Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Марк. стратег шоколад.pptx

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 8 Ad
Advertisement

More Related Content

Recently uploaded (20)

Advertisement

Марк. стратег шоколад.pptx

  1. 1. Маркетингова стратегія шоколаду та шоколадної продукції Підготував ст. гр. ЕКП-44с Гнітецький Владислав
  2. 2. ХАРАКТЕРИСТИКА РИНКУ ШОКОЛАДУ Досліджуючи ринок шоколаду, можна з упевненістю сказати, що його вартість залежить від таких чинників: - ціна вихідної сировини; - вартість транспортування сировини до місця виготовлення; - витрати на переробку. Кондитерський ринок має низку особливостей. Специфіка його в тому, що крім впливу на розвиток галузі загальноекономічних чинників (тарифи на перевезення, електроенергію, зміни в податковій системі), цей ринок, на відміну від інших, перебуває в залежності від додаткових чинників. До них належать світові ціни на таку продукцію, як какао-боби, цукор, горіхи та інші інгредієнти, що не виробляються в Україні, зовнішньоекономічної політики самої держави (митні тарифи, квоти, пільги). Ринок також залежить від виробництва і поставок ароматизаторів, загусників, есенцій, консервантів, сухофруктів та інших кондитерських добавок. Що стосується асортименту кондитерських виробів на ринку, то він досить різноманітний і широкий. Підвищенню обсягів продажів сприяє постійне оновлення асортименту. Основними гравцями на ринку є " Roshen", "АВК", "Київ-Конти", Харківська КФ "Харків'янка", "Nestle-Світоч", "Світ Ласощів", "Полтавакондитер", "Житомирські ласощі, "Крафт Фудз Україна", Запорізька КФ", що забезпечують 75,8% потреби ринку.
  3. 3. ЦІЛЬОВІ ГРУПИ 1. Діти Основною цільовою аудиторією ринку шоколаду, звісно ж, є діти. Ряд виробників позиціонують шоколад як подарунок, забезпечуючи його спеціальною упаковкою у вигляді дитячої іграшки. Повз таку складно пройти. Особливо враховуючи, що вимагати покупки будуть переважно маленькі діти. Це дуже дієвий маркетинговий хід. 2. Молодь Орієнтація на спортивний спосіб життя у сучасної молоді пояснює затребуваність шоколаду з підвищеним вмістом білків. 3. Люди похилого віку За результатами світових досліджень стало відомо, що ринок шоколаду розробляє новинки, орієнтовані на літніх покупців. Любов до какао-продукції у багатьох виникає з самого дитинства і триває протягом усього життя. Тому дуже важливо враховувати особливості організму всіх категорій споживачів. Шоколад для літніх людей повинен мати дещо інший склад, ніж звичайний класичний продукт, але водночас приносити не менше задоволення і радості. 4. ЗСЖ З модою на здорове харчування тісно пов'язана зростаюча популярність гіркого шоколаду. Виробники стверджують, що такий вид какао-ласощів містить величезну кількість антиоксидантів, а також постачає в організм гормони радості - ендорфіни.
  4. 4. 5. Споживачі з низьким рівнем доходу Цей сегмент має досить-таки великий розмір, але на нього припадає невеликий обсяг продажів. Споживачі цієї категорії купують шоколадну продукцію в невеликій кількості. 6. Споживачі із середнім рівнем доходу Цей сегмент найбільш розвинений і спостерігається невелике зростання. На нього припадає максимальна кількість продажів. Як правило, споживачі цієї категорії купують шоколад через його невисоку ціну. 7. Споживачі з високим рівнем доходу Цей сегмент має великі перспективи, але в даний час на цей сегмент припадає невеликий обсяг продукції. Для споживачів цього типу найважливішу роль відіграє якість товару. 8. Споживачі преміум класу Слід зауважити, що продукція, орієнтована на споживача преміум-класу, також не залишається без уваги навіть в умовах кризи. Ймовірно, в Україні чимало гурманів, для яких шоколад є улюбленим задоволенням і тому покупці не проти себе побалувати новинками шоколадної промисловості.
