Muna teeleht 5

499 views

Published on

See on minu ajaleht.

Published in: News & Politics
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
499
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Muna teeleht 5

  1. 1. MunaTEELEHT 5Email: teeleht10@gmail.comToimetaja: Jarita Maaria RintamäkiKodulehekülg:www.teeleht.edicypages.com
  2. 2. 302520151050 Munade Kevadilmad Munade Munade Pajuokste värvimine kinkimine koksimine korjamine
  3. 3. TÕDE ŠOKOLAADISTCalifornia teadlased tõestasid, et šokolaadi söömine ei tee paksuks.Tuli välja, et regulaarselt šokolaadi söövad inimesed on isegi teistestkõhnemad.Šokolaadi sage, kuid tagasihoidlikutes kogustes söömineei tõstaks kehakaalu, sest sellest tulenekspositiivne mõju inimese ainevahetusele.Teadlane Beatrice Golomb ütles: “Šokolaadipuhul on see hea uudis - niišokolaadisõpradele kui ka neile,kes on siiani maha surunud soovišokolaadiga korrapäraselt ja mõõdukaltmaiustada.”
  4. 4. MUNADE VÄRVIMINE VANAL AJALKohati alustati munade värvimist Suurel Neljapäeval. Mune värviti palju ja võimalikult kirjuks. Värvimiseks koguneti köögis suure laua äärde, kus igal värvijal oli oma võte ilusama muna värvimiseks. Kasutati kuivi sibulakoori, saunaviha lehti, linaseemneaganaid, värvilisi lõngajuppe, nartse, seemneid jm. Iga muna seoti eraldi pakikeseks ja keriti lõnga või niidiga risti-rästi kinni. Selliselt pakitud mune keedeti vähemalt 10 minutit. Kõige põnevam selles toimingus oli pakikeste avamine. Iga muna oli omamoodi kordumatu. Kõige ilusam hoiti kõige kallimale. Punased munad värviti madararohu juurtega, rohelised noorte kaselehtede või kivisamblaga, kollased sidrunikoortega. Kõikidel värvustel oli oma tähendus: punane pidi tähendama armastust, roosa - õrnust, roheline - lootust, sinine - truudust, kollane - valskust, hall - tasadust.
  5. 5. NIPPE MUNADE VÄRVIMISEKS Võta ühte või mitut eri värvi villast lõnga või mohääri. Keera niidid muna ümber ja kinnita niidi ots teibiga. Kata kogu muna sibulakoortega ja mähi niidiga kinni. Niidiots kinnita jälle teibiga.Keeda 10-15 minutit. Pane muna kuni neljaks minutiks külma vette. Puhasta muna. Võta toores valge muna. Lõika paberteibist (maalriteip) südamed ja kleebi munale. Kata kogu muna roosa või punase krepp- paberiga ja mähi niidiga kinni.Niidi ots kinnita jälle teibiga.Keeda 10-15 minutit.Pane kuni neljaks minutiks külma vette. Puhasta muna. 1. 2.
  6. 6. REKLAAMIDSIMS 2:Müüa Sims 2jõulu-ja poelisaosad(dekoratsioonid, riided,mööbel) .HIND: 4.50 €KONTAKT(email):teeleht10@gmail.com____________________________
  7. 7. MÄNGUNURKVIKTORIIN:Vasta küsimustele (vastused leiad sellest ajalehest).Õigesti vastanud avaldame järgmises ajalehes.See mäng pole auhinnaline.1. Kellele hoidsid eestlased vanasti oma kõige ilusama muna?2. Mida tähendas see, kui muna oli värvitud siniseks?3. Mitmele inimesele meeldib küsitluse järgi lihavõtetel mune värvida?4. Kes oli uuringu, mis tõestas, et šokolaad ei tee paksuks autor?Arva ära, kes on pildil(pole auhinnaline): Kõik vastused saada e-mailile: teeleht10@gmail.com
  8. 8. VÕISTLUSSeekord on võistluse teemaks munade värvimine. Tee enda värvitud (kõige huvitavamast) munast foto ja saada see e-mailile:teeleht10@gmail.com,või joonista pilt. Pilte võid anda ka kätte koolis.AUHIND: Wall.E filmiraamat.Võitja avaldatakse järgmises ajalehes.

×