëmendjen e tyre. Fjalët e Urta 16:18: 18 Përpara shkatërrimit shkon Krenaria dhe një frym kryelartë përpara rrëzimit.Ajo nuk ishte si United States Presidenti Barack Obama nuk ishte FORWARNED. Ai thjesht kishtekrenaria shumë dhe arroganca që ai ndjeu pamposhtur. Tani si populli i tij janë distancuar veten, ata rrëzimin /janë gjithashtu të gatshëm të "hedhin atë nën autobus" nëse duhet të jetë. Prandaj,DOOM i administratës Obama është e pashmangshme dhePresidenti Barak Obama, administrata e tij dhe ata që mbështetenmbi të nuk mund të them se Newsome nuk e ka njoftuar ngagabimet PENALE / CIVILE adresuara në këtë e-mail, si dhe e-mail para dhe Ankesa dorëzuar. Këshilltarët e presidentit Obama /këshilltarët janë përpjekur për të shmangur pasur nevojë për tëadresuar çështjet e përfshira në këtë e-mail, si dhe para dhekorrespondenca e dorëzuar tij dhe vëmendjen e administratës së tij- si këshilltarë të tilla kanë bërë në çështjet ligjore që përfshijnëNewsome, ata kanë rënë në banesë fytyrat e tyre me turp rritjevetëm që të angazhohen në akte kriminale për të marrë njëavantazh të padrejtë / paligjshëm / paligjshëm mbi çështje qëpërfshijnë të saj.Ju dhe si PUBLIKE / WORLD Jashtme dhe Udhëheqësit / eKombeve të huaj duhet të dinë se kush është përgjegjës për rritjene borxhit kombëtar dhe mbrojtësi i të cilit / Këshilla Shtetet eBashkuara Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij ështërespektimi. Nëse Presidenti Barack Obama dhe administrata e tijjanë të gatshëm për të vjedhur dhe të përvetësoj paratë borxhNewsome, si dhe komplotojnë për mbuluar-up penale / civile përtë parandaluar gabimet Newsome nga mbledhja paratë borxh atënga veprimet ligjore, atëherë ato vende për të cilin Shtetet eBashkuara është në borxh mund të kenë nevojë për të Pull /THIRRJE në SHËNIME / borxheve ndaj tyre. Përndryshe, të
 6. 6. mbajtur nga pagesa e borxhit të saj Shtetet e Bashkuara mund të bëjnë të pamundurën të pykë luftërat për të mbajtur nga detyrimi për të paguar dhe përpjekje në mënyrë të paligjshme / ilegale duke marrë në duart e veta në burimet e këtyre vendeve (p.sh. vaj, bankat, etj.) --- Nëse Presidenti Obama dhe administrata e tij mbrojtësi i / këshilltarët nuk mund të paguajnë borxhet e saj borxh për Newsome, atëherë LIDERËT E HUAJA / vendet e huaja do të duhet të dinë se Shtetet e Bashkuara mund gjasa do të angazhohen në akte kriminale (p.sh. luftërat, krimet e luftës, etj) për të mbajtur nga pagesa ajo i detyrohet atyre ashtu siç ka bërë në trajtimin e e çështjeve ligjore që përfshijnë Newsome. Është e rëndësishme për PUBLIKE / WORLD për të parë se në qoftë se qeveria e Shteteve të Bashkuara (dmth. duke bërë urdhërit të BAKER Donelson dhe të tjerët për të shkatërruar jetën Newsome s) nuk mund të fitojë betejat / luftëra barazoi ndaj Newsome (dmth. edhe pas përdorimit të veprave penale për të marrë një avantazh të padrejtë), atëherë pse do të qytetarët e saj dhe udhëheqësve të huaj / vendeve të huaja besojnë se Shtetet e Bashkuara mund të fitojë luftërat në Afganistan dhe Irak Iran / Është koha për të sjellë trupat në shtëpi tonë -. MENJËHERË! Shenjtorët / krishterët, familjen, miqtë dhe të dashurit që e njohin Newsome gjithashtu do të le ju e dini se ajo nuk është një racist dhe / ose terroriste. Se në familjen e saj dhe / ose në mesin e të afërmve të saj ka një diversitet të garave. Megjithatë, është një fakt i njohur, që është shumë i lumtur Newsome / krenar të jetë një afrikano-amerikan dhe ka kurrë donte të jetë çdo garë tjetër. Në fakt, një errët skinned afrikano-amerikan dhe krenare dhe jo turp! Për më tepër, Newsome ka asnjë problem duke folur për padrejtësitë racore, racizmit, paragjykimeve, diskriminimit dhe padrejtësive të tjera që pllakos atë dhe popullin e saj dhe / ose njerëz të ngjyrës.Për tju ndihmuar të kuptoni më mirë që Newsome është, ajo është një afrikano-amerikan femër me një diplomëkolegji nga Florida A & M University - a TOP dhe Elite afrikano-amerikan të Universitetit në Shtetet e Bashkuara(Tallahassee, Florida) dhe / ose një nga Black historik Kolegje dhe Universitete ("HBCU"). Për tiu përgjigjurshqetësimeve të shumta si për karakterin Newsome dhe etikën e punës që ajo i kushton një dosje fotografi tëtitulluar, "letrat kredenciale NewsomeS", e cila në atë që ju do të gjeni atë "Resume" zbulimin punën e sajpërjeton si "Letrat e Referencës / Dokumentacioni", e cila tregon profesionalizmin e saj dhe aftësitë në kryerjene punëve të saj të mbajtur, dhe "KOMPJUTERIKE AFTËSI-DeniseNewsome" - Rezultatet e marra nga analizatqë mbështesin Literacy Newsome dhe aftësinë për të përdorur aplikacionet software për të ndihmuar në kryerjen edetyrave të punës të caktuara të saj. Si ajo lidhet me çështjen Cincinnati, Ohio, Newsome gjithashtu ju ofron menjë kopje të SHKURTËR Vetëm i Komisionit të Shanseve të Barabarta të Punësimit ("EEOC") dhe AnkesaFamilja & Mjekësi Akti Pushimi Ankesa ngritur kundër Dru & Lamping në mënyrë që ju dhe të tjerët mund tëshikoni për veten tuaj lidhjet / Dru dhe marrëdhëniet Lamping duhet të grupeve të veçanta të interesit (LIBERTYreciproke dhe Baker, Donelson, BEARMAN, CALDWELL & Berkowitz ["Baker Donelson" ]) lidhur mepresidentin Barak Obama dhe administratës së tij. Ju duhet të dini se: (A) Newsome ka qenë në listën e zezë dhe Qeveria e Shteteve të Bashkuara, Liberty reciproke dhe avokatët e tij / firma të ligjit dhe punëdhënësit ish Newsome janë komplotuar së bashku për të parë se ajo nuk ka marrë punë tjetërkund. paligjshme / praktikat joligjore NDALUARA në mënyrë të qartë nga ligjet e Shteteve të Bashkuara.
 7. 7. (B) Newsome është duke u stalked nga State-to-State/Job-to-Job dhe punëdhënësit e saj kontaktuar dhe i këshilloi të angazhimit të saj në aktivitete të mbrojtura - dmth Shtetet e Bashkuara Qeveria Agjencitë (Mundësi të Barabarta Punësimi Komisioni ("EEOC"), pagave dhe Ore Division ("W & H"), Byroja Federale e Hetimeve ("FBI") dhe të tjerët të tilla si Liberty Mutual dhe avokatët e tij / firma të ligjit që mbështeten mbi informacionin e marrë nga klientët e tyre, etj për të ndjekur Newsome - për qëllime të marrë atë punësimit ndërprerë dhe / ose për të marrë Newsome shkarkuar. paligjshme / praktikat joligjore NDALUARA në mënyrë të qartë nga ligjet e Shteteve të Bashkuara. (C) Newsome ka paraqitur të Ankesave kërkohet me agjencitë përkatëse raportuese shkelje civile / Penale. Megjithatë, në këtë mënyrë, ky informacion është qarkulluar në të gjithë Qeverisë dhe hakmarrja ndodh në mbështetje të konspiracionit ngriti kundër Newsome, sepse ajo ka sfiduar dhe ekspozuar United Shtetet e Qeverisë në rolin që është duke luajtur në shkatërrimin e jetës së afrikano-amerikanëve dhe / ose njerëz të ngjyrës. Shtetet e Bashkuara Presidenti Obama, Shtetet e Bashkuara Prokurori i Përgjithshëm Erik Holder, Shtetet e Bashkuara Sekretari i Punës Hilda Solis dhe shumë zyrtarë të tjerë të Qeverisë në Administratën Obama dhe Shtetet e Bashkuara Legjislativit / Kongresi (p.sh. Senati dhe Dhoma e Përfaqësuesve) kanë qenë me kohë, siç duhet dhe këshilluar në mënyrë adekuate e konspiracionit dhe veprave penale ngritura kundër Newsome, megjithatë, çdo janë përmbushur rolin e tyre në mbuluar e tillë penale / civile gabimet dhe përpjekjet e shkatërruar jetën e Newsome.Për të kuptuar më mirë Dru & Lamping matt Eri dhe Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama dhe roli iadministratës së tij në komplotin e kësaj çështje, ju duhet të dini në vijim: 1) Kjo Newsome në ose rreth dhjetorit 2008, fluturoi për në Uashington, DC për të kontrolluar një ankesës me Legjislaturës së Shteteve të Bashkuara / Kongresi - dmth dorëzuar në vëmendje të: Senatori Patrik Leahy, kongresmeni John Conyers, Senatori John McCain (2008 presidenciale Kandidati), atëherë Senatori Barack Obama (2008 Kandidati presidencial) dhe kongresistja Debbie Wasserman Schultz. Para vizitës së saj Newsome këshilluar që të vijnë të saj në Uashington, DC për të kontrolluar statusin e ankesës. Gjatë vizitës së saj në Uashington, DC Newsome kërkoi një takim me senatorin Leahy dhe Kongresmenit Conyers, megjithatë, të dyja ran dhe fshehėn, si dhe kishte Stafi tyre japin shtrihet në Newsome për të shmangur takimin me të. Pastaj Senatori Joseph Biden (tani Vice President i Shteteve të Bashkuara) u këshilluar edhe i vizitës Newsome dhe arsyet për të ardhur në Uashington, DC Newsome u takua me një njeri (i cili ofrohet atë me një emër të rremë) në zyrën e Komitetit për Gjyqësorin e Kongresmeni Conyers. Të përkujtoj veprimet e senatorit Leahy, kongresisti Conyers, Vice President Joseph Biden, Newsome i kushton korrespondencën që rrethon këtë çështje me titull, "12-2008 DOKUMENTET-DC TRIP." Hulumtimi Newsome më vonë japin konspiracion për të mbuluar-up gabimet PENALE / CIVILE adresohen në 14 korrik 2008 dhe Ankesa urgjencës Kërkesë për legjislativit / Kongresi Ndërhyrjes; Gjithashtu Kërkesë për hetime, dëgjimet dhe gjetja (i cili është i bashkangjitur në këtë e-mail me titull, "071.408- ANKESA EMERGJENTE & MailingReceipts" së bashku me dëshmi mbështetëse faturë / postimesh Presidentit Barack Obama dhe të tjerët për të cilin kjo ankesë ishte mbuluar me njolla) të qenë një rezultat i drejtpërdrejtë i senatorëve dhe kongresmenë / kongresit u përpjekur për të ndihmuar dhe mbështet në gabimet PENALE / CIVILE raportuar. Për më tepër, të mbajtur drejtuesit publik / WORLD / HUAJ dhe vendeve të huaja në errësirë si për konspiracion që ka qenë i rrafshoi kundër Newsome, si dhe afrikano-amerikanët dhe / ose njerëz të ngjyrës në Shtetet e Bashkuara. Nga lista e ofruar më poshtë, ju dhe të tjerët do të shihni lidhjen që Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij kanë për liri të ndërsjellë dhe mbrojtësit e saj (Baker Donelson) dhe lidhjet e tyre në Senatin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si dhe Shtetet e Bashkuara të Dhomës së Përfaqësuesve. Ky informacion është i rëndësishëm sepse ajo do të shpjegojë se çfarë ka ndodhur me 14 korrik 2008 dhe Ankesa urgjencës Kërkesë për legjislativit / Kongresi ndërhyrjes; Gjithashtu Kërkesë për hetime, dëgjimet dhe gjetur se qenë kohë, siç duhet dhe në mënyrë adekuate të paraqitura, si dhe roli BAKER Donelson dhe të tjerët mund të ketë luajtur në pengimin e drejtësisë dhe e Obamës administrata e COVER-UP dhe shkatërrimit të evidencës për qëllime të mbrojtjes KRYESORE tij / kontribuesit TOP Financiare / Këshilltarët. Dhjetor 2008 për Newsome udhëtim në Kapitol Hill ishte për të përcaktuar ku Ankesa saj ishte (dmth kopjet origjinale dhe katër të dorëzuar), si dhe sulmet mbi jetën e saj, si dhe ato të tjera afrikano-amerikanët dhe / ose njerëz të ngjyrës. Për më tepër, konspiracion barazoi kundër racës afrikano-amerikane dhe meshkujt e tyre. Ndarja shqetësimet e burgim të rreme dhe praktikat e shtypjes ndaj Newsome dhe ato të afrikano-amerikanëve dhe / ose njerëz të ngjyrës. Në hakmarrje të Uashingtonit Newsome dhjetor të vitit 2008, trip DC punësimit saj me Dru dhe Lamping është ndërprerë. LIRIA NDËRSJELLË / Baker Donelson si dhe zyrtarët qeveritarë duke përdorur fuqinë e tyre dhe të ndikojnë që të ndikojnë në punësimin Newsome në mbështetje të konspiracionit ngriti kundër tij dhe për qëllime të shkatërruar jetën e saj për të qenë kaq jashtë folur dhe ekspozuar racizmit në Qeverinë e Shteteve të Bashkuara.
