Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Організація роботи практичного психолога з регуляції емоційно-вольової сфери дошкільника

2,544 views

Published on

Організація роботи практичного психолога з регуляції емоційно-вольової сфери дошкільника. Практичні рекомендації

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Організація роботи практичного психолога з регуляції емоційно-вольової сфери дошкільника

 1. 1. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА З РЕГУЛЯЦІЇ ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ ДОШКІЛЬНИКА Практичні рекомендації
 2. 2. { Емо́ції - суб'єктивні реакції людини на дію внутрішніх і зовнішніх подразників, що виявляються у вигляді задоволення або незадоволення, радості, страху і т. д.
 3. 3. Воля - це психічні процеси людини, що забезпечують його поведінку і діяльність при виникненні труднощів на шляху до досягнення свідомо поставлених цілей
 4. 4. Рекомендації для батьків !!!
 5. 5. •Вилучіть зі свого лексикону негативні установки, які перетворюють життя дитини на смуток і замініть їх позитивними.
 6. 6. { Якомога частіше кажіть дітям лагідні слова (сонечко, мій хороший та інші).
 7. 7. Щоб не порушити емоційного розвитку дитини, можна використовувати такі рекомендації:  Визначайте наявність у дітей емоцій, не спростовуйте їх.  Визначайте почуття дитини і спробуйте пояснити, чому потрібно робити якось інакше.
 8. 8.  Визнайте наявність у дітей страху і не тисніть на дітей, коли вони бояться.  Визначайте наявність складних, хворобливих ситуацій.
 9. 9. Батьки мають ретельно підбирати слова і пояснення, щоб не зашкодити розвиткові здорових емоцій. Будьте послідовні, не допускайте різкої зміни настрою.
 10. 10. Допомагайте дітям розповідати про свої почуття. Розпочніть із простих запитань, які припускають відповіді “так” чи “ні”.
 11. 11.  Допомагайте дітям розповідати про свої почуття, зауважувати і розуміти почуття інших людей.  Визначайте право дітей на емоції, але не допускайте руйнівної поведінки.
 12. 12. Описуйте почуття інших людей. Виділяйте конкретні аспекти поводження, привертайте увагу дітей до подій, які викликають емоції.
 13. 13. Для того, щоб спілкуватися з іншими людьми, дитина має навчитися розуміти, що вони почувають у міру дорослішання дитини і набуття нею досвіду.
 14. 14. Вихователям !! Обов’язково підтримуйте зв’язок з батьками для розроблення спільних вимог та ефективних засобів відновлення душевної рівноваги дитини в дитсадку і вдома. Запитайте себе: „Чим я подобаюсь дітям?”
 15. 15. Вводьте у режимні моменти „хвилинки релаксації” з психогімнастичними іграми та вправами, „хвилинки пустощів”, „музичні паузи”.
 16. 16. Використовуйте гру „квітка настрою” – це допоможе з’ясувати емоційний стан, інтереси та бажання дітей і вчасно вилучити прийоми виховного впливу, які викликають у дітей негативні емоції.
 17. 17. Процес малювання виконує профілактичну і терапевтичну функцію.  Найефективніші результати його використання виявляються в емоційній сфері. Психологам !!!
 18. 18. Різні матеріали по-різному впливають на дитину: А Фарби— знімають скутість дитини. B Олівці — стримують гіперактивність. C Простий олівець — знімає невпевненість, адже можна стерти і перемалювати. D Глина (пластилін, солоне тісто) — робота з агресією, знімає негативні емоції і скутість.
 19. 19. Основною метою є, не вчити дитину малювати, а за допомогою малювання допомогати вирішити проблему,давати вихід творчої енергії.
 20. 20. Результатом цієї роботи, є не чудове малювання, а те, що дитина наприкінці заняття починає усміхатися. Тому на заняттях пояснюючи дітям, що якість малюнка не враховується, кольори вони можуть вибирати будь-які, малювати за бажанням.
 21. 21. Найефективнішими техніками в роботі з дошкільниками є: 1. Малювання пальчиками; 2. Малювання долоньками,на вологому; 3. Малюнок-відбиток; 4. Кляксографія.
 22. 22. Можна зробити висновок, що малюнкотерапія — один з ефективних методів для корекції емоційної сфери
 23. 23. Дякую за увагу !!!

×