Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Ako na marketing eshopu - Wordcamp Bratislava 12.10.2019

409 views

Published on

Prednáška o základoch online marketingu pre e-shopy doplnená o vhodné pluginy pre Wordpress / Woocommerce. Sústreďte sa na základné veci, ako je dobrý web a prítomnosť vo vyhľadávaní, ale nezabudnite ani na priebežné budovanie značky.

Published in: Marketing
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Ako na marketing eshopu - Wordcamp Bratislava 12.10.2019

 1. 1. Confidential & Proprietary Ako na marketing e-shopu WordCamp Bratislava, 12. októbra 2019 Svetlana Durčáková
 2. 2. Confidential & Proprietary O mne Svetlana Durčáková Online marketingu sa venujem od r. 2009. Na Google Ads sa špecializujem od r. 2013. Momentálne som freelance PPC špecialistka, lektorka vo wooacademy.sk a Google Certified Trainer od r. 2019.
 3. 3. Confidential & Proprietary Obsah prednášky 1. Čo by ste mali vedieť skôr, než sa do marketingu e-shopu pustíte. 2. Aké sú najpoužívanejšie (výkonnostné) marketingové nástroje pre e-shopy. ○ E-mail marketing ○ Google Ads ○ Facebook Ads ○ Cenové porovnávače ○ Obsahový marketing 3. Ako vyhodnotiť návratnosť marketingových aktivít.
 4. 4. Confidential & Proprietary Marketing nie je zadarmo
 5. 5. Confidential & Proprietary Marketing nie je zadarmo
 6. 6. Confidential & Proprietary S čím skôr začať?
 7. 7. Confidential & Proprietary Fázy online projektu: Ladder of Awesomeness Zdroj: www.kaushik.net
 8. 8. Confidential & Proprietary Nákupné fázy zákazníka SEE THINK DO CARE
 9. 9. Confidential & Proprietary Základom je dobrý web o relevantný obsah o dôveryhodnosť (kontakt, obchodné podmienky, reklamačné podmienky, dodacie podmienky a pod.) o bezpečnosť (SSL certifikát, https) o responzivita, prispôsobenie pre mobilné zariadenia o jednoduchá navigácia o rýchlosť načítania
 10. 10. Confidential & Proprietary Merajte, čo sa na webe deje s Google Analytics
 11. 11. Confidential & Proprietary Odporúčaný nástroj a plugin
 12. 12. Confidential & Proprietary Google Analytics – Enhanced Ecommerce (rozšírený elektronický obchod)
 13. 13. Confidential & Proprietary Online marketingové nástroje pre e-shopy
 14. 14. Confidential & Proprietary Nástroje a pluginy pre email marketing
 15. 15. Confidential & Proprietary Google reklamy vo vyhľadávaní (Google Search Ads) Kde sa zobrazujú: o prvé 4 pozície hore o posledné 3 pozície dole o to isté na druhej strane
 16. 16. Confidential & Proprietary Google reklamy vo vyhľadávaní (Google Search Ads) Na základe čoho sa zobrazujú: o kľúčové slová (keywords, KW) o hľadané výrazy (search terms)
 17. 17. Confidential & Proprietary Výber kľúčových slov do kampane o Čo si myslím, že ľudia hľadajú. o Čo ľudia skutočne hľadajú.
 18. 18. Confidential & Proprietary Plánovač kľúčových slov (keyword planner)
 19. 19. Confidential & Proprietary Relevancia Kľúčové slová Hľadaný výraz Text inzerátu Vstupná stránka RELEVANCIA RELEVANCIA RELEVANCIA RELEVANCIA
 20. 20. Confidential & Proprietary Google remarketing Používateľ navštívi váš web. V prehliadači sa uloží remarketingové cookie. Používateľ ďalej browsuje po internete a na partnerských stránkach Google sa mu zobrazujú vaše reklamy. Tým, že sa používateľovi pripomínate, sa zvyšuje pravdepodobnosť, že sa na váš web vráti a vykoná želanú konverziu.
 21. 21. Confidential & Proprietary Google Display (bannery) o Skôr neodporúčam. Radšej FB. o Ak áno, tak skúste Gmail reklamy a správne cielenie (in-market, vlastné publiká)
 22. 22. Confidential & Proprietary Google Shopping, Google Merchant Center o Beta verzia na SK o Pre e-shop nevyhnutnosť o XML feed
 23. 23. Confidential & Proprietary Heureka a iné cenové porovnávače o Overené zákazníkmi o XML feed
 24. 24. Confidential & Proprietary Heureka a iné cenové porovnávače
 25. 25. Confidential & Proprietary Nástroj a plugin Mergado – vytvorenie a optimalizácia XML feedov
 26. 26. Confidential & Proprietary Facebook a Instagram
 27. 27. Confidential & Proprietary Plugin Facebook for Woocommerce
 28. 28. Confidential & Proprietary Facebook Catalog & Facebook / IG Remarketing
 29. 29. Confidential & Proprietary Obsahový marketing o Prečo? SEO, budovanie dôveryhodnosti o Obsah: užitočný, zaujímavý, relevantný o Pravidelnosť o Vyhnúť sa prázdnemu obsahu o ničom, článkom za 3 eurá
 30. 30. Confidential & Proprietary ROAS (Return On Advertising Spend) = Návratnosť výdavkov na reklamu ROAS = hrubý príjem z reklamy / výdavky na reklamu (x 100%) Príklad: Máte e-shop s oblečením a robíte kampane Google Ads. Hodnota konverzií z týchto reklám bola 8000 €, pričom výdavky na reklamu boli 2000 €. ROAS = 8000 / 2000 = 4 Čo to znamená? Za 1 investované € ste získali 4 €. Ak výsledok vynásobite číslom 100, získate ROAS v %. Teda v tomto prípade je vaše ROAS 400 %. Je to dobrý alebo zlý výsledok? To závisí od vašej marže. Pri hrubej marži 25% by výsledok ROAS = 4 bol zlomovým bodom. (Nie ste v strate, ale ani nezarobíte.)
 31. 31. Confidential & Proprietary ROAS (Return On Advertising Spend) = Návratnosť výdavkov na reklamu POZOR! Ešte neberiete do úvahy prípadné výdavky na správu kampane ani ďalšie fixné a variabilné náklady na prevádzku eshopu. Ak chcete byť v zisku, vaša cieľová ROAS by mala byť vyššia. Čím vyššia ROAS, tým lepšie.
 32. 32. Confidential & Proprietary Realita v niektorých konkurenčných odvetviach alebo na vysoko konkurenčných trhoch: ziskovosť až pri opakovaných nákupoch. Ako ich dosiahnuť? o odber newslettra o zľavy na druhý nákup o vernostný program o remarketing po nejakom čase o bezproblémové až nadštandardné riešenie reklamácií a sťažností o budovanie značky Milujte svojich zákazníkov (draho ste za nich zaplatili)
 33. 33. Confidential & Proprietary Limity a možnosti rastu Budovanie značky Zvýšenie povedomia Výkonnostný marketing
 34. 34. Confidential & Proprietary Vzdelávajte sa! o Digitálna garáž od Grow with Google o Google Skillshop (Google Analytics, Google Ads atď.) o blog.heureka.sk o Facebook Blueprint o HubSpot Academy (content marketing) o blogy, newslettre agentúr
 35. 35. Confidential & Proprietary Zľava 25% na kurzy a workshopy PROMO KÓD: WA-wordcamp2019 www.wooacademy.sk
 36. 36. Confidential & Proprietary Ďakujem vám za pozornosť. Priestor na vaše otázky. svetlana.durcakova@gmail.com

×