Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Panik Atak

94 views

Published on

Panik atak nasıl olur ve daha fazlası...

Published in: Data & Analytics
 • Be the first to comment

Panik Atak

 1. 1. Panik Atak www.DeryaOzcelik.com
 2. 2. 2 www.DeryaOzcelik.com Panik atak her geçen sene biraz daha fazla insanı etkiliyor ve oldukça sık karşımıza çıkan problemlerden bir tanesi.
 3. 3. 3 www.DeryaOzcelik.com Panik atağın bir kaygı atağı olduğunu görüyoruz. …fizyolojik bir takım şeylerin etki ettiğini görüyoruz. Beklenmedik şekilde ortaya çıkan bir atak halinde gelip…
 4. 4. 4 www.DeryaOzcelik.com 1. Kalp çarpıntısı 2. Nefes alamama ve nefes darlığı 3. Boğulacakmış gibi olma hissi 4. Ellerin titremesi ya da vücutta genel bir titreme hali 5. Aşırı terleme 6. Aşırı soğuk basması 7. Bayılacak gibi olma hissi 8. Baş dönmesi Peki nedir bu fizyolojik belirtiler?
 5. 5. 5 www.DeryaOzcelik.com  Bu fizyolojik belirtilerin birden bire ortaya çıktığı ve o yaşanan kaygının aşırı ve birden bire yükseldiğini görüyoruz.
 6. 6. 6 www.DeryaOzcelik.com Bu ataklar esnasında; Aklımı kaçıracağım! Öleceğim! Delireceğim! Bu tip şeyler atakları tanımlamamızda bize yardımcı olabilirler.
 7. 7. 7 www.DeryaOzcelik.com  Panik bozukluk, bu atakların yaşanması itibariyle oldukça zorlayıcı ama bir taraftan da bu ataklar yaşanmasın diye çeşitli şeylerden kaçınma ya da bu ataklar gelecek mi diye gerçekten yoğun bir kaygı ile yaşamak sonucunda oldukça zorlayıcı bir problem oluyor. Panik atakların görüldüğü probleme panik bozukluk diyebiliyoruz.
 8. 8. 8 www.DeryaOzcelik.com Eğer bu bahsettiklerimizi yaşıyorsanız, bir an evvel bir uzmandan yardım almakta fayda var. Böylelikle bu atakları kontrol etmek mümkün olabilir.
 9. 9. Daha fazla bilgi için diğer slide’lara göz atabilirsiniz. www.DeryaOzcelik.com
 10. 10. Teşekkürler www.DeryaOzcelik.com

×