Tvorba vzdělávací pomůcky pro výuku zdravotnických záchranářů (Studené nohy)

ÚISK FF UK
ÚISK FF UKÚISK FF UK
Kazuistika “Studené nohy”
Markéta Charvátová, Michaela Stará, Zuzana Bohatová, Martin Flohr.
Vedoucí projektu: MUDr. Jana Šeblová, Ph.D.
Závěrečná zpráva
Zpracovat vybranou kazuistiku pro výuku
zdravotnických záchranářů.
Výstupem by měla být taková forma sdělení,
která předá studentům důležitá fakta z
případu a sdělí ponaučení.
Cíl projektu:
Příprava
Volba formy: V počáteční euforii navržen online testovací systém s
dynamickým průběhem. Proveden návrh datového modelu a rozhraní.
Vystřízlivění: navrhovaná forma pro daný účel nevhodná - příliš
naddimenzované.
Ponaučení: Před první schůzkou se zadavatelem toho moc neplánovat :-)
Postup:
Revize záměru
Forma testu ano, ale jen offline
prezentace s využitím odkazů a tudíž
statický test.
Součástí příprav ještě:
● rozdělení rolí
● harmonogram
Postup:
Realizace
● hrubá kostra prezentace [5 dní]
skelet; tlačítka s odkazy na správné / špatné odpovědi
● texty [5 dní]
dosazeny texty ze schůzky s VP (bez formátování a stylistických úprav)
● prezentace u garanta projektu
● stylizace + design [17 dní].
stylizace textů, doladění odborné stránky, jednotný design
● odesláno k první korektuře vedoucí projektu.
Postup:
K týmové práci využity sdílené
Google dokumenty.
Finalizace:
● Zanesení oprav z korektury [11 dní].
● Odesláno na druhou korekturu
● Zanesení oprav z druhé korektury [1 den]
Postup:
Spolupráce v týmu: nejlepší 😎
Hodně věcí se vyřešilo komentáři v Google Dokumentech.
Spolupráce s vedoucí projektu: bez problému
Objasnila medicínské aspekty, upozornila na chyby.
Stanovený HMG se překvapivě podařilo dodržet
V týmu byl jeden zodpovědný hlídač termínů
Zhodnocení:
Ponaučení z projektu:
● potlačit počáteční euforii a počkat na požadavky zadavatele
● je nutné si stanovit realistický HMG a mít rezervy
● někdo se musí ujmout nepopulární role hlídače termínů
● je potřeba rozpoznat a využít různých schopností členů týmu
● při řízení týmu je nezbytná schopnost delegovat
● někdy je opravdu obtížné dospět ke konsenzu v rozdílných názorech
=> nechat to “uzrát”, netlačit na řešení ihned
● tým musí komunikovat
● výzvou je práce pod tlakem (blížící se termín)
(ale někomu tento režim práce naopak může vyhovovat)
Zhodnocení:
1 of 8

More Related Content

Similar to Tvorba vzdělávací pomůcky pro výuku zdravotnických záchranářů (Studené nohy)

PLE BOOKPLE BOOK
PLE BOOKHelenis
429 views15 slides
Case studies 2Case studies 2
Case studies 2Insiders
1.8K views3 slides

Similar to Tvorba vzdělávací pomůcky pro výuku zdravotnických záchranářů (Studené nohy)(19)

PLE BOOKPLE BOOK
PLE BOOK
Helenis429 views
Case studies 2Case studies 2
Case studies 2
Insiders1.8K views
Projektové řízení jkProjektové řízení jk
Projektové řízení jk
NarodniInstitut1.7K views
2011_01_02_Jindrich_Kolar2011_01_02_Jindrich_Kolar
2011_01_02_Jindrich_Kolar
sauli222108 views
2011_01_02_Jindrich_Kolar2011_01_02_Jindrich_Kolar
2011_01_02_Jindrich_Kolar
sauli222697 views
02/2019 | PPC školka02/2019 | PPC školka
02/2019 | PPC školka
Zuzana Kapitánová122 views
Prezentace gtd 12 2010Prezentace gtd 12 2010
Prezentace gtd 12 2010
Vladenka1.2K views
Zaverecna prezentaceZaverecna prezentace
Zaverecna prezentace
DrJarka180 views
Zaverecna prezentaceZaverecna prezentace
Zaverecna prezentace
DrJarka460 views
Šablona prezentace pro obhajobu diplomové práceŠablona prezentace pro obhajobu diplomové práce
Šablona prezentace pro obhajobu diplomové práce
Olga Zbranek Biernátová206K views
Zaverecna prezentaceevagavendovaZaverecna prezentaceevagavendova
Zaverecna prezentaceevagavendova
Eva Gavendová294 views
Nv fprezentace124Nv fprezentace124
Nv fprezentace124
EvaHamsikova283 views
Jak zapojit klienta do rozhodovacího procesuJak zapojit klienta do rozhodovacího procesu
Jak zapojit klienta do rozhodovacího procesu
Petra Mikulášková231 views
Zaverecna prezentace prorokova monikaZaverecna prezentace prorokova monika
Zaverecna prezentace prorokova monika
Monika Proroková120 views
Zaverecna prezentace Prorokova MonikaZaverecna prezentace Prorokova Monika
Zaverecna prezentace Prorokova Monika
Monika Proroková152 views

More from ÚISK FF UK(20)

Jak na video? Jak na video?
Jak na video?
ÚISK FF UK6 views
Anna Hoťová: Školní knihovnyAnna Hoťová: Školní knihovny
Anna Hoťová: Školní knihovny
ÚISK FF UK134 views
Magdalena Paul: Fake newsMagdalena Paul: Fake news
Magdalena Paul: Fake news
ÚISK FF UK171 views
Anna Štičková: Čuchni ke knizeAnna Štičková: Čuchni ke knize
Anna Štičková: Čuchni ke knize
ÚISK FF UK129 views
Open data (Civic Tech) Open data (Civic Tech)
Open data (Civic Tech)
ÚISK FF UK118 views

Recently uploaded(6)

RybičkyA5 na web.pptxRybičkyA5 na web.pptx
RybičkyA5 na web.pptx
savcenkoalena5 views
RybičkyA5 na web.pptxRybičkyA5 na web.pptx
RybičkyA5 na web.pptx
savcenkoalena8 views
abeceda 3 obalky na web.pptxabeceda 3 obalky na web.pptx
abeceda 3 obalky na web.pptx
savcenkoalena6 views
Pocit. A5 na web.pptxPocit. A5 na web.pptx
Pocit. A5 na web.pptx
savcenkoalena6 views
Pocit. A5 na web.pptxPocit. A5 na web.pptx
Pocit. A5 na web.pptx
savcenkoalena18 views

Tvorba vzdělávací pomůcky pro výuku zdravotnických záchranářů (Studené nohy)

  • 1. Kazuistika “Studené nohy” Markéta Charvátová, Michaela Stará, Zuzana Bohatová, Martin Flohr. Vedoucí projektu: MUDr. Jana Šeblová, Ph.D. Závěrečná zpráva
  • 2. Zpracovat vybranou kazuistiku pro výuku zdravotnických záchranářů. Výstupem by měla být taková forma sdělení, která předá studentům důležitá fakta z případu a sdělí ponaučení. Cíl projektu:
  • 3. Příprava Volba formy: V počáteční euforii navržen online testovací systém s dynamickým průběhem. Proveden návrh datového modelu a rozhraní. Vystřízlivění: navrhovaná forma pro daný účel nevhodná - příliš naddimenzované. Ponaučení: Před první schůzkou se zadavatelem toho moc neplánovat :-) Postup:
  • 4. Revize záměru Forma testu ano, ale jen offline prezentace s využitím odkazů a tudíž statický test. Součástí příprav ještě: ● rozdělení rolí ● harmonogram Postup:
  • 5. Realizace ● hrubá kostra prezentace [5 dní] skelet; tlačítka s odkazy na správné / špatné odpovědi ● texty [5 dní] dosazeny texty ze schůzky s VP (bez formátování a stylistických úprav) ● prezentace u garanta projektu ● stylizace + design [17 dní]. stylizace textů, doladění odborné stránky, jednotný design ● odesláno k první korektuře vedoucí projektu. Postup: K týmové práci využity sdílené Google dokumenty.
  • 6. Finalizace: ● Zanesení oprav z korektury [11 dní]. ● Odesláno na druhou korekturu ● Zanesení oprav z druhé korektury [1 den] Postup:
  • 7. Spolupráce v týmu: nejlepší 😎 Hodně věcí se vyřešilo komentáři v Google Dokumentech. Spolupráce s vedoucí projektu: bez problému Objasnila medicínské aspekty, upozornila na chyby. Stanovený HMG se překvapivě podařilo dodržet V týmu byl jeden zodpovědný hlídač termínů Zhodnocení:
  • 8. Ponaučení z projektu: ● potlačit počáteční euforii a počkat na požadavky zadavatele ● je nutné si stanovit realistický HMG a mít rezervy ● někdo se musí ujmout nepopulární role hlídače termínů ● je potřeba rozpoznat a využít různých schopností členů týmu ● při řízení týmu je nezbytná schopnost delegovat ● někdy je opravdu obtížné dospět ke konsenzu v rozdílných názorech => nechat to “uzrát”, netlačit na řešení ihned ● tým musí komunikovat ● výzvou je práce pod tlakem (blížící se termín) (ale někomu tento režim práce naopak může vyhovovat) Zhodnocení:

Editor's Notes

  1. Vysvětlit kazuistiku, vysvětlit, že je zábavnější než přednášky
  2. Vysvětlit dynamický průběh - změna dalších otázek podle předchozích odpovědí, proč se nám statický (Moodle) nejevil vhodný. Paní doktorka potřebuje offline test, naopak nevyužije hodnocení testu, víceuživatelský režim... A statický průběh postačí.
  3. Díky Google dokumentům bylo možné pracovat souběžně.