Health 100412120716-phpapp01

372 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
372
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Health 100412120716-phpapp01

 1. 1. هنر تندرست ماندن اثری از : دکتر دراتسیو وارلا
 2. 2. ... احساساتتان را بيان کنيد . هيجانات و احساساتي که سرکوب يا پنهان شده باشند به بيماري ‌ هايي نظير ورم معده، زخم معده، کمر درد و درد ستون فقرات منجر مي ‌ شوند . سرکوبي احساسات به مرور زمان حتي مي ‌ تواند به سرطان هم بيانجامد . در آن زمان است که ما به سراغ يک محرم مي ‌ رويم و رازها و خطاهاي خود را با او در ميان مي ‌ گذاريم ! گفتگو، صحبت کردن، کلمات، ... وسيله درماني قدرتمندي هستند . اگر نمي ‌ خواهيد بيمار شويد ...
 3. 3. اگر نمي ‌ خواهيد بيمار شويد ... ... تصميم ‌ گيري کنيد . افراد دو دل و مردّد دچار دلهره و اضطراب هستند . دو دلي و بي ‌ تصميمي باعث مي ‌ شود که مشکلات و نگراني ‌ ها روي هم انباشته شوند . تاريخ انسان بر اساس تصميم ‌ گيري ‌ ها ساخته شده است . تصميم ‌ گيري دقيقاً به معني چشم ‌ پوشي آگاهانه از بعضي مزايا و ارزش ‌ ها براي به دست آوردن بعضي ديگر است . افراد مردّد در معرض بيماري ‌ هاي معدي، دردهاي عصبي و مشکلات پوستي قرار دارند .
 4. 4. اگر نمي ‌ خواهيد بيمار شويد ... ... به دنبال راه حل ‌ ها باشيد . افراد منفي، مشکلات را بزرگ مي ‌ کنند و راه حل ‌ ها را نمي ‌ يابند . آن ‌ ها غم و غصه، شايعه و بدبيني را ترجيح مي ‌ دهند . روشن کردن يک کبريت بهتر از تاسف خوردن از تاريکي است . زنبور، موجود کوچکي است امّا يکي از شيرين ‌ ترين چيزهاي جهان را توليد مي ‌ کند . ما هماني هستيم که مي ‌ انديشيم . افکار منفي باعث توليد انرژي منفي مي ‌ شوند که آن ‌ ها نيز به نوبه خود تبديل به بيماري مي ‌ گردند .
 5. 5. اگر نمي ‌ خواهيد بيمار شويد ... ... در زندگي اهل تظاهر نباشيد . کسي که واقعيت را پنهان نگاه مي ‌ دارد، تظاهر مي ‌ کند و هميشه مي ‌ خواهد راحت و خوب و کامل به نظر ديگران برسد، در واقع بار سنگيني را بر دوش خود قرار مي ‌ دهد . مثل يک مجسمه برنزي با پايه ‌ هاي گِلي . هيچ چيز براي سلامتي بدتر از نقاب به چهره داشتن و زندگي کردن با تظاهر نيست . اين گونه افراد زرق و برق زياد و ريشه و مايه اندکي دارند و مقصد آن ‌ ها داروخانه، بيمارستان و درد است .
 6. 6. اگر نمي ‌ خواهيد بيمار شويد ... ... واقعيت ‌ ها را بپذيريد . سرباز زدن از پذيرش واقعيت ‌ ها و عدم اتکاء به نفس، ما را از خودمان بيگانه مي ‌ سازد . هسته اصلي يک زندگي سالم، يکي بودن و رو راست بودن با خود است . کساني که اين را نمي ‌ پذيرند، حسود، مقلّد، مخرّب و رقابت طلب مي ‌ شوند . پذيرفتن انتقادها، کاري عاقلانه و ابزار درماني خوبي است .
 7. 7. اگر نمي ‌ خواهيد بيمار شويد ... ... اعتماد کنيد . کساني که به ديگران اعتماد ندارند نمي ‌ توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند و نمي ‌ توانند رابطه پايدار و عميقي با ديگران به وجود آورند . آن ‌ ها معنی دوستی واقعی را درک نمي ‌ کنند . بي ‌ اعتمادي باعث کاهش ایمان فرد مي ‌ گردد .
 8. 8. اگر نمي ‌ خواهيد بيمار شويد ... غم را از زندگي خود دور کنيد ... شوخي، خنده، استراحت، شادي . اين ‌ ها سلامتي را به شما باز مي ‌ گردانند و زندگي طولاني ‌ تري را برايتان به ارمغان مي ‌ آورند . آدم شاد از اين نعمت بهره ‌ مند است که مي ‌ تواند محيط زندگيش را بهبود بخشد . شوخ ‌ طبعي ما را از دست دکترها نجات مي ‌ بخشد . شاد بودن خودش هم سلامتي و هم درمان است .
 9. 9. اين مطلب را براي دوستانتان بفرستيد تا آن ‌ ها نيز بيمار نشوند !!! پایان

×