 8. 8. Rëndësishme të theksohet: Kjo Ankesa është dorëzuar përregjistrim në korrik 2008, por deri më sot, Shtetet e Bashkuara Senati / Shtetet e Bashkuara Dhomae Përfaqësuesve refuzojnë të këshillojë Newsome i statusit të kësaj ankese. Newsome ka përsëriturkërkoi që Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama (dmth. Obama merr një kopje me postëSHBA - Ndjekja nr 2305 1590 0001 6380 5130) dhe Shtetet e Bashkuara Prokurori i PërgjithshëmErik Holder gjithashtu të sigurojë atë me një status se ku e saj më 14 korrik, 2008 Emergjente dheAnkesa Kërkesë për legjislativit / Kongresi Ndërhyrjes, edhe Kërkesë për hetime, dëgjimet dhegjetjen. Presidenti Obama si dhe Prokurori i Përgjithshëm amerikan Erik Holder u pajisën me kopjeAGAIN e parashtrimit me maj Newsome në 21, 2009 ankesë në shtojcën ". 2" Atëherë sa më shpejtqë nëntor 2008, Newsome kontaktuar presidentin Obama VIA Faksimil në lidhje me ankesënkorrikut 2008 Emergjente dhe kërkoi statusin e trajtimit të tij të kësaj çështjeje - Shih bashkangjiturnë këtë email drejtë ", 11-2008 Korrespondencë OBAMA." Pra ju lutemkuptoni se Presidenti Obama është plotësisht ivetëdijshëm për atë që po ndodh! Për më tepër, shih për vetentuaj nga informacioni i dhënë në BAKER Donelson më poshtë. Kjo firmë ligjitdhe të tjerët duket të jetë duke Shtetet eBashkuara i Shtëpisë së Bardhë, Shtetet e Shtetete Senatit, Shtetet e Bashkuara Dhoma ePërfaqësuesve - drejtimin e Shteteve të Bashkuaratë Amerikës agjencive qeveritare! Ejani të zgjedhjeve të nëntorit 2010, le të punojmë për të marrë këto politikanëve të karrierës dhe kriminelët e Karrierës nga qeveria duke votuar për kundërshtarët e tyre dhe / ose të jetë ANTI-detyrë. Po, kjo është koha për njerëzit që të marrë përsëri qeverinë dhe të pastër nga korrupsioni që Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij është e fshehur nga ju, publiku dhe të huaj / Bota LIDERËT. / KOMBEVE TË HUAJA Nga informacioni i dhënë në këtë e-mail, ju dhe të tjerët mund të shihni se ai gënjeu për popullin amerikan, si dhe Drejtuesit të Jashtme / e Kombeve të huaja që ai ishte gati sjellë ndryshime në Uashington, megjithatë, është e qartë se Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama është tani pjesë e problemit të Qeverisë PRISHUR që Shtetet e Bashkuara qytetarët, si dhe kombe të huaj janë ballafaquar me të. Rëndësishme të theksohet: Përafërsisht një muaj nga udhëtimi i saj në Uashington, DC,anëtarët e Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve punuar me TOP / KRYESORE KontribuesveFinanciare / Këshilltarët - LIRIA ndërsjellë dhe Baker Donelson - për presidentin Barack Obamadhe administrata e tij, si dhe Shtetet e Shtetet Senatorët dhe Shtetet e Bashkuara Dhoma ePërfaqësuesve për të parë punësimin që me Newsome Dru & Lamping është ndërprerë. LIBERTYNDËRSJELLË bashku me arsenalin e saj të avokatëve dhe të tjerët, të marra dijeni se Newsomekishte probleme me një nga Liberty së ndërsjellë Siguruari (Stor-All LLC Alfred në Cincinnati,Ohio), prandaj, drejtuar për veprat penale për të marrë një avantazh të kundërligjshme / tëpaligjshme mbi gjendja. Menjëherë pas përfundimit Newsome së punësimit, Liberty reciproke tësiguruarit (Stor-All) kishte (David Meranus) vet e avokat i paraqesë një padi kundër Newsome. tëjetë i suksesshëm në përpjekjet LIBERTY saj reciproke dhe mbrojtësit e tij hynë në avancimin ekonspiracionit atë dhe e saj Avokatët kishte barazoi kundër Newsome për të drejtat e siguruara që
 9. 9. ushtrojnë / e garantuar me Kushtetutë. Angazhimi Conspiracy dhe praktikat e përsëriturahakmarrëse në përpjekjet e heshtjes Newsome. LIBERTY reciprok dhe arsenali i avokatëve në përpjekjet e mbuluar krimet e klientëve tëtyre dhe mbrojtjen e klientëve të tyre (dmth. Stor-All LLC Alfred dhe të tjerët - klientët duke upaditur në Luiziana dhe Misisipi) interes komplotuar me punëdhënësin Newsome së (Dru &Lamping), Bashkuara Shtetet Senatorët dhe Shtetet e Bashkuara Dhoma e Përfaqësuesve tëpërfundojë punësimin e saj për të eliminuar konfliktin e interesit që ka ekzistuar në (DavidMeranus) përfaqësimin e prokurorisë së Stor-All. Një KONFLIKTI I INTERESIT ekzistuar sepseavokati që Newsome ndihmuar në Dru & Lamping ("W & L) para se të vijnë për W & L punuar përfirmën ligjore të njëjtë (Schwartz Manes Ruby & Slovin) të avokatit të cilët ngritur padi në emër tëStor-All. Veprimet janë ndërmarrë gjithashtu për të mbajtur ju dhe kombet PUBLIKE / WORLDdhe HUAJ LIDERËT / e Jashtëm të mësuarit e 2009 ankesave të paraqitura Federale: (A) Familja & Mjekësi Akti Pushimi ankesës me Divizionin e Pagave dhe Ore e Departamentit të Shteteve të Bashkuara të Punës. Kjo ankesë është i bashkangjitur në këtë e-mail me titull, "011.609-FMLA ANKESA (W & L)" - Presidenti amerikan Barak, Obama, SHBA Prokurori i Përgjithshëm Erik Holder, si dhe Sekretari amerikan i Punës Hilda Solis secili mori një kopje të kësaj ankese me maj Newsome në 21, 2009 postare në "shtojcën" 58 - 21 maj 2009 Mailing Pranimet USPS pas ankesës bashkëngjitur për të mbështetur mailing / pranimit. (B) Mundësi të Barabarta Punësimi Ankesa parashtruar me Departamentin e Shteteve të Bashkuara të Punës. Kjo ankesë është i bashkangjitur në këtë e-mail me titull, "070.909 EEOC-ANKESA (W & L)" së bashku me "070.709-USPS mailing faturave", i cili vijon të mbështesë mailing dhe pranimit.Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama një dvised se ai nuk do të lejojë diskriminim sipasadministratës së tij dhe gjatë qëndrimit të tij. Megjithatë, ju mund të shihni se deklarata të tilla sishumë e bëra nga presidenti Obama janë gënjeshtra. . . Gënjeshtra. .. Gënjeshtra dhe gënjeshtra mëshumë! Kjo është një gjë e mirë Newsome transaksionet dokumentuara, sepse kjo është praktika eadministratës Obama dhe / ose Qeveria e Shteteve të Bashkuara të bëjë atë të duket se ajo është eçmendur, kur në fakt nuk është Newsome. Për më tepër, përpjekjet e Obama Administrimi dhe / oseShtetet Shtetet Qeveria tek përzënë Newsome mbi edge!2) Për të kuptuar se sa shumë FUQIA dhe ndikimin reciprok lirisë dhe ajo firma të ligjit si BAKERDonelson ka dhe mbështetjen e tyre në të holla të mëdha dhe lidhjeve / marrëdhënieve të PresidentitObama dhe / ose organizatat qeveritare / Zyrtarët, Newsome ishte në gjendje për të tërhequrinformacionin e mëposhtëm off e internetit në lidhje me avokatët pozicione në Baker Donelsonmban dhe / ose mbajtur - ky informacion është i bashkangjitur si "BAKER Info Donelson:" - Shefi i Shtabit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara - Shtetet e Bashkuara Sekretari i Shtetit - Shtetet e Bashkuara Senati Majorit y Kreu - Anëtarët e Senatit të Shteteve të Bashkuara - Anëtarët e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara - Drejtori i Zyrës së Pasurive të Jashtme e kontrollit për Shtetet e Bashkuara - Departamenti i Thesarit - Drejtori i Zyrës Administrative të Shteteve të Bashkuara - Këshilltari kryesor, ud i drejtorit, dhe ud zëvendës drejtor i Shteteve të Bashkuara Shtetësisë dhe Shërbimeve të Emigracionit në kuadër të Departamentit të Shteteve të Bashkuara të Sigurisë Kombëtare - Shumicë dhe Stafi pakica Drejtor i Komitetit të Senatit për Ndarjet Buxhetore - Anëtar i Këshillit Familje United States Presidentit të Politikave - Këshilltar të zëvendëssekretarit për Departamentin e Shteteve të Bashkuara të HF - Shefi i Shtabit të e Gjykatës së Lartë të Shteteve të Bashkuara - Asistente Administrative të Drejtësisë Shefi i Shteteve të Bashkuara - Zëvendës Nën-Sekretari i Tregtisë Ndërkombëtare për Departamentin e Shteteve të Bashkuara të Tregtisë - Ambasador në Japoni - Ambasador në Turqi - Ambasador në Arabinë Saudite - Ambasador tek Sulltanatit të Omanit - Guvernator i Tennessee
 10. 10. - Guvernator i Misisipit - Deputet Guvernatori dhe Shefi i Shtabit të për Guvernatorin e Tennessee - Përfaqësues i Financave dhe Administratës (shefi Operative Zyrtar) - Gjendja e Tennessee - Këshilltari special tek Guvernatorit të Virxhinias - Shtetet e Bashkuara Gjykata e Apelit Circuit gjyqtarit - Shtetet e Bashkuara Gjykata e Rrethit Gjyqtarët - Shtetet e Bashkuara Avokatët - Kryetarët e Shtetit dhe lokale Shoqatat Bar Ky informacion është i regjistruar PUBLIKE dhe ishte postuar në internet. Megjithatë,vetëm pas Newsome bërë rolin njohur Baker Donelson në drejtimin e Bashkuara Qeveria eShteteve dhe / ose të Shtëpisë së Bardhë, ajo ka tentuar të pastroj këtë informacion nga website etyre - dmth krahasojnë informacionin e dhënë më lart tani në Donelson informacionit Baker ështëzbuluar në saj vendosur në faqen e internetit: http://www.martindale.com/Baker-Donelson-Bearman-Caldwell/1608579-law- firm-office.htm Faleminderit Newsome mirësia mbajti një kopje tëpostimit në internet si kohët e fundit si Mar 2010 Veprimet endërmarra nga presidenti Barak Obama, administrata e tij dheBaker Donelson për qëllime kontrollin e dëmit;. Megjithatë,shumë vonë! Ndoshta tani LIDERËT E HUAJA / vendet e huaja do të shohin interes tëveçantë Baker Donelson dhe klientët e saj BIG paratë kanë filluar në Luftërat nëIran / Irak dhe Afganistan dhe ndoshta roli që ajo mund të ketë luajtur në këshilladhe fillimin e luftërave të tilla. më tepër, Baker Donelson po përsëritet Rolet në praktikatraciste / padrejtësive racore barazoi kundër Newsome dhe / ose African-Americans/People të Color. Interesi Baker Donelson dhe të tjerët që kanë në burimetminerare të madhe të naftës (dmth., etj - lidhjet për Halliburton, ish zëvendëspresidenti Dick Cheney - shih dokumentin bashkëlidhur me titull "BakerDonelson - Lidhjet DC në faqen 13) / e Iranit në Irak dhe ABUZIMI nga fuqia etyre / / marrëdhëniet e lidhjet me vendet e huaja të mbështeten në aftësinë e tyre përtë