Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Геолокаційні сервіси
в роботі бібліотек
Тернопіль, 2017 © Світлана Воробель
Рівні використання геолокації
•надання користувачеві
інформації про найближчі до
нього об'єкти чи об'єкти певної
локації
і...
Геолокаційні сервіси
Дозволяють користувачеві ідентифікувати власне місцезнаходження з
одночасним пошуком найближчих до ць...
Геолокація в соціальних
мережах
Геолокаційні
соціальні мережі
FourSquare
Brightkite
Loopt
All4geo
Доповнена реальність
Google на поміч
Для власників
Google Мій
бізнес
Ви не власник /
адміністратор запису
про бібліотеку
Карти Google
Переваги
на Картах Google клієнти зможуть знайти маршрут до вашого офісу, а на
сторінці результатів пошуку вони дізнаються...
Служба Google Мій бізнес
(жовтень, 2014)
Безкоштовно спілкуйтеся з потенційними й наявними
клієнтами та розповідайте їм пр...
Реєстрація бібліотеки
Реєстрація мережі
• Почати роботу -
https://www.google.com/business/?ppsrc=GPDA2 .
• Інструкції - у посібнику з початку роботи
https://suppo...
Як створити персональну
карту Google
Можливості Google Maps
• Перегляд супутникових знімків місцевості з високим ступенем
деталізації
• Перегляд географічних к...
Крок 1.
Увійдіть у свій Google-аккаунт
Для створення персональної карти потрібен обліковий запис Google.
Увійдіть в свій а...
Крок 2.
Створіть нову персональну карту
1. Щоб почати створення карти, перейдіть на головну сторінку Google
Maps.
2. Нижче...
Дайте вашій карті назву та короткий опис за допомогою доступних
текстових полів
Виберіть опцію, щоб зробити вашу карту пуб...
Крок 3: Додайте мітки на карту
• Кнопка у формі зеленої сльозинки є інструментом-міткою. Щоб її
використовувати, збільште ...
Крок 4. Додайте фото чи відео
на персональну карту
Крок 5. Прокладіть маршрут
Щоб додати позначку на карту
1. Натисніть позначку "Додати маркер". Курсор набуде вигляду
значка з хрестиком "+", який вка...
Створюйте та редагуйте карти
разом
Збережіть готову карту
• Після завершення редагування карти, натисніть кнопку
«Зберегти» на лівій панелі. Ви завжди можете...
Поділіться своєю картою
Чому деталізація Google Карт є
важливою складовою розвитку
бібліотек?
У 2015 році додаток
Google Maps було
встановлено на ...
Висновки
• Геолокація отримує все більше поширення і
представляє досить великий інтерес з позиції
ергономіки.
• Перед впро...
1. Публічні бібліотеки Тернопільської області. – Режим доступу : https://goo.gl/O8ZMU9
(20.03.2017)
2. Google. Мій бізнес:...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Геолокаційні сервіси в роботі бібліотек

831 views

Published on

вебінар, 27.03.2017

Published in: Social Media
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Геолокаційні сервіси в роботі бібліотек

