Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Портфоліо бібліотекаря

29 views

Published on

2019 р.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Портфоліо бібліотекаря

 1. 1. Портфоліо завідуючої бібліотеки Світловодської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Тодорової Світлани Миколаївни
 2. 2.  Рік народження: 02.01.1973 р.  Освіта: вища, бібліотекар – бібліограф  Навчальний заклад: (закінчений) Олександрійське культурно-освітнє училище, Харківський інститут культури.  Посада: завідуюча бібліотекою.  Стаж роботи в ЗШ І-ІІІ ст. № 10: 27 років.  Кваліфікаційна категорія: “Спеціаліст І категорії”.  Відомості про відзнаки: Подяка, Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, грамота Світловодського міськвиконкому,  грамота адміністрації ЗШ №10, грамота Видавничої групи «Основа»  Подяка за багаторічну сумлінну працю в ЗОШ № 10  Подяка за активну співпрацю від Адміністрації Світловодської ЦМБС Так, я книгар. Не лікар, не аптекар, не інженер, не вчитель, не банкір. Я більше: Я Книгар! Бібліотекар! Бо посудіть: Хіба ще є багатство, Таке неоціненне, як моє? Ніяке товариство, жодне братство Такого скарбу в банку не зіб'є!
 3. 3. НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА, НАД ЯКОЮ ПРАЦЮЄ ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА: “Формування здорової особистості користувача та підготовка його до життя в сучасних умовах шляхом впровадження новітніх бібліотечно-інформаційних технологій та змістовного дозвілля”.
 4. 4. ПРИОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ: 1. Удосконалення роботи бібліотеки на сучасному етапі реформування бібліотеки у таку, яка б включала як традиційні носії інформації, так і сучасні технології. 2. Підвищення бібліотечної культури школярів. 3. Всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів, через пропаганду методичної літератури. 4. Популяризація української книги. 5. Удосконалення форм і методів участі дітей школи у Всеукраїнській акції “ Живи, книго! ”, Всеукраїнському конкурсі “ Найкращий читач України 2019», участь в конкурсі «День поєзії» БІБЛІОТЕКА У СВОЇЙ РОБОТІ КОРИСТУЄТЬСЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИМИ ДОКУМЕНТАМИ: o КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ; o ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО БІБЛІОТЕКУ І БІБЛІОТЕЧНУ СПРАВУ; o ЗАКОН ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ.
 5. 5. “Праця бібліотекаря завжди здавалася мені надзвичайно відповідальною, значною, благородною за своєю суттю, вона потребує не тільки знань. А й серця” Л. Кассіль “Серце бібліотеки”
 6. 6. Моє переконання: “У серце учня може увійти лише те, що йде безпосередньо від серця педагога.”
 7. 7. Педагогічна мета: Зробити працю школяра джерелом задоволення та душевної радості Життєва мета: Дарувати людям радість; Встигнути зробити багато корисного для суспільства; Якомога ширше пізнавати світ; Все життя вчитися, творити, самовдосконалюватись.
 8. 8. Сенс життя: Кожен день це неоціненний дар. Лише стати будь-яка мить нашого існування. Тому треба бути фонтаном, що переливається через край, а не резервуаром, який містить в собі, одну і ту ж воду.
 9. 9. Визначальні риси: Улюблений вислів: “ Кожний твій вчинок відображається на інших людях, не забувай, що поруч з тобою – людина.”  наполегливість,  щирість,  цілеспрямованість,  оптимізм,  доброзичливість,  почуття гумору.
 10. 10. “ Бібліотекар – розпорядник долі книг. Бібліотекар – перший стимулятор читацького інтересу. Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до читацького серця …” Ю. Яковлев “Рицарі книги” “Бібліотека – це справжня скарбниця Всіх знань і важливих, вагомих подій. Бібліотека – храм науки Кожному щось у житті знадобиться Беріть скарби нетлінні в руки. Читайте, міркуйте в полоні у мрій! Нема прекрасніших доріг. Ніж в цей вселюдський храм науки. Все що потрібно – це любити книгу, якусь доглянути, якусь підклеїти Тому повинні знати усі діти, Бібліотеку треба поважати і любити.”