ndikuar dhe të manipuluar vendet e huaja / udhëheqësve të huaj që të angazhohennë luftërat (dmth. si Irani / Iraku) i bazuar në gënjeshtra duke pretenduar "Armët eShkatërrimit në Masë", kur sytë e saj ishin me të vërtetë mbi OIL dhe burime tëtjera të mëdha të vendeve të tilla. Prandaj, Baker Donelson dhe të tjerët mbështeteshin mbilidhjet e tyre / Relationships / aftësinë për të ndikuar në Shtetet e Bashkuara Presidentin dhe tëtjerë (Shtetet e Bashkuara Senati / Dhoma e Përfaqësuesve), si dhe interesin e tij në mineraleBurimet e vendeve si Irani / Iraku për të çorientuar dhe të angazhohen aleatët e Shteteve tëBashkuara të bashkohen me ta në luftërat panevojshëm dhe i pakuptimtë në bazë të lakmisëpersonale dhe ambiciet PERSONALE dashakeqe. Tani ashtu si Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj janë të humbur luftërat (Dmth. në Iran kështu që shumë firma të/ Irak dhe Afganistan), sepse ata shkuan në pa një plan -tilla të ligjit (dmth si Baker & Donelson) se Shtetet e BashkuaraPresidenti Barack Obama dhe të tjerët mbështeten në përkëshilla, avokati dhe mbushjen e pozitave të kabinetit dhetrajtimin e tyre të çështjeve me Newsome - ata janë të humburbetejat e tyre / luftëra kundër Newsome, prandaj, përdorimit tëveprimeve PENALE për të marrë fitoret nëpërmjet veprimeve tëpaligjshme / paligjshëm dhe i korruptuar! Kjo është në interesin e publikut / KOMBËTAR që ju dhe të tjerët e dinë dhe shohinveprat penale të atyre të lidhura me Shteteve të Bashkuara Barack Obama dhe si Presidenti
 11. 11. Obama, administrata e tij dhe këshilltarët / këshilltarët mbështetet në sjelljen CROMINAL kur atashohin dështimin e tyre është e pashmangshme. Newsome mund tju siguroj, se kjoështë NUK NDRYSHO që Shtetet e Bashkuara qytetarët votuan për të, kurata hedhin votat e tyre për Barak Obamën si presidentin e ardhshëm tëShteteve të Bashkuara në nëntor të vitit 2008. Është e rëndësishme të SHËNIM për ju dhe të tjerët të shohin se sipresidenti Barack Obama dhe administrata e tij që mund të mbështeten mbi këshillatdhe mbrojtësit e çështjeve Baker trajtuar Donelson kur ata janë të humbur luftërat /Betejat - dmth përdorimit të veprave penale, praktikat mashtruese, favorizonSPECIALE / Relationships për ryshfet, shantazh dhe zhvatje, përvetësim, etj për tëarritur rezultatin e dëshiruar - Shkatërrimi i jetës Newsome dhe ato të afrikano-amerikanëvedhe / ose njerëz të ngjyrës. Është e rëndësishme që ju, të tjerët, dhe udhëheqësit e sidomos HUAJA / vendet e huajanuk janë të mashtruar nga presidenti Barak Obama: Mateu 24:24 - Sepse do të dalin të rreme. . . profetë, dhe do të bëjnë shenja të mëdha dhe mrrekulli, saqë, po të ishte e mundur, ata do të mashtrojnë të zgjedhurit.dhe paraqitjen e fundit e administratës së tij i Padi kundër shtetit të Arizonës. ju nuk shihni të gjithëështë duke fjetur në punë dhe po ruanin! Baker Donelson dhe / ose avokati Liberty reciproke e tëpaturit e një rol në këtë dhe gjithashtu duke u mbështetur mbi lidhjet e tyre / të marrëdhënieve të:(a) United States Prokurori i Përgjithshëm dhe (b) Shtetet e Bashkuara Qytetaria dheShërbimeve të Emigracionit në kuadër të Departamentit të Shteteve të Bashkuara të SigurisëKombëtare - këto Organizatat janë në listën e mësipërme dhe të dhënë në dokumentin e dorëzimi i Padi kundër shtetitbashkangjitur përmban Baker Donelson Info -të Arizonës është thjesht Presidenti Barack Obama dheadministrata e tij duke marrë këshillat e avokatit nëpërpjekjet për të bërë kontrollin e dëmit për shkak sezgjedhjet afatmesme në nëntor 2010 po afrohet shpejtë - unëshpresoj se ju dhe të tjerët nuk janë të mashtruar! Komunitetet Hispanic / Latinojanë të qartë në dijeni të taktikave dhe leshi Presidenti Obama dhe administrata e tijjanë përpjekur të tërheqë mbi sytë e tyre. BAKER Donelson mund të këshillimit /këshillimin në këtë çështje, si dhe për shkak se ata kanë njerëzit e tyre ose kishin atanë Shtetet e Bashkuara Shtetësisë dhe Shërbimeve të Emigracionit në kuadër të Departamentittë Shteteve të Bashkuara të Sigurisë Kombëtare. Shih informacionin e dhënë më sipër. Gjithashtu,shih informatat që gjinden në dokumentin e bashkangjitur me titull, "Baker Donelson - LidhjetDC." është duke u Rëndësishme sepse Presidenti Barack Obama dhe administrata e tijmbështetur mbi avokatin dhe këshilla nga njerëzit se në qoftë seata nuk mund të fitojë betejat e vogla kundër qytetarëveindividualë / VOGLA si Newsome (dhe kanë humbur të gjitha,prandaj, duke rezultuar në praktikat penale), atëherë si mund tëqytetarëve të Shteteve të Bashkuara pritet të fitojë Luftërat kundërvendeve (p.sh. Irani / Iraku dhe Afganistani). Luftërat filluan me anë tëgënjeshtrave dhe mashtrimit dhe për qëllime të përfitimit personal / FINANCIARE!3) Ju si e Kombeve PUBLIKE / WORLD dhe HUAJ LIDERËT / HUAJ duhet të dini që Shtetet eBashkuara Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij mund të jetë duke u mbështetur mbikëshillës dhe këshillat e BAKER Donelson. Për më tepër, mund të jetë duke u mbështetur nëBAKER këshilla Donelson për të plotësuar vendet e lira në administratën e tij si dhe gjykatat (dmth.Shtetet e Bashkuara Gjykata Supreme) - Baker Donelson sigurimin / rreshtuar bazat e saj nëmënyrë që kur ankesat dhe / ose padi janë ngritur ata kanë njerëzit në Zyra që ata kanë blerë nëemër të lirisë reciproke dhe klientët e tyre të tjera.
 12. 12. 4)Kjo është shumë EMBARASSING! Pse? Sepse nëse PresidentiBarak Obama dhe mbështetja e administratës së tij me avokatin /këshilla se ajo mund të jetë marrë nga Baker Donelson dheavokatët të tjera / firmave të ligjit lidhur me LIBERTY reciprok nëtrajtimin e tyre të Newsome, ju dhe PUBLIKE / WORLD duhet tëdinë se ata janë të humbur kundër një ushtri "One-Man/Woman"në paditë e ngritura kundër saj dhe / ose të inicuar përmesveprimeve të tyre të Paligjshme / PALIGJSHME, aq sa ata presin /ndërmend të WIN betejat / luftërat kundër vendeve të cilat janëshumë më të mëdha / të mëdha se Newsome. pra që shpjegon se pse Shtetete Bashkuara dhe aleatët e tyre janë humbur luftërat në Afganistan dhe / ose të Iranit / Irak. Sime Newsome, Shtetet e Bashkuara para për të bërë betejë me të si dhe vende të tjera nuk llogaritenderi koston dhe, për këtë arsye, ka hapur vetë për tallje tallje / - Lluka 14:28-32: 28 Sepse cili nga ju, kur do të ndërtojë një kullë, nuk ulet poshtë parë të llogaritë shpenzimet, nëse ka mjaftueshëm për ta mbaruar? 29 Të mos mirë do, pasi ai ka hedhur themelet, dhe nuk është në gjendje për të përfunduar atë, të gjithë ata që e shohin, të mos fillojnë e të tallen, 30 duke thënë: Ky njeri filloi të ndërtojë, dhe nuk ishte në gjendje të përfundojë. 31 Ose cili mbret, kur niset të luftojë kundër një mbreti tjetër, nuk ulet më parë të gjykojë në se mund ta përballojë me dhjetë mijë të përmbushur atë që vjen kundër me njëzet mijë? 32 Në mos, ndërsa ai është ende një mënyrë e madhe jashtë, i dërgon një delegacion, dhe kushtet dëshiron të paqes.(A) E pra kjo është pikërisht ajo që ish-Presidenti Xhorxh W. Bush bëri në fillimin e luftërave meAfganistanin dhe Iranin / Irak - duke Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera në luftërat pa një plan.Tani shikoni se si DISASTEROUS dhe të kushtueshme këto luftëra kanë qenë. Aktet terroriste tëShteteve të Bashkuara në këto luftëra kanë kushtuar jetën të pafajshëm e shumë burra / grave /fëmijëve. Për çfarë qëllimesh? Lakmia ndyrë / ndyra ndyrë dhe për të fituar kërkuar në mënyrë tëpaligjshme / ilegalisht duke larguar jetesën e qytetarëve të këtyre vendeve dhe për qëllime tëvjedhur paratë e tyre, vaj (Lidhjet dmth Halliburton, ish zëvendës presidenti Dick Cheney- shih dokumentin bashkëlidhur me titull "Baker Donelson -. Lidhjet DC në faqe13) dhe / ose burimet e tjera tani si një udhëheqës qesharake, PresidentiBarak Obama kërkon kushtet e paqes kur Kërdi wreakedISHTE vet duke e Shteteve të Bashkuara duke u udhëhequrnga një udhëheqës qesharake. Aleatët e Shteteve të Bashkuara nëkëto luftëra janë bërë të saktë në marrjen e ushtarëve të tyre për shkak seata ishin mashtruar dhe gënjyer nga Administrata Bush dhe këshilltarët eadministratës së tij / Këshilltarët që nuk ishin "armët e shkatërrimit nëmasë", kur në fakt nuk ka pasur NUK - Shtetet e Bashkuara ishin pas këtyre OIL vende, nuk kujdesen për vrasjen e jetëve tëburime të tjera minerale dhe paratë, si dhepafajshme për të përmbushur qëllimet e tyre!5) Çfarë QYTETARËT / KOMBEVE PUBLIKE si HUAJ / udhëheqësit duhet të dini është se: (A) Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij (përmes Departamentit të Thesarit) nën konsultuan e avokatit / Këshilltar (dmth. nga lista e mësipërme më shumë gjasa BAKER Donelson) kanë vjedhur 2009 Newsome së Tatimi mbi të Ardhurat Federale Rimbursimi prej mbi $ 1.700. (B) që ka të drejtë Newsome aktualisht për rreth $ 90.000 - Dmth të cilat përfshijnë paratë vjedhur dhe shpërdoruar nga zyrtarët e qeverisë, punëdhënësve ish dhe të tjerët që iu besua në Gjykatën dhe vendosen në një llogari ruajtje (afërsisht $ 16,000 - Incidenti shpjeguar në ankesë tetorit 2008 FBI Penal ngritur dhe bashkangjitur) për ruajtje, si dhe si paratë borxh në pagat e prapambetura (afërsisht $ 74,000 - Incidenti shpjeguar në ankesë EEOC
 13. 13. ngritur dhe bashkangjitur) nga druri dhe Lamping. Megjithatë, Presidenti Barak Obama dhe ato në Administratën e tij janë komplot për të mbajtur këtë informacion nga / QYTETARËVE PUBLIKE si HUAJ LIDERËT / kombeve. (C)Një mend për vjedhjen e Rimbursim 2009 Newsome Tatimore Federale të ardhurave (e cila është mbi afërsisht $ 1700), si dhe bllokimi i nga Senati i Shteteve të Bashkuara zgjeruar përfitimet e papunësisë - përpjekjet për Newsome financiarisht shkretoj dhe përpjekjet e ndërmarra për të marrë në duart e tyre mbi pronën e saj për qëllime shkatërrimin e provave dhe për të mbajtur ju dhe të tjerët nga dija e konspiracionit dhe COVER-UP i Administratës Obama Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij si. edhe Shtetet e Bashkuara Senati janë të gatshëm të "tendosje NË mushkonjën" të marrë një komb të tërë poshtë dhe / ose të bëjë një komb të tërë vuajnë për shkak të Newsome informacionit është ndarë me ju, udhëheqësit PUBLIKE / WORLD / HUAJ dhe vendeve të huaja.Mateu 23:24-28: 24 Udhëheqës të verbër, që tendosje në një mushkonjën dhe kapërdini devenë. 25 Mjerë ju, skribë dhe farisenj hipokritë! Sepse pastroni anën e jashtme të kupës dhe të pjatës, ndërsa përbrenda janë plot me grabitjedhe teprime. 26 Farise i verbër, pastro parë atë që është përbrenda kupën dhe pjatën, që edhe përjashta të jetë e pastër. 27 Mjerë ju, skribë dhe farisenj hipokritë! Sepse u ngjani varreve whited, të cilat me të vërtetë jashtë duken të bukur, por brenda janë ploteshtra të vdekurish dhe gjithfarë papastërtish. 28 Edhe kështu edhe ju nga jashtë u paraqiteni njerëzve të drejtë deri, por përbrenda jeni plot hipokrizi dhe paudhësi.6) Shtetet e Bashkuara tashmë është në borxh të rënda në vende tëhuaja. Edhe me borxhe të mëdha borxh në vende të huaja, Shtetet eBashkuara Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij të vazhdojnë të UP RUN dhe/ ose rritjen e borxhit kombëtar të Shteteve të Bashkuara. Nga informacionii dhënë më lart, ju si të tjerët mund të shihni kush është i përfshirë në trajtimin eçështjeve financiare të Shteteve të Bashkuara -. dmth Baker Donelson mund tëkenë në duart e veta në byrek Prandaj, është e rëndësishme tëtheksohet se nëse Presidenti Barak Obama dhe administrata e tij janë të gatshëm për tëvjedhur dhe të përvetësoj paratë borxh për Newsome, si dhe refuzojnë të paguajnë milionadollarë borxh Newsome dhe janë të gatshëm të përdorë veprave penale për të mbajtur nga pagesae detyrimit borxh asaj, atëherë PUBLIKE / WORLD si edhe vendeve të huaja / udhëheqësve të huaj që Shtetet e Bashkuara më shumë gjasa do tëduhet të diniangazhohen në akte kriminale (dmth. të angazhohen në luftërate pakuptimtë kundër vendeve të vogla për të vjedhur burimet etyre dhe të marrin kontrollin mbi qeverinë e tyre në mënyrë qëata do të kenë kontrollin e huaj Vendet qeveria / bankat dheresurset minerale) për të maskuar / mbrojtur motivin përveprimet e tyre terroriste të ndërmarra kundër vendeve të vogla /të kombeve.7) Në paraprak saj e-mail, informacion Newsome përbashkët lidhur me datën e ardhshme njëgjykatë e 21 korrik 2010 në 02:00 në Gjykatën e Qarkut Hamilton ekërkesave të zakonshme në Cincinnati Ohio, megjithatë, nuk do të Newsome tëmarrë pjesë në këtë seancë, sepse në bazë të Ligjit Ohio ajo nuk është e nevojshme për të bërë këtëdhe gjykatësi (Gjoni Andrew Perëndim) i mungon kompetenca për të vazhduar. Newsome kaparaqitur dokumentet e nevojshme për të mbështetur mbrojtjen e saj dhe lutjet e tilla janë të Newsome paraqiturbashkangjitur në dosjen e titulluar, "071.010 Mailing. "Sepse28 Maj 2010 nën betim për përjashtim, gjyqtari Westmungonte juridiksion për të ekzekutuar ndonjë prejurdhërave të 7 qershor 2010 (Lifting Urdhër StayRegjistruar 28 prill 2009 dhe . Mënyrë Mohimi Motion
 14. 14. pandehurit për gjykim Default) Shih informacionin në lidhjet bashkangjitur nëfaqen e internetit Gjykatave për të gjetur këtë çështje në:http://www.courtclerk.org/case_summary.asp?sec=history&casenumber=A0901302Si kohëve të fundit si 10 korrik 2010, Newsome dorëzuar për paraqitjen e parashtresave në vijim: (A) Njoftimi akuzuarit i Nonattendence; dhe Drejta akuzuarit i Mocionit në lëvizje të Mëshoni paditëses Stor-gjitha LLC Alfred e 12 (B) (6) Mocion tek Shkarkojë dhe / ose lëvizje për Gjykimit Përmbledhur mbi kundërpohim Newsome pandehurit Me affidavits e Leslie zgjuar dhe të Lori Whiteside Bashkangjitur; Kërkesë për sundimin 11 sanksioneve; (B) Mocioni akuzuarit për Dërgo tek File Nga Motion kohë për gjetjet e fakteve Lidhur 7 qershor 2010 Lifting Rendit Qëndro hyrë 28 prill 2009 dhe Motion akuzuarit Urdhër mohuar për Default Gjykimit; (C) Kërkesa të akuzuarit / Mocioni për gjetjet e fakteve dhe përfundimi i ligjit; Mocioni të lirojë 7 korrik 2010 Lifting Rendit Stay Regjistruar 28 prill 2009 dhe Urdhër Mohimi Motion pandehurit për gjykim Default - Shënim: Kjo lutje është e bashkangjitur për të Mocionit për pushim ekspozitë si "A". (D) dëshmia e Skualifikimit paraqitur në Gjykatën Supreme Ohio ngritur kundër gjyqtarit Perëndimit John Andrews të Gjykatës së Qarkut Hamilton e kërkesave të zakonshme.dhe duke i shërbyer kopje të këtyre parashtrimit të Shteteve të Bashkuara Barack Obama (UnitedStates Postal Ndjekja nr 0309 1830 0000 0661 8023) dhe Shtetet e Bashkuara Prokurorit tëPërgjithshëm Erik Holder (United States Postal Ndjekja nr 0309 1140 0001 9264 2721) - ndjekjennumrat e parashikuara ata që dëshirojnë për të ndjekur pranimin e tyre të këtij informacioni.Ashtu si LIRIA reciprok dhe / ose avokatët e tij / firma të ligjit zotërojnë shumicën e Gjykatës sëLartë Ohio - Shih për veten tuaj në dokumentin e bashkangjitur titulluar ". OHSupremeCourtJustices Info" Nga informatat e nxjerra, Newsomeishte në gjendje për të gjetur atë të ndërsjellë Lirisëdhe / apo avokatët e tij / firma të ligjit në vetëGJASHTË paktën e shtatë Gjyqtarët e Gjykatës sëLartë Ohio. Jo vetëm që, nga informacioni Newsome ishte në gjendje të pull off einternetit, Baker Donelson dhe / ose klientët e tyre Gjyqtarët vet / Gjyqtarëtnë çështjet që ajo është e angazhuar në Luiziana,Misisipi - "Baker Donelson-RelationshipToJudges." - Dhe tani ajo dukettë ketë gjyqtarë të Gjykatës Supreme të Shteteve të Bashkuara të bazuara në informacionin e dhënënga lista e mësipërme dhe / ose dhënë në dokumentin e bashkangjitur me titull, "Baker InfoDonelson."8) Cilat PUBLIKE / WORLD gjithashtu duhet të dini është se presidenti Barack Obama mund tëketë qenë dorë zgjedhur! Pse? Sepse: (A) Shtetet e Bashkuara e kuptuan se reputacioni i saj me vendet e huaja / liderëve ishte dëmtuar dhe mungesa e vendeve të huaja e besimit në Qeverinë e Shteteve të Bashkuara. (B) Presidenti Barack Obama është zgjedhur për të mashtruar vendet e huaja / drejtuesit të besojnë se zgjedhja e një të dyshuar afrikano-amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara ka ndryshuar mënyra e saj -., Kur në fakt Shtetet e Bashkuara nuk ka Shtetet e Bashkuara është ende si terroriste, racore
 15. 15. paragjykime, diskriminuese, etj si kurrë më parë - nësejo më të keq që nga viti Barack Obama ka bërë Shtetete BashkuaraPresidenti! Papunësia në mesin e afrikano-amerikanëveskyrocketing! Për më tepër, sulmet ndaj përshkallëzuar Newsome nën drejtimin, Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama lidershipit dhe udhëzimet!(C) e rëndësishme për ju dhe publiku / Bota të dini se ndërsaShtetet e Bashkuara është menduar të jetë një vend iDEMOKRACIA (ku qytetarët të zgjedhin presidentin e Shteteve të Bashkuara), aiështë larg nga ajo. Ajo nuk është njerëzit që zgjedhin presidentin eardhshëm të Shteteve të Bashkuara, megjithatë, ishte krijimi i"Kolegjeve Zgjedhore" për të anashkaluar dhe / ose privojëqytetarët e Shteteve të Bashkuara të drejtave të tyrekushtetuese dhe zërat e tyre u dëgjuan nga. Po,"ZGJEDHORE Kolegje" metodë është projektuar për shkakse krijuesit parashikuar rritjen e Afrikano-amerikankomunitetet dhe / ose njerëzit me ngjyrë (dmth. Hispanik /Latinët, aziatikët, etj) dhe komunitetet të kërkuar për të bërëtë sigurtë që JO afrikano-amerikan dhe / ose personi ingjyrës ndonjëherë e bëri atë në Shtëpinë e Bardhë. Megjithatë,pas duke parë dëmtimi i marrëdhënieve të Shteteve të Bashkuara me vendet e huaja /Udhëheqësit të Jashtme bëri një kërkim dhe të përgatitur për Barack Obama punë. Ata qëishin në procesin e përzgjedhjes së presidentit Barak Obama parë Testuar ujërave nëKonventën Demokratike 2004 për të parë se si ai do të marrë. Pas gjetjes komente të mira,vazhdoi të punojë në gjetjen e atij zgjodh si presidenti i ardhshëm i Shtetet e Bashkuara kurrë nuk Presidenti Barakdhe sukses duke bërë kështu. Megjithatë,Obama, administrata e tij dhe ata që ka punuar në marrjen etij zgjidhen menduar se ata do të duhet të adresojnëveprimet e Shteteve të Bashkuara terroriste barazoi ndajqytetarëve, Newsome tjera dhe vende të tjera të huaja, letë vetëm të padrejtësive racore / paragjykimet /Diskriminimi barazoi kundër Newsome, të tjera afrikano-amerikanët, njerëzit e ngjyrës dhe vendet e huaja /udhëheqësve të huaj. Asnjë ata që organizuan dhe ka punuar me PresidentinBarack Obama menduar se ata mund të merrni atë në Shtëpinë e Bardhë dhe për tëshmangur dhe / ose HAPI SIDE pasur nevojë për të adresuar terroriste , praktikat racore/ paragjykuese / diskriminuese të Kombeve të Shtetet e Qeverisë / Zyrtarët, për më tepër,nuk do të ketë për të trajtuar çështje dhe çështjet e ngritura nga Newsome. Ju shikoni praktikën e presidentit Barak Obama, administrata e tij dhe ata që ekëshillojnë atë dhe administrata e tij është për ta bërë atë të duket se është NewsomeCRAZY, paranojak, një i çmendur, DILERIOUS, paekuilibruar mentalisht, dhepërpjekjet e saj për të përzënë në një krizë mendore dhe / ose për të kryer akte kriminale(dmth. vrasje, etj) nga presionet e vendosura mbi të me anë të praktikave të paligjshme / epaligjshme të tyre. Megjithatë, për presidentin Barack Obama, administrata e tij dhekëshilltarët e tij / zhgënjim këshilltarët , Newsome nuk ka lejuar ata që të marrin atë në pikatë tilla dhe në vend ka sjellë çështjet e duhura ligjore (p.sh. Ankesat dhe / ose padi tëshërohen nga dëmtimet e pësuara nga kriminel Aktet barazoi kundër saj).
 16. 16. Rëndësishme të theksohet: Është e poshtërim publik dhe turppër publikun World / si dhe Drejtuesit e huaja / huaj Kombet që kanë për të mësuar se Shtetet eBashkuara Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij, si dhe Shtetet e Bashkuara Senati / janë duke uShtetet e Bashkuara Dhoma e Përfaqësuesve / Shtetet e Bashkuara të Qeverisërunned dhe kontrollohet nga bizneset si LIBERTY ndërsjellë dheBAKER Donelson (për shkak të parave BIG ata paguajnë për politikanët në mbështetje të të cilët nxisin veprime terroriste, kanë një mirë-krijuarfushatave të tyre)model-OF-SJELLJA racizmit mbështetëse, padrejtësive RACOR dhediskriminimi barazoi kundër Newsome, afrikano-amerikanët dhe / osenjerëz të ngjyrës. Baker Donelson cilët maskojnë / fshi urrejtjen e tyre përLindjen e Mesme dhe njerëzit e ngjyra! Jo vetëm se, sipas të cilit avokati dhekonsultuan se luftërat në Irak dhe Iran / Afganistani mund të ketë filluar dhe motivet HIDDEN -lakmia dmth, duke marrë posedimin e tokave, fushat e naftës(Lidhjet dmth Halliburton, ish zëvendës presidenti Dick Cheney - shihdokumentin bashkëlidhur titulluar "Baker Donelson - Lidhjet DC në faqen 13),burimet minerale, bankat , etj Një sjellje e tillë PENALE /veprime të cilat janë në mënyrë të qartë e papranueshme që Shtetete Bashkuara Presidenti, administrata e tij, Shtetet e Bashkuara Senati / Shtetet e Bashkuara Dhoma ePërfaqësuesve mund të marrë këshillën dhe / ose këshilla nga BAKER Donelson -.! njëfirmë ligjore dhe e saj Klientët (dmth. si LIBERTYreciproke), i cili ka një WELLESTABLISHED Tëdhënat e humbjes së të gjitha betejave / padive qëpërfshijnë Newsome që në përpjekjet e marrjes së njëavantazh të padrejtë / paligjshëm / paligjshëm,drejtuar në sjellje kriminale / veprime për tëpërmbushur qëllimet e kërkuar dhe ta privojë të drejtate siguruara Newsome / e garantuar me Kushtetutën eShteteve të Bashkuara të Amerikës!9) Newsome duhet të pranoj se ajo gjeti faktin se njerëz të tillë si Shtetet e Bashkuara të AmerikësPresidenti Barak Obama, ato në Administratën e tij dhe këshilltarët do të kërkojë të marrësaj në dhe të shkatërrojë jetën e saj, megjithatë, si një fëmijë i sulmeve të tilla nga njerëzit eZOTIT të tilla si Obama, ato në vendet e larta / pozita, dhe para të mëdha ishte profetizoi paralindjes Newsome si për atë që është për të pritur - ajo nuk është duke shkuar të jenë të njohura,megjithatë, nuk ka asnjë mënyrë që ajo do të heshtin dhe le vuajtjet e popullit të saj dhe të tjerëtvazhdojnë pa u ekspozuar - Efesianëve 6:6-20: 6 Jo me eyeservice, si menpleasers, por si shërbëtorë të Krishtit, duke bërë vullnetin e Perëndisë me zemër; 7 Me mirë do të bëjnë shërbim, si për Zotin dhe jo për njerëzit: 8 Duke ditur atë gjë e mirë çdo gjë që dikush bën, Ai do të marrë nga Zoti, qoftë ai të jetë skllevërit a të liruarit. 9 Dhe, o mjeshtër, bëjnë të njëjtat gjëra atyre, i butë kërcënuar: e ditur se mësuesi juaj është gjithashtu në qiell, as ka respektimi i personave me të. 10 Së fundi, o vëllezërit e mi, forcohuni në Zotin dhe në forcën e fuqisë së tij. 11 Vendos mbi gjithë armatimin e Perëndisë, që ju të mund të jetë në gjendje të qëndroni kundër kurtheve të djallit. 12 Sepse ne nuk luftoj kundër gjakut dhe mishit, por kundër principatave, kundër pushteteve, kundër sundimtarët e botës së errësirës të kësaj epoke, kundër frymërave të mbrapshta në vendet qiellore. 13 Prandaj po ju marrin gjithë armatimin e Perëndisë, që ju të mund të jetë në gjendje të përballoj në ditën e mbrapshtë dhe ka bërë të gjithë, për të dalë. 14 Qëndroni, pra, duke ngjeshur ijët tuaja në lidhje me të vërtetën, dhe duke pasur në parzmoren e drejtësisë; 15 dhe tuaj këmbët mbathim me përgatitjen e ungjillit të paqes; 16 Mbi të gjitha, duke marrë mburojën e besimit, me të cilën ju do të jetë në gjendje të shuajë të gjitha shigjetat e zjarrta të pabesët. 17 Merrni edhe përkrenaren e shpëtimit dhe shpatën e Frymës, që është fjala e Perëndisë:
 17. 17. 18 veç kësaj lutur gjithmonë me të gjitha lutjesh dhe përgjërimesh në Frymën, dhe shikuar me të gjitha këmbëngulje dhe lutje për të gjithë shenjtorët; 19 Dhe për mua, që fjala mund të jepet mua, që unë të mund të hap gojën time me guxim, për të bërë të njohur misterin e ungjillit, 20 për të cilin unë jam një ambasador në bono: që aty unë mund të flasë lirisht, si unë duhet të flas.10) Ju, si dhe të publikut / shtetasve, si dhe Drejtuesit e huaja / vendet e huaja duhet të dini qëPresidenti Barak Obama, administrata e tij, si dhe tjerë në të cilin ata kërkojnë këshillë / këshilla ngajanë përpjekur për të gjetur "skelete në dollap Newsome i - dmthmetoda e përdorur për mjetet e grabitje, shantazh ryshfetit, etj,(si ajo e përdorur në marrjen e kujdesit shëndetësor reforma Billkaluar);" Megjithatë, ka dështuar për shkak se nuk janë askush dhe ata qëe dinë Newsome, e di se ajo dëshmon të mirësisë së Perëndisë dhe të gjithaqë Ai i ka dorëzuar atë nga: Zbulesa 12: 11-12: 11 Dhe ata e fituan atë me anë të gjakut të Qengjit, dhe me anë të fjalës së dëshmisë së tyre; dhe ata nuk e deshën jetën e tyre deri në vdekje. 12 Prandaj gëzohuni, o qiej, dhe ju që rrini në ta. Mjerë ju banorë të tokës dhe e detit! per djalli është zbritur ty, pasur zemërim të madh, sepse ai e di që ai ka, por një kohë të shkurtër. I Timoteut 1:13-15: 13 Kush ishte para një blasfemues, përndjekës dhe një, dhe dëmtojnë, por mu dha mëshira, sepse Unë e bëri atë padija, në mosbesimin. 14 Dhe hiri i Zotit tonë është tejkaluar pasur me besim dhe dashuri, që janë në Krisht Jezusi. 15 Kjo fjalë është e sigurt dhe e denjë për tu pranuar plotësisht, që Krishti Jezus erdhi në botë për të shpëtuar mëkatarët, ndër të cilët unë jam i pari.11) Për ata që pohojnë besimin e tyre në krishterim, nuk është sekret se ata që persekutuan dhe ishtepas persekutimit dhe CRUCIFIXATION e Jezusit dhe Ndjekësit e tij u udhëhequr nga "qeveria" dhekomuniteteve tjera që përqeshnin - sepse Ai erdhi në shtëpinë e vet dhe nuk ishte pranuar, prandaj,duke hapur dyert për jashtmit (p.sh. si Newsome) për të bërë një pjesë e trashëgimisë së mbetur:John 1:10-12: 10 Ai ishte në botë, dhe bota u krijua me anë të tij, por bota nuk e njohu. 11 Ai erdhi në shtëpinë e vet dhe të vetët nuk e pranuan atë. 12 Por sa më shumë të marrë atë, për ta dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij:Asgjë nuk ka ndryshuar - pasardhësit e këtyre përndjekësit ekzistojnë sot, pasardhësit e tyre /pasardhësit janë njerëzit prapa persekutimit Newsome si dhe të tjera afrikano-amerikanët dhe / osenjerëz të ngjyrës. ACTS 26: 13 në mesditë, o mbret, unë pashë në rrugë një dritë nga qielli, lart shkëlqim të diellit, raundi i ndritshëm për mua dhe atyre që nisën me mua. 14 Dhe kur të gjithë ne ramë në tokë, dëgjova një zë që po më fliste, dhe duke thënë: në gjuhën hebraike, Saul, Saul, përse më përndjek? është e vështirë për ty të godasësh me shkelm kundër gjembave. 15 Dhe unë i thashë, Kush je ti, Zot? Dhe ai tha, Unë jam Jezusi, të cilin ti e përndjek. 16 Por çohu dhe rri në këmbë, sepse: sepse unë kam shfaqur ty për këtë qëllim, për të bëj një ministër dhe një dëshmitar të dyja këto gjëra që ti ke parë, dhe të atyre gjërat në të cilat unë do të shfaqem ty; 17 Shpërndarja ty nga populli dhe nga johebrenjtë, tek të cilët po të dërgoj tani, 18 që tu çelësh sytë atyre dhe ti kthesh nga errësira në dritë dhe nga pushteti i Satanit te Perëndia, që ata të mund të marrin faljen e mëkateve dhe një trashëgim midis tyre të cilat janë shenjtëruar me anë të besimit që është në mua. 19 Mbasi, o mbret Agripa, unë nuk isha i pabindur ndaj vegimit qiellor: 20 Por tregoi parë atyre të Damaskut, dhe në Jeruzalem, dhe gjatë gjithë krahinën e Judesë, dhe pastaj në duart e paganëve, se ata duhet të pendohen dhe të kthehen te Perëndia, dhe të bëjë Punimet takohen për pendim. 21 Për këto shkakton Judenjtë, mbasi më kapën në tempull, u orvatën të më vrasin.Nuk është sekret se kush "babi" e tyre është dhe kjo është puna e "babë" e tyre dhe Ligësia / ligësinë zemrat e tyre / ADN-së që ata kërcell Newsome dhe të kërkojë për të shkatërruar jetën e saj, sidhe fillimin e luftërave të shumta kundër pafajshëm dhe Vendet e pambrojtur për derdhjen e gjakuttë burrave / grave / fëmijëve: John 8:44-47: 44 Ju jeni nga djalli është ati juaj, dhe dëshirat e atit tuaj; do të bëjmë. Ai ishte vrasës që që nga fillimi dhe nuk qëndroi në të vërtetën, sepse nuk ka të vërtetë në të. Kur thotë të rrema një gënjeshtër, ai flet nga vetvetja, sepse është gënjeshtar dhe ati i rrenës. 45 Dhe për shkak se unë ju them të vërtetën, nuk më besoni. 46 Cili nga ju më convinceth e mëkatit? Dhe në qoftë se unë them të vërtetën, përse nuk më besoni mua? 47 Ai që është i dëgjon fjalët e Perëndisë të Perëndisë: ju prandaj ju nuk dëgjoni, sepse nuk janë të Zotit.12)Lavdi zotit për burrat dhe gratë e Perëndisë që Ai kavendosur në jetën Newsome si edhe Miqtë, familjen, tëdashurit dhe Shenjtoret sepse sulmet nga Presidenti BarackObama, administrata e tij dhe ata në të cilin ai kërkonkëshillë / këshilla nga kanë kërkuar të Shkatërrojë fizikishtdhe mentalisht Newsome - dmth Sulmet e fundit duke qenë vjedhja dhe
 18. 18. përvetësim të 2009 Tatimit saj Federale Kthimi i gjatë rreth 1700 $ dollarë (Paratëpër shkak Newsome në se IRS kishte marrë tashmë nga taksat mbrapa borxh nga ana e saj,megjithatë, Departamenti i Thesarit e cila është zotëruar dhe të armatosur ngaDonelson Baker ekuipazhit dhe të tjerët mbështeten mbi të veprave penale dhe kanë vjedhur shih nga lista e mësipërme pozicionin/ përvetësoi paratë borxh Newsome).Baker Donelson së me Departamentin e Thesarit dhe / ose lidhjenë Shtëpinë e Bardhë dhe Organizatave të tjera qeveritare.Veprimet e tilla kriminale dhe sjelljen duke u bërë me Shtetet eBashkuara të Presidentit Barak Obama dhe leja / ose miratimi -dmth Obama ka qenë me kohë, siç duhet dhe nëmënyrë adekuate informohen / informojë i këtyrepraktikave kriminale që ndodhin nën vëzhgim tëtij!!Atëherë sigurisht ju dhe të tjerët janë të vetëdijshëm për UnitedShtetet Senatorët Bllokimi i përfitimeve asrecent papunësisë si 25qershor 2010 - Një mend për atë që ata po ecin në dhe lëndimet shtesë që ata po përpiqen të gatshëm për të bëjë një popull i tërë vuajnëshkaktoj në Newsome.(dmth. të gatshëm për tendosje në një mushkonjën nëshpresën e duke shkaktuar Newsome shkatërrimi financiar) -Shihlidhjet Baker Donelson për Departamentin e Shteteve tëBashkuara të Thesarit listuara më sipër, si dhe Dokumenti ibashkangjitur me titull, "Baker Donelson INFO ", e cilapërmban informacion që ata kanë pasur Scrubbed ngainterneti për të mbajtur ty dhe të tjerët në errësirë. Gjithashtu,shih lidhjet Baker Donelson ndaj United Shtetet e Senatit / Shtetete Bashkuara Dhoma e Përfaqësuesve. Nga lista e dhënë më sipër, Po,avokati dhe këshilla që Baker Donelson mund të siguruarështë një pjesë të madhe në vdekjen dhe FALL ipashmangshëm i Shteteve të Bashkuara dhe duket semund të ketë KRYESORE / KRYESORE lidhje mevendimet që vijnë nga Uashingtoni, DC.Si mund një firmë ligjit dhe klientët e saj janë lejuar të bëhet aq ifuqishëm dhe për të sjellë poshtë një vendi nëpërmjet terroristesaj dhe ractices racore / paragjykuese / p diskriminuese dheurrejtje për njerëz të ngjyrës dhe në Lindjen e Mesme?Ashtu si Perëndia e bëri me Elian, profetin, në ofrimin e atij Ravens për të siguruar atë me ushqimnë mëngjes dhe natën - Kings I 17:4-7-24: 4 Dhe kjo do të jetë, se ti do pije në përrua dhe unë i kam urdhëruar megjithatë Perëndia i ushqen për të ushqyer ty atje. 5 Kështu ai u nis dhe veproi sipas fjalës të Zotit, sepse ai shkoi dhe u vendos pranë përroit Vendos pranë, që është para Jordanit. 6 Dhe Korbat i sillnin bukë e mish në mëngjes dhe bukë e mish në në mbrëmje, dhe pinte ujë në përrua. 7 Dhe ndodhi që, pas një kohë, që përroi shteroi, sepse nuk ka pasur shi në tokës. 8 Dhe fjala e Zotit iu drejtua atij, duke thënë: 9 Çohuni, shko në Sarepta, që ishte pronë e Sidonit, dhe atje do të banosh: Ja, unë kam urdhëruar një grua vejushë atje për të mbështetur ty. 10 Kështu ai u ngrit dhe shkoi në Sarepta. Dhe kur ai arriti në portën e qytetit, ai pa Gruaja veja ishte atje mbledhjen e shkopinj, dhe ai e thirri dhe i tha: Fetch mua, të lutem, pak ujë në një enë që të mund të pini.
