Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Naujas skveras Pilaitėje

17,541 views

Published on

Sostinės daugiabučių rajonuose atsiras 10 išskirtinių erdvių, kuriose vilniečiai galės jaukiai leisti laiką.

Published in: Environment
  • Login to see the comments

Naujas skveras Pilaitėje

  1. 1. URBANISTINIS KONTEKSTAS Parkas projektuojamas Pilaitėje, tarp Tolminkiemio, Vidūno ir Įsruties gatvių esančiame sklype išskirtoje 1ha teritorijoje. Didžioji sklypo dalis yra apleista ir nenaudojama išskiriant tik pietinėje dalyje esantį riedlenčių parką ir šiaurinėje dalyje esančią vaikų žaidimo aikštelę. Sklypo prieigos nėra sutvarkytos, o dėl automobilių stovėjimo vietų trūkumo iš Tolminkiemio ir Įsruties gatvių pusių ties sklypo riba ir pačiame sklype gyventojai parkuoja automobilius. Teritorijoje ir aplink ją nėra įrengtos vieningos takų sistemos.
  2. 2. PARKO KONCEPCIJA Apžiūrėjus sklypą ir įvertinus natūraliai susidariusius takus, buvo nuspręsta jais naudotis kaip šablonu planuojant parko takų sistemą. Stengėmės nenukrypti nuo pagrindinių srautų krypčių, o pačius takus projektuoti prisitaikant prie Pilaitės bendruomenės iškeltų reikalavimų: prašyme buvo nurodyta, jog bendruomenė norėtų parke įrengti dviračių veloparką ( ang. - pumptrack), modernią vaikų žaidimo aikštelę su gumine danga su privalomu kietos dangos privažiavimu prie jos, lauko treniruoklių aikštelę, poilsio rekreacinę zoną ir bendruomenės susibūrimams skirta aikštę. Atižvelgiant į viso Pilaitės mikrorajono išplanavimą, buto pasirinkta taisyklingų, bet sušvelnintais kampais, geometrinių formų takų sistema. Projekte taip pat sudarėme sklypo nagrinėjamos teritorijos prieigų sutvarkymo planą: siūlome padidinti automobilių stovėjimo vietų kiekį Tolminkiemio ir Įsruties gatvėse, ties pietine sklypo riba įrengti kietos dangos aikštelę kas savaitę vykstančiam turgeliui.
  3. 3. POILSIO ZONOS Parke projektuojamos dvi poilsio zonos. Teritorijos šiaurės-vakaruose numatoma žemaūgiais augalais formuojama zona, sklypo rytinėje dalyje - tankiai apželdinta vieta, kurioje būtų nuolatinis pavėsis
  4. 4. VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖ IR MAŽOJI PIEVA Planuojame perkelti jau esančią vaikų žaidimo aikštelę į naują vietą įrengiant joje guminę dangą ir papildant naujais elementais. Pilaitės gyventojų prašymu prie aikštelės projektuojamas kietos dangos privažiavimas. Šalia esanti mažoji parko pieva gali būt pritaikyta įvairiems sportams ar užsiėmimams. REKONSTRUOJAMAS ESANTIS RIEDLENČIŲ PARKAS IR STATOMA TRENIRUOKLIŲ AIKŠTELĖ Įvertinus situaciją nuspręsta ne griauti, o rekonstruoti esanti riedlenčių parką, o šalia parko įrenti lauko treniruoklių aikštę.
  5. 5. PROJEKTUOJAMA VELO TRASA IR DIDŽIOJI PARKO AIKŠTĖ Plėtojant parką kaip aktyvaus sporto ir poilsio centrą pilaitės gyventojai išreiškė norą sukurti velo parką. Teritorijos centre projektuojama didžioji parko pieva, kurioje būtų rengiami bendruomenės susibūrimai ir šventės.
  6. 6. PILAITĖS REKREACINIO PARKO VIZUALIZACIJA

×