TEDxPrague Sborník

1,746 views

Published on

Sborník TEDxPrague 20.11.2010

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,746
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

TEDxPrague Sborník

 1. 1. 1 StartZačněmejinak 20.listopadu2010kinoVzlet Re
 2. 2. Tento sborník byl vytištěn pro:
 3. 3. 3 Mnohým z nás učaroval TED už před delší dobou. Na webu www.ted.com se od roku 2006 začaly objevovat veřejně přístupné přednášky, které do té doby neměly obdobu. Přestože žádná netrvala déle než 18 minut, řečníci do nich dokázali shrnout fascinující představení nové (nebo staré, ale neznámé) myšlenky – a často včetně výborné pointy. Po letech strávených ve školních lavicích a na nudných firemních schůzích působily jako zjevení. Hned z počátku bylo jasné – a stejně tak fascinující, že nejde jen o úzce oborovou akci, ani o politické hnutí, ani o setkání špičkových podnikatelů. Z řečníků i účastníků je od první chvíle jasné, že usilují o něco mnohem většího: chtějí si navzájem rozšiřovat obzory, dělit se o nadšení, obavy, emoce. Přijeli sdílet naději, že lidská tvořivost a odhodlání, ruku v ruce s vnímavostí a soucitem vůči slabším, dokáže změnit svět v lepší místo pro život. V roce 2009 se udál další zlomový moment od prvního on-line zveřejňování záznamů: TED spustil projekt dobrovolného titulkování a překládání přednášek (talks) do desítek jazyků. Díky tomu se o celé akci začala dozvídat spousta dalších lidí a také někteří z nás. Jak jednou strávíte mnoho hodin překládáním zajímavé přednášky pro své nejbližší, už vás to nejspíš nepustí. Dostat se do Kalifornie na konferenci, které se lze účastnit pouze na osobní pozvání a za nemalý finanční příspěvek, se asi málokomu z nás podaří. Proto jsme se s bláznivým odhodláním, po večerech, na úkor rodin, práce i spánku a bez zajištěného kapitálu pustili do pořádání akce pro více než 300 účastníků. Samotná nezištná spolupráce na přípravě konference TEDx je nesmírně obohacující. Doufáme, že taková bude pro Vás i účast na ní! Pokud se nám vše povede, dáme najednou nezapomenutelný dárek sami sobě i desítkám dalších lidí – a to přece stojí za to! Filip, Gabriela, Jan, Jarmila, Josef, Juraj, Kristýna, Martina, Matěj, Nikola, Petr, Petra, Radka, Samuel  a TEDík Pražský Proč děláme TEDx?
 4. 4. 4 TEDx vznikl v duchu TED, je tedy věnován myšlenkám, které stojí za to šířit.Program akce je sestaven tak, že poskytuje komunitám, organizacím a jednotlivcům příležitost získávat a hlavně rozvíjet TED zkušenosti na lokální úrovni. „TED” se stal světovým fenoménem – tisíce lidí jsou ochotny každý rok platit tisíce dolarů za účast na konferenci a miliony lidí sledují videa úžasných řečníků „TED” znamená spojení zajímavých lidí ze 3 světů: Technologie, Zábavy, Designu (odtud název TED) „Myšlenky, které stojí za sdílení – IDEAS WORTH SPREADING” „TED” spolu s výroční TED Conference v kalifornském Long Beach a TEDGlobal v britském Oxfordu zahrnuje oceňovaný video server TEDTalks, program Open Translation, od roku 2009 komunitní program TEDx a TEDIndia a výroční ocenění TED Prize.Letos také TEDxYouthDay, TEDxWomen a TEDxChange. Na TEDx konferenci se kombinují TEDTalks videa a živá vystoupení řečníků, a vytváří tak jiskrnou interakci společně s menší skupinu zúčastněných.Tyto lokálně samostatně organizované akce nesou jméno TEDx, kde x znamená nezávisle organizovanou akci. TED konference nabízí všeobecné poradenství pro program jednotlivých TEDx, ale individuální TEDx jsou samostatně organizované (podléhají určitým pravidlům a regulacím). Chcete hostit vlastní TEDx event? Co je TEDx?
 5. 5. 5 Jak si nejlépe užít TEDx Prague? Jediné, co budete během celé soboty skutečně potřebovat, jsou nastražené oči a uši a otevřená mysl (a pár vizitek nebo kus papíru). Uvidíte, že se Vám to vyplatí. Rádi bychom, aby celé setkání proběhlo trochu “jinak” – jako nový začátek, ReStart. Proto máme pro Vás několik rad, jak si TEDx nejlépe užít. Vychází ze zkušeností účastníků velkých TEDů i jiných menších setkání. Základ: chuť zažít něco nového a dobrá nálada Čeká Vás den plný intenzivních zážitků. Setkání TED jsou zábavná, ale i náročná na pozornost. Neplánujte odejít dříve, protože byste chtěli ještě něco stihnout – věnujte sami sobě celý volný den a ostatním svou plnou přítomnost. Řečníci mají pro svá vystoupení striktně omezený čas (3–18 minut), o to více bude třeba plně se soustředit. Telefony a počítače klidně nechte doma Nikdy se nestalo, aby během přednášky na konferenci TED zazvonil telefon. Pojďme dosáhnout toho, že si budeme naplno vychutnávat přítomné okamžiky a nenecháme se rušit ničím zvenčí. Prosíme pamatujte na to, abyste měli v přednáškovém sále své telefony vždy vypnuté nebo alespoň ztišené. Počítače nebudete potřebovat. Soustřeďte se na lidi okolo sebe, vyplatí se to! Focení a filmování ano, ne v sále Atmosféru v předsálí, o přestávkách a při neformálním programu během celého dne zachycujte podle libosti.Budeme rádi, pokud se o záznamy posléze podělíte.Prosíme však důrazně, nefotografujte a nefilmujte v sále během jednotlivých vystoupení. Kompletní záznam budou mít na starost autorizovaní profesionálové a bude i pro Vás k dispozici po skončení konference.
