Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Біологія

129 views

Published on

Пристосування тварин до різних умов існування

Published in: Science
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Біологія

  1. 1. Світло Тепло Повітря Їжа Вода Грунт
  2. 2. Нерідко захисне забарвлення включає в себе малюнок. Наприклад, у деяких метеликів крила сірувато-бурі з великою кількістю смужок, ліній, плямочок. Коли така комаха сідає, вона повністю зливається з квітками, листками чи малюнком кори.
  3. 3. Захисним пристосуванням комахи можна вважати і його забарвлення, який добре імітує темний фон поверхні непроточного водоймища. Коли плавунець піднімається наверх, він виставляє задній кінець тіла з води, однак завдяки забарвленню його практично не помічають водоплавні птах
  4. 4. Капустянка, або вовчок - велика чотирикрила комаха з міцними щелепами і короткими передніми копальними кінцівками, з сильними зубцями. Задні гомілки мають 3 – 4 шпички на внутрішньому боці. Живе і розмножується в грунті. Пошкоджує молоді корені плодових, ягідних і овочевих культур. Довжина тіла 35-50 мм, товщина - 12-15 мм. Забарвлення зверху бурого, знизу бурувато-жовтого кольору з шовковистим полиском.
  5. 5. Кожен із наведених прикладів корисний для організмів лише в певних умовах середовища існування. При зміні умов ці пристосування можуть стати дезадаптивними або навіть, шкідливими. Виникнення пристосувань є важливою умовою виживання тварин у природі.

×