 11. 11. Проблема школи: “Підвищення якості в навчально- виховному процесі шляхом впровадження ІКТ та здоров’язбережувальних технологій”
 12. 12. “Твоє здоров'я – у твоїх руках” “Здоров'я – це повнота духовного життя, радість, ясний розум.” В.О.Сухомлинський Здоров'я сьогодні – це не тільки індивідуальна цінність окремої людини, це багатство держави запорука її успіху та процвітання
 13. 13. Структура пріоритетних напрямків роботи. Школа сприйняття здоров'ю Розвиток системи учнівського самоврядування Екологічне виховання Створення умов для самовиховання, самовияву, самоствердження. особистості в колективі та ро- звиток інтересів і творчих здібностей учнів. Превентивне виховання Демократизація та гуманізація у виховній роботі. Запобігання конфліктів між людьми. Естетичне виховання Виховання духовної культури та загальнолюдської моралі Формування потреб здорового способу життя Гармонійна особистість
 14. 14. Здоров'я учняфізичне психічне соціальне духовне
 15. 15. Робота школи та шкільної бібліотеки в пропаганді здорового способу життя
 16. 16. Робота школи та шкільної бібліотеки в пропаганді здорового способу життя
 17. 17. Творчий доробок із впровадження педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського педагогічним колективом та шкільної бібліотеки “Школа стає справжнім осередком культури лише тоді, коли в ній панують чотири культи: - культ Батьківщини; - культ людини; - культ книжки; - культ рідного слова.” “Своє серце віддаю дітям, бо лише діти – це квіти життя.” “Школа повинна бути царством книжки.” “Книга входить у життя маленької дитини, як духовна її потреба.” В.О. Сухомлинський
 18. 18. Матеріали з персональних виставок В.О.Сухомлинського: Захід по творчості В.О.Сухомлинського:
 19. 19. Діти готують доповіді та знайомляться з творами В.О.Сухомлинського
 20. 20. Конкурс “Щедра осінь” Творчі роботи учнів школи. Організатор Віннікова Т.М. заст. директора з виховної роботи
 21. 21. Екологічне виховання Проходить під девізом: “Захисти і збережи!” або “Знати, любити і берегти!” Любімо, шануймо, бережімо природу, вічне джерело нашого життя і нашої творчості! Вона нам стократ більше віддасть, ніж ми можемо їй дати! М.Т.Рильський Любіть природу – матінку, завжди милуйтесь нею! Ранковими світанками Вечірньою зорею, Любіть її красу І Сонце, що так світить І блискітку – росу. Довкілля це прекрасне, Бо нам у ньому жить. Й бездонне небо ясне, І кожну, кожну мить. В.С. Сідун
 22. 22. Місто моє – Світловодськ Світловодськ – скільки в ньому тепла І великої дружби, й любові. Я корінням тополі вросла В білосніжні квартали казкові. Світловодськ – весняний молодий, Ти красою своєю чаруєш. Сяє ГЕС у вогнях золотих, Світло сонячне людям дарує. Ніби чайка, летіла над морем, Проводжаючи сонячний день, Ой, у небі розсипались зорі, Щоб почуть солов'їних пісень. Лідія Чорна
 23. 23. Національне та громадянське (патріотичне) виховання Пам’ять категорія жива і постійна І як не маємо ми права забути ті дні, так само не повинні втрачати повагу і шану до ветеранів війни У святому мовчанні над Вічним вогнем Схиляється наша Вітчизна Уклонимося тим, хто поліг у бою, Хто покрив землю рідну собою. Усім поіменно, хто впав у бою. Згадаємо всіх поіменно, Серцем згадаєм своїм. Це потрібно не мертвим, Це потрібно живим. ПАМ’ЯТКИ ІСТОРІЇ: “ЗНАТИ ЩОБ ПАМ’ЯТАТИ”
 24. 24. Відбулася зустріч в Координаційному центрі надання допомоги учасникам АТО (керівник ГО «Іволга» Д.Ільїна) 9-Б класний керівник Клімчук А.Л.
