Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Виставка–презентація книг шрифтом Брайля «Читати руками»

6,856 views

Published on

Віртуальна виставка–презентація книг шрифтом Брайля створена з метою популяризації літератури для дітей з вадами зору.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Виставка–презентація книг шрифтом Брайля «Читати руками»

 1. 1. Сумська обласна універсальна наукова бібліотека ЧИТАТИ РУКАМИ (виставка-презентація книг шрифтом Брайля)
 2. 2. Шрифт Брайля Шрифт Брайля – рельєфно-крапковий тактильний шрифт для написання і читання людьми з вадами зору, розроблений в 1824 році французьким тифлопедагогом Луїсом Брайлем. В основі шрифту Брайль використав порядок букв латинського алфавіту і комбінацію шести крапок. Букви українського алфавіту позначають з додаванням спеціальних знаків. Різні комбінації крапок позначають цифри, розділові знаки, математичні, хімічні, нотні знаки.
 3. 3. Фонд родини Нечитайло Всеукраїнська благодійна організація «Фонд родини Нечитайло» започаткувала проект «Книга Брайлем» для доступного читання художньої літератури людям з вадами зору. Особлива увага – книгам для дошкільнят, дітям шкільного віку, адже саме в цей період формуються навички читання і письма. Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці фондом родини Нечитайло подаровано понад 50 книг шрифтом Брайля.
 4. 4. Катерина Бабкіна «Шапочка і кит» Книжка присвячена дітям, які борються з онкологічними захворюваннями. У житті хлопчику Шапочці не можна їсти ласощі, бігати, гладити тварин. Потрібно вчасно приймати ліки, адже Шап бореться з лейкозом. Хлопчик не впадає у відчай, знаходить нового друга – блакитного кита, який катає Шапа на спині понад хмарами…
 5. 5. Галина Вдовиченко «Засинай. Прокидайся» Короткі історії для наймолодших читачів на спокійний сон і радісне пробудження. Це книжка- перевертайка – її можна читати з обох сторін. «Засинай» – історії про те, як засинають машинки, про Лялечку, яка ніколи не спить. З іншого боку – «Прокидайся» – де діти зустрінуть тих самих героїв, але вже вранці.
 6. 6. Галина Вдовиченко «36 і 6 котів» Книга про хвостатих героїв, які оселилося одного дощового вечора в маленькому помешканні пані Крепової. Серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса.
 7. 7. Галина Вдовиченко «36 і 6 котів-детективів» У котів-танцюристів з’явився новий талант – дряпопис. Їхні картини прикрасили стіни господаревої кав’ярні, але ненадовго... Стався злочин. 36 і 6 котів-детективів беруться до справи і розслідують дивне зникнення.
 8. 8. Надійка Гербіш «Одного разу на Різдво» Дивовижно-світла казка про справжній дух Різдва. Родина їжачків – тато, мама, троє їхніх діток – готуються до свята, зустрічають несподіваних гостей – маленьких ховрашат. Разом вони навчаються мудрості, розважливості, ввічливості.
 9. 9. Оксана Думанська «Марійчині пригоди» В житті малої Марійки кожна подія є визначною – зламаний зуб, похід до лікаря, образа на сусіда, який дражниться, написання листа Святому Миколаю, народження маленького братика. В головній героїні маленькі читачі впізнають самих себе.
 10. 10. Оксана Кротюк «Чап-чалапу, гусоньки!» Веселі віршики для малечі про домашніх улюбленців – каченят, курчат, песика, поросятка. Короткі, римовані рядки легко запам’ятовуються малюками.
 11. 11. Оксана Лущевська «Про кита» Збірка віршиків для найменших читачів про кумедних мешканців моря. Чудова книга вдало поєднує розваги і навчання, в ігровій формі допомагає дитині освоїти правильну вимову складних звуків.
 12. 12. Богдана Матіяш «Казки Різдва» Казки нагадують про зміст свята – чудесне Боже народження, довіру, ніжність, простоту, таємничість Різдва. Книга сповнена спокою, лагідності, вдячності світу, в якому народився добрий Бог.
 13. 13. Катерина Міхаліцина «Бабусина господа» Хто живе в бабусиній господі? Звичайно, бабуся і багато цікавих мешканців: ласий до сметанки котик, мишенята, кумедний пес Бровко, кроленята, каченята, гуси, ластівки, комахи, з якими варто подружитися.
 14. 14. Тарас Прохасько, Мар'яна Прохасько «Життя і сніг» Книжка-картинка, з якої дізнаємося таємниці життя тварин, захоплюючі історії про цікавий світ живої природи.
 15. 15. Мар'яна Савка «Тихі віршики на зиму» Чудові віршики про казковий час зустрічі Нового року, колядування, щедрування, чарівні враження для малечі.
 16. 16. Мар'яна Савка «Босоніжки для стоніжки» Добрі, веселі віршики про стоніжку, якій купили півсотні пар взуття; про мишку, яка мріяла про нове хутро і затягнула до своєї нірки котячий хвіст; про корову, яка уміє вишивати; про маленького равлика, хитрого лиса та інших звірят.
 17. 17. Тарас Шевченко «Дитячий кобзар» Збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка про українське село з біленькими хатами, козака, який збирається у довгу дорогу, кобзаря, що на кобзі грає і наспівує про славетне минуле.
 18. 18. Тетяна Щербаченко «Біла, Синя та інші» Хороша книжечка, легка, грайлива, змушує замислитися дорослих і дітей про дивовижний світ живої природи: скільки лапок у павучків, якого кольору бувають звірі, чи літають ті, в кого немає крилець…
 19. 19. Ласкаво просимо до нашої книгозбірні! Познайомитися з унікальними виданнями книг шрифтом Брайля ви можете в Читальному залі для юнацтва Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.
 20. 20. Дякуємо за увагу! Підготувала бібліограф Читального залу для юнацтва, Ольга Плигун Суми, 2019

×