Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Firebase facebook login

53 views

Published on

Firebase facebook login

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Firebase facebook login

  1. 1. Firebase Tuncer Ergin Yazılım Mühendisi EnGeyk Uygulaması için Facebook Authentication Yapısı ve Kullanımı
  2. 2. Firebase Facebook Developers Sayfasına gidip yeni bir uygulama oluşturun  Uygulamanın adını girin.  İletişim için Email adresinizi girin.
  3. 3. Firebase  Facebook Login menüsünü seçin.  Açılan platformlardan Android’i seçin.
  4. 4. Firebase  1. 2. ve 3. Adımları uygulamanıza göre doldurun.  4. Adım için;  Bilgisayarınızın işlemci mimarisine göre openssl indirin ve C dizinine OpenSSL klasörünün içine çıkartın.  CMD ekranını açın ve şu kodu yazın, cd C:Program FilesJavasizin_Jdk_dosyasıbin daha sonra şu kodu tek satır halinde yazın keytool -exportcert -alias androiddebugkey -keystore C:Userstunce.androiddebug.keystore | C:OpenSSLbinopenssl sha1 -binary | C:OpenSSLbinopenssl base64  Şifre için android yazın.  Yardım için burayı kullanabilirsiniz.
  5. 5. Firebase  Tüm adımlar tamamlandıktan sonra Settings menüsünden App ID ve App Secret kodunu kopyalayıp FirebaseAuthenticationSing-in MethodFacebook Yolundaki gerekli yerlere kopyalayın.
  6. 6. Firebase  Facebook App ID ve App Secret kodunu yapıştırdıktan sonra, OAuth Redirect URI’sini kopyalayıp Facebook Uygulamasının Facebook Login Menüsünde bulunan Valid OAuth redirect URIs alanine yapıştırın ve değişiklikleri kaydedin.
  7. 7. Firebase  Android Studio’da uygulamayı açın ve Tool menüsünden Firebase’i seçin ve ardından açılan asistan menüsünden Authentication’ı seçerek gerekli yönergeleri izleyin.

×