Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Https jako sygnał rankingowy - czy warto się przenosić?

386 views

Published on

W ostatnim czasie Google ogłosiło, że wprowadza Https jako sygnał rankingowy. Przedstawiamy zalety i wady przejścia na protokół https. Czy ma on istotny wpływ na pozycjonowanie?

Published in: Internet
  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

Https jako sygnał rankingowy - czy warto się przenosić?

  1. 1. HTTPS JAKO SYGNAŁ RANKINGOWY http://sklep.siteseo.pl
  2. 2. PODSTAWOWE INFORMACJE Niedawno Google oficjalnie ogłosiło, że protokół HTTPS będzie jednym z sygnałów rankingowych stosowanych przy ustalaniu pozycji w wynikach wyszukiwania. W chwili obecnej nie ma on zbyt dużego znaczenia, ale w miarę upływu czasu ma mieć coraz większą wagę i wpływać na pozycje w SERP’ach.
  3. 3. HTTPS Everywhere Google chce, żeby za jakiś czas protokół ten był powszechnie stosowany i zwiększał bezpieczeństwo internautów. Dlatego też wprowadza ten sygnał rankingowy i zachęca właścicieli stron do podjęcia stosownych kroków. We wskazówkach dla Webmasterów pojawił się także temat: Zabezpiecz swoją witrynę za pomocą protokołu HTTPS
  4. 4. Pytania o HTTPS Po pojawieniu się tej oficjalnej informacji w branży SEO rozpoczęły się rozmowy oraz pytania typu: - Jak dużą rolę ma ten sygnał rankingowy - Jak dużą rolę będzie miał w niedługiej przyszłości - Czy wszyscy powinni korzystać z HTTPS czy tylko niektórzy (np. e-sklepy) - Czy warto przenosić się na HTTPS (zalety vs wady)
  5. 5. Zalety HTTPS - Bezpieczeństwo użytkowników i ich danych - Zaufanie internautów do stron korzystających z tego protokołu - W przypadku e-sklepów może wystąpić większa konwersja (świadomi użytkownicy chętniej kupują na „bezpiecznych stronach”) - Zaufanie Google oraz sygnał rankingowy
  6. 6. Wady HTTPS - Wysokie koszty certyfikatów SSL i ich odnowienia (różne typy walidacji m.in. DV, OV, EV, z subdomenami – im lepsze tym droższe) - Wymóg posiadania dedykowanego adresu IP - Konieczność wykonania przekierowania z adresu http na https - Utracenie wszystkich sygnałów social (traktowane jako dwie różne strony) - Problemy z zewnętrznymi aplikacjami, contentem ze stron bez https (dotyczy to również reklam z AdSense).
  7. 7. Czy muszę przejść na HTTPS Decyzja o przejściu na HTTPS jest bardzo indywidualna i zależy od właściciela strony. W tym momencie protokół ten nie jest bardzo istotny dla SEO, ale nie wiemy jak to będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości. Trzeba także rozważyć czy korzyści przewyższają wady. Wiele osób decyduje się zaczekać i obserwować jak sytuacja się rozwinie. Na blogu Searchmetrics pojawił się raport z ich badań, z którego wynika, że na chwilę obecną HTTPS nie ma wpływu na ranking – link do wpisu HTTPS VS HTTP
  8. 8. KONTAKT SiteSEO – sklep z usługami SEO www – sklep.siteseo.pl Email – biuro@siteseo.pl Tel. – 608-015-036

×