Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Kolar petr

542 views

Published on

Published in: Business, Economy & Finance
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Kolar petr

 1. 1. POLITICI NA FACEBOOKU Petr Kolář Lidové noviny
 2. 2. PRAVĚK – DOBA PŘEDVAJÍČKOVÁ Politici začali používat Facebook s ještě větším zpožděním, než se začal používat v Česku. Častěji ho používali například členové Strany zelených, mladší politici ČSSD (Jan Hamáček). Zpravidla komunikovali jen mezi sebou a se svými osobními známými. Nepoužívali ho jako nástroj propagace svých politických názorů.
 3. 3. AŽ JIŘÍ PAROUBEK ŘEKL: BUDIŽ SVĚTLO! ...EHM... BUĎME NA FACEBOOKU! Sociální sítě začali poznávat i socialisté. Ale nejen oni... Začátky byly těžké. Výhody sociálních sítí „zasloužilí straníci“ nechápali a i přes nejvíce polopatické rady poradců zhusta nechápou dodnes.
 4. 4. I ZRODILA SE... „Interní analýza komunikace ČSSD na internetu s důrazem na sociální síť Facebook a návrh dalšího postupu“ Uživatelé internetu, a speciálně sociálních sítí, jako Facebook, jsou méně ohební ve svých názorech, nehledě na to, že jsou dnes a denně ovlivňováni jinými názorovými skupinami ze všech stran. Sociální demokracii stále poněkud chybí schopnost umět si v určitých situacích „udělat legraci sám ze sebe ...druhým aspektem, který je pro jakoukoliv levicovou stranu poněkud nepříjemný, je to, že diskutéři zastávající se levice bývají mnohdy daleko agresivnější nežli jejich oponenti.
 5. 5. KONKURENCE TAKÉ ŠKOLÍ SVÉ LIDI
 6. 6. KONKURENCE TAKÉ ŠKOLÍ SVÉ LIDI
 7. 7. FACEBOOK TAK MÁME A POUŽÍVÁME... ...ale stále mu moc nerozumíme. Pokud se ovšem nejmenujeme třeba Zdeněk Škromach V současné době už FB používá z politiků téměř každý (zpět se drží jen komunisté a Václav Klaus).
 8. 8. JAKO NAPŘÍKLAD „FARMÁŘ“ ZDENĚK
 9. 9. ... A KDYŽ NE SAMI, TAK NA TO MÁME LIDI Za drtivou většinu politiků vyplňují statusy a na diskuze ve fórech reagují jejich asistenti. Podle toho to také vypadá, často jde jen o oficiální stranická sdělení. Výjimek je málo. Politici navíc čelí i novým „nebezpečím“. Někdy píší status dřív, než konají, jindy čelí xenofobním reakcím.
 10. 10. JIŘÍ ROZPOUŠTÍ SNĚMOVNU. ALE JEN NA FACEBOOKU
 11. 11. MIREK SE ROZVÁDÍ NA FB DŘÍVE NEŽ VE SKUTEČNOSTI
 12. 12. V ČEM JE BUDOUCNOST? A není to vše přeceněné? Málokdo z politiků dokáže vytvořit například skupinu, stránky, aplikace
 13. 13. DĚKUJI ZA POZORNOST Petr Kolář petr.kolar@lidovky.cz

×