Edukacinė erdvė

479 views

Published on

Palangos Senosios Gimnazijos darbai

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
479
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Edukacinė erdvė

  1. 1. PROJEKTAS „UŽ ŠVARIĄ ŽEMĘ IR TYRĄ VANDENĮ“ NR. VP3-1.4-AM- 09-K-01-004 IŠ DALIES FINANSUOJAMAS EUROPOS SĄJUNGOS REGIONINIO PLĖTROS FONDO LĖŠOMIS Viešoji įstaiga GAMTOS PAVELDO FONDAS Akcija UŽ ŠVARIĄ ŽEMĘ IR TYRĄ VANDENĮ REGISTRACIJOS FORMAMokyklos pavadinimas Senoji gimnazija Klasė ar mišri grupė Miestas Palanga Mokytojo ar kito Liucija Mončienėsuaugusiojo, kuravusio mokinių veiklą vardas, pavardėKontaktinė informacija telefono nr. 865651061 el.p. adresas moncliucija@gmail.com Veiklos sritis 1 veikla: Gamtos išsaugojimo darbai 2 veikla: Vizualinių priemonių kūrimas 3 veikla: Edukacinės iniciatyvos Trumpas veiklos aprašymas Eko dirbtuvės, susitikimas su eko kūrėjais (2012m. balandžio 11d.) Partneriai: www.ekodaiktai.lt, ugdytinių tėvai. Tikslas: atskleisti mokinių kūrybingumą ir įkvėpti juos mokytis tais būdais, kurie jiems tinka labiausiai. Veikla Ruošiasi kūrėjų renginiui. Susipažįsta su makeDo detalėmis ir galimybėmis kūryboje, archajiniais instrumentais. Bendrauja, fantazuoja, kuria, pristato kūrybą, įsivertina, vertina. Susiburia į kapelą, groja. Dėkoja eko kūrėjams už renginį. Eko dirbtuvės senosios gimnazijos aktų salėje (video)
  2. 2. Susipažįsta su archajiniais instrumentais (video)Projektas „Žaliosios erdvės“ (2012m. balandis)Partneriai: Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenė, Palangospradinės mokyklos bendruomenė, Palangos švietimo centrasRėmėjai: Studijos mugės paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera“,Lietuvos fizikos mokytojų asociacija, Tarptautinis projektasU4ENERGY, senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojaiTikslas - skatinti vaikus ir visus bendruomenės narius domėtisekologinėmis problemomis, susiburti bendrai ekologinei veiklai.Sudaryti sąlygas saviraiškai, kūrybiškumo ugdymui(si).Veikla 18 ugdytinių, prisiėmę atsakomybę, remdamiesi asmenine patirtimi,turimomis žiniomis, naudodami informacijos šaltinius, dirba grupėse,moko įvairaus amžiaus vaikus rūšiuoti, kurti iš antrinių žaliavų,gaminti popierių Šventosios pagrindinėje mokykloje ir Palangospradinėje mokykloje. Už kūrybines idėjas, sėkmingą rūšiavimomokymąsi apdovanoja akcijos „Tapk renginio žaliosios erdvėsrėmėju“ metu surinktais žaislais. Padėkos raštais ir dovanomis-konkurso „Ilgiausias ir kūrybiškiausias kilimas“ nugalėtojus. Projekto erdvės: alternatyviųjų energijos šaltinių, rūšiavimo,kūrybos, popieriaus gaminimo laboratorija, viktorina ir protmūšis. Palangos pradinėje mokykloje
  3. 3. Senosios gimnazijos alternatyvių energijos šaltinių erdvėje Naujo popieriaus gamyba iš seno popieriaus (video) Senosios gimnazijos rūšiavimo erdvėje (video)
  4. 4. Šventosios pagrindinėje mokyklojeEkologinės iniciatyvos „Žaliasis kelias – keiskimės“ nuveiktųdarbų (2011- 2012m.m) pristatymas (2012m. gegužės 9d.)Partneriai ir rėmėjai : Ekologinė iniciatyva „EKO drąsa“, Palangosmiesto savivaldybėVeiklaBendravo su savivaldybės atstovais (ekologe ir mero patarėja), prašėparemti, pakvietė į iniciatyvos nuveiktų darbų pristatymą. Pristatėgimnazijos bendruomenei iniciatyvos metu nuveiktus darbus,apžvelgė pasiektus rezultatus. Apdovanojo akcijos „ Surink.Surūšiuok. Pasodink“ konkurso „Žalioji klasė“ nugalėtojus, senosiosgimnazijos mokytojus (už idėjų skatinimą kūrybiškai panaudojantantrines žaliavas). Pdėkojo mokyklos direktoriui už ekologinėsiniciatyvos palaikymą, ekologinės iniciatyvos koordinatorei ir visaimokyklos bendruomenei. Žaliosios klasės nugalėtojai Ekologinės iniciatyvos nuveiktų darbų pristatymas (video)
  5. 5. Vieta, kurioje vyko veiklos (adresas)Projektas „Žaliosios erdvės“ vyko Palangos švietimo centre(seminaras mokytojams erdvių pristatymui) , Šventosios pagrindinėjemokykloje (pamokų metu) , Palangos pradinėje mokykloje irsenojoje gimnazijoje (po pamokų).Ekologinės iniciatyvos „Žaliasis kelias – keiskimės“ nuveiktųdarbų pristatymas ir Eko dirbtuvės organizuotos mažojojesenosios gimnazijos aktų salėje.Priemonės (metodai), kurios buvo panaudotos?Kūrybai rinko įvairias antrines žaliavas. Sukūrė: rūšiavimo pamokai,viktorinai (pradinukams ir paaugliams) pateiktis, padalomąjąmedžiagą (pradinukams ir paaugliams), iš kartono konteineriųmaketus, emblemas, dalyvių apdovanojimui korteles, kvietimą įrenginį.Paruošė padėkas „Žaliosios“ klasės mokinių apdovanojimui,mokytojams ( kurie skatino mokinius rūšiuoti), mokyklos direktoriui.Eko dirbtuvių organizavimui antrines žaliavas ir įrankius kūrybaiatsivežė eko kūrėjai.Kokių rezultatų pasiekėte, ką sukūrėte?Suburtos trijų mokyklų: Palangos senosios gimnazijos, Šventosiospagrindinės ir Palangos pradinės mokyklų bendruomenės (apie 300dalyvių) ekologiškos kultūros plėtotei. Bendra kūryba su eko kūrėjais. Glaudus (eko kūrėjų, mokytojų,moksleivių ) bendradarbiavimas, skatino diskutuoti, eksperimentuotiir vertinti. Mokiniai savo refleksijoje rašė: „..Įėję į salę, kurioje vyko pasirodymas likome labai sužavėti, nespamatėme pilną sceną įvairiausių dar nematytų instrumentų. Priešgrojant su kiekvienu EKO kūrėjos papasakojo apie jų istoriją ir netparodė kaip keletą iš jų galima pasidaryti iš antrinių žaliavų ir gautitokius pat nuostabius instrumentus, tai buvo labai įdomu. Pasibaiguspristatymui iš antrinių žaliavų kūrėme eko miestus. Visųsusidomėjimą kėlė eko vinys, kurios pagamintos iš perdirbamosmedžiagos. Jų pagalba tvirtinome namų sienas. Už gražius namuskiekviena komanda gavo ekologiškus inkilus arba traukinukus.Kadangi šis pasirodymas visiem labai patiko, nusprendėme įamžintiinstrumentų pasirodymą, sukūrėme filmuką, kurį patalpinomeinternetinėje erdvėje, smagu, kad jis sulaukė susidomėjimo“.“…Veikla ”Žaliosios” erdvės mums buvo viena smagiausių irįdomiausių. Savo mokyklos mokiniams vedėme paskaitą apiealternatyviuosius energijos šaltinius. Buvome pasiruošę skaidres beifilmuką, kuriuo pateikėme pagrindinę informaciją apie šią sritį, kuriąturėtų žinoti kiekvienas žmogus. Taip pat buvome paruošę įdomiąja-praktinę dalį, kurioje mažais modeliukais, kuriuos gavome išBriuselio už dalyvavimą U4energy projekte, rodėme kaip veikia vėjojėgainės, saulės kolektorius bei rodėme kaip gali būti panaudojamavandenilio energija. Ruošiantis šiai paskaitai namuose teko ne vienąkartą pabandyti sudėti modeliukus bei suprasti kaip jie veikia, tekonet pasitelkti internete rastą informaciją, taigi šis pasiruošimassuteikė daug naudingos patirties. Praktinė dalis mokiniams buvo patiįdomiausia, o apie vestą pamoką gavome tik teigiamus atsiliepimus,mokiniai sakė, kad sužinojo daug naujo ir įdomaus, tai musdžiugino”…
  6. 6. Viešumas – kas apie Jūsų veiklą ir jos rezultatus sužinojo? Visuomenė informuota straipsniais: Žemės dienai paminėti "Žaliosios erdvės", U4ENERGY ir “Žaliosios erdvės“ , „Žaliosios erdvės“ pradinėje mokykloje, „Eko dirbtuvės senojoje gimnazijoje ir susitikimas su eko kūrėjais“ , video filmais: „Popieriaus gamyba senojoje gimnazijoje“, „Atliekų rūšiavimas Palangos senojoje gimnazijoje“ , „Eko kūrėjų pasirodymas Palangos senojoje gimnazijoje“ , „Susitikimas su „Eko daiktai“ kūrėjomis Palangos senojoje gimnazijoje” , „Ekologinė iniciatyva Žaliasis kelias – keiskimės“, U4energy „Green class“ awards . Apibendrinta veikla pristatyta tarptautiniam projektui U4ENERGY.Dalyvių skaičius Projekto „Žaliosios erdvės“ (Palangos senosios gimnazijos, Šventosios pagrindinės ir Palangos pradinės mokyklos mokinių ir mokytojų) dalyvių – 300. Ekologinės iniciatyvos „Žaliasis kelias – keiskimės“ nuveiktų darbų pristatyme dalyvavo apie 200 mokinių.. Eko dirbtuvių renginyje – 150 dalyvių.

×