Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Gizli İkna Taktikleri

388 views

Published on

Hedefinizin ilgi alanlarını öğrenin ve bu konularda bilginiz yoksa bilgi edinin. İnsanlar ilgi duydukları konuları konuşmaktan hoşlanırlar.

Published in: Career
 • Login to see the comments

Gizli İkna Taktikleri

 1. 1. Univerist® Education Company Pk:34736 Kozyatağı I Kadıköy I İstanbul I Türkiye T: 02167061154 I E-Posta: info@univerist.com
 2. 2. Uyum yakalayamamanız durumunda karşınızdaki insanları ikna etmeniz güçleşir.Uyum olmazsa güven de olmaz, inanç da olmaz, ikna da olmaz.
 3. 3. Hedefinizin ilgi alanlarını öğrenin ve bu konularda bilginiz yoksa bilgi edinin. İnsanlar ilgi duydukları konuları konuşmaktan hoşlanırlar.
 4. 4. Karşınızdaki insanın duruşuna, hareketlerine senkronize olun. Ama kesinlikle taklit ettiğiniz izlenimini uyandırmayın.
 5. 5. İnsanlar başlangıç itibariyle, fikirlerin, ürünlerin, hizmetlerin, adayların ya da amaçlarını müşterisi olmazlar.Sizin müşteriniz olurlar.Onun için ortaklık kurun.
 6. 6. Hatalarınızı, kusurlarınızı itiraf etmeniz, sizi daha güvenilir kılacaktır.
 7. 7. Hiçbir şey insanları,grupları, ulusları ortak bir düşman kadar birbirine bağlayamaz.
 8. 8. Samimi bir şekilde saygı gösterirseniz hedefiniz amaçlarınıza daha açık,daha az eleştirel bir yaklaşım sergileyecektir.
 9. 9. Samimi bir şekilde saygı gösterirseniz hedefiniz amaçlarınıza daha açık,daha az eleştirel bir yaklaşım sergileyecektir.
 10. 10. Kesin ifadeler kullanmanız, inandırıcılığınızı ve güvenilirliğinizi artıracaktır.
 11. 11. Dikkatle dinlediğiniz zaman, karşınızdaki insanın takdirini kazanırsınız. Bu sayede O kişide kendisini sizi dinlemeye mecbur hisseder.
 12. 12. Onay istemenin en basit yolu, önerilerinizin yararlarını sıralayarak «artık başlayalım olur mu» demektir.
 13. 13. İstediğimiz şeyin miktar,zaman,renk seçenekleri itibarıyla sınırlı olduğunu öğrendiğimizde bu şeye duyduğumuz istek artar.
 14. 14. Birilerinin sizin için bir şey yapmasını istiyorsanız, asla kabul etmeyeceği bir şey isteyin. Ardından «hayır» yanıtı verdiğinde, daha önemsiz bir iyilik isteyin.
 15. 15. • Denemenin; insanların farkına bile varmadan, daha çabuk bir şekilde ikna olmalarını sağlayacağını unutmayın. • Müşterinize ürünü deneme fırsatı verin.
 16. 16. Univerist® Education Company Pk:34736 Kozyatağı I Kadıköy I İstanbul I Türkiye T: 02167061154 I E-Posta: info@univerist.com Teşekkürler
 17. 17. • Gose, B. (1996). Study finds children of divorced parents are less likely to enroll at selective colleges. Chronicle of Higher Education,XLII, A35-A36. 151 • Gysbers, N., C., Heppner, M., J., & Johnson, J., A. (2003). Career Counseling: Process, issues and Techniques. Boston, MA: Allyn & Bacon. • Hansen, S., S. (2003). Career counselors as advocates and change agents for equality. Career Development Quarterly, 52, 43-53.

×