Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Kokkuvõte Tertur turismiettevõtluse arenguseminarist 07.03.14 Maidlas

392 views

Published on

Published in: Marketing
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Kokkuvõte Tertur turismiettevõtluse arenguseminarist 07.03.14 Maidlas

  1. 1. Kokkuvõte 7. märtsil 2014 toimunud turismiettevõtluseteemalisele seminarile „Turism- piirkonna uus võimalus!?“ Registreerus kokku 96 ja tuli Maidla Rahvamajja kohale 84 osalejat erinevatelt elualadelt. Siinkohal minu poolt suur tänu huvi eest niivõrd mitmekesisele publikule! Seminari eesmärgiks oli tuua osalejatele uudiseid, tuge ja julgustust motiveerimaks neid 2014- 2020 rahastusperioodi tuules ettevõtlusega alustama ja tegelema. Kiviõli Seikluskeskus on kahe aastaringse hooaja jooksul toonud piirkonda umbes 24 000 külalist. Paari aasta pärast avatav Aidu Veespordikeskus lisab omad tuhanded kliendid. Kõik nad vajavad kohapeal erinevaid turismitooteid/ -teenuseid, seega ootus meie ettevõtluskeskkonnale kasvab pidevalt. Esinejad olid erinevatest euroopaliidu vahendeid jagavatest ametkondadest ja nende vahendajatest: Põllumajandusministeeriumi maaettevõtluse büroost, Kultuuriministeeriumi käepikendus Loov Eestist ja Leader meetmetest Virumaakoostöökogu kaudu. Lisaks kahe suurobjekti- Kiviõli Seikluskeskuse kokkuvõtete ja Aidu Veespordikeskuse plaanide ka õpetlikud ja positiivsed kogemused kohalikelt ettevõtjatelt- eelmistel perioodidel taotletud vahenditest ja arendatud ettevõtetest. Pluss panga seisukohad finantseerimisel ning üleüldine info sellest, kuhu ja kuidas on turism liikumas nii Eestis kui ka Ida- Virumaal. Kõik esitlused SIIN! Tagasisidelehti: laekus 44-lt osavõtjalt ja nende põhjal saab öelda, et huvilisi oli peale 4 VIKO piirkonna valla veel 10-st ümbruskonna KOV-ist, ulatudes Sõmerult kuni Vaivarani. Tagasiside lehtedelt sai aimu, milliste teenuste järgi piirkonnas võiks olla turistil vajadus- kõrgelt eristub majutus, giiditeenus, puhkealad, korras bussi- ja rongijaamad, erinevad toitlustusvõimalused, põllumajandustoodete väärindamine. Samuti nii pehmemad kui ka kõvemad käsitööharud, talupood/ turg ja suveniiripoekesed. Tabeli selgituseks veel seda, et:  Helerohelised tulbad näitavad KOV- ide poolt hallatavaid objekte.  Tumeroheline on ainsana tulp loomekeskusele, mille ehitamiseks saab Kultuuriministeeriumist vahendeid taotleda ja taotlejaks samuti KOV-id. Loometegevustele eraldati eelmisel perioodil 7 miljonit eurot ja tuleval perioodil 20 miljonit eurot!  Punased tulbad näitavad aga kõiki neid tegevusi, mis mahuksid kõrvuti loomemajanduskeskuse katuse alla pindu rentima ja inkubaatorteenust saama. Selgitustega tabelist on näha, et kohaliku ettevõtluskeskkonna jõuline ja samaaegne käivitamine on võimalik suuresti vaid loomekeskuste rajamise teel.
  2. 2. Ettevõtlik kool Kiviõli 1. KK näol sai kaasatud just selleks, et kohalikele ettevõtlikele noortele pakkuda sidusust kogukonnaga ja samas ka vastupidi. Kui kooliõpilasi kaastakse tänastesse põnevatesse ja vastastikku kasulikesse koostööprojektidesse, siis jäävad sellest mõlemale poolele maha positiivsed kogemused ja kontaktid, mis annavad põhjuse kodukohta peale õpinguid ja „välismaal ärakäimisi“ tagasi tulla. Noored valmistasid videoid, registreerisid külalisi, esitlesid võimalusi, millist tuge nad saavad piirkonna ettevõtjatele pakkuda ja tegid lõunapausil meeleolukat muusikat ansambli- The Rising Murphy näol. Nad küll puudusid sel päeval koolist, kuid nagu ütles nende kooli direktor Heidi Uustalu- nad õppisid sel päeval teistmoodi! Muide, üks osaleja ütles väga tabavalt, et nüüd tasub need esitlused korralikult järjekorras ette võtta, uute projektide avanemise ootuses kõik plaanid ja ettevalmistused ära teha ning spikrid uue teenuse või toote loomiseks on samm- sammult teile kättesaadavalt olemas. Olge lahked, kasutage- see on teie võimalus! Lisan siia ka mõned head sõnad, mis tagasisideks seminari korraldamise eest sain: Ivi Jäger: „Sigwarilt siiras tänu õnnestunud ja põneva seminari korraldamise eest! Jõudu, jaksu ja palju meeldivat koostööd ka edaspidiseks!“ Anu Needo: “Esiteks tänan sind. Terve päeva ja veel õhtu ja järgmise päeva tagantjärgi oli meeleolu ülev, ideid pea pungil ja positiivsus igal sammul. Päike paistis ka ilusamini.” Anne Liinak: “Aitäh, Terje, innustava seminaripäeva eest! Näen juba vaimusilmas korras Lüganuse keskust-karjakastelli (ringhoonet), seal toimetavaid tegusaid inimesi ja rahulolevaid külalisi. Arvan, et kui rohkem mitte, siis vähemasti unistama suutsid sa nii mõnegi osalise panna… ja millest muust siis kõik hea siin ilmas alguse saab- ikka headest mõtetest ja unelmatest. Veelkord tänud!” Ja ongi selleks korraks kõik. Kuid see on alles algus, uskuge mind! Terje Rattur www.tertur.ee

×