Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

урок 30

155 views

Published on

сети

Published in: Engineering
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

урок 30

 1. 1. Інформатика 6 клас Алгоритм організації пошуку інформаційних матеріалів в Інтернеті. Простий пошук. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів Розділ 5. Комп'ютерні мережі
 2. 2. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Актуалізація опорних знань 1. Якими способами можна відкрити веб-сторінку із заданою адресою у вікні браузера? 2. Як здійснюється пошук потрібних відомостей у довідковій системі текстового процесора? 3. Що таке ключові слова?
 3. 3. Розділ 4. Текстовий процесор Інформатика 6 клас Актуалізація опорних знань: Розгадайте кросворд 1 • Гіперпосилання для швидкого доступу до веб- сторінок сайта зі списку обраних сайтів 2 • Право авторів розповсюджувати створені ними матеріали, підписувати їх своїм іменем, отримувати за них винагороду тощо 3 • Група веб-сторінок, що пов'язані гіперпосиланнями, мають спільну тематику або призначення та належать певному власнику 4 • Міжнародний знак охорони авторського права 5 • Привласнення авторства на чужий твір або на чуже відкриття, використання у своїх працях чужого твору без посилання на автора 6 • Короткий уривок з твору, який використовується іншою особою у своєму творі, щоб зробити зрозумілішими свої твердження 1 2 3 4 5 6
 4. 4. Проблемне питання Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Розгадай ребус Відповідь: ПОШУК В ІНТЕРНЕТІ
 5. 5. про пошукові системи і особливості їх використання як здійснювати простий пошук в Інтернеті за допомогою браузера про правила безпечного користування Інтернетом під час пошуку відомостей Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Сьогодні ви дізнаєтесь :
 6. 6. Пошук матеріалів в Інтернеті Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Кількість відомостей в Інтернеті дуже велика і постійно збільшується. Знати адреси всіх сайтів, матеріали яких можуть бути корисними для вас, неможливо. Для пошуку потрібних відомостей можна скористатися пошуковими системами.
 7. 7. Пошук матеріалів в Інтернеті Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Пошукові системи - це програми, які призначені для пошуку в Інтернеті веб-сторінок з потрібними відомостями. Існує багато пошукових систем. За даними сайта i.uа (top.i.ua/report), серед українських користувачів найпопулярнішими є пошукові системи Google (google. com.ua) та Яндекс (yandex.ua).
 8. 8. Пошукова система Google Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Пошук в Інтернеті схожий на пошук у довідковій системі текстового процесора. Спільним у них є принцип пошуку за ключовими словами. Тому перш за все, для пошуку потрібно підібрати ключові слова, що визначають основний зміст матеріалів, які ви шукаєте. В браузері Google Chrome відкриємо google.com.ua. Кнопка початку Пошуку (або Enter) Пошук голосом – невелика додаткова програма, що встановлюється в браузер Google Chrome. Деякі операційні системи підтримують функцію голосового пошуку українською, російською, англійською та іншими мовами. Головна сторінка Google Chrome Поле для введення ключових слів
 9. 9. Пошукова система Google Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас українські фразеологізми. Підберемо до уроку української мови декілька українських фразеологізмів та їх тлумачення. У такому разі ключовими словами може бути словосполучення Ключові слова Кількість сайтів знайдених за ключовими словами Список гіперпосилань для переходу на веб-сторінки, у тексті яких присутні ключові слова
 10. 10. Пошукова система Google Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Під кожним гіперпосиланням розміщено адресу веб-сторінки, на яку відбуватиметься перехід, та коротка цитата - кілька слів, вибраних зі знайденої сторінки. Прочитавши цитату, можна здогадатися, чи знайдете ви на цій сторінці потрібний матеріал. Гіперпосилання Адреса веб-сторінки Коротка цитата – кілька слів, вибраних зі знайденої сторінки
 11. 11. Пошукова система Google Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас У ході пошуку може бути отримано дуже багато гіперпосилань. У вікні браузера відображаються, як правило, посилання на десять веб-сторінок. Для перегляду наступних результатів пошуку потрібно вибрати номер іншої сторінки в нижній частині веб-сторінки .
 12. 12. Пошукова система Google Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Під час вибору деякого гіперпосилання відповідна веб-сторінка відкривається на тій самій вкладці у вікні браузера. Якщо ж ви хочете переглянути кілька веб- сторінок у різних вкладках, то можна в контекстному меню гіперпосилання вибрати команду Відкрити посилання в новій вкладці.
 13. 13. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Алгоритм організації пошуку 1 • Сформулювати ключові слова або словосполучення, за якими виконуватиметься пошук. 2 • Відкрити у вікні браузера веб-сторінку пошукової системи. 3 • Увести ключові слова або словосполучення в поле пошуку на сторінці пошукової системи. 4 • Вибрати кнопку Пошук або натиснути клавішу Enter. 5 • Переглянути описи гіперпосилань з отриманого списку. 6 • Якщо знайдено гіперпосилання, що відповідає темі, то використати його для відкриття відповідної веб-сторінки. 7 • Якщо потрібних відомостей не знайдено, то слід уточнити ключові слова та виконати повторний пошук у цій або іншій пошуковій системі.