 25. 25. Патріотична година “Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!” 7-Б класний керівник Сокуренко Л.П.
 26. 26. Національна патріотична година “На захист рідної землі”  6-А класний керівник Сокуренко Л.П.
 27. 27. До дня соборності “Поетичний вінок Україні” 5-А клас класний керівник Гайдук І.В.
 28. 28. Вечір-реквієм “Імена, що навік дорогі” Захід присвячений героям Чорнобиля – пожежникам. 8-ий клас, кл. керівник Кузик О. А. (співпраця з ЦРБ, бібліотекар Тетяна Швець)
 29. 29. “Пізнаючи цінності мистецтва, людина пізнає людське в людині, підносить себе до прекрасного, переживає насолоду.” В.Сухомлинський
 30. 30. 9-Б кл. Класний керівник Клімчук А.Л. Арт-галерея «Наше місто»
 31. 31. Ефективними технологіями інформування школярів та педагогів є організація книжкових виставок: нових надходжень літератури; виставок-сюрпризів; виставок- переглядів; книжкові виставки присвячені політичним подіям та видатним діячам; з питань людина і закон; Дня Перемоги; культури і побуту України; з питань охорони здоров'я; сезонні виставки; з проблем сім'ї; хобі; виставки-поради та багато інших.
 32. 32. Робота шкільної бібліотеки: (один із напрямків) Співпраця з педколективом, виступ на педрадах Співпраця з іншими організаціями міста Анкетування та вивчення читацьких інтересів Співробітництва з ЦРБ Співробітництво з ЦМБ Співробітництво з шкільними бібліотекарями міста Методична робота
 33. 33. Співробітництв з шкільними бібліотекарями міста Тісний, дружній, робочий зв'язок з колегами, а саме: проводимо семінари, спілкуємося, допомагаємо підручниками та художньо-методичною літературою
 34. 34. Співпраця з ЦРБ ( центральна районна бібліотека) Проводимо: бібліотечні уроки, олімпіада читача, конференції, усні журнали, літературний диліжанс, турнір ерудита, інтелектуальна ігра “Твій перший мільйон”, презентації робіт та інші.
 35. 35. У той в рік занімили зозулі. Накувавши знедолений вік: Скорботні роковини Голодомору 1930-1933 рр. “Селяни працювали по чорному, вмирали під парканом як пси…” Ти кажеш, не було голодомору? І не було голодного села? А бачив ти в селі пусту комору, З якої зерно вимели до тла? Як навіть вариво виймали з печі, І забирали прямо із горшків, Окрайці виривали з рук малечі Із торбинок нужденних стариків? Д.Білоус У той рік заніміли зозулі, Накувавши знедолений вік, Наші ноги розпухлі узули В кирзами – різаки у той рік У той рік мати рідну дитину Клала в яму, копнувши під бік, Без труни, загорнувши в ряднину… А на ранок – помер чоловік. У той рік і гілля і коріння – Все трощив буревій навкруги… І стоїть ще й тепер Україна, Як скорботна німа край могил Д. Головко Навіть на останнім рубежі Промінь віри в нас ще не погас. Боже, Україну збережи, Господи, помилуй нас! Г. Боднарчук
 36. 36. Співробітництво з ЦМБ. Проводимо разом: години цікавих зустрічей, презентації, бібліотечні уроки, майстер-клас, усні журнали та інше.
 37. 37. Знайомство з ІРЦ (“інформаційно-ресурсний центр”) Завідуючою відділом Ніною Анатоліївною Шмаковою Проведення на різноманітну тематику тренінгів.