 19. 19. 11 Dhe si ajo ishte duke shkuar për të shkoj të marr atë, ai e thirri dhe i tha: Më sillni, të lutem, një kafshatë buka në dorën tënde. 12 Dhe ajo tha: Si rron Zoti, Perëndia yt, unë nuk kanë një tortë, por një grusht vakt në një fuçi, dhe pak vaj në një enë: dhe ja, unë jam i mbledh dy copa dru, që unë mund të shkoj në dhe visheni atë për mua dhe biri im, që ne ta hamë atë, dhe vdesin. 13 Pastaj Elia i tha: Mos ki frikë, shkoni dhe të bëjë ashtu si ke thënë, por të bëjë më pak të saj tortë të parë, dhe ta sjellë atë tek unë, dhe pas të bëjë për ty dhe për djalin tënd. 14 Sepse kështu thotë Zoti, Perëndia i Izraelit, fuçi e vakt nuk do të mbeturinave, as do kana e naftës dështojnë, deri në ditën që Zoti bën të bjerë shi mbi tokë. 15 Dhe ajo shkoi dhe veproi sipas fjalës së Elias; dhe ajo, dhe ai dhe shtëpia e saj, e ka ngrënë shumë ditë. 16 Dhe fuçi e vakt nuk tretur, as nuk kana e naftës dështojnë, sipas fjalës të Zoti, të cilën ai foli me anë të Elias. 17 Dhe ndodhi që, pas këtyre gjërave, se biri i gruas, që ishte e zonja e shtëpisë, ra sëmurë dhe sëmundja e tij ishte aq e rëndë, sa nuk i mbeti më frymë në të. 18 Dhe ajo i tha Elias: Çfarë kam të bëj me ty, o njeri i Perëndisë? ti vij mua për të thirrur kujtuar mëkatin që kam bërë dhe për të vrarë djalin tim? 19 Dhe ai tha: Më jep djalin tënd. Dhe ai mori nga gjiri i saj, e çoi deri në një kishë, ku ai qëndroi, dhe e vuri atë në shtratin e tij. 20 Kështu ai i bërtiti Zotit, duke thënë: O Zot, Perëndia im, ti ke gjithashtu solli një fatkeqësi mbi ve me të cilët unë i huaj, me vrasjen djalin e saj? 21 Dhe u shtri mbi fëmijën tri herë, dhe klithën Zotit, duke thënë: O Zot, Perëndia im, të lutem, le shpirti kësaj fëmije të vijë në atë përsëri. 22 Dhe Zoti dëgjoi zërin e Elias; dhe shpirti i fëmijës u kthye tek ai përsëri, dhe ai ringjallur. 23 Atëherë Elia mori fëmijën, e zbriti nga dhoma e sipërme e shtëpisë dhe dorëzuar atë pranë nënës së tij, dhe Elia i tha: Ja, biri yt rron. 24 Dhe gruaja i tha Elias: Tani me këtë unë e di që ti je një njeri i Perëndisë, dhe se fjala e Zotit në gojën tënde është e vërtetë.Krishterët / Shenjtorët, familja, miqtë dhe të dashurit që e dinë Newsome dhe sulmet e saj në jetën esaj kanë parë në atë se djalli dhe e tij Fëmijët janë mposhtur. Psalmet 27:1-2 - 1 Zoti është drita ime dhe shpëtimi im; nga kush do të kem frikë? Zoti është kështjella e jetës sime; nga kush do të kem frikë? 2 Kur armiqtë këqij, madje minave dhe kundërshtarët e mi më sulmuan për të ngrënë mishin tim, ata u lëkundën dhe ranë.Njerëz të veçantë dhe bijtë e Perëndisë që janë vendosur në jetën Newsome për të parë se faturat esaj janë paguar dhe se ajo është ushqyer (për shumë janë të thirrur, por vetëm disa mund të kryejëmantel dorëzuar jashtë për Newsome, sepse ajo vjen me një çmim sakrificë të madhe / - dmth tëqenit zili, urryer pa shkak, persekutuar padrejtësisht, etj) Mateu 10:38-42: 38 Dhe ai që nuk e merr kryqin e vet dhe nuk vjen pas meje, nuk është i denjë për mua. 39 Ai do të gjejë jetën e vet, do ta humbasë; dhe ai që do të humbasë jetën e vet për hirin tim, do ta gjejë atë. 40 Ai që ju pranon, më pranon mua, dhe ai që më pranon mua, pranon atë që më ka dërguar mua. 41 Ai që pranon një profet në emër të një profeti, do të marrë shpërblimin që i takon profetit; dhe ai që pranon të drejtin në emër të të drejtit, do të marrë një të drejtë njeriu shpërblejë. 42 Dhe kushdo që i jep për të pirë qoftë ndonjërit prej këtyre të vegjëlve në një gotë me ujë të ftohtë vetëm në emër të një dishepulli, në të vërtetë po ju them se, ai do të humbë aspak shpërblimin e tij. Mark 9:40-42: 40 Sepse ai që nuk është kundër nesh, është me ne. 41 Sepse kushdo që do tju japë një gotë ujë për të pirë në emrin tim, sepse jeni të Krishti, në të vërtetë po ju them se, ai nuk do ta humbasë shpërblimin e vet. 42 Dhe kush do të skandalizojë një nga këta të vegjël që besojnë në mua, ajo është më mirë për atë që një gur mulliri varur në qafë dhe të hidhet në det. Mateu 25:41-46 40 Dhe Mbreti duke iu përgjigjur do tu thotë atyre: Në të vërtetë po ju them se, aq sa të keni bërë atë deri në një prej këtyre vëllezërve të mi, ju keni bërë atë për mua. 41 Pastaj ai do tu thotë edhe atyre që në anën e majtë, Largohuni nga unë, të mallkuar, në përjetësi Zjarri, të përgatitur për djallin dhe engjëjt e tij: 42 Sepse pata uri dhe nuk më dhatë për të ngrënë pata etje dhe më dhatë për të pirë: 43 isha i huaj dhe ju nuk më mori në: zhveshur, dhe ju nuk më veshët, i sëmurë dhe në burg, dhe nuk erdhët të më. 44 Atëherë edhe ata do ti përgjigjen duke thënë: Zot, kur të pamë të uritur ose të etur, ose një huaj, ose të zhveshur, ose të lëngatë ose në burg dhe nuk të shërbyem? 45 Atëherë ai do tu përgjigjet atyre duke thënë: Me të vërtetë po ju them se, aq sa ju nuk e atë në një nga pak nga këto, ju nuk e atë për mua. 46 Dhe ata do të shkojnë në mundim të përjetshëm, dhe të drejtët në jetën e përjetshme.13) Ju dhe të tjerët mund të kujtojnë praktikat mashtruese të përdorura nga Shtetet e Bashkuaratë Amerikës Presidenti Barak Obama, administrata e tij dhe ata që kërkojnë këshillë / këshillanga dhe mund të ketë të angazhuar në, në marrjen e kujdesit shëndetësor reforma BILL kaluar. nuk e dini se avokati / këshilltarë (p.sh. për shembull siMegjithatë,BAKER Donelson) se Presidenti Barak Obama dhe administrata etij mbështeten në për avokati / këshilla, kanë një mirë-krijuarModel-i-SJELLJA të përdorë veprimet kriminale (Dmth grabitje,shantazh, mitosjen, etj) për të arritur qëllimet e tyre - siç përdoretkundër Newsome dhe ligjore avokati që ajo ka mbajtur në tëkaluarën për të marrë atë në tërheqë paditë e saj, megjithatë, atadështuan në lekë Përpjekjet dhe Newsome, ndërsa u braktis, ajovazhdoi pro se në ruajtjen e të drejtave të saj. A ju e dini se ata qëjanë në të cilin presidenti Barack Obama dhe administrata etij mbështeten në për këshillën / këshilla Mbështetet mbi
 20. 20. taktikat e tilla për të fituar betejat e luftërave / barazoi kundërNewsome për të marrë qëllimet e tyre - Dmth duke përdorur Metodat / taktikandaluara / ndaluar me ligj për të marrë objektin e tyre KONSPIRACION?Që Newsome është duke folur për shëndetin CARE BILLREFORMA, nuk e dini se Personi i parë që PresidentiBarak Obama kërkuar për pozitën si Shtetet eBashkuara Sekretari i Departamentit të Shëndetësisëdhe Shërbimet e njeriut ishte Thomas Daschle - shih:http://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Daschle(Newsome është bashkëngjitur një kopje të kopje) e cilaështë e bashkangjitur dhe të drejtë "Daschle-Tom Info"dhe shtetet në pjesë: Daschle ishte një mbështetës i hershëm i kandidaturës presidenciale të Barak Obamës, dhe u ofroi pozicionin e Sekretarit të Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore, pas zgjedhjeve të vitit 2008. Ai ishte kandidati i presidentit Barak Obama për të shërbyer si Sekretar i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore (HHS) në kabinetin e Obamës, por u tërhoq emrin e tij më February 3, 2009, në mes të një polemike në rritje për dështimin e tij të saktë raportojnë dhe paguajnë taksat mbi të ardhurat. . . . Daschle mori një pozicion me krahun e lobimit të rrugës firmës Alston & Bird K ligjit. Sepse ai ishte i ndaluar me ligj nga lobimi për një vit pas largimit Senatin, ai vend ka punuar si një "këshilltar politik veçantë" për të firmës .. . . Firma u paguar 5.800.000 $ në periudhën janar-shtator 2008 për të përfaqësuar kompanitë dhe shoqatat parë Kongresi dhe ekzekutivi, me 60 për qind e atyre parave që vijnë nga industria e shëndetësisë. . . . Paga e Daschle nga Alston & Bird për vitin 2008 ishte raportuar 2.000.000 $. . . Më 21 shkurt 2007, Associated Press njoftoi se Daschle, pas përjashtuar një ofertë presidenciale të tij në Dhjetor 2006, kishin hedhur mbështetjen e tij pas senatori Barak Obama e Illinois për zgjedhjet presidenciale të vitit 2008, duke thënë: se Obama "personifikon të ardhmen e udhëheqjes demokratike në vendin tonë." Daschle exited Senatin ashtu si Obama hyri në vitin 2004 dhe sugjeroi që Obama të marrë disa prej stafit të tij. Këto largohet Daschle përfshihet shefi i shtabit Pete Rouse i cili ka ndihmuar për të krijuar një plan dy vjeçar në Senat që do fasttrack Obama për nominimin presidencial. Daschle vetë tha Obama në vitin 2006 se "dritaret e mundësi për kandidon për presidencën afër shpejt. Dhe se ai nuk duhet të marrë, nëse ai kalon deri në këtë dritare, që nuk do të jetë një tjetër. " Gjatë fushatës presidenciale të vitit 2008, Daschle ka shërbyer si një këshilltar kyç për Obama dhe një nga bashkë-kombëtare karrige për Fushata e Obamës. . . Dy ditë më vonë, burime të tregohet Daschle "është e interesuar në kujdesin shëndetësor universal dhe mund të shijon shërbyer si HF Sekretari. "Në fushatën zgjedhore të përgjithshme, Daschle vazhdoi të konsultohet Obama, fushatë për të gjithë shtetet swing, dhe këshillojë organizatën e tij gjatë fushatës deri Obama u zgjodh President në fund të fundit i 44 i Shteteve të Bashkuara në 4 nëntor 2008.A e dini që gruaja Thomas Daschle-së, Linda HallDaschle, është një nga lobistët TOP / KEY BakerDonelson-së? Po.Shih për veten tuaj informatat nxorrën ngaInternet (bashkangjitur me titull, "Daschle-Linda Info") i cili thotë në pjesë: Gjithashtu të mërkurën, tre burime të afërta me tranzicionit, tha Obama ka zgjedhur ish- Senatori Tom Daschle të jetë Sekretari i i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore, si dhe ish-udhëheqësi i shumicës në Senat, është shprehur ai dëshiron punë. Burimet thanë se Daschle negociuar se ai do të shërbejë gjithashtu si Shtëpinë e Bardhë shëndetësore "car", ose pika personi, kështu që se ai do të raportojë drejtpërdrejt presidentit të ardhshëm. Duke veshur dy kapele, Daschle - nuk Shtëpinë e Bardhë stafit - do të jetë me shkrim planin e kujdesit shëndetësor që Obama dorëzon në Kongres vitin e ardhshëm. Burimet thanë koha e shpalljes nuk ka punuar jashtë, por Daschle ka të ngjarë të bashkohet me Obamën Ekipi i tranzicionit si këshilltar kryesor në çështjet e shëndetit në javët e ardhshme. Një zyrtar tranzicionit Obama nuk do të komentojë. Daschle është faturuar aktualisht si një "këshilltar të veçantë politikave publike" në Uashington Zyra e Alston & Bird firmës ligjit.
