Vyhlášení výsledků Creative Communication Award 2008

754 views

Published on

Published in: Technology
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
754
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
7
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Vyhlášení výsledků Creative Communication Award 2008

 1. 1. CREATIVE COMMUNICATION AWARD 2008 Vyhlášení výsledků 25.2.2009
 2. 2. O soutěži CCA 2008 • Soutěž o nejlepší telekomunikační, internetové a mobilní aplikace roku • 7. ročník (sloučení Creative Mobile Award a Broadbandová aplikace roku) • Cíl: – nalézt a ocenit nejlepší originální aplikace na českém trhu – podpořit informovanost o zajímavých projektech a firmách
 3. 3. Organizace • Organizátor • Partneři • Produktový partner • Mediální partneři
 4. 4. Vítězové 2007 • OrangePlug Content • Wirenode.com Platform Vytvořte si mobilní stránky Visual Connection www.visual.cz www.wirenode.com
 5. 5. Co musely aplikace splnit • jsou kreativní a originální • životaschopné z hlediska promyšlené strategie a obchodního modelu • nejpozději 1. ledna 2009 zpřístupněny porotcům CCA k testování
 6. 6. Přehled aplikací • V CCA 2008 soutěžilo 13 aplikací, 2 přihlášky jsme pro nesplnění podmínek odmítli • soutěže se účastní internetové i mobilní aplikace • nejvíce přihlášených je aplikací poskytujících informace, dále zábava a businessové aplikace
 7. 7. 1. eM Client eM Client www: www.emclient.com Společnost: E&S Software s.r.o. Unifikovaný komunikační nástroj v podobě e-mailového klienta s integrovaným kalendářem a Instant Messaging modulem. Aplikace si klade za cíl nejen přinést plný ekvivalent ke stávajícím komerčním e-mailovým aplikacím, ale posunout ideu mnohem dál za jejich hranice - při tom s využití bežných standardů.
 8. 8. 2. Fashion TV Fashion TV www: www.FashionTV.cz Jedná se o první informační lifestylový internetovský kanál se zaměřením na svět módy, celebrity a soutěže miss s postupným rozšířením na hudební oblasti (muzikály, hudební kluby), divadelní premiéry, výstavy, golfové turnaje a řadu dalších akcí, mající vztah k image žen a ke společenskému či kulturnímu dění.
 9. 9. 3. Geewa Club 3.0 Geewa Club 3.0 www: www.geewa.com, www.geewa.cz Společnost: Geewa s.r.o. Geewa 3.0 je nová aplikace, spuštěná koncem roku 2008. Navazuje na velmi úspěšnou multi-player aplikaci Geewa Club 2.0, kterou Geewa spustila v roce 2005. Geewa 3.0 je ale více než jen nová verze aplikace, je to revoluční krok v práci s uživateli. Geewa 3.0 je v tuto chvíli dostupná na portále firmy, ale v budoucnu bude implementována u partnerů Geewy na našich cílových trzích.
 10. 10. 4. LOKOLA LOKOLA www: www.lokola.cz, m.lokola.cz Společnost: LOKOLA S aplikací chceme dosáhnout, aby uživatelé měli okamžitý a rychlý přehled a pohled na zobrazovanání služeb / produktů a obchodů - a to přímo na mapě - a přímo kolem dokola. LOKOLA je vyhledávání založené na lokalitě. Soustředí se na podporu všech různých platforem, jako je například Android, Java, mobilní web, nebo iPhone. LOKOLA jde používat jak z webu, tak z mobilního telefonu. Aplikace vyvíjelo několik týmů - Android verzi dělala společnost Inmite s.r.o., Java verzi jsme dělali sami, mobilní web dělal tým VRuce.cz - celkem kolem 12 vývojářů po dobu 6ti měsíců.
 11. 11. 5. MVNO Mobilking MVNO Mobilking www: www.mobilking.pl, www.sportrelax.pl Společnost: Mobile Entertainment Company, a.s. Dne 22. února 2008 byl spuštěn Mobilking, po cca. 18 měsících příprav, první pre-paid virtuální operátor pro pravé muže. Jednoduchý ceník, ceny vždy konečné i s DPH, žádné ceny quot;již odquot;, žádné automatické reaktivace služeb, žádné balíčky slev a žádné hvězdičky, které vedou k matení zákazníka. Po kontroverzní TV reklamní kampani, kterou připravila česká pobočka agentury Kaspen, která byla po několika dnech v celém Polsku zakázána, začala společnost Mobilking růst a tři měsíce po spuštění měl operátor již 50 000 aktivních zákazníků, v září 2008, tedy 6 měsíců od spuštění, pak překonali hranici 100 000 aktivních zákazníků.