 38. 38. Співпраця з класними керівниками, вчителями- предметниками. Всі заходи проходять за методичною підтримкою шкільного бібліотекаря.
 39. 39. І мене в сім'ї великій, В сім'ї вольній, новій Не забудьте пам'янути, Не злим тихим словом. Тарас Шевченко Продовження. Співпраця з класними керівниками, вчителями-предметниками. Співець народної долі – Тарас Григорович Шевченко “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…”. Тарас Шевченко
 40. 40. Продовження. Співпраця з класними керівниками, вчителями- предметниками. 21лютого – День рідної мови. Історія української пісенності та мови. Заходи проходять під такими назвами: “Із мови починається мій рід.”; “Наша мати – Україна її мова – солов'їна”; “Мово рідна, слово рідне!”. У нашій школі вже стало доброю традицією проведення тижнів мови, мовних і літературних ігор, конкурсів, вікторин, ранків, літературних вечорниць, концертів-звітів – шанувальників рідного слова. Мова – наше національне багатство. Ось як розумів вплив мови, слова на виховання і долю людини В.О. Сухомлинський: “Слово – це найточніший різець, здатний доторкнутися до найніжнішої рисочки людського характеру Вміти користуватися ним – велике мистецтво. Словом можна створити красу душі, а можна й спотворити її. Тож оволодіваймо цим різцем так, щоб з-під наших рук виходила тільки краса”
 41. 41. Одна вона у нас така – Уся співуча і дзвінка, Уся плакуча і гримуча Хоч без лаврового вінка Тарас Шевченко
 42. 42. Співпраця з іншими організаціями міста: Співпраця з Бюро юридичних послуг (юрист Мирошник А.Г.) Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки. Закон суворий, та це закон. Вчиться радіти життю! Поспішайте робити добро! Тримайтеся з гідністю за всіляких обставин! Нічого не можна звільнити від відповідальності за скоєний злочин. Закон обов'язковий для всіх. Немає злочину без покарання, немає покарання без злочину, немає злочину без законного покарання. Народна мудрість
 43. 43. Мораль і право, право і закон – Рушійні сили для життя людини – А їх знання надасть нам вірний тон. І розвиток держави – України. Регулювати світ людських стосунків, Впровадити державницький процес – Все в правознавстві міститься в рахунку – Розумно й чесно твориться процес. Право і справедливість полягають у тому, щоб кожен мав і робив своє так, щоб ніхто не мав чужого і не позбалявся свого. Конфуцій
 44. 44. Робота з популяризації книжного фонду, виховання бережливого ставлення до книги, до шкільного підручника проводиться бібліотекою під час проведення акції “Живи, книго!”. Надходять до бібліотечних фондів книги підчас акції “Подаруй улюблену книгу бібіліотеці”.
 45. 45. Актив шкільної бібіліотеки:
 46. 46. Зустрічі з поєтами рідного краю Лаврік Л.А. Майстренко Н.М. Сурженко В.В. Сідун В.С.
 47. 47. «Сонячний світ – сподівань, мрій і звершень” Таку назву носить літературний альманах, до якого ввійшли твори відомих поетів, які народилися у нашому краї і прославляли його у світах. Дивуєшся завершеності поезії і прози Віля Мар'янова, радієш знайомству з філософською лірикою Ганни Дубовик, О. Квіташ, О. Парфьонова, І. Чернявської, С. Калініченка. Як просяться на музику твори Дмитра Дайнеги, Олеся та світлани Неділі, О. Шумейка-Шай. Замислюєшся над тонким гумором В. Жизнєвської. Б. Слюсар – автор багатьох збірок гумору для дорослих і дітей. Є у альманасі мудра, збагачена великим життєвим досвідом, поезія Почесного громадянина міста Юрія Френкеля. На особливу увагу заслуговує поезія Костя Оверченка та В'ячеслава Сокуренка. Імена молодих літераторів у розділі “Антