Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Актуальні питання системи каталогів бібліотеки в умовах впровадження ІТ

383 views

Published on

Юрчик С. П., завідувачка відділу обробки літератури та організації каталогів ТОУНБ, виступ на семінарі директорів ЦБСТернопільської області "Публічні бібліотеки Тернопільщини: стан та тенденції розвитку"

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Актуальні питання системи каталогів бібліотеки в умовах впровадження ІТ

 1. 1. Актуальні питання системи каталогів бібліотеки в умовах впровадження нових інформаційних технологій Юрчик С. П. – завідувачка відділом обробки літератури та організації каталогів Тернопільської ОУНБ
 2. 2. Каталог — дійсний мозок бібліотеки, її пам'ять. Він зберігає інформацію про кожне видання, що надійшло коли-небудь, у бібліотеку.
 3. 3. Кожен із каталогів бібліотеки – картковий чи електронний – це ключ до бібліотечного фонду.
 4. 4. ФУНКЦІЇ КАТАЛОГІВ - фондовідображувальна; - інформаційно –пошукова; - довідкова; - пізнавальна.
 5. 5. ВИМОГИ ДО КАТАЛОГІВ  Науковість.  Доступніст.  Точність.  Багатоаспектність.  Оперативність.
 6. 6. Система каталогів і картотек – це сукупність планомірно організованих, взаємопов’язаних бібліотечних каталогів і бібліографічних картотек, які доповнюють один одного, багатогранно розкриваючи склад і зміст фондів бібліотеки.
 7. 7. ДОКУМЕНТАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  Організаційні документи,  Розпорядчі документи,  Планові документи,  Нормативні документи.
 8. 8. Основними документами, що регламентують функціонування каталогів  "Положення про систему каталогів і картотек бібліотеки",  «Положення про каталог бібліотеки»,  «Паспорт каталогу»,  «Технологічна інструкція».
 9. 9. ОФОРМЛЕННЯ КАТАЛОГІВ  Внутрішнє оформлення.  Зовнішнє оформлення.
 10. 10. РЕДАГУВАННЯ КАТАЛОГІВ - це перевіряння відповідності їхньої структури, змісту та оформлення вимогам, обумовленим інструктивними матеріалами зі складання й ведення каталогів, а також усунення виявлених у ході перевірки недоліків. - Мета редагування –поліпшення якості каталогів відповідно до тих завдань, які перед ними поставлені.
 11. 11. Електронний каталог — це візитна картка бібліотечного сайту.
 12. 12. Пропозиції та висновки  проаналізувати систему та структуру карткових ІПС для користувачів бібліотеки;  розробити політику щодо ведення карткових ІПС у паралельності з формуванням електронних;  звернути увагу на матеріально-технічний та санітарно- гігієнічний стан каталогів і картотек й вжити відповідні заходи.  Приділяти більше уваги якості, точності відображення фонду в бібліотечних каталогах та ін.
 13. 13. Дякую за увагу!

×