 12. 12. 6. NaHory NaHory www.nahory.mobilead.cz Aplikaci je možné si objednat pomoci SMS posláním klíčového slova „HORY“ na číslo 777 110 000 Společnost: Crazy Tomato, s.r.o. Aplikace poskytující statické i aktualizované informace ze zimních horských středisek v ČR. Aplikace je určená především pro koncové uživatele ze zájem o aktuální informace z lyžařských středisek v ČR. Při stažení aktualizací je možné pro konkrétní středisko zobrazit zacílené reklamní sdělení. (reklamní banner) vybraných na základě regionu (pohoří), času (v době prázdnin, víkendů) nebo konkrétního střediska.
 13. 13. 7. Paysms.sluzba.cz Paysms.sluzba.cz www: www.superdvd.cz, www.blesk.cz/smsdvd Společnost: Axima spol. s.r.o. Komplexní řešení pro prodej zboží přes SMS. Řešení objednávek a plateb za zboží SMSkou a prostřednictvím JAVA aplikace v mobilu. Klíčové vlastnosti aplikace: - Naprosto jednoduchá platba za zboží SMSkou. - JAVA mobilní katalog zboží umožňující okamžitou přímou objednávku a platbu za produkt. - Serverové řešení systému obsahující expertní systém pro dosažení maximální spolehlivosti. Systém zpětného dotazování zákazníků. - Propracovaný reklamační systém pro dodavatele zboží.
 14. 14. 8. Seznam na mobil Seznam na mobil www: m.seznam.cz Společnost: Seznam.cz, a.s. Projekt Seznam na mobil zastřešuje produktové portfólio společnosti Seznam.cz pro mobilní segment. Aktuálně máme v této chvíli k dispozici 14. mobilních služeb, které bychom rádi v průběhu nadcházejícího roku rozšířili o další mobilní služby. Díky projektu Seznam na mobil mají naši uživatelé přístup ke svým emailům, mohou aktivně komunikovat prostřednictvím mobilních verzí komunitních služeb, mají k dispozici aktuální zpravodajství, zjistí lehce prodejce a cenu hledaného zboží, kdykoli najdou restauraci či autoservis a lokalizují ho pomocí mobilní verze map …
 15. 15. 9. SMS OBJÍŽĎKA SMS OBJÍŽĎKA www: www.smsobjizdka.cz Společnost: Crazy Tomato, s.r.o. Aplikace je určena spolujezdcům, kteří můžou navigovat a zajistit tak objízdnou trasu při dálníci, aby se posádka koloně vyhnula. Pomocí SMS zajistit náhradní objízdnou trasu, pomoct řidičům a spolujezdcům z dopravních nesnází na českých dálnicích. Ovládání služby SMS OBJIZDKA je jednoduché a intuitivní. Na číslo 900 11 15 stačí odeslat SMS zprávu s informací, po jaké dálnici jedeme, kterým směrem (první dvě písmena cílového města) a doplněnou kilometrem, kterému se chceme vyhnout.
 16. 16. 10. Sms.sluzba.cz Sms.sluzba.cz www: Sms.sluzba.cz Společnost: Axima spol. s.r.o. Otevřené SMS a PremiumSMS řešení pro provozovatele internetových shopů, internetových serverů a další firmy.Aplikace umožňuje každé firmě i jednotlivci: 1. Během 5 minut implementovat PremiumSMS systém pro soutěže, hlasování, prodej mobilního obsahu... 2. Během 5 minut implementovat systém bezpečného přihlašování a autentizace uživatelů na WWW serveru. 3. Během 5 minut realizovat záměry v oblasti mobilního marketingu a komunikace se zákazníky. (vlastní mobilní obsah, mobilní zpravodajství, zákaznické kluby, věrnostní programy, rezervační systémy a další…)
 17. 17. 11. Tahuti Tahuti www: www.tahuti.cz Společnost: Trgiman s.r.o. Tahuti umožňuje školám a úřadům sdílet, prezentovat a analyzovat data jednoduše. Zákazníci jsou odbory školství krajů, obcí a telco internet poskytovatelé. Koncoví uživatelé jsou úředníci, studenti, učitelé a rodiče.Spojuje dohromady organizační část školní komunity a analytický nástroj pro úřady.
 18. 18. 12. Telfa Telfa www: www.telfa.cz Společnost: Livispace Telfa je virtuální telefonní ústředna konfigurovatelná přes webové rozhraní. Cílem je poskytnout firmám, které si nemohou nebo nechtějí dovolit koupit drahou hardwarovou ústřednu stejnou či dokonce lepší funkcionalitu za zlomek ceny. Telfa umožňuje vytvořit profesionální call centrum bez nutnosti nakupovat jakýkoliv hardware.
 19. 19. 13. Virtuální průvodce Bára Virtuální průvodce Bára www.microsoft.com/cze/virtualnipruvodce Společnost: Microsoft Aplikace řeší 4 nejčastější dotazy zákazníků společnosti Microsoft. Díky viruální průvodkyni, šetří tato webové aplikace náklady, vynakládané na callcentra atp. Aplikace je v rutinním provozu, bez výraznější podpory, ale výsledky jsou pozitivní. Tato aplikace nám pomohla zlepšit spokojenost našich zákazníků v různých segmentech a pomohla nám při zvýšení penetrace plug-inu Silverlight, který je potřeba mít pro prohlížení aplikace nainstalovaný, stejně jako u FLASHe.
 20. 20. Vyhlášení výsledků Vyhlásíme: • Cena uživatelů - první 3 místa • Cena odborné poroty - první 3 místa
 21. 21. Ceny vítězům
 22. 22. CREATIVE COMMUNICATION AWARD 2008 Cena uživatelů
 23. 23. Cena uživatelů • internetové hlasování na cw.tuesday.cz • 1 uživatel pro 1 aplikaci • 574 uživatelů
 24. 24. Cena uživatelů: 3. místo Seznam.cz na mobil – mobilní portál www: m.seznam.cz Společnost: Seznam.cz, a.s.
 25. 25. Cena uživatelů: 3. místo
 26. 26. Cena uživatelů: 2. místo LOKOLA - vyhledávání založené na lokalitě www: www.lokola.cz, m.lokola.cz Společnost: LOKOLA
 27. 27. Cena uživatelů: 2. místo
 28. 28. Cena uživatelů: 1. místo sms.sluzba.cz - SMS a PremiumSMS řešení pro provozovatele internetových shopů a serverů www: Sms.sluzba.cz Společnost: Axima spol. s.r.o.
 29. 29. Cena uživatelů: 1. místo
 30. 30. CREATIVE COMMUNICATION AWARD 2008 Cena odborné poroty
 31. 31. Porota Pavel Doležal a Adam Lemanski (Ericsson) • Michal Hyský (Nokia) • Josef Donát (ROWAN LEGAL) • Vít Šoupal (T-Mobile) • Michal Horák (ATS Praha) • Petr Mitošinka (iDnes) • Viktor Nábělek (Vodafone) • Ondřej Bartoš (Credo Ventures) • Nikola Rafaj (TUESDAY Business Network •
 32. 32. Hodnocení odborné poroty Podaných přihlášek Soutěžících První kolo Finalisté
 33. 33. Finalisté
 34. 34. Cena odborné poroty: Prezentace finalistů • Telfa - virtuální telefonní ústředna Jan Kubr a Marek Slivanský (Livispace) • NaHory - aktualizované informace ze zimních horských středisek v ČR Jan Kroupa (CrazyTomato) • Seznam.cz na mobil – mobilní portál Ivan Mikula (Seznam.cz)
 35. 35. Cena odborné poroty: 3. místo NaHory - aktualizované informace ze zimních horských středisek v ČR www.nahory.mobilead.cz Aplikaci je možné si objednat pomoci SMS posláním klíčového slova „HORY“ na číslo 777 110 000 Společnost: Crazy Tomato
 36. 36. Cena odborné poroty: 3. místo
 37. 37. Cena odborné poroty: 2. místo Telfa - virtuální telefonní ústředna www: www.telfa.cz Společnost: Livispace
 38. 38. Cena odborné poroty: 2. místo
 39. 39. Cena odborné poroty: 1. místo Seznam.cz na mobil – mobilní portál www: m.seznam.cz Společnost: Seznam.cz, a.s.
 40. 40. Cena odborné poroty: 1. místo
 41. 41. Souhrn výsledků CCA2008 Cena uživatelů 1. sms.sluzba.cz - SMS a PremiumSMS řešení pro provozovatele internetových shopů a serverů 2. LOKOLA - vyhledávání založené na lokalitě 3. Seznam.cz na mobil – mobilní portál Cena odborné poroty 1. Seznam.cz na mobil – mobilní portál 2. Telfa - virtuální telefonní ústředna 3. NaHory - aktualizované informace ze zimních horských středisek v ČR http://cw.tuesday.cz

×