Agis öZet 2012 Sk

285 views

Published on

Çağrı merkezleri ve yüksek kapasiteli müşteri veri tabanı olan firmalar için adres ve telefon numarası temizlemem hizmeti

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
285
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Agis öZet 2012 Sk

 1. 1. Akıllı Güncelleme ve İletişim Servisleri (AGİS)
 2. 2. AGİS NEDİR? • Kurumlar ve Çağrı Merkezleri için geliştirilmiş, • Telefonla ulaşılmak istenen kişilerin güncel telefon numaralarına daha hızlı ve etkin ulaşmalarını sağlayan, • Yeni nesil teknolojileri ve servisleri kullanan • Abonelik esası ile çalışan hizmet modelidir.
 3. 3. NEDEN AGİS ? AGİS abonesi Kurumlar ve Çağrı Merkezleri; • Ulaşılmak istenen kişilerin numaralarının Telekom Operatörlerinden teyidini hızlı ve otomatik olarak yapar. Bu sayede, güncel numarası olan kişiler, -vakit kaybetmeden- aranabilir. • Güncel telefon numaraları (118 Sorgusu ile) web servis üzerinden otomatik olarak, hızlı ve kontrollü bir şekilde elde edilir. • Numaraları bulunan kişilere kontrollü, hızlı ve ekonomik biçimde SMS mesajı gönderilebilir.
 4. 4. NEDEN AGİS ? Tüm bu özellikleri ile AGİS, başta çağrı merkezleri olmak üzere tüm müşteri yönüne yapılan aramalarda; - Giderleri düşürür, - Aramalarda hedefe ulaşma kalitesini, - Satışları ve - Tahsilatı arttırır.
 5. 5. NEDEN AGİS ? AGİS, Çağrı merkezlerine yeni olanaklar sunar: 1- Hedef kitleye erişim oranını yükseltilmesi 2- Alınan hizmetten memnun müşteriler sayesinde müşteri sadakati oranını yükseltme 3- Özellikle “satış performans”ına dayalı çağrı merkezi hizmetlerinde satış performansının artmasına olanak sağlama 4- Tahsilat bazlı çalışan çağrı merkezlerinde tahsilat oranını yükseltme 5- Son olarak yanlış erişimden kaynaklanan zaman kaybı, arama maliyetleri ve numara doğrulamada oluşan maliyetleri azaltma
 6. 6. AGİSHizmet Sağlayıcıları
 7. 7. AGİS Hizmet Sağlayıcıları :
 8. 8. AGİS Servisleri
 9. 9. 1 - Online 118 Numara Doğrulama / Teyit : Amacı : Elinizde var olan telefon numaralarının, kontrolü ve teyidi için kullanılır. Faydası : Böylelikle iletişimin hemen sağlanabileceği kişiler belirlenip, bunlara öncelik verilir. 118’den Doğrulananlar : Uygulamalardan SMS’le Bilgilendirme veya Click-2-Call Araması yapılır. 118’den Doğrulanmayanlar : TCKN SMS veya Online 118 İsimden Sorgu’ya yönlendirilir.
 10. 10. 2 – TCKN SMS Gönderimi : Amacı : Telefon numarası olmayan, ama TCKN’si olan muhatapların; Güncel GSM numarasına, TC Kimlik Numarası kullanılarak, SMS gönderilir. Faydası : TCKN’si olan kişiye, ekonomik ve hızlı bir şekilde, bilgi ulaştırılır. SMS ulaşan TCKN’ler kurumun sistemine kaydolur. TCKN’si vasıtasıyla GSM’ine SMS ulaşanlar : Geri arayabilirler. SMS’in ulaştığı GSM Operatörü’nün 118 kayıtlarından sorgu yapılır. TCKN’si vasıtasıyla GSM’ine SMS ulaşmayanlar : 118 Sorgu’ya yönlendirilir.
 11. 11. 3 – Online 11858 Bilinmeyen Numara Sorgusu : Amacı : Güncel telefon numarası olmayan muhatapların; Güncel GSM ve Sabit Operatör numaraları, İsim + Soyisim + İl + İlçe bilgileri kullanılarak 11858’den, online olarak alınır. Faydası : Güncel telefon numaralarına ulaşılır. Sorgu, ekonomik ve hızlı bir şekilde yapılır. Gelen numaralar sistem içine kaydedilir. 11858 Sorgusundan Numara dönenler : Aramaya yönlendirilir. 11858 Sorgusundan Numara dönmeyenler : Dosyadaki diğer muhataplar için 11858 Sorgusu yapılır.
 12. 12. 4 - SMS Gönderimi : Amacı : GSM numarası olan muhataplara; uygulama içinden, otomatik olarak, takipteki durumu ile ilgili bilgilendirme SMS’i gönderilir. Faydası : Muhataplara, ekonomik, hızlı ve kontrollu bir şekilde, borcu ile ilgili bilgi ulaştırılır. GSM’ine SMS ulaşan borçlular : Geri arayabilir. Ya da aranır. GSM’ine SMS ulaşmayan borçlular : Daha detaylı 118 Sorgu’ya yönlendirilir.
 13. 13. 5 –Click-2-Call : Amacı : Uygulama içinden, tüm bilgiler ekranda olduğu halde telefonla aranabilir. Aramalar, SUPERONLINE VoIP ile kaliteli, hızlı ve kontrollü yapılır. Faydası : Muhataplara, ekonomik, hızlı ve kontrollu bir şekilde, ulaşılır. Gün içindeki arama sayısı ve verimi artar. Arayan kurum : Kuruma sadece Internet bağlantısı alınır. Santral fonksiyonlarının tümü SUPERONLINE’daki sistemlerden çalışır. Aranan : Geri aramalarda, arayan numara algılanarak kişinin bilgisi otomatik olarak ekrana getirilir.

×