 6. 6. 6 Dým ať zůstane venku Ve všech prostorách kina Vzlet je kouření zakázáno. Prostor vyhrazený venku pro milovníky cigaret, doutníků a dýmek klasických i vodních bude označen.Však i tam bude prostor pro rozhovor a seznámení. Občerstvení a odpočinek Bude to náročná sobota. Připravili jsme pro vás kávu, nápoje a občerstvení na místě po celý den, tak aby nikdo netrpěl hladem a žízní. K dispozici bude i zóna lenošení, stánek s knihami a CD. Setkávání je důležitější než „networking“ Všichni účastníci sobotního setkání jsou něčím výjimeční – včetně Vás. Pamatujte na to a využijte toho. Součástí kouzla konferencí TED i TEDx je poznávání nových lidí. Nesmí přitom jít o hledání obchodních příležitostí nebo přímý prodej. Byla by to i pro Vás velká škoda a znehodnocení celé myšlenky – TEDu jde totiž o víc! Celá naše společnost potřebuje čerstvou inspiraci, hybnou sílu společného nezištného nadšení a sdílení. Opusťte na chvíli zaběhané způsoby myšlení a dejte víc prostoru emocím a představivosti. Nenechte stát lidi osaměle, seznamujte se, naslouchejte. Najděte si po přestávce jiné místo v sálu, abyste se seznámili s novými lidmi.
 7. 7. 7 Pro GRAM
 8. 8. 8 9:30–11:3012:30–14:30 1.blok2.blok 8:30 - 9:30 Snídaně s Českým rozhlasem Leonardo ReKreace a Znovu(s)tvoření V prvním bloku se budou řečníci zamýšlet nad podstatou práce, kterou mnozí vnímají jako nalinkovaných 40 let života s víkendy a stabilním příjmem. Posluchači se dozví o novém trendu vůdcovství ve společnosti, osobním podnikání či zavzpomínají na organizované rekreace ROH. Františka Hana Garlíková + Zdeněk Bureš O práci, Baťovi a odvaze Pavel Blažek Neúspěch - nejlepších způsob, jak se něco naučit Marian Friedl Hudba Rekreace skutečnosti Pepper de Callier Klíč k vůdcovství aneb „The Rosetta Stone of Leadership“ Dan Dennett TEDtalk Roztomilé, sexy, sladké, vtipné Ondřej Surý Elektronická stopa, kterou po sobě zanecháváme Josef Průša Revoluce tisku v 3D Roman Neruda Učit se, učit se, učit se 11:40 - 12:30 Coffee break s Poledníčkem Naděje – děti a vzdělávání V době konání TEDx Prague se slaví Světový den dětí, vyhlášen Organizaci spojených národů u příležitosti výročí Deklarace práv dětí. (Mezinárodní den dětí připadá na 1. 6.). Řečníci se proto budou snažit odpovídat na otázky týkající se takzvané generace Y. Je ve školách zabíjena kreativita? Co je dětský nezkažený pohled? A je škola vůbec budoucností vzdělání? Tomáš Hajzler Konečně v penzi. Už můžu dělat, co mě baví. Jana Nováčková Jak se z touhy učit se stane sběratelství známek Adora Svitak TEDtalk Co se dospělí mohou učit od dětí Branislav Kleskeň Co víme o českém základním a středním školství Ondřej Šteffl Je škola budoucnost vzdělávání? Langdon Foss Jak se tvoří komiks Marek Erben O loutkové animaci Jakub Esterka Umíme být ještě dětmi?
 9. 9. 15:45–18:00 3.blok 14:30 - 16:00 Oběd se společností Cisco ReCyklace civilizace a hodnot TEDx Prague vyvrcholí povídáním o budoucnosti. Řečníci napoví, co si vzít z konce starých civilizací a jaké indicie dává současná historie. Zároveň osvětlí vize o umělé inteligenci, biotechnologii a sociálních sítích. Petr Pokorný Brouk a environmentalismus Mnislav Zelený Život mimo naši představu Yellow Sisters Hudba Inspirace Afrikou Cyril Höschl Vrozené x naučené Maja Arnestad Život nekončí v šedesáti William Kamkwamba TEDtalk Jak jsem využil vítr Michal Bauer Inovace pro další generaci mikrofinancování Tomáš Rousek Vnímání architektury a mise na Mars Milan Cais Hudba Audiovisual show 18:00 - 20:00 Závěrečný networking s večeří
 10. 10. 10 Josef Šlerka Průvodce 1. bloku Výrazu ReKreace se naši řečníci budou snažit dát jasnou tvář. Nejde totiž jen o odpočinek, nýbrž o znovunalezení myšlenek vhodných k dalšímu rozvoji. Zaměříme se na pochopení našeho bytí z hlediska kariéry a povídaní se dotkne i naší nesmrtelnosti ve virtuálním světě. Františka Hana Garlíková a Zdeněk Bureš O práci, Baťovi a odvaze Pavel Blažek Neúspěch - nejlepších způsob, jak se něco naučit Marian Friedl Rekreace skutečnosti Pepper de Callier Klíč k vůdcovství aneb „The Rosetta Stone of Leadership“ Dan Dennett Roztomilé, sexy, sladké, vtipné Ondřej Surý Elektronická stopa, kterou po sobě zanecháváme Josef Průša Revoluce tisku v 3D Roman Neruda Učit se, učit se, učit se
 11. 11. 11 KREACEZnovu(s)tvoření Re
 12. 12. 12 Josef je zběhlý divadelník, vystudovaný estetik, doktorand informační vědy, šéf softwarového vývoje ve společnosti Ataxo Interactive a učitel nových médíí na Univerzitě Karlově. Všechny jeho zájmy se protínají v jednom bodě: symbolické analýze. Způsob, jak člověk žije symboly a jak tento svět analyzovat, mapuje jak ve svých sémiotických textech, tak ve vývoji analytických nástrojů. V současnosti se proto věnuje především strojové analýze přirozeného jazyka a nejrůznějším aspektům sociálních médií. Paní Garlíková pochází z moravského Slovácka. Vzpomínky na rodný kraj ji kdysi přivedly k prvnímu velkému podnikatelskému počinu, když ji z nouze napadlo ušít tradiční lidový kroj panence. Na veletrhu v Norimberku jí tato jediná panenka zajistila první objednávku za půl milionu korun. Úspěšné podnikání je pro ni jako droga, proto se k němu podruhé vrátila ve svých sedmdesáti letech, kdy si vzala hypotéku na vagon panenek. Podle svých slov se svou prací snaží přispět k uchování krásných tradic a k propagaci naší země. FrantiškaHanaGarlíková Úspěšnápodnikatelka JosefŠlerka
 13. 13. 13 Jako patnáctiletý nastoupil za války k firmě Baťa, aby se stal soběstačným mladým mužem. Oční choroba mu překazila plány na další vzdělávání, přesto nerezignoval a pracoval v různých funkcích v prodejnách pneu. Posléze zpracovával bilance pro celou republiku, řešil nedostatek náhradních dílů pro ČSAD. Podílel se na rozšiřování kontejnerového dopravního systému pro celou ČSSR a jejím napojení na zahraničí a ve svých 50 letech na toto téma obhájil disertaci. PavelBlažek PrvníčeskýpokořitelBajkalu ZdeněkBureš AbsolventBaťovyškoly Pavel Blažek se vyučil truhlářem, živil se výškovými pracemi, podnikal ve stavebnictví. Nakonec se zamiloval do počítačů, naučil se programovat a stal se webdesignerem. Od 15 let je nadšeným horolezcem a cestovatelem. Hodně času strávil v USA, kde „objevil“ polární expedice, a po návratu do ČR je sám začal organizovat. Přes veškerou snahu byly první dvě výpravy podle Pavla „naprostou tragédií“ a zklamáním, které mu na čas vzalo iluze, chuť i odvahu do dalších pokusů. Zaměřil se proto jiným směrem a na dva roky se stal součástí projektu stavby školy v indickém Himálaji. V roce 2010 se k expedicím vrátil a v rámci úspěšné expedice Bergans Bajkal 2010 se stal prvním Čechem, který kdy přešel zamrzlé jezero Bajkal. Své neúspěchy bere Pavel jako součást cesty k úspěchu, a proto se nezdráhá o nich mluvit.
 14. 14. 14 MarianFriedljehudebník,producentapedagog.Prošelřadouhudebních projektů jako hráč na různé hudební nástroje;jako kontrabasista je dnes součástíjazzovýchformacínejrůznějšíhozaměřeníčastosmezinárodní účastí (New Quartet, Plán B, Mountain Jazz Project, Rosťa Hus Trio, Lazaro Cruz Quintet, Didrik Ingvaldsen Quartet, Fabio Delvo‘4et).Vedle koncertování se věnuje pedagogické činnosti, dramaturgické přípravě zábavně vzdělávacích programů, producentské činnosti a výzkumům v oblasti instrumentáře tradiční hudby Karpat. Je členem kapely supertradiční hudby RukyNaDudy realizující jeho organologické experimenty a úvahy o životě tradiční hudby v 21. století. Peppervminulostipůsobiljakopartnervedvouznejvícerespektovaných výzkumných a konzultačních společností na světě – Spencer Stuart a Heidrick Struggles. Po většinu své kariéry se věnoval poradenství a coachingu leaderů. Pepper byl konzultantem pro vedoucí pracovníky Microsoftu v Asii, severní Americe i Evropě, ve řadě mezinárodních společností. V současnosti tisíce lidí čtou jeho sloupky týkající se vedení lidí („leadershipu“) v Hospodářských novinách a na jeho blogu na aktuálně.cz. Jeho kniha Common Sense Wisdom byla publikována na začátku roku 2010 a na začátku příštího roku vyjde v čínštině. PepperdeCallier Koučlídrůavrcholovýchmanažerů MarianFriedl Hudebník,producentapedagog
 15. 15. 15 OndřejSurý Vedoucívýzkumnéhotýmu DanDennet Filosof Ondřej Surý je jako vedoucí Laboratoří CZ.NIC odpovědný za desetičlenný tým, jehož hlavním úkolem je hledat možné problémy spojené s bezpečností a stabilitou internetu, navrhovat jejich řešení a vyvíjet vlastní nástroje na rozvoj internetové infrastruktury. Potřebné znalosti získal Ondřej Surý studiem informatiky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zkušenosti ze světa internetových domén nasbíral během práce ve společnosti ACTIVE 24 (dříve Globe Internet) v letech 1998 až 2005. Ve sdružení CZ.NIC pracuje od roku 2005. Od roku 2007 dálkově studuje psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Ondřej rád sportuje (plavání, cyklistika), rád se věnuje charitativním projektům. Je rovněž zakladatelem českého lokálního týmu Ubuntu Linux. V dubnu 2009 byl zvolen do Kontrolní a revizní komise Amnesty International v České republice. Dan Dennett, jeden z nejvýznamnějších žijících filosofů, je nejznámější svým provokativním a kontroverzním tvrzením, že lidské vědomí a svobodná vůle jsou výsledkem fyzikálních procesů v mozku. Tvrdí, že programovací obvody mozku nás klamou, abychom si mysleli, že víme víc, než víme, a že to, čemu říkáme vědomí, neexistuje. V posledních letech Dennett otevřeně mluví o svém ateismu a jeho kniha Breaking the Spell (Prolomení kouzla) z roku 2006 vyzývá k tomu, aby se náboženství studovalo z vědeckého pohledu evoluční biologie. Dennett náboženství považuje spíše za přirozený než nadpřirozený jev a naléhá na školy, aby porušovaly tabu týkající se empirického zkoumání náboženství. Tvrdí, že právě kvůli vlivu náboženství na lidské chování je jeho racionální pochopení nutností: „Pokud nepochopíme náboženství, ztratíme ve 21. století šanci zlepšit svět.“
 16. 16. 16 Josef nikdy nebyl spokojený s věcmi a předměty tak, jak jsou, vždy musí najít alespoň jedno další uplatnění, způsob jak je vylepšit nebo v nejlepším případě změnit v úplně něco jiného. Už v osmnácti měl vlastní kapitolu v knize iPhone Hacks vydavatelství O’Reilly Media a od té doby tvoří stále víc. Poslední rok se zabývá vývojem open source projektu 3D tiskárny RepRap, který, jak doufá, změní pohled lidí na to, jak vytváříme svět okolo nás. Nyní je jeho hlavním cílem šířit povědomí o RepRapu a open source hardwaru obecně. Roman Neruda je vědeckým pracovníkem Ústavu informatiky AV ČR, v.v.i., a přednáší na Matematicko-fyzikální fakultě UK Praha. Zabývá se moderními metodami umělé inteligence, jako jsou umělé neuronové sítě, evoluční algoritmy a multi-agentní systémy, a jejich aplikacemi v analýze dat a robotice. RomanNeruda Výzkumníkaexpert naumělouinteligenci JosefPrůša Vývojářatechnologickýevangelista
 17. 17. 17 Poznámky
 18. 18. 18 Juraj Jonek Průvodce 2. bloku Chceme Vás inspirovat k hledání různých cest rozvoje a pohledu na děti. Ukážeme si nejenom techniky a způsoby, jak děti lépe vzdělávat a vychovávat. Společně se zamyslíme nad tím, jestli současné vzdělání připravuje děti na potřeby 21. století. Tomáš Hajzler Konečně v penzi. Už můžu dělat, co mě baví. Jana Nováčková Jak se z touhy učit se stane sběratelství známek Adora Svitak Co se dospělí mohou učit od dětí Branislav Kleskeň Co víme o českém základním a středním školství Ondřej Šteffl Je škola budoucnost vzdělávání? Langdon Foss Jak se tvoří komiks Marek Erben O loutkové animaci Jakub Esterka Umíme být ješte dětmi?