 21. 21. Linda Daschle, Ai nuk është një lobist i regjistruar federale, por gruaja e tij, është një lobist i regjistruar në firmë Baker Donelson, e cila ka klientët në shëndetësore të lidhura me fushat. Kritikët pyesin nëse stafi i lartë i Obamës zgjedh deri tani përfaqëson "ndryshimin" që ai premtuar gjatë fushatës. Më shumë se gjysma e njerëzve të quajtur të tranzicionit të Obamës ose me pozicione të stafit kanë lidhje me administratën e Presidentit Klinton.Imporant AGAIN kështu që ju mund të shihnivetëm sa të fuqishme dhe ku BIG Paraja është nëse është duke e Bardhë House dhe të cilët mundtë jenë lojtarët që janë EMËRIMIN njerëzit përpozicionet vakante në administratën e Obamës. Mosharroni, Presidenti Barack Obama ishte HAND Zgjedhur për këtë punë dhe kryerjen dhemaskimin / mbrojtje e akteve terroriste, padrejtësive racore / paragjykimet / DISKRIMINIMIT Zgjedhja e tij ishte për të mashtruarndodh në Shtetet e Bashkuara.Udhëheqësit e huaj / vendet e huaja për të besuar se"Gjithçka është mirë" në Shtetet e Bashkuara dhe UnitedQeveria e Shteteve të ka ndryshuar mënyra e saj - KUR Nëfakt, Shtetet e Bashkuara nuk ka.Është e rëndësishme për ju, si dhe Kombi PUBLIKE / WORLD Jashtme dhe / jashtme Udhëheqësittë dinë se presidenti Barack Obama mund të ketë lejuar veten të jetë HAND Zgjedhur dhe përdorenpër kalimin e Bill Kujdesit Shëndetësor Reformës sepse ata që kap atë e dinte se çfarë PARAShtetet e Bashkuara të bardhë presidentët nuk mund të marrë kaluar, ata do të përdorin parëpretenduar Presidentin afrikano-amerikan për të marrë Bill kaluar. Pastaj kur sfidohet, do tëluajë "kartën garën" argumentin për të hedhur qytetarët dhe udhëheqësit e huaj / kombet jashtënatyrisht për atë që motivet e tyre janë REAL. Si ju dhe të tjerët mund ta dini, se në marrjen ekujdesit shëndetësor ligjin e reformës kaluar, Presidenti Barack Obama përdori për të"prapa-derë marrëveshje dhe krahu gjarpërues" taktika për të marrëvotat dhe Bill Taktika e kaluar. të tilla janë ato që përdoren zakonisht nga Shtetet eBashkuara të Amerikës Barack Presidentit Mbështetësit TOP / KRYESORE Obamës Financiare /Këshilltarët (LIBERTY reciprok dhe ligji i tij Firmat, Baker Donelson dhe të tjerët) për të marrëgjyqtarëve / Gjyqtarët të shkelin ligjet në Padi kundër solli Newsome dhe / ose të inicuar kundërklientëve Liberty reciproke për . gabimet ligjore kryer kundër Newsome i tillë taktikatPresidenti Obama këshillohet ai nuk do të përdorë gjatë fushatëspresidenciale të vitit 2008 - si mund ta shikoni nga provat e "Gënjeshtradhe praktikave mashtruese."14) Baker Donelson siguron kontroll dhe DOMINENCE në drejtimin i Shtëpisë së Bardhë, Shtetet eBashkuara Senati / Shtetet e Bashkuara Dhoma e Përfaqësuesve, dhe Shtetet e Bashkuara Qeveria /Agjencitë duke qenë shumë e sigurt që të ketë MBJELLURA / punësuar në mbarëagjencive qeveritare në vend për këdo që është i vendosur në Shtëpinë e Bardhë (dmth ajomund të jetë Demokratët ose Republikanët). Baker Donelson strategjike kanë vendosur e tyrenjerëzit në të dyja administratat Demokratike apo Republikane në mënyrë që ata të mund tëvazhdojnë të RUN / kontroll nëpërmjet këshillimit të tyre dhe përgjegjësisë këshillimor kërkuar tyreInteresat e veçanta, si dhe ato të klientëve të tyre (dmth. si LIRIA NDËRSJELLË). Për të kuptuarmë mirë se si BAKER Donelson përdor burimet e veta dhe vendosin njerëzit e tyre në Shtëpinë eBardhë, si dhe në pozita shumë të larta në United Shtetet, Qeveria informacioni Newsome atashetënxorrën nga Interneti drejtë, "Baker Donelson -. Lidhjet DC" Dokumentacioni i cili do tëmbështesë vetëm sa POWER kjo firmë ligjit dhe të tjerët kanë në afat TË BARDHË HOUSE,QEVERIA, etj Baker Donelson sigurimin të mbajë të saj
 22. 22. në të dy partive politike (Demokratët dhe republikanët) në mënyrë pavarësisht nga cila parti fiton e Bardhë House, Baker Donelson është ende në Disa të kontrolluar këtë informacion (nëse nuk scrubbed -. kjo është arsyeja pse Newsome ruajtur kopje të vështirë të neneve vetëm në përpjekjet e rastit do të bëhen për tërheq informacion nga publiku) mund të gjenden në faqet e internetit e mëposhtme për shembull: http://en.wikipedia.org/wiki/Howard_BakerH oward B Aker:Baker është aktualisht Këshilltari i lartë i firmës ligjit të Baker, Donelson, Bearman, Caldwell & Berkowitz.Ai është gjithashtu një anëtar i Bordit Këshillues për Partneritetin për një Amerikë të sigurt, një organizatë jo-fitimprurëse i përkushtuar për rikrijimin eqendrës dypartiak në American sigurinë kombëtare dhe politikën e jashtme. Baker gjithashtu mban një vend në bordin eFondacioni Ndërkombëtar për Sistemet Zgjedhore ", një organizatë jo-fitimprurëse që ofron mbështetje ndërkombëtare të zgjedhjeve.Mbulimi një karrierë të shquar publik të shërbimit si senator, këshilltar presidencial dhe ambasadori, Howard H. Baker, Jr u kthye në shkurt 2005 përBaker, Donelson, Bearman, Caldwell & Berkowitz, PC, firmë ligjore e themeluar gjyshi i tij dhe ku ai praktikohet më parë me babain e tij, i ndjeri SHBARep Howard H. Baker. Si këshilltar i lartë i firmës, senatori Baker fokusohet në praktikën e tij në politikat publike dhe çështjet ndërkombëtare.Kthimi i senatorit Baker pasoi shërbimin e tij si 26 ambasadorin amerikan në Japoni, një pozicion në të cilën Presidenti George W. Bush e emëroiatë në vitin 2001. Emërimi ishte një tjetër arritje në karrierën shërbimeve publike që filloi në vitin 1966, kur Senatori republikan Baker u bë gjerësisht iparë i zgjedhur në Senatin amerikan nga Tenesi. . . .Tre vjet më vonë, ai ishte folësi kryesor në të Konventës Republikane Kombëtar dhe ishte një kandidat për 1980 Emërimi republikane presidenciale. Aiarriti në përfundimin Senatit karrierën e tij në vitin 1985 pas dy mandateve si kryetar shumicës (1981-1985) dhe dy terma si udhëheqës Pakicave (1977-1981). Ai ishte shefi i presidentit Reagan i Shtabit nga shkurt 1987 deri në korrik 1988.Përvoja profesionale: Ambasadori i SHBA në Japoni, 2001-2005; Shefi i Shtabit, presidenti Ronald Reagan, 1987-1988;Senati i SHBA (R-TN), 1967-1985; SHBA Udhëheqësi i shumicës në Senat, 1981-1985; SHBA Udhëheqësi i pakicës në senat, 1977-1981;US Navy, 1943-1946 http://www.bakerdonelson.com/Bio.aspx?NodeID=32&PersonID=1788 http://www.gambrell.com/careers.aspx/Bio.aspx?NodeID=32&PersonID=11774 http://www.ilw.com/seminars/200925.shtm http://www.zoominfo.com/people/Kennedy_J._107874837.aspx 15) Mbani në mend se çon deri në nëntor 2010 zgjedhjet afatmesme, Presidenti Barak Obama, ato në Administratën e tij, Shtetet e Bashkuara Senatorët, Shtetet e Shtetet Dhoma e Përfaqësuesve dhe të tjerët mund të jetë përplasur me email JU dhe banging DOWN kishën tuaj / dyerve të shtëpisë ballafaqohet me votat tuaja - kështu që është e rëndësishme që ju, miqtë tuaj dhe ato dashuri të ketë këtë informacion dhe NUK lejojnë veten të mashtrohen më tej (nëse keni qenë). Kjo është arsyeja Do të vazhdojnë të përforcojnë duart e keqbërësve? - Jeremia 23:14 pse Presidenti Barack Obama dhe atyre që avokati dhe këshillojnë të mos bëjë të bëjë ndryshime dhe po FAT OFF OF YOUR MONETARE Donacionet dhe ligësitë dhe veprat e liga e Shtetet e Bashkuara vazhdon të rritet. Nëse është kështu, ju Ndërsa Newsome votuan për duhet të e di se si paratë tuaja është duke u spen t. presidentin Barack Obama, ajo kurrë nuk paguhet asnjë para në fushatën e tij dhe as do të financojë ajo ose mbështesin aktivitetet e tij kriminale dhe të mbuluar-up, duke siguruar atë me paratë që mundëson atij që të bëjë atë që ai është bërë për fëmijët e Perëndisë. Rëndësishme të theksohet: Duke Presidenti Obama këshilluar që ai nuk do të tolerojë DISKRIMINIMIT nën vëzhgim të tij dhe / ose Administrimit, ai ka bërë të kundërtën dhe tani autorizon, drejton dhe udhëheq në konspiracion dhe COVER-UP e penale / civile gabimeve solli në vëmendjen e tij nga Newsome. Ai është tërësisht i vetëdijshëm RACIAL Padrejtësia / Paragjykimet / Diskriminimi barazoi ndaj Newsome, afrikano-amerikanët dhe / ose njerëz të ngjyrës.