 1. 1. Геолокаційні сервіси в роботі бібліотек Тернопіль, 2017 © Світлана Воробель
 2. 2. Рівні використання геолокації •надання користувачеві інформації про найближчі до нього об'єкти чи об'єкти певної локації інформаційний • можливість дізнатися місцезнаходження інших користувачів Соціальний •можливість зареєструвати місце на карті •залишити відгук про відвідування місця чи прочитати відгуки інших • прив'язати власний контент до певного місця на карті (н-д, фото, відео чи текстове повідомлення) комунікаційний
 3. 3. Геолокаційні сервіси Дозволяють користувачеві ідентифікувати власне місцезнаходження з одночасним пошуком найближчих до цього місця організацій, установ, наприклад, бібліотек, а також дають можливість отримати необхідну інформацію про них (години роботи, асортимент послуг, акції, особливі пропозиції тощо). Apple Maps Bing Mapia WikiMapia Google Earth Yahoo! Maps AskCity OneGeology
 4. 4. Геолокація в соціальних мережах Геолокаційні соціальні мережі FourSquare Brightkite Loopt All4geo
 5. 5. Доповнена реальність
 6. 6. Google на поміч Для власників Google Мій бізнес Ви не власник / адміністратор запису про бібліотеку Карти Google
 7. 7. Переваги на Картах Google клієнти зможуть знайти маршрут до вашого офісу, а на сторінці результатів пошуку вони дізнаються години роботи та контактні телефони спілкування з клієнтами, можливість відповідати на їхні відгуки дозволяє публікувати відомості про бібліотеку в Пошуку, Google Картах та інших службах Google
 8. 8. Служба Google Мій бізнес (жовтень, 2014) Безкоштовно спілкуйтеся з потенційними й наявними клієнтами та розповідайте їм про свою бібліотеку.
 9. 9. Реєстрація бібліотеки
 10. 10. Реєстрація мережі
 11. 11. • Почати роботу - https://www.google.com/business/?ppsrc=GPDA2 . • Інструкції - у посібнику з початку роботи https://support.google.com/business/answer/6337431
 12. 12. Як створити персональну карту Google
 13. 13. Можливості Google Maps • Перегляд супутникових знімків місцевості з високим ступенем деталізації • Перегляд географічних карт, плани доріг • Відображення трафіку на дорогах (для великих міст світу) • Пошук необхідного міста, вулиці, адреси • Пошук конкретної компанії з її назвою або компаній, що займаються певним видом діяльності. Наприклад, можна знайти найближчі бібліотеки • Відображення всієї наявної інформації щодо знайденого адреси, в тому числі і телефонних номерів з можливістю здійснення дзвінка • Пошук шляху між двома адресами з детальними підказками як проїхати в той чи інший пункт призначення • Панорамний 3d перегляд вулиць, музеїв, стадіонів, ресторанів і навіть місцевих крамничок
 14. 14. Крок 1. Увійдіть у свій Google-аккаунт Для створення персональної карти потрібен обліковий запис Google. Увійдіть в свій акаунт за допомогою кнопки «Увійти» в правому верхньому кутку головної сторінки Google.
 15. 15. Крок 2. Створіть нову персональну карту 1. Щоб почати створення карти, перейдіть на головну сторінку Google Maps. 2. Нижче логотипу Google Maps натисніть посилання «Ваші місця». 3. З варіантів, які з'являються, натисніть кнопку «Створити карту».
 16. 16. Дайте вашій карті назву та короткий опис за допомогою доступних текстових полів Виберіть опцію, щоб зробити вашу карту публічною чи приватною. Публічна карта дозволяє всім користувачам Google шукати і переглядати карту; інші користувачі не зможуть змінити її, однак. Вибір опції "unlisted" дозволяє переглядати і редагувати карту.
 17. 17. Крок 3: Додайте мітки на карту • Кнопка у формі зеленої сльозинки є інструментом-міткою. Щоб її використовувати, збільште свою карту, поки ви не зможете чітко бачити місце, які ви хочете вказати. • Натисніть кнопку Додати на карту / Зберегти, а потім натисніть на місці. З'явиться вікно, дозволяючи дати вашій позначці заголовок і опис. • Завжди можете видалити позначку пізніше, натиснувши на ній і вибравши «Видалити об’єкт» у вікні.
 18. 18. Крок 4. Додайте фото чи відео на персональну карту
 19. 19. Крок 5. Прокладіть маршрут
 20. 20. Щоб додати позначку на карту 1. Натисніть позначку "Додати маркер". Курсор набуде вигляду значка з хрестиком "+", який вказує, куди буде поставлено позначку. 2. Перемістіть курсор у потрібне місце. Щоб відмовитися від встановлення позначки, натисніть клавішу Escape. 3. Щоб встановити позначку, натисніть кнопку миші. Вона має "стати" в потрібному місці. 4. Додайте назву та опис. Можна додати зображення вказавши його адресу, та натиснувши кнопку "Додати". 5. Коли все буде готово, натисніть кнопку "Зберегти", щоб зберегти зміни. Щоб змінити вигляд позначки, наведіть курсор на її назву та натисніть піктограму в правому куті, та оберіть новий значок або колір.
 21. 21. Створюйте та редагуйте карти разом
 22. 22. Збережіть готову карту • Після завершення редагування карти, натисніть кнопку «Зберегти» на лівій панелі. Ви завжди можете змінити її пізніше, повернувшись до неї через меню «Ваші місця: карти».
 23. 23. Поділіться своєю картою
 24. 24. Чому деталізація Google Карт є важливою складовою розвитку бібліотек? У 2015 році додаток Google Maps було встановлено на 87,7 млн смартфонів (6 місце по популярності серед всіх встановлених додатків). Значна частина нанесених на Google Maps об’єктів Тернопільщини не персоніфіковані власниками та не оновлюються ними, а отже втрачаються зв’язки з потенційними клієнтами.
 25. 25. Висновки • Геолокація отримує все більше поширення і представляє досить великий інтерес з позиції ергономіки. • Перед впровадженням сервісів геолокації потрібно серйозно задуматися про цілі та результати. • Впровадження будь-якого нововведення - це не данина моді, а спроба вирішення реально існуючих проблем. • Поява додатків Google ( Google Maps Navigation) і Facebook ( Places ) здійснюватиме серйозний вплив на розвиток інтернету, а отже й на онлайнову присутність бібліотек.
 26. 26. 1. Публічні бібліотеки Тернопільської області. – Режим доступу : https://goo.gl/O8ZMU9 (20.03.2017) 2. Google. Мій бізнес: Довідка. – Режим доступу : https://goo.gl/k1dg12 (20.03.2017) 3. Google. Карти: Довідка. – Режим доступу : https://goo.gl/0xkj8Y (20.03.2017) 4. Николаева, Ю. Тренды: геоконтекстный маркетинг [Електронний ресурс] .– Режим доступу : https://goo.gl/ieetbF (20.03.2017) 5. Using location-based services to increase consumer engagement. – Режим доступу : https://goo.gl/Ifn4vd (20.03.2017) Список використаних і рекомендованих джерел

×