 19. 19. 19 NadějeDětiavzdělávání
 20. 20. 20 Juraj je čerstvý absolvent Fakulty managementu Univerzity KomenskéhovBratislavě,poslední2rokysevěnovalprácivneziskovém sdružení Manageria, které se snaží přinést špičkové obchodní praktiky do škol. V červnu se podílel na spuštění Fóra inšpirativných myšlenek, projektu Managerie, které je založeno na podobných principech jako TEDx. V červenci se zúčastnil TED Global, na základě čehož získal licenci pro organizaci TEDxPrague. Rád snowboarduje, tráví čas s kamarády a vymýšlí si další nové projekty. Vlastní zkušenost s diktaturou v Československu, Sovětském svazu a v Africe, stejně jako práce ve třech nadnárodních firmách (Douwe Egberts, Vitana a GE) ho vedly k tomu, že v roce 2001 založil PeopleComm. Od té doby se věnuje svobodě v práci jako filozofii organizace a řízení firem. S tímto tématem vystupuje na konferencích, učí na vysoké škole a také vydatně píše např. na serverech PeopleComm, Freedom@Work či na Freelance. TomášHajzler Buditelapropagátorsvobodyvpráci JurajJonek
 21. 21. 21 Pětiletou Adoru Svitak, jež byla dychtivou čtenářkou už od svých tří let, při prvním vážném pokusu psát omezoval jen její rukopis a pravopis. (Její ohromující verbální schopnosti již tehdy odpovídaly mladým lidem, kterým je dvakrát tolik let.) Jak stojí v jejím oficiálním životopise, průlom brzy nastal „v podobě použitého notebooku Dell, který jí koupila máma“. V sedmi letech za jediný rok napsala více než 250 000 slov – poezie, povídek a postřehů o světě. Od té doby své mistrovství pera proměnila v inspirativní kampaň za gramotnost a přednáší v celých Spojených státech pro dospělé i pro děti. Je autorkou knihy o učení Flying Fingers (Létající prsty). AdoraSvitak Mladáamerickáspisovatelka JanaNováčková Lektorkapromozkověkompatibilní vzdělávání Jana Nováčková je psycholožka, členka a lektorka Společnosti pro mozkově kompatibilní vzdělávání (www.zkola.cz/respektovat). Je přesvědčená, že ani nejlepší výchovné cíle nemohou ospravedlnit fakt, že se s dětmi často zachází méně slušně než s dospělými. Jak jinak je možno provázet děti na jejich cestě, aby se mohly stát zodpovědnými dospělými s vysokou sebeúctou, popsala spolu s dalšími třemi spoluautory v knize Respektovat a být respektován (30 000 prodaných výtisků); lektoruje také stejnojmenný kurz. Tvrdí, že tradiční školství se prohřešuje proti přirozenému fungování našeho mozku a promarňuje potenciály dětí.Své názory vyjádřila v seriálu článků Mýty ve vzdělávání publikovaných v Lidových novinách a vydaných pak knižně.
 22. 22. 22 Onřej Šteffl je ředitelem společnosti Scio. Narodil se roku 1954 a absolvoval matematicko–fyzikální fakultu a je kandidátem věd ze sociologie. V roce 1990 založil první soukromou školu u nás – PORG. 1995 založil společnost Scio, která se zabývá testováním vzdělávacích výsledků škol i jednotlivců, od roku 1998 také využíváním internetu ve vzdělávání. Společnost Scio se významně se podílí na přijímacím řízení na vysoké školy, její zkoušky využívá v přijímacím řízení 53 fakult veřejných a státních vysokých škol. K jeho zájmům a zálibám patří snowboarding (freeride), windsurfing, vaření. OndřejŠteffl Zastáncevzdělávacírevoluce BranislavKleskeň Manažerskýporadcezabývajícíse kvalitouvzdělání BranislavKleskeňjemanažerskýporadce.Vsoučasnédoběsezaměřuje zejména na oblast vzdělávání v Evropě a zabývá se také transformací zaměřenounazlepšeníkvalityvýsledkůstudentůzákladníchastředních škol.V této oblasti vedl i pracovní skupinu, která vypracovala nezávislou zprávu pro Českou republiku. Během více než 10 let práce v oblasti manažerského poradenství pracoval pro vrcholové vedení velkých organizacínaširokéškáleotázeksouvisejícíchstransformacívýkonnosti (včetně strategie, organizace, provozu, i řízení zaměstnanců v přímém styku s klienty) v rámci několika odvětví (zejména telekomunikací a spotřebního zboží) a zeměpisných oblastí (primárně v Evropě a Severní Americe).
 23. 23. 23 Marek Erben se věnuje svému koníčku, animaci, pátým rokem. První impuls přišel, když viděl známý animovaný film Fimfárum. Od té doby zkoušel se stavebnicí LEGO malé scénky, od kterých se dostal až k poslednímu čtyřiadvaceti minutovému animovanému filmu. Nese název Indiana Jones a Zlaté žezlo a je taktéž z LEGA. Se svými filmy se prezentoval v soutěži Zlatý oříšek 2009, či na filmovém festivalu audiovizuální tvorby mládeže Svěžíma očima. Dále se aktivně věnuje hře na klarinet a saxofon. MarekErben Mladýnetradičnífilmovýproducent LangdonFoss KomiksovýuměleczUSA Langdonova komiksová díla vydávají nakladatelství DC Comics, Heavy Metal, Penny-Farthing Press a Antarctic Press a časopis Cicada Magazine a pravidelně se podílí na tvorbě her RPG, včetně White Wolf Games a Wizards of the Coast. V nedávné době Langdon pracoval na tak rozličných projektech, jako jsou procedurální příručky NATO a umělecké galerie a restaurace v okolí Colorada. Langdon žije v Coloradu se svou ženou a dvěma dětmi. Miluje umění, konverzaci, hudba, starožitná zavazadla a ošklivé košile.
