Kėdainių raj. savivaldybės lyderystės plėtros modelis

569 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
569
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
214
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Kėdainių raj. savivaldybės lyderystės plėtros modelis

 1. 1. Kėdainių rajono savivaldybės švietimo lyderystės plėtros modelis Veiksminga lyderystė – lyderių klubo veikla švietimo bendruomenei
 2. 2. Vizija Švietimo bendruomenės nariai aktyviai dalyvauja savo įstaigų ir Steigėjo strateginių sprendimų kūrimo bei priėmimo procesuose, tobulina lyderystės kompetencijas, aktyviai dalinasi patirtimi ir bendradarbiauja tarpusavyje.
 3. 3. Tikslas Sukurti prielaidas veiksmingos lyderystės raiškai, gerinti ir užtikrinti lyderystės procesus visuose Kėdainių rajono savivaldybės švietimo lygmenyse.
 4. 4. Idėja Organizuoti atvirai ir savarankiškai veikiančių mokyklų bendruomenių sambūrius, kurie taptų erdve naujų lyderių paieškai ir auginimui. Sambūriai – tai rajone ir mokyklose veikiantys lyderių klubai, kuriose žmonės siekia kartu mokytis, veikti ir bendradarbiauti.
 5. 5. Unikalumas (1) Mokyklų pirmininkavimas. Siekiame, kad į veiklų organizavimą įsitrauktų visų mokyklų bendruomenės. Nuo atskirų žmonių dalyvavimo iki visų įsitraukimo!
 6. 6. Unikalumas (2) Naujos idėjos, iniciatyvos ir jų palaikymas. Siekiame, kad vyktų nuolatinis naujovių diegimo monitoringas. Nuo atsitiktinio iniciatyvų palaikymo iki sistemingos ir reguliarios pagalbos!
 7. 7. Unikalumas (3) Galimybė kiekvienam būti lyderiu. Siekiame, kad kiekvieno žmogaus iniciatyva būtų laukiama, vertinama ir palaikoma. Nuo atsitiktinių/pavienių aktyvistų dalyvavimo iki galimybės lyderiauti kiekvienam!
 8. 8. Pokyčiai (1) Bendradarbiavimas/partnerystė tarp visų lygmenų. Siekiame, kad vyktų efektyvus bendradarbiavimas tarp visų lygmenų (steigėjas-mokykla-mokytojasmokinys). Nuo vertikaliais ryšiais grindžiamo vadovavimo iki horizontaliais ryšiais gindžiamos partnerystės!
 9. 9. Pokyčiai (2) Efektyvi lyderių motyvacijos sistema. Siekiame, kad būtų taikoma efektyvi lyderių pripažinimo ir skatinimo sistema. Nuo vienasmenio skatinimo iki atskirų grupių, mokyklų skatinimo ir rėmimo!
 10. 10. Pokyčiai (3) Žmonių dalyvavimas sprendimų priėmimo procese. Siekiame, kad: • visi sprendimai, susiję su mokyklos tobulinimu, būtų priimami bendru sutarimu su Mokyklos lyderių klubu; • visi sprendimai, susiję su rajono švietimo sistemos tobulinimu, būtų priimami po bendrų diskusijų su Rajono lyderių klubu. Nuo formalaus žmonių dalyvavimo sprendimų priėmime iki realaus!
 11. 11. Pokyčiai (4) Patirčių-rekomendacijų parengimas. Siekiame, kad būtų susisteminta praktinė patirtis ir parengtos rekomendacijos lyderystės raiškai visose rajono švietimo įstaigose. Nuo bendro pobūdžio teiginių iki konkrečių patarimų!
 12. 12. Pokyčiai (5) „Juodoji dėžutė“ (naujos/neatrastos idėjos): Siekiame, kad būtų „gaudomos“ naujos idėjos, aptariamos lyderių klubuose ir „išleidžiamos” į mokyklas. Nuo “benamių” idėjų iki “prijaukintų” idėjų ir jų sklaidos!
 13. 13. Ačiū!

×