Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Sk plán_cesty_india_2015-16

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 10 Ad
Advertisement

More Related Content

Advertisement

Sk plán_cesty_india_2015-16

  1. 1. Občianske združenie SPOLOČNOSŤ SLOVENSKO – INDICKÉHO PRIATEĽSTVA Cesta za pozdvihnutím vedomia Predbežný termín 14.12.2015-14.1.2016 Bangalore – Bylakuppe - Thiruvannamalai (Arunačála) – Sri Aurobindo (Auroville) – Mamalapuram- Chennai Motto: „Myšlienka vedie k činu, čin k zvyku, zvyk k vlastnosti, vlastnosť k charakteru. A charakter vedie k osudu. Preto treba kontrolovať myšlienky, tvoria osud.“ Cieľom púte je zvýšiť kvalitu nášho vedomia zážitkovou skúsenosťou. Treba realizovať dobré rozhodnutia. Nebude chýbať chutná zdravá indická kuchyňa, veľa duchovných a umeleckých zážitkov. • Bangalore – prílet • Bylakuppe – najväčšie tibetské centrum s budhistickými kláštormi a učením pod vedením 14. Dalajlámu • Ramana Ashram – s meditačnými jaskyňami pre duchovne pokročilých • Auroville – medzinárodné centrum (Sri Aurobindo) • Zmena programu vyhradená, najmä z dôvodu počasia, dostupnosti ciest. Pobyt je zabezpečený v ubytovniach so zdravou vegetariánskou ayurvédskou kuchyňou. Program je pre tých hľadajúcich, ktorým nestačí do kláštora iba “nakuknúť “ a odfotiť si ho, ale chcú sami skúsiť mníšsky život, prebudiť svoj vnútorný chrám. Ide o harmonizačný pobyt najmä v panenskej prírode bez luxusu s možnosťou zakúsiť život v ášrame, ďaleko od pracovných povinností a starostí, a návrat k prirodzenému pospolnému životu. (možnosť zdokonaliť sa v angličtine, znížiť nadváhu a prečistiť myseľ a karmy.) Koľko: 1.950,-€ (vrátene letenky, víz, ktorého cena je: 53,-€ ) Sídlo: Winterova 3, 921 01 Piešťany IČO: 31 118 194 www.slovindia.greenheart.sk CSOB: 4002466240/7500 E-mail: slovindia@hotmail.com mobil: 0905 / 602 993 0908 / 481 898
  2. 2. Plán cesty Deň Miesto poznámky Bangalore Ulsoorlake – jezero s malebnými zátokami. Možnost plavání a půjčení loděk. Sankey Boat Club – ideální místo pro projížďky na lodích či procházky v okolí. Bull Temple – Býčí chrám - je připomínkou drávidské architektury 16. st. Dodda Ganesha Temple – stojí blízko Býčího chrámu, je zde velká socha Ganeshi. Gavigangadhareshwara Temple – postaven za Kempegowdovy vlády, unikátní jeskyně s monolity měsíce a slunce a kamenného deštníku. Každý rok v určitý den je možné pozorovat fenomén, kdy paprsky slunce procházejí přesně mezi rohy kamenného býka stojícího před chrámem a osvítí jeskyni. Iskcon Temple – chrám Krišny je směsicí moderní architektury a spirituální harmonie Shiva Temple - chrám se sochou Šivy a umělým jezerem je velkou turistickou atrakcí. Infant Jesus Church – založený 1979, přitahuje zástupyvěřících hlavně ve čtvrtek, v den zasvěcený Ježíškovi. Sheshadriiyer Memorial Hall – místo Státní centrání knihovny a bohaté kolekce vzácných knih. Otevřeno denně, kromě pondělí 8.30 – 18 hod. Okolí města Bannerghatta National Park (25km) Park rozprostřený na 104km2 , chovají se zde tygři, lvi, krokodýli, sloni, hadi. Nrityagram Dance Village – (30km) Tato taneční vesnice nabízí studium klasického tance a příbuzných předmětů, jako je choreografie, filozofie, hudba, mytologie, malířství. Pro turisty jsou organizované výlety. Brindavan, Whitefield (18km)
  3. 3. Spirituální a vzdělávací centrum, které je otevřeno po 3 – 4 měsíce v roce. Otevřeno 7 – 8 ráno, příležitostně ve 4 hod. odpoledne. Velký banyánový strom (28km) najdete v Ramohalli. Je velkým botanickým divem, je také příjemným místem pro pikniky. Perlové údolí (30km) situované v hlubokém údolí uprostřed kopců, hlavní atrakcí je zde vodopád padající z výše 90 m a tříštící se do tisíců vodních „perel“ - odtud název údolí. Raagi Gudda Sri Prasanna Anjenaya Swami Temple (9km) Z náboženského centra se chrám přeměnil v místo významných kulturních , vzdělávacích a sociálních projektů, meditační centrum a knihovnu. Organizují se tu výstavy na různá témata. Bylakoppe, Buddhistické učenie pod vedením Jeho svätosti 14. dalajlámu – budhistický kláštor O 18-ich stupňoch k osvieteniu Od 19. do 28. December
  4. 4. Cesta do Arunačály Arunačála sa nachádza neďaleko starovekej knižnici palmových listov, v ktorej Ramana neskôr objavil staré texty a niektoré sa preložili do tamilštiny a angličtiny. Potvrdili priamosť jeho cesty k osvieteniu, bez pomocných techník a náboženských obradov ako sú očistné púte a kúpanie sa v Gange, či mantrovanie a modlitby, alebo ovládanie dýchania pránajámou, dýchacími cvikmi, atď. Stačí si denne uvedomovať vlastné bytie v stave pohrúženia dovnútra, do srdca. Najlepšie v tichu. Vedci dokázali, že táto hora je najstaršou na Zemi. Ukázalo sa, že aj bez učiteľa (guru) bol schopný dosiahnuť vysoký stav vnútornej transformácie a prejavil znalosť véd. Preto dostal od ich znalcov meno Mahariši tj. Veľký vizionár.
  5. 5. Ramana ashram, Tiruvannamalai O Ramanovi (1880 - 1950) R. 1896 ako 16-ročný chlapec prekonal zážitok blízky smrti a prenikol do podstaty života. O pár rokov sformuloval priamu cestu k sebapoznaniu, ktorá sa rozšírila do celého sveta pod názvom „átma-vičara t.j. sebaspytovanie „Kto som?“ a stala sa jadrom jeho učenia. Text nezmenil. Po odchode zo školy a z domova v 17-tich rokoch sa usadil na posvätnej hore Arunačála v južnej Indii, odkiaľ pochádza a upriamil pozornosť celého sveta na toto spirituálne srdce sveta. Aj keď neskôr dostal mnoho pozvánok vycestovať a vyučovať po celej Indii i vo svete, neopustil Arunačálu. Zrnko múdrosti: Ak je myseľ rozptýlená a rozkúskovaná na mnoho meniacich sa záujmov, cieľov, myšlienok – každá z týchto myšlienok je veľmi slabá a neproduktívna. Pondichery, Sri Aurobindo Sri Aurobindo Ashram sa nachádza v Pondicherry, malé pobrežné mestečko 160 km južne od Chennai v južnej Indii.
  6. 6. Auroville "Auroville chce byť univerzálne mesto, kde muži a ženy všetkých krajín sú schopní žiť v mieri a harmónii progresívne vyššie všetkých vyznaní, všetkých politikov a všetkých národností. Účelom Auroville je uvedomenie si ľudskej jednoty." Najväčšie environmentálne vzdelávacie centrum na svete. 100% energetická sebestačnosť. Mamalapuram „Historické mesto UNESCO“ Kombinovaná vstupenka do Pobrežného chrámu a päť Rathas (ako Ratha sa označuje hinduistický chrám, ktorý napodobňuje procesijný voz) za cenu 250 INR pre cudzinca. Miestni sprievodcovia, ktorí hovoria viacerými jazykmi, sú k dispozícii za cca 200 INR na prehliadku všetkých hlavných turistických atrakcií. Môžete si tiež najať taxi za asi 150 INR na 2 1/2 hodiny, počas ktorých budete zavezený do všetkých hlavných turistických miest v Mamallapuram.