 24. 24. 24 JakubEsterka Přírodnípedagog Jakub Esterka je vystudovaný krajinný inženýr, který se dlouhodobě věnuje vzdělávání dětí, studentů i veřejnosti v rámci neziskového sektoru. Ve své praxi působil jako lektor vzdělávacích programů a exkurzí pro školní děti a lektor seminářů pro pedagogy. Podílel se na výuce studentů Fakulty životního prostředí ČZÚ. V současné době se věnuje ekologickému poradenství a vzdělávání veřejnosti ve sdružení Arnika. Mimo to je jedním z organizátorů letních táborů a akcí pro děti sdružení Loukaři, kde sestavil také vzdělávací model pro rodiče a jejich předškolní děti uprostřed přírody. Je také autorem hudby nejen pro dospělé.
 25. 25. 25 Poznámky
 26. 26. 26 Petr Maňas Průvodce 3. bloku Často zapomínáme. Nejen, co se stalo před několika staletími – stále častěji i to, co se stalo před několika měsíci. V poslední části nazvané ReCyklace civilizace Vás proto chceme inspirovat neobyčejnými příběhy. Petr Pokorný Brouk a environmentalismus Mnislav Zelený Život mimo naši představu Yellow sisters Inspirace Afrikou Cyril Höschl Vrozené x naučené Maja Arnestad Život nekončí v šedesáti William Kamkwamba Jak jsem využil vítr Michal Bauer Inovace pro další generaci mikrofinancování Tomáš Rousek Vnímání architektury a mise na Mars Milan Cais Audiovisual show
 27. 27. 27 Cyklacecivizaceahodnot Re
 28. 28. 28 Petr Pokorný je vzděláním biolog. Zabývá se překlenováním hranic mezi přírodními a humanitními vědami, proto je paralelně zaměstnán v Centru pro teoretická studia (společném pracovišti UK a AV ČR) a v Archeologickém ústavu AV ČR. Na různých univerzitách přednáší v oboru paleoekologie a bioarcheologie. Dynamický pohled na minulost i současnost přírody a civilizace občas uplatňuje v teorii i praxi ochrany přírody. PetrPokorný Pokrokovýbiologaochráncepřírody PetrMaňas Petr vystudoval obor telekomunikační technologie na ČVUT v Praze. Po dokončení studia pracoval ve firmě Bull ve Francii. Zaměstnancem LCS International se stal v roce 1991. Pracoval jako obchodní ředitel a od roku 2002 jako ředitel pro strategický rozvoj. Patnáct let byl členem představenstva a jednatelem dceřiných společností v Německu a na Slovensku. Působil též jako viceprezident ČSSI. V roce 2008 byl zvolen Databázovou osobností roku. Zaměřuje se na firemní strategie, tržní modely a prognostika chování tržních segmentů. Společnost LCS se rozhodl opustit po osmnácti letech v roce 2009. Ve stejném roce založil vlastní společnost Klanečná specializující se na firemní strategie.
 29. 29. 29 Čtyři hlasy, čtyři srdce, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu. Yellow Sisters je ženská vokální skupina a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funku, R’N’B, world music, jazzu i reggae.Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami. Ve svých autorských písních experimentují s hlasem a hledají originální způsoby vyjádření melodie a rytmu. YellowSisters Čtyřihlasy,čtyřisrdce,čtyřipřístupy, jakuchopitmelodii MnislavZelený Etnologacestovatel Mnislavu Zelenému se možná jako jedinému z bělochů dostalo cti tančit posvátný pohřební tanec kuarup na největší slavnosti indiánů Xingu v Brazílii. Studiu života indiánů věnoval bezmála čtyřicet let svého dobrodružného života (mimo jiné byl i pekařem, přístavním dělníkem, reprezentantem na mistrovství světa v judu, velvyslancem, listonošem i číšníkem). Založil nadaci Velká Amazonie a pralesní vědeckou stanici – jejich cílem je přispět k poznání života v Amazonii a alespoň trochu zpomalit rozpad indiánské civilizace. O původních obyvatelích pralesa tento muž, který byl adoptován indiány a po revoluci se v Praze přihlásil k národnosti yawalapiti, říká: „Oni svého štěstí dosahují každodenně, my vlastně skoro nikdy, pořád se nám vzdaluje.“
 30. 30. 30 Maja Arnestad studovala politologii v Evropě a USA, pracovala ve státní správě, výzkumu a na poradenských pozicích. Od roku 1998 vede svou vlastní konzultační firmu, která se specializuje na výzkum a inovace. Úsilí věnují zejména projektům zaměřeným na uživatele a informační technologie ve zdravotnictví a na zapojování lidí s postižením. Od roku 1998 vede Maja Arnestad vládou dotovaný výzkumný a inovační projekt „ICT pro všechny“, s důrazem na „design pro všechny“ a tzv. e-zapojení (podílení se na informační společnosti) – viz www.itfunk.org (v norštině a angličtině). Maja Arnestad je za Norsko hlavní kontaktní osobou evropského inovačního programu informačních technologií pro staré lidi Ambient Assisted Living. MajaArnestad Norskávýzkumniceainovátorka voblastidesignu„provšechny“ CyrilHöschl Psychiatr,spisovatel,profesor nesoucíocenění“Českáhlava” Cyril Höschl vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze, pracoval jako psychiatr ve Výzkumném ústavu psychiatrickém.V letech 1992-1998 byl předsedou Vědecké rady Ministerstva zdravotnictví ČR. V letech 2007-2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008-2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií. V současné době je ředitelem PCP, Centra neuropsychiatrických studií a předsedou České lékařské akademie. Je autorem knih Neuroendokrinologie v psychiatrii, Psychiatrie pro praktické lékaře, Psychiatrie pro vyšší zdravotní školy. Pan Höschl přednáší na univerzitách v Kanadě a v USA, pedagogicky působí v Rakousku a v Dánsku. Jeho hlavní oblastí zájmu je biologická psychiatrie. Vychoval generace studentů a desítky mladých vědců v oboru. Za svou činnost získal v r. 2008 ocenění „Česká hlava“.
 31. 31. 31 Michal Bauer učí na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a působí jako výzkumný pracovník na CERGE- EI (společné pracoviště UK a Akademie věd). Vystudoval ekonomii na Institutu ekonomických studií a studoval rovněž na NewYork University. Je držitelem ceny Mladý ekonom udělované Českou společností ekonomickou. Ve svých výzkumných projektech se zabývá vztahem mezi chudobou a chováním, například problematikou trpělivosti a subjektivního diskontování budoucích výnosů (Uganda), omezené sebekontroly a finančního rozhodování (Indie) a sociálního chování v podmínkách válečného konfliktu (Gruzie). MichalBauer Pedagogavýzkumnýpracovník zabývajícísesvětemchudoby WilliamKamkwamba RozenývynálezcezMalawi William Kamkwamba z Malawi je rozený vynálezce. Ve 14 letech postavil první větrnou elektrárnu z náhradních dílů a šrotu podle hrubých plánů, které našel v knihovně v knize s názvem Using Energy (Využití energie) a upravil podle svých potřeb.Větrná elektrárna pohání čtyři světla a dvě rádia v jeho rodinném domě.
 32. 32. 32 Architekt Tomáš Rousek je ředitelem architektonické a designerské společnosti A-ETC s teamem v EU a Japonsku. Zaměřuje se na vesmírnou i pozemskou architekturu, digitální design, internetové projekty a grafiku. Spolupracuje s NASA Habitation Team, Neuroscience laboratory a New Media Innovation Team. Je spoluorganizátorem Futura Pragensis, série výstav futuristické architektury, a prezentoval své práce na 15 výstavách v Evropě a Americe. Nyní například připravuje projekt Vortex na čištění oceánů. TomášRousek Vesmírnýarchitekt MilanCais Umělecmnohaoborů Od roku 1988 se střídavě věnuje hudbě a výtvarnému umění. Absolvoval AVU a v současné době pracuje v oborech socha, instalace, malba, scénografie, performance a video. Společně s Petrem Niklem, Ondřejem Smeykalem a dalšími umělci vytváří sérii interaktivních výstav Hnízda her, Orbis Pictus, Labyrint světla, Leporelohra nebo aktuálně Play, které cestují po celém světě a vyzývají návštěvníky k přímému kontaktu. Od roku 1988 dodnes působí ve skupině Tata bojs jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník, scénograf a producent. Natočil s ní zatím osm alb, za které skupina postupně obdržela devětkrát cenu Anděl a řadu dalších ocenění.
 33. 33. 33 Poznámky
 34. 34. 34 Podělte se o svoje názory a zodpovězte několik krátkých otázek v našem mobilním dotazníku Otázky jsou přístupné z Vašeho mobilu http://mvyzkumy.cz/tedx Své pocity z konference TEDx nám můžete sdělit také prostřednictvím SMS zprávy zaslané na tel. č.: +420 774 254 754. Zajímavé ohlasy rádi zveřejníme. TEDx anketa v mobilu. Službu zajišťuje společnost Data Collect.
 35. 35. 35 Děkujeme všem, kteří přispěli k přípravě TEDx děkujeme
 36. 36. 36
 37. 37. 37
 38. 38. 38 Na tomto místě bychom chtěli poděkovat dalším osobnostem, které přispěli k vzniku TEDx Prague. Speciální poděkování patří Sylvě Ficové za veškeré překlady pro TEDx Prague. Za pomoc s návrhem scény vděčíme mladým designérům Romanu Vrtiškovi a Vladimíru Žákovi. S tvorbou programu nám dále pomáhali: Lukáš Soukup, Libor Šimon,Thomas Mershon a Ondřej Aust a řada fanoušků na facebooku Tímto děkujeme také všem řečníkům, kteří dnes vystoupí. Za všemožnou pomoc a podporu dále děkujeme: Robert Sättler, Rony Plesl, István Lekó, Ondřej Bartoš, Rastislav Geschwandtner, Radek Podgorný, Jirka Wotke, Jarmila Hubačová, Prokeš, Otakar Kraucher, Iva Bursová, Lucia Lukanová, Dušan Murčo, Veronika Ptáčniková, Robert Vlach, Vendula Hucková a Mikuláš, Josef Dvořák, Anna Ježková, Adéla Mikschiková, Vendula Krumpholcová, Lýdia Krajňáková,Tereza Houštecká, Michal Sajko, Jakub Rajský, David Titěra, Robert Maňas, Magdalenka Hellebrandová a dětem z video teaseru A v neposlední řadě všem fanouškům a Vám, kteří jste si koupili lístky nebo nás jinak podpořili a přišli jste na TEDx Prague do kina Vzlet, bez Vás by TEDx Prague neměl smysl. Poděkování
 39. 39. 39 Partneři TEDx Prague Hlavní partner Video dává nápadům život – a kooperativní technologie firmy Cisco dává život videu. Sdílené skvělé myšlenky mohou proměnit způsob, jakým funguje svět.Video technologie a řešení vzájemné spolupráce okamžitě prolamuje bariéry: spojuje zákazníky a experty, umožňuje snadné sdílení informací mezi kolegy, které jinak dělí velké vzdálenosti. Setkávání tváří v tvář je najednou možné bez cestování z místa na místo. Posilujeme spolupráci, podporujeme tvořivost, zvyšujeme produktivitu a pomáháme inovacím. Tvoříme technologii, která se vydává novou cestou. Společnost Cisco je hrdá na to, že může podporovat TEDxPrague a pomoci tak i misi TED a TEDx – sdílet myšlenky hodné šíření. www.cisco.cz Partneři Helma 365 je české nakladatelství kalendářů a diářů. Jejich filozofií je spokojenost klientů. Objednávky expedují bez prodlev, protože vše mají skladem. Zboží flexibilně individualizují podle přání zákazníka a díky vlastnímu vývoji nabízí inovované a trendové produkty. Kvalitu všech svých výrobků neustále hlídají a zvyšují. www.helma365.eu Bez mobilního telefonu si náš život neumíme představit: čekáme důležitý hovor od babičky, mezi rozepsanými zprávami se schovává pět důležitých SMS a v kalendáři číhá řada úkolů, které měli být hotové už včera. Mobil je svět v naší ruce. O2 média jsou klíčem do tohoto světa. www.petmilionu.cz
 40. 40. 40 ASB je významná poradenská společnost působící v dynamických zemích střední avýchodníEvropy:Českárepublika,PolskoaSlovensko.Poskytujemeunikátníkombinaci služeb v oblasti založení, správy, vedení a likvidace společnosti. Specializujeme se zejména na kompletní účetní služby, mzdové poradenství a „trust management“, kde spolu s klienty aktivně spolupracujeme na řízení společností a jejich projektů. www.asbprague.cz Data Collect je česká výzkumná společnost, specialista na sběr dat. Zjišťujeme názory, vytváříme komunity a online panely. Realizujeme interaktivní výzkumy a online diskuse. Klademe důraz na inovativní technologické nástroje. www.datacollect.cz Zdravotní židle SpinaliS umožňují nejzdravější způsob celodenního sezení, lékaři je doporučují všem, kdo mají sedavé zaměstnání. Židle SpinaliS má patentovaný sedák na pružině, který se naklápí do všech stran, čímž spojuje výhody sezení bez bolesti zad jako na rehabilitačním míči a kancelářské židle s opěrkou. www.zdravotni-zidle.cz Elephant Orchestra je dynamická a rychle rostoucí internetová společnost se sídlem v Praze, České Republice.Jejich klíčové aktivity jsou Direct Navigation a Lead Generation. V podnikání v oblasti Direct Navigation umožňují internetovým uživatelům vyhledávání a nalézání relevantních výsledků na našich vstupních stránkách přes adresní řádek bez použití vyhledávače. Specializují se na zobrazování relevantní reklamy na webových stránkách z našeho portfolia čítajícího tisíce světových internetových stránek, ze kterého profitují jak uživatelé, tak inzerenti. www.elephant-orchestra.com Niklak – portfolio moderních finančních nástrojů vyvíjené KEYELEMENTS a provozovány PNB a.s. Společnosti se zaměřují na vývoj a outsourcing bankovnich, platebních a věrnostních informačních systémů. Mezi projekty patří xBanka (www.xbanka.cz), Garantovaná platba a sbirka (www.gaapa.cz), Roboota (www.roboota.cz) a Poledníček (www.polednicek.cz). www.niklak.com
 41. 41. 41 Jsme agentura na nápady, které dělají ze značek součást běžného života lidí. Věříme v tvůrčí práci, kterou si zákazníci vybírají vědomě a diskutují o ní. Využíváme proto všechny prvky komunikačních strategií – sociální média, PR, experience, online marketing. To nám pomáhá vytvářet inteligentní a cílenou komunikaci, která dodává měřitelné výsledky, posiluje značku a prodeje. www.eurorscg4D.cz KIT digital je přední celosvětový poskytovatel řešení pro správu video obsahu (tzv.VAMs) pro poskytování obsahu pro více obrazovek prostřednictvím internetového protokolu IP a vysílací služby systémové integrace. KIT VX-one, skupina řešení softwarových platforem end-to-end, pomáhá podnikovým zákazníkům překlenout propast mezi řešeními pro tradiční a nová média tím, že klientům umožňuje získávat, spravovat a distribuovat video obsah na třech obrazovkách dnešního světa: na osobním počítači, na mobilním zařízení a na televizoru podporujícím funkci IPTV. Využití technologie VX zahrnuje komerční distribuci videa pro interní firemní použití, včetně firemní komunikace, lidských zdrojů, vzdělávání, bezpečnosti a dohledu. www.kitdigital.cz Odyssey Network je vzdělávací, poradenská a teambuildingová společnost, působící lokálně i mezinárodně od roku 2002. Inspirujeme jednotlivce, týmy i celé organizace k sebereflexi a plnému rozvoji potenciálu. Vybrali jsme si cestu rozvoje, protože nás nepřestává fascinovat svou dobrodružností. A protože každé dobrodružství je dobrodružstvím ducha, podporujeme experimenty a inovace při hledání té nejpřínosnější cesty vpřed. www.odyssey-network.cz Produktoví partneři AV MEDIA navrhuje, realizuje i pronajímá takové systémy umožňující sdílení obrazu a zvuku, které jsou účinné, spolehlivé a navíc přinášejí uživatelům i radost. www.avmedia.cz
 42. 42. 42 Comsultia patří mezi přední slovenské dodavatele e-business řešení. Orientují se na nové technologie, otevřené standardy a business proces outsourcing v prostředí internetu. Vytváří vlastní open-source nástroje na správu obsahu – www.cyclone3.org. www.comsultia.com Stylová alternativa pro všechny, kdo nemají rádi igelitky. www.ecobag.cz Geekshop je český internetový obchod s originálními tričky a plackami ze seriálů (Big Bang Theory...) a IT/geek tématikou. Zajišťujeme výrobu a distribuci triček a jiných propagačních předmětů na klíč (od grafického návrhu přes výrobu až po rozeslání zákazníkům). Baví nás IT, geekové, sociální sítě a TED. www.geekshop.cz Hub je pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání. Přes den slouží jako sdílená kancelář a prostor pro setkávání a networking, o večerech a víkendech hostí otevřené i soukromé akce. Přijďte jej vyzkoušet, rádi vám Hub představíme! www.prague.the-hub.net LENOCH je pomocník (nejen) pro Vaše lenošení! Tyto sedací a relaxační pytle mají mnoho tváří a přizpůsobí se Vám, ať jste velcí, malí, hubení či... méně hubení :) Zpříjemní Vám chvilky relaxace, válení, sezení nebo i příležitostného spaní. Každý pytel je šitý jednotlivě, zákazníkovi na míru a hlavně s láskou k lenošení. www.lenoch.wojtovic.cz V Paláci knih Luxor, největším knihkupectví v České republice, si vybere opravdu každý. Naleznetezdevícenež60000titulů,kteréjsoupřehledněrozdělenydoněkolikatématicky zaměřenýchoddělenína4podlažích.Klasickésekcejakojebeletrie,dětskáliteraturanebo učebnice doplňují sekce knih v cizích jazycích, odborná literatura z rozličných oborů, knihy o umění a unikátní knihy o světovém designu. Pro sekci časopisy dovážíme široké spektrum zahraničních periodik. www.neoluxor.cz KNIHKUPECTVÍ