 14. 14. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Аналіз матеріалів, знайдених в Інтернеті До відомостей, які ви отримали в результаті пошуку в Інтернеті, потрібно ставитися критично. Вони можуть бути недостовірними чи виявитися застарілими або неактуальними. Щоб переконатися в тому, чи можна довіряти даним з веб-сайта, варто звертати увагу на таке: 1 • Чи вказано, для кого призначено веб-сайт та яка мета його створення? 2 • Чи наведено на веб-сторінці відомості про автора? Чи є його контактні дані, за якими можна поставити запитання? 3 • Чи можна перевірити дані, що містяться на сторінці, з даними з інших джерел? Чи є посилання на інші джерела на веб-сторінці? 4 • Чи регулярно оновлюються дані на веб-сайті? Чи не застаріла дата розміщення матеріалів? 5 • Чи узгоджуються отримані дані з тим, що ви вчили в школі або дізналися з інших джерел?
 15. 15. Безпека в Інтернеті Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас В Інтернеті, як у великому місті, є багато привабливого, але є й певні небезпеки. Для того щоб захистити себе від цих небезпек, потрібно дотримуватися кількох правил.
 16. 16. Безпека в Інтернеті Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Запитуй у дорослих Завжди запитуй батьків або вчителя про те, чого не розумієш в Інтернеті. Вони розкажуть, що безпечно робити, а що ні. Розповідай дорослим Якщо тебе хтось засмутив або образив, обов’язково розкажи про це дорослим. Порадься з дорослими Перш ніж потоваришувати з кимось, запитай у батьків або вчителя, як безпечно спілкуватися у мережі.
 17. 17. Безпека в Інтернеті Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Будь обережним з незнайомцями! Не зустрічайся без батьків зі знайомими по спілкуванню в Інтернеті. Люди можуть бути різними в електронному спілкуванні і під час реальної зустрічі. Не розповідай про себе Ніколи не розповідай незнайомим людям, де ти живеш, де навчаєшся, не повідомляй свій номер телефону. Про це можуть знати тільки твої друзі та родина.
 18. 18. Безпека в Інтернеті Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Не надсилай свої фотографії Не надсилай незнайомим людям свої фотографії та знімки своєї сім’ї і друзів. Вони можуть використати їх так, що це зашкодить тобі або твоїм близьким. Не поспішай надсилати SMS Якщо хочеш зберегти на власному комп’ютері картинку або мелодію, але тебе просять надіслати SMS, – не поспішай! Попроси батьків перевірити цей номер, щоб упевнитись у його безпечності .
 19. 19. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас
 20. 20. Безпека в Інтернеті Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Для детальнішого ознайомлення з правилами безпечної роботи в Інтернеті скористайтеся порадами психолога на сайті Безпечний Інтернет з адресою bezpeka.kyivstar.ua/rules/for-children/advices.
 21. 21. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
 22. 22. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас І. Пошук матеріалів в Інтернеті Знайдіть з використанням пошукової системи Google матеріали до уроку історії для пояснення на прикладі кургану Чортомлик поняття скіфський курган. Для цього: 1. Відкрийте у вікні браузера головну сторінку пошукової системи Google з адресою google.com.ua. 2. Уведіть у поле пошуку ключові слова скіфський курган Чортомлик, натисніть клавішу Enter. 3. Перегляньте цитати з веб-сторінок. Виберіть одне з гіперпосилань, наприклад з текстом Курган Чортомлик - Прадідівська слава. 4. Перегляньте зміст веб-сторінки, що відкрилася. Переконайтеся, що на веб-сторінці містяться текст і зображення з визначеної теми. Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм
 23. 23. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас ІІ. Аналіз матеріалів на знайдених сайтах 1. Проаналізуйте матеріали веб-сторінки за запитаннями, наведеними в підпункті Аналіз матеріалів, знайдених в Інтернеті, запишіть відповіді та зробіть висновки, чи можна використовувати отримані дані для підготовки повідомлення до уроку. 2. Проаналізуйте матеріали веб-сторінки за такими запитаннями: 1) Чи вимагають розробники сайта введення ваших особистих даних? 2) Чи відкриваються поверх веб-сторінки спливаючі вікна з небажаними гіперпосиланнями? 3) Чи розміщені на веб-сторінці гіперпосилання з рекламними текстами? Чи є вони, на ваш погляд, небезпечними? 4) Чи є на веб-сторінці текст загрозливого змісту, про який потрібно попередити дорослих? Запишіть відповіді на запитання та зробіть висновок, чи можна вважати знайдений сайт безпечним. 3. Закрийте вікно браузера. Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм
 24. 24. Розділ 4. Текстовий процесор Інформатика 6 клас Контроль знань: Заповніть пропуски в алгоритмі відкриття веб-сторінки, знайденої у результаті пошуку в Інтернеті, у новій вкладці 1. Відкрити контекстне меню гіперпосилання на потрібну сторінку. 2. Вибрати команду Відкрити посилання в новій вкладці.
 25. 25. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас Вправи для очей: Наші очі трішки втомились і ми зараз відпочинемо. Виконуємо вправи за командою: 1. Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів. 2. Повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво, вгору-вниз і навпаки по 3 рази.
 26. 26. Розділ 5. Комп'ютерні мережі Інформатика 6 клас 1. Для чого призначено пошукові системи? 2. Які ви знаєте пошукові системи? З. Що повинні відображати ключові слова для пошуку в Інтернеті? 4. Що є результатом пошуку в Інтернеті? 5. Що потрібно зробити для перегляду результатів пошуку, які не вмістилися на першій сторінці результатів? 6. Як відкрити в новій вкладці браузера веб-сторінку, на яку виконується перехід під час вибору гіперпосилання? 7. За яким алгоритмом здійснюється пошук матеріалів в Інтернеті? 8. Які матеріали вважаються недостовірними; неактуальними? 9. Навіщо потрібно захищати особисті дані в Інтернеті? 10. Як можна зменшити ризик потрапляння шкідливих програм на ваш комп'ютер під час роботи в Інтернеті? Підсумок уроку

×