Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Росія: контроль над Східною Галичиною, Північною
Буковиною і Закарпаттям.
Австро-Угорщина: панування на Волині та
Поділлі....
Політично-активні українці
в Західній Україні
НАЗВА Головна Українська
Рада
Союз визволення
України
ДАТА СТВОРЕННЯ 1 серпн...
Суспільний рух в Наддніпрянщині
НАЗВА ПРОГРАМА
ТУП (Товариство
українських
поступовців)
Підтримка Росії, сподівання на авт...
Українські Січові Стрільці
Єдине українське національне військове формування в
складі австро-угорської армії,сформоване з
...
Основні битви на території України
Галицька битва
(18 серпня – 21 вересня 1914 р.)
Російські війська захопили
Східну Галич...
«Брусилівський прорив»
(22 травня – початок червня)
Наступальна операція
російських військ на Східному
фронті під командув...
Новий наступ російських військ (червень 1916
р.), поразка Росії, вона втратила Західні
землі України, вийшла з війни.
НЕГАТИВНІ ПОЗИТИВНІ
Розорення
західноукраїнських
земель
Інфляція
Падіння виробництва,
кризовий стан економіки
Загострення ...
Під час Першої Світової близько 1/3 всіх військових жертв
померли від іспанського грипу.
Німці першими взяли на озброєння ...
Україна у Першій світовій війні
Україна у Першій світовій війні
Україна у Першій світовій війні
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Україна у Першій світовій війні

618 views

Published on

Історія України

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Україна у Першій світовій війні

 1. 1. Росія: контроль над Східною Галичиною, Північною Буковиною і Закарпаттям. Австро-Угорщина: панування на Волині та Поділлі. Німеччина: захоплення всієї України та поділ її між союзниками. Для України – це братовбивча війна. Українці у складі російської та австро-угорської армій мусили воювати по обидва боки фронту.
 2. 2. Політично-активні українці в Західній Україні НАЗВА Головна Українська Рада Союз визволення України ДАТА СТВОРЕННЯ 1 серпня 1914 р 4 серпня 1914 р. ЛІДЕРИ К. Левицький, М. Павлик, М. Ганкевич. А. Жук, Д. Донцов, В. Дорошенко, М. Меленевський та ін. ПРОГРАМА •Підтримка австрійського уряду у війні. • Активне формування легіону Українських січових стрільців. •Співпраця з Німеччиною та Австро-Угорщиною з метою визволення України. •Утворення самостійної української держави у формі Конституційної Монархії. •Заснування демократичного суспільства. •Самостійність української церкви.
 3. 3. Суспільний рух в Наддніпрянщині НАЗВА ПРОГРАМА ТУП (Товариство українських поступовців) Підтримка Росії, сподівання на автономію (самоврядування), але пізніше перейшли до нейтральної позиції. УСДРП (Українська соціал- демократична робітнича партія) Не було єдиного погляду на війну. Група на чолі з С. Петлюрою була на боці Росії. Група на чолі з В. Винниченко засудила війну та відстоювала ідею автономії. Карпато-руський визвольний комітет Створений у Києві емігрантами з Галиччини. Підтримка Росії та обєднання всіх українських земель під ії владою. Комітет Південно- Західного фронту Всеросійського союзу міст Підтримка Росії.
 4. 4. Українські Січові Стрільці Єдине українське національне військове формування в складі австро-угорської армії,сформоване з добровольців,які відгукнулись на заклик Головної Української Ради 6 серпня 1914р. І стояли під проводом Української Бойової Управи(УБУ).
 5. 5. Основні битви на території України Галицька битва (18 серпня – 21 вересня 1914 р.) Російські війська захопили Східну Галичину та Північну Буковину. Було створено генерал-губернаторство «Галицько-Буковинське», на чолі граф Бобринський.
 6. 6. «Брусилівський прорив» (22 травня – початок червня) Наступальна операція російських військ на Східному фронті під командуванням генерала Брусилова. Знову відвойовано Східну Галичину, Північну Буковину та Волинь.
 7. 7. Новий наступ російських військ (червень 1916 р.), поразка Росії, вона втратила Західні землі України, вийшла з війни.
 8. 8. НЕГАТИВНІ ПОЗИТИВНІ Розорення західноукраїнських земель Інфляція Падіння виробництва, кризовий стан економіки Загострення соціальних проблем Людські втрати (понад 500 тис.) Зростання національної самосвідомості населення Створення українських збройних формувань,набуття воєнного досвіду Підняття питання про незалежність на міжнародний рівень
 9. 9. Під час Першої Світової близько 1/3 всіх військових жертв померли від іспанського грипу. Німці першими взяли на озброєння вогнемети у Першій світовій. Їх вогнемети могли викидати полум'я на 40 м. «Малюк Віллі» був першим прототипом танка у Першій світовій. Сконструйований в 1915 році він вміщував команду з трьох чоловік і рухався зі швидкістю 4,8 км / г. Басейн Миру - це озеро глибиною 40 футів (12 м), розташоване у Мессіна в Бельгії. Воно наповнює кратер, що вийшов внаслідок вибуху в 1917 році, коли британці привели в дію міну, що містила 45 тонн вибухівки. ЦІКАВІ ФАКТИ

×