  5. 5. СЕГМЕНТАЦІЯ РИНКУ Об'єктами сегментації є реальні та потенційні споживачі, необхідна умова - неоднорідність очікувань і станів покупців. Критеріями сегментації ринку шоколадних виробів можуть бути ємність і прибутковість сегмента, а ознаками - стать, вік, рівень доходу сім'ї. Усі ознаки, за винятком статі, у нашому випадку приймають три значення. Згідно з методом багатовимірної класифікації сегментація здійснюється одночасно за трьома аналізованими ознаками. Таким чином, виділяється 2*3*3=18 сегментів ринку. З погляду критеріїв ємності та прибутковості привабливим сегментом ринку шоколадної продукції може бути сегмент "пересічна дитина" - діти, у батьків яких середній рівень доходу. Стратегія маркетингу, орієнтована на один цей сегмент, - це стратегія концентрованого маркетингу, доцільна за обмежених ресурсів для невеликих фірм. Однак на ринку шоколадної продукції великими фірмами застосовується стратегія масового маркетингу. При цьому потреби різних сегментів споживачів забезпечуються широким асортиментом і постійним оновленням продукції.
  6. 6. ТОВАРНА ПОЛІТИКА Насамперед необхідно зазначити, що шоколад задовольняє певну потребу людини (в їжі). Плитковий шоколад є товаром повсякденного попиту з елементами імпульсної покупки. Одним з інструментів маркетингової товарної політики є комплекс ринкової атрибутики шоколаду - марка, упаковка. Важливе значення при виборі шоколадної продукції має барвисте зовнішнє оформлення упаковки. Цей фактор має істотне значення для виробників, оскільки від обраного дизайну безпосередньо залежить рівень попиту на шоколадні вироби. Уподобання щодо дизайнерського рішення упаковки споживачі віддають романтичним сюжетам, квітам, пейзажам, містам. При формуванні товарної політики підприємству необхідно враховувати і фактор новизни товару. Постійне оновлення асортименту сприяє підвищенню обсягів продажів.
  7. 7. МАРКЕТИНГОВА ЦІНОВА ПОЛІТИКА Кондитерські товари не є товарами першої необхідності, а попит на цю групу продуктів еластичний за доходом, тобто збільшення доходу призводить до збільшення попиту. На ринку шоколадної продукції використовується в основному витратний метод ціноутворення ("витрати + прибуток"). При встановленні цін на шоколад слід також аналізувати характеристики і ціни на аналогічну продукцію конкурентів і враховувати при формуванні своєї цінової політики. У плані політики знижок компанії, як великі виробники кондитерської продукції, надають оптовим дистриб'юторам певні види знижок (за платіж готівкою, за великий обсяг замовлення), у тому числі й функціональні знижки (наприклад, коли дистриб'ютор сам здійснює доставку товару).
  8. 8. МАРКЕТИНГОВА ПОЛІТИКА КОМУНІКАЦІЙ Найефективнішими маркетинговими заходами щодо просування кондитерських виробів на українському ринку є поліпшення смакових характеристик продукції, маніпуляції з цінами, розширення асортименту завдяки збільшенню розмаїття начинок і добавок, підвищення рівня популярності виробника і впізнаваності його продукції, а також ефективна комунікаційна політика. Елементи комплексу комунікацій із просування шоколадної продукції в порядку пріоритетності розташовуються так: реклама, стимулювання збуту, організація персонального продажу, пропаганда. Донедавна найпривабливішим рекламоносієм для торговців "кондитеркою" було телебачення. Однак сьогодні досить складно створити такий ролик, який яскраво виділявся б у загальному потоці реклами. До того ж, за даними маркетологів, телереклама швидко набридає споживачеві. Наразі більш ефективним способом просування бренду кондитери вважають спонсорування різних заходів. Також як рекламоносій широко використовуються друковані видання. Але, на думку торговців, реклама хороша тільки на першому етапі просування товару - у перші 3-4 місяці. Вона підштовхує до першої покупки. Потім вибір залишається за покупцем. Тому, на глибоке переконання торговців, виробник, перш за все, повинен підтримувати стабільну якість товару (найчастіше виробники, розкрутивши торгову марку, не приділяють належної уваги якості продукції).

×