Advertisement
Advertisement

More Related Content

Similar to Кабінет Міністрів України.pdf(20)

More from Management department, SSU(20)

Advertisement

Recently uploaded(20)

Кабінет Міністрів України.pdf

  1. Кабінет Міністрів України Манюк А.В. гр.Мз-11с
  2. Кабінет Міністрів України — Кабінет Міністрів в Україні, колегіальний, вищий орган виконавчою влади України. Кабмін України відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України.
  3. Згідно Конституції України (ст. 116) Кабінет Міністрів України виконує наступні функції: – здійснює внутрішню і зовнішню політику держави; – забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору; – забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики; політики у сферах праці й зайнятості населення, соціального захисту, освіти, науки і культури, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування; – розробляє і здійснює загальнодержавні програми економічного, науково- технічного, соціального і культурного розвитку України; – забезпечує рівні умови розвитку всіх форм власності; здійснює управління об’єктами державної власності відповідно до закону; – розробляє проект закону про Державний бюджет України і забезпечує виконання затвердженого Верховною Радою України Державного бюджету України, подає Верховній Раді України звіт про його виконання; – організовує і забезпечує здійснення зовнішньоекономічної діяльності України, митної справи; – спрямовує і координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади.
  4. Діяльність: Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України. До складу Кабінету Міністрів України входять Прем'єр-міністр України, Перший віцепрем'єр-міністр, три віцепрем'єр-міністрів, міністри. Діяльність Кабінету Міністрів України забезпечує Секретаріат Кабінету Міністрів України. Дедалі більшого резонансу набуває модель електронного уряду як складової частини електронного урядування та представництва виконавчої гілки влади в мережі Інтернет.
  5. Засідання Засідання Кабміну, що проводяться в основному щосереди, скликаються Прем'єр-міністром. Крім того, Прем'єр-міністр може прийняти рішення про скликання позачергового засідання уряду. Засідання Кабміну вважається правосильним, якщо на ньому присутні більш як половина його посадового складу. Члени уряду беруть участь у засіданні особисто. Пропозиції Прем'єр-міністрові щодо порядку денного засідання готує Секретаріат на підставі внесених та підготовлених в установленому порядку матеріалів. Схвалений Прем'єр-міністром порядок денний засідання розміщується на Єдиному вебпорталі органів виконавчої влади не пізніше ніж за 24 години до початку засідання. На засіданнях Кабмін головує Прем'єр-міністр, а за його відсутності — Перший віцепрем'єр-міністр.
  6. Про участь Президента України та/або Голови Верховної Ради головуючий інформує на початку засідання. У засіданні можуть брати участь народні депутати України, Генеральний прокурор України або його заступник, Уповноважений ВР з прав людини, Голова Національного банку або його заступник, Голова Антимонопольного комітету. Рішення Кабміну приймаються шляхом голосування більшістю голосів його посадового складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос Прем'єр-міністра. Головуючий на засіданні на підставі результатів обговорення та голосування оголошує про прийняте рішення. За результатами обговорення питань на засіданні може бути прийнято рішення про надання окремих доручень центральним і місцевим органам виконавчої влади,
  7. Чинний уряд (Віцепрем'єр-міністри): Перший віцепрем'єр-міністр - Свириденко Юлія Віцепрем'єри-міністри з питань європейської і євроатлантичної інтеграції - Пристайко Вадим Володимирович та Стефанішина Ольга Віталіївна Віцепрем'єри-міністри - Верещук Ірина Андріївна та Федоров Михайло Альбертович Прем'єр-міністр - Денис Шмигаль
  8. Також до діючого Кабміну входять: Міністерство аграрної політики та продовольства - Роман Лещенко Міністерство внутрішніх справ - Арсен Аваков та Денис Монастирський Міністерство економіки - Олексій Любченко Міністерство енергетики - Герман Галущенко Міністерство закордонних справ - Дмитро Кулеба Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів - Роман Абрамовський Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій - Олексій Резніков Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості - Олег Уруський Міністерство інфраструктури - Олександр Кубраков Міністерство культури та інформаційної політики - Олександр Ткаченко Міністерство оборони - генерал-лейтенант Андрій Таран Міністерство науки і освіти - Сергій Шкарлет Міністерство охорони здоров'я - Віктор Ляшко Міністерство розвитку громад та територій - Олексій Чернишов Міністерство соціальної політики -Марина Лазебна Міністерство у справах ветеранів - генерал-майор Лапутіна Юлія Міністерство фінансів - Сергій Марченко Міністерство цифрової трансформації - Михайло Федоров Міністерство юстиції - Денис Малюська Міністр Кабінету Міністрів - Олег Немчінов Міністерство молоді та спорту - Вадим Гутцайт
  9. В Україні діють 20 міністерств, яким підпорядковано 49 центральних органів державної влади: 1. Аграрної політики та продовольства (Мінагропрод) 2. Внутрішніх справ (МВС) 3. Економіки (Мінекономіки) 4. Енергетики (Міненергетики) 5. Закордонних справ (МЗС) 6. Захисту довкілля та природних ресурсів (Міндовкілля) 7. З питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ) 8. З питань стратегічних галузей промисловості (Мінстратегпром) 9. Інфраструктури (Мінінфраструктури) 10. Культури та інформаційної політики (Мінкульт) 11. Молоді та спорту (Мінмолодьспорт) 12. Оборони (Міноборони) 13. Освіти і науки (МОН) 14. Охорони здоров'я (МОЗ) 15. Розвитку громад та територій (Мінрегіон) 16. Соціальної політики (Мінсоцполітики) 17. У справах ветеранів (Мінветеран) 18. Фінансів (Мінфін) 19. Цифрової трансформації (Мінцифра) 20. Юстиції (Мін'юст)
  10. Будівля Засідання Кабінету Міністрів відбуваються в будівлі Уряду України за адресою Київ, вул. Грушевського, 12/2. Цей 10-поверховий історичний хмарочос є найбільшою адміністративною будівлею Києва. Загальний об'єм 235 тис. м³. Зведений у 1936—1938 роках, Будинок Ради Народних Комісарів УРСР став першим об'єктом нового адміністративного комплексу на Липках. Після підриву Хмарочоса Гінзбурга, з 1941 по 1954 рік споруда була найвищим хмарочосом Києва. З 1990 року тут розміщується Кабінет Міністрів УРСР. Пам'ятка архітектури. З 2015 в Будинку Уряду діє Музей історії урядів України, експозиція якого розповідає про діяльність урядів, що діяли на території сучасної України від 1917 року до наших днів.
Advertisement