 43. 43. 43 NESCAFÉ® Dolce Gusto® je uzavřený kapslový systém, který předčí ostatní konkurenční výrobky v jeho jednoduché, čisté a snadné přípravě široké nabídky nápojů. Přístroj dosahuje profesionálního tlaku 15 barů, což zaručuje perfektní šálek s jemnou „cremou“. Připraví Vám teplé i studené nápoje jako jsou Latte Macchiato, Espresso, Nesquik nebo ledový čaj. Nyní můžete vybírat z nabídky již 16 variant kapslí. Každá jednotlivá kapsle je speciálně navržena tak, aby byl každý šálek Vašeho nápoje, který si připravíte, vždy čerstvý a obsahoval pouze ty nejlepší suroviny. Tento unikátní kapslový přístroj kombinuje odborné znalosti a historické zkušenosti výroby kávy NESCAFÉ s inovačním know-how značky KRUPS®. www.dolce-gusto.cz Společnost Nomen PR byla založena v červenci 1998. Poskytuje kompletní služby v oblasti ATL i BTL komunikace, PR a event managementu. Dbá na individuální a pro- aktivní přístup ke klientům, s ohledem na jejich maximální spokojenost a dosažení stanovených cílů. Tým je tvořen mladými lidmi, kteří se snaží vnést do každého projektu potřebnou dávku invence a kreativity. http://www.nomen.cz PR inkubátor se primárně zabývá komunikační podporou malých firem a nově vznikajících ambiciozních projektů. Nicméně našich služeb využívají i renomované společnosti. V naší práci zúročujeme dlouholeté zkušenosti z médií, PR a marketingu. Řídíme se heslem „nelze nekomunikovat“. Když společnosti nekomunikují, stane se to nejhorší – nic! www.pr-inkubator.cz Luxusní hotel Sieber je nádherné místo, kde byste mohli strávit ty nejpříjemnější chvíle. Hotel má 20 pokojů, a personál se tak může každému hostu věnovat individuálně. Vše je provedeno s citem pro detail a poctivost. Hotel se nachází v klidné části Vinohrad, jen několik minut pěšky od Václavského náměstí. www.sieber.cz
 44. 44. 44 Těžiště práce pražského grafického studia Toman Graphic Design spočívá na přesném a stoprocentně funkčním grafickém designu. S touto myšlenkou založil studio v Praze v roce 2006 Jiří Toman. Dnes Toman Design tvoří kromě zakladatele Barbora Toman Tylová, Martin Poláček a Tibor Vizi, kteří se společně zabývají hlavně tvorbou logotypů, korporátních a vizuálních stylů či designem obalů. V jejich portfoliu naleznete práce pro Ministerstvo školství, Divadelní ústav, Crocodille, ale i pro kapelu Kryštof nebo Charlie Straight. Jejich logo pro Grafika Publishing získalo v roce 2008 cenu Wolda - Best of Nation. www.toman-design.com Mediální partneři lidovky.czZpravodajský server Lidových novin
 45. 45. 45 Podporovatelé Jane Bond original fashion
 46. 46. Every BIG idea was FIRST written DOWN somewhere. RELIANCE. INSPIRATION. EVERY DAY. www.helma365.eu Freeextrasat www.poketto.eu
 47. 47. BUDOUCNOST PATŘÍ NOVÝM MÉDIÍM více na www.petmilionu.cz
 48. 48. Nic velkého by nevzniklo bez myšlenky. SpinaliS podporuje www.zdravotni-zidle.cz
 49. 49. www.elephant-orchestra.com Definujícím pojmem je člověk. Člověk se svými potřebami a touhou po jejich naplnění. Člověk hledající a porovnáva- jící. V každém případě člověk jedinečný. Zákazník. Na druhé straně je prodejce. Prodejce si je této definice záka- zníka vědom. Přesto, v množství anonymních konzumentů, neví kde svého člověka na webu hle- dat. A proto oslovuje každého na koho narazí. Výkonnostní marketing a Lead Generation jsou především o informacích. Informace pomáhají zákazník- ovi vybrat si jednoduše, rych- le, výhodně a správně cestu k naplnění jeho potřeb. Informace pomáhají prodejci najít klienty. Lidi s konkrétním zájmem ať už o pojištění nebo červené boty s mašlí. Výkonnostní marketing spojuje potřeby lidí na internetu. Rych- le, efektivně a transparentně. Protože business je o lidech. Protože business je o leadech.
 50. 50. AKTUÁLNÍ POLEDNÍ MENU RESTAURACÍ VE VAŠEM OKOLÍ NakaždýdenjinéUHO Spamoblíbenýchjídel Fandovéobědvajízdarma Poledníhostejkazbejka Potrefenáhusakejhásnámi ServírujemeFacebooček Díky úspěšné spolupráci jsou restaurace Potrefená husa fanouškem Poledníčka Přidejte si na svůj Facebook profil aktuální polední menu Vaší nejoblíbenější restaurace Vyhledejte si aktuální polední menu oblíbených restaurací pohodlně na přehledné mapě Sestavte si seznam oblíbených restaurací s náhledem poledních menu na jedné stránce Nechte si zaslat polední menu Vašich oblíbených restaurací denně emailem Vaši věrnost odměníme poukazem na polední menu při výhře v pravidelném losování
 51. 51. ENVISAGE YOUR FUTURE If you want to help us revolutionize video management delivery contact us at careers@kitd.com or visit us at kitd.com KIT digital is driven by innovation and a pioneering spirit, we believe in the power of video to engage, entertain and inform. As IP-video continues to dominate the online landscape, VX-one, the company’s end-to-end software platform solutions is making it easy for individuals and businesses to harness the power of video and reach their audiences when, where and how they prefer.
 52. 52. When CHALLENGE m eets SUPPORT, Embark on yo urO DYSSEY now . great IDEAS are born. ODYSSEY is proud to support TEDxPrague • www.odyssey.cz
 53. 53. 56 podium HLAVNÍ SÁL DVORANA občerstvení FOYER občerstvení zóna lenošení kuřárna východ WC Plán kina Vzlet
 54. 54. 57 Co si odnáším z TEDx Prague? Co udělám kdy Komu se ozvu kdy
 55. 55. 58

×