  7. 7. • Pobrežný chrám - najstarší objekt v areáli, vybudovanom cca v roku 700 n.l. Tento chrám je tu viac ako 1400 rokov. Avšak, na rozdiel od iných pamiatok v Mamallapuram je chrám budova (nie vytesaná z kameňa) a časť existujúcej stavby je rekonštrukcia potom, čo bol zasiahnutý cyklónom. Nie je nijak zvlášť veľká a rezbárske práce boli silne zničené vetrom a morom, ale to sa pripočíta k pocitu staroveku. Oblasť okolo chrámu je teraz krajinný park s ochrankou proti horde predavačov suvenírov. • Päť Rathas (Pancha Pandava Rathas) - toto miesto obsahuje päť rathas, datuje sa od 7. storočia. Sochy sú doplnené niekoľkými obrovskými kamenných zvieratami, vrátane veľkého slona. • Thirukadalmallai - chrám zasvätený bohu Višňovi. Bolo tiež postavený kráľom Pallava na ochranu sôch proti oceánu. • Múzeum sôch - východná ulica Raja, má stovky sôch z kameňa, dreva atď.. Múzeum stojí za návštevu. Vstupné 2 INR. Nasledujúce stavby sú vytesané priamo v skale v centrálnej oblasti svahu, takže môžete chodiť medzi nimi pešo. Krajina v horách je tiež celkom nezvyčajná, s hladkou skalou vystupujúcou z lesa a s vyrezávanými schodiskami vedúcimi medzi mandapas (pavilóny), jaskyňami a rezbárskymi prácami. • Pokánie Arjuna, tiež známe ako Zostup do Gangy . Obrovský basreliéf plný detailných rezieb, vrátane rodiny slonov a opíc. Archeológovia stále hádajú nad tým, čo presne basreliéf znázorňuje, ústredná postava môže v skutočnosti zobrazovať Bhagiratha, nie Arjuna. • Krišnova maslová guľa je obrovská prírodná skala posadená na svahu zdanlivo v rozpore so všetkými fyzikálnymi zákonmi. Skala poskytuje vítaný tieň, ak si trúfnete posadiť sa pod ňu. • Jaskyňa Mahishamardini - centrálne rezba znázorňuje Šivú a Parvati a Murugan. • Jaskyňa Varaha má štyri impozantné rezbárske práce predstavujúce Višnu, Gakalakshmi, Trivikama a Durga.
  8. 8. Chennai Chennai alebo staršie Madras je hlavné a najväčšie mesto indického štátu Tamil Nadu, nachádzajúce sa na pobreží Bengálskeho zálivu. Je to najväčšie priemyselné a obchodné centrum južnej Indie, ale tiež kultúrne, ekonomické a vzdelávacie centrum. Taktiež je to šieste najľudnatejšie mesto Indie s počtom obyvateľov 4,68 milióna. Po mnoho storočí bola oblasť okolo Madrasu súčasťou rôznych indických kráľovstiev. Po príchode Britov si tu títo v roku 1644 zriadili sídlo vlády s hlavnou budovou Fort St. George a v 18. storočí tu vznikol významný námorný prístav. Po získaní nezávislosti Indie sa mesto stalo regionálnym centrom a hlavným mestom indického štátu Tamil Nadu. Chennai patrí k turisticky najvyhľadávanejším mestám Indie. Turistický ruch tu zabezpečuje hlavne umelecký festival indickej kultúry. Mesto je domovom a dôležitým centrom národného tanca Bharata Natyam. Čo sa týka jeho účinkovania sv. Tomáša v Indii pôsobil v okolí dnešného mesta Chennaj. Tu obracal na kresťanskú vieru miestnych obyvateľov. Tu aj údajne v roku 72 našiel svoju smrť, keď bol prebodnutý oštepom. Ako miesto jeho smrti sa udáva Mailapur, kde dodnes miestna katolícka diecéza nesie patrocínium svätého Tomáša. Neďaleko tohto miesta je dodnes tzv. Hora svätého Tomáša, na ktorej bol v roku 1547 na jeho počesť postavený chrám. Tu stál kamenný kríž, kde podľa tradície boli ostatky svätého Tomáša uložené. Tie v roku 394 preniesli do Edessy (dnešné Şanlıurfa v južnom Turecku). Podľa inej tradície Tomášove ostatky sa v roku 1258 dostali na ostrov Chios v Egejskom mori a odtiaľ do dnešnej Ortony v regióne Abruzzy v strednom Taliansku. S pobytom Tomáša v Indii súvisí ešte jedna legenda. Údajne tu od miestneho kráľa menom Gundaphar dostal poverenie postaviť palác. Poskytnuté peniaze však Tomáš tajne rozdával chudobným. Kráľ videl, že stavba vôbec nenapreduje a Tomáš mu ako vysvetlenie povedal, že „palác uvidí až po smrti, pretože bol postavený v nebi“. Vtedy zázračne ožil kráľov mŕtvy brat a potvrdil Tomášove slová. Na kráľa to malo taký účinok, že sa sám stal kresťanom. Z historického hľadiska je zaujímavý fakt, že meno kráľa Gundaphara nie je vymyslené; panovník takého mena skutočne v Indii žil. Chennai- odlet Dni pobytu nie sú uvedené zámerne. Samotná dĺžka pobytu sa rozhodne na mieste podľa aktuálnej situácie.