 23. 23. Ju mund të kujtojnë Presidenti Barak Obama mohuar pastorin e tij, Jeremiah Wright, gjatë 2008 Ashtu si shumë politikanë, ata thjesht të bëjëFushata presidenciale.përkatësitë e kishës, si strategjinë e tyre politike për të fitojëzgjedhjet, megjithatë, është e rëndësishme të dini nëse ata janëduke ecur në këmbë e Perëndisë ata pretendojnë për të shërbyer.Si presidentin Barack Obama në DISOWNING besimin e tij dhe fenë kur vendoset nën zjarri - dukeqenë i turpëruar për të rritur dhe të flasin me guxim për të krishterë e tij / Shpirtërore Besimet - saNE-dollap Krishterët / shenjtorëve janë duke bërë të njëjtën gjë dhe jo duke marrë një qëndrim.Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama ka përsëritur gjykim të dobët shfaqet si një lider dhetani ai dhe familja e tij janë drifters pa rrënjët. Psalms 1:1,4-6: 1 Lum njeriu që nuk ecën sipas këshillës të të pabesëve, që nuk ndalet në rrugën e mëkatarë, as ulet në selinë e përçmues .. . 4 pabesëve nuk janë aq, por janë si byku që era e Shenjtë larg. 5 Prandaj të pabesët nuk do të përballojnë gjykimin, as mëkatarët në kuvendin e drejtë. 6 Sepse Zoti i njeh rrugët të drejtëve, por rruga e të pabesëve do të zhduket.16) Ju dhe të tjerët duhet të kuptojnë se Shtetet e BashkuaraPresidenti Barak Obama dhe Shtetet e Bashkuara Prokurori iPërgjithshëm Erik Holder janë pawns paramendim në praktikatmashtruese ndodh në Administratën si pjesëmarrësparamendim në KONSPIRACION dhe COVER-UP e penale /civile gabimet që kanë qenë të ngritura kundër Newsome, sidhe si tjetër afrikane-amerikanët dhe / ose njerëzve e ngjyrëskryer nga FBI / Qeveria Agjencitë / Zyrtarët dhe të tjerët tëcilët kërkojnë të shkatërrojnë jetën e këtyre etnike grupe.17) Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka preyed përsëritur mbi të varfërit dhe Qytetarët pambrojtur,si dhe vendet më të vogla të huaja / Udhëheqësit Jashtme mënyrë shumë gjatë dhe të mbetet ipandëshkuar, por ajo është e korr kohë tani dhe koha për Qeveria e Shteteve të Bashkuara të korrinnga Havoc dhe i panevojshëm SHKATËRRIMI se ka mbjellë: Galatasve 6:7-9: 7 Mos u gënjeni: Perëndia nuk vihet dot: sepse çtë mbjellë njeriu, atë edhe do të korrë. 8 Sepse ai që mbjell për mish të tij, do të korrë nga mishi i korrupsionit, por ai që mbjell për Shpirti do të korrë nga Fryma jetë të përjetshme. 9 Dhe le të mos jetë lodhur në të mirë të bërë, sepse në kohën e duhur ne do të korrin, në qoftë se ne nuk zbehta.18) Siç mund ta dini Shtetet e Bashkuara Presidenti Barack Obama është shkolluar në ligjin dhemban gradën e tij nga Shkolla Harvard Juridik. Siç mund ta dini se Shtetet e Bashkuara Prokurori iPërgjithshëm Erik Holder është shkolluar në ligjin dhe mban Diplomë e tij nga Shkolla Columbia nuk ka asnjë justifikim për President Obama dheLigji. Prandaj,administrata e tij e neglizhencës dhe Dështimi për të zbatuarligjet dhe INDICT ata që kanë kryer krime dyshuar në PenaleFBI Ankesat sjellë nga Newsome.19) Newsome kupton se ndryshe nga shumica e qytetarëve këtu në Shtetet e Bashkuara, i cili do tëgjejnë të vështirë për të besuar se presidenti Barak Obama do të angazhohen në Komploteve dheCOVER-UP e padrejtësive racore / paragjykimet / Diskriminimi barazoi kundër Newsome,afrikano-amerikanët dhe / ose njerëz të ngjyrës, Jashtme Udhëheqësit e vendeve tëhuaja / NUK JANE do të jetë aq naiv dhe e di se dëshmia /dokumentacioni dhe RASTI LIGJET / KONKLUZIONE ligjore tëparashikuara në këtë e-mail, si dhe si e kaluara e-mail solidifies argumentetdhe veprat penale të atyre Newsome sulmuar dhe duke u mbështetur mbi tëtyre Lidhjet / MARRËDHËNIET për të mbuluar-up aktivitetet e tyrekriminale synimeve të dhënësit të saj dhe ato të racës së saj dhe / ose njerëztë ngjyrës. Udhëheqësit e huaj / vendet e huaja ketë këshillën e tyre ligjor/ avokatëve që mund të shikoni dhe të shohim vlefshmërinë eInformacioni i dhënë në e-mail e mia dhe nuk janë të gatshëm për tëRrinë kokën në rërë si struci!
 24. 24. Pse mendoni se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara dhe udhëheqësve të huaj / e Kombeve të po ndryshon dhe Presidenti Barack Obama dhe administrata e tij në përpjekjet për të bërë kontrollin e dëmit është duke u mbështetur mbi MEDIA / SHTYPI të mbajë këtë informacion nga ju dhe të tjerët si ashpër INFORMACION Nga faqet e internetit? 20)Newsome kuptojnë se ata që nuk bëjnë kanë Frymën e Perëndia do ta urrejnë atë, si dhe përbuzë atë për të qenë i bekuar dhe favorizuar për të kryer mantelin që ka qenë dhënë asaj. Megjithatë, kjo nuk ka dekurajuar Newsome të vazhdojë të luftojë për të njerëzit dhe barazi për të gjithë, pavarësisht nga raca e tyre. Si një fëmijë i Perëndisë dhe grua e Perëndisë, nuk ka asnjë mënyrë që Newsome mund të shihni ligësi dhe ligësi ngriti kundër tij dhe të tjerëve dhe të mos bjerë borisë dhe flasin me guxim kundër padrejtësive të tilla racore / / Paragjykimet diskriminimit. Ashtu si Davidi, është e qartë një ARMY nuk është e nevojshme për të ulur Goliath, sepse ato në periferi Watching janë plot frikë. Perëndia do tju ofrojë me ROCK duhur / gur për të marrë poshtë gjigand! Po ajo ka kushtuar mjaft Newsome;! Megjithatë, nuk shpirtit të saj Mateu 10:22, 23: 22 Dhe ju do të jeni të urryer nga të gjithë për shkak të emrit tim, por ai që do të qëndrojë deri në fund, do të jetë shpëtuar. 23 Por kur do tju përndjekin në një qytet, ikni në një tjetër, sepse në të vërtetë unë po ju them, Ju nuk do të ketë shkuar mbi qytetet e Izraelit, derisa Biri i njeriut do të vijnë. Edhe pas udhëzimeve të tilla, Presidenti Obama dhe administrata e tij e avokati / këshilltarë të vazhdojë të kërcell Newsome nga STATE-TO-STATE/CITY-TOCITY dhe JOB-TO- JOB/EMPLOYER-TO-EMPLOYER dhe kanë komplotuar për të parë se ajo është e zezë dhe e paaftë për të marrë punë kudo. Ashtu si Jezusi u urryer për ekspozimin e së vërtetës, Newsome më gjasa do të urrente për shkak se ajo është e ekspozuar të vërtetën rreth armiqve të saj - ajo vetëm ndodh që gjoja e parë afrikano-amerikan Bashkuara Shtetet Presidenti ka bërë një paramendim, të ndërgjegjshëm dhe të DELIBRATE zgjedhje të komplotojnë dhe të veprojë sipas avokati dhe këshilllimit nga avokatët e tij / këshilltarëve të cilat duket të jetë Baker Donelson dhe të tjerët lidhura me LIBERTY reciprok dhe paratë e tyre BIG. Sepse Newsome është ekspozuar korrupsionin në Qeverinë e Shteteve të Bashkuara dhe në Presidentit Barak Obama dhe administrata e tij, ata tani kërkojnë të shkatërrojnë jetën e saj: John 08:40: 40 por ju tani kërkoni të më vrisni mua, një njeri që ka thënë të vërtetën, që kam dëgjuar nga Perëndia; kjo nuk e bëri Abrahami. . 41 Ju bëni veprat e atit tuaj Pastaj ata thanë atij, Ne nuk lindëm nga kurvërimi; ne kemi një Ati, Perëndia.Është e qartë KUSH DADDY tyre është - Gjoni 8:44-47: 44 Ju jeni nga djalli është ati juaj, dhe dëshirat e atit tuaj; do të bëjmë. Ai ishte vrasës që që nga fillimi dhe nuk qëndroi në të vërtetën, sepse nuk ka të vërtetë në të. Kur thotë të rrema një gënjeshtër, ai flet nga vetvetja, sepse është gënjeshtar dhe ati i rrenës. 45 Dhe për shkak se unë ju them të vërtetën, nuk më besoni. 46 Cili nga ju më convinceth e mëkatit? Dhe në qoftë se unë them të vërtetën, përse nuk më besoni mua? 47 Ai që është i dëgjon fjalët e Perëndisë të Perëndisë: ju prandaj ju nuk dëgjoni, sepse nuk janë të Zot.
 25. 25. ata kërkojnë që të vrasin (Duke marrë për këtë është në ADN e tyre, prandaj, jetën e shumë shpirtrave) përmes fillimin e Luftërat pakuptimtë / betejat (p.sh. si ai që në Iran / Irak dhe Afganistan) për qëllim të sëmurë dhe me qëllim të keq (dmth. posedimin e naftës dhe / ose burimet natyrore - lidhjet me Halliburton, ish nënpresidenti Dik Çeni - Shiko dokumentin bashkangjitur të titulluar "Baker Donelson - Lidhjet DC në faqen 13). 21) ALERT. . . Vigjilent. . . ALERT: Jashtme Liderët / e Kombeve të duhet të jenë të vetëdijshëm se Shtetet e Bashkuara po përgatitur për Zgjedhjet "Testimi Fusha" për të vënë një presidenciale të 2012 dhe aktualisht kandidat si Sarah Palin në Bardhë Shtëpi. Ju duhet të jetë në roje dhe të shikojnë lajme dhe bëni hulumtimin tuaj. Palin ka qenë emërtuar një "mashtrues" dhe është një politikan Personi që nuk do hezitoni nëse u zgjodh, duke nxitur up "Air Force One" dhe udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara në luftërat kundër vetes ato vende ajo beson se janë vende terroriste, për më tepër, është ai që do të përpiqet për të dërguar afrikano- amerikanët dhe / ose popullin e pasme me ngjyra në skllavëri / skllavërisë. Nga ajo sheh Newsome, mentaliteti i saj duket të jetë ai që do ta HIGHJACK Air Force One dhe përpjekje për të fluturuar aeroplan (I ngarkuar me përkrahësit e saj) në luftë vetë. Palin është edhe një person i cili duket për të promovuar veten si një konservator; Megjithatë, veprimet nuk janë as biblikisht ose Shpirtërisht të shëndoshë - dmth si ish George W. Bush dhe të shohim se çfarë ka ndodhur nën presidenciale tij Administrata. Thjesht, një KOHA ecur me bombë Shtetet e Bashkuara Shtëpia e Bardhë në pamjet e saj!Faleminderit për kohën tonë, konsideratë durim, dhe / ose mbështetje në kohë të tilla të vështira si këto. Newsomedo të ju mbajë të informuar dhe / ose përditësuar, kur ai është i përshtatshëm dhe ajo ka kohë për ta bërë këtë.Megjithatë, duhet të keni ndonjë pyetje, ju lutem mos hezitoni të kontaktoni saj.Me lidhje më të përzemërta,Denise Newsome VogelBox Post Office 14731Cincinnati, Ohio 45250(513) 680-2922 ose (601) 885-9536

×