  9. 9. Zmena programu vyhradená podľa aktuálnych okolností. Prihláška India 2015-16 (termín 15.december – 14.január 2016) Termín sa uzavrie podľa ponuky leteniek ) Meno: .................................................................................................................................................................................... Priezvisko: ............................................................................................................................................................................ Adresa: ................................................................................................................................................................................. Kontakt (mobil a email):....................................................................................................................................................... Dátum nar.: .......................................................................................................................................................................... Číslo pasu: ........................................................................................................................................................................... Platnosť pasu: ...................................................................................................................................................................... Zálohu v sume 900,-€ je potrebné uhradiť na nákup leteniek do 15. augusta 2015, na účet Zvyšok stačí uhradiť do konca septembra 2015 CSOB: 4002466240/7500 (Víza a letenky sa vybavujú spoločne) Do oblasti kde bude prebiehať vyučovanie Jeho Svätosti 14.dalailámu treba zvláštne povolenie, ktoré sa vybavujeme spoločne. Z tohto dôvodu je včasné prihlásenie (alebo aspoň zaslanie údajov) veľmi potrebné. Po termíne uzávierky 15.10.2015, už nebude možné dodatočne vstup vybaviť. Po prihlásený Vám zašleme formulár s konkrétnymi požiadavkami na vybavenie povolenia (ako je napr. meno otca/matky, miesto narodenia...) Skontrolujte si platnosť pasu.
  10. 10. K žiadosti na predpísanom formulári, riadne vyplnenom a podpísanom, musia byť doložené nasledovné prílohy: a. platný slovenský cestovný pas žiadateľa s najmenej dvomi prázdnymi stranami * b. dve najnovšie farebné fotografie žiadateľa v rozmere, aký sa používa na pas * (väčšinou 1 ks postačuje) c. potvrdenie o dostatočných finančných prostriedkoch v sume 50,- USD na každý deň pobytu v Indii (výpis z účtu, alebo hotovosť) * (spoločne zabezpečujeme) d. spiatočná letenka (spoločne zabezpečujeme) e. potvrdenie o zdravotnom poistení na celý čas pobytu v Indii * (Druh poistenia si zabezpečuje každý samostatne. Prípadne hromadne. Spýtajte sa vo svojej banke či je súčasťou účtu i poistenie - zvykne byť a v dobrej cene.) Hore uvedenú prihlášku prosíme poslať poštou, alebo mailom zoskenovanú. Čo brať a čo nebrať so sebou? Všetky ostré predmety ako nožík, nožnice, aj z umelej hmoty, zapaľovače, skrutkovače, žiletky... – NEBRAŤ do lietadla. Treba ich dať do veľkej batožiny, ktorá pôjde do útrob lietadla do batožinového priestoru. Taktiež nebrať luxusné oblečenia. Bundu nie príliš hrubú– v ktorej vlastne pricestujeme - ak by bolo chladnejšie večer-ráno a nebude vám ľúto ak by sa ušpinila. Baterku na svietenie + baterky, ekologické pracie potreby - na prepranie - do fľašky alebo mydlo, veci osobnej hygieny (majú tam dobré mydlá a zub. pasty-prírodné), vlasy -dobrý je krátky strih aj kvôli umývaniu a sušeniu vlasov, spací vak-stačí lacný napr. z Tesca, tenší širší šál. Stará karimatka- alebo niečo na sedenie počas učenia. Sandále alebo šľapky s dobrou podrážkou – aby sa ľahko neprepichla zo spodku. Krém na tvár, ruky - môže byť opaľovací. Niečo na dezinfekciu rúk. (napr.: mydlo protex, detol, vlhčené vreckovky na ruky /na wc) Zvyčajne povolená batožina, ktorá ide do útrob lietadla: 20-23 kg + príručná cca 10-12 kg – so sebou v lietadle podľa dopravcu. 5ks fotku veľkosti 5x5cm, plus kópie pasu -strana s fotografiou a strana s vízami, (na ubytovanie pre Hotel, atď. Aspoň 10ks) Zapamätať si vždy počet batožín. Peniaze radšej mať na dvoch miestach. V jednej väčšie bankovky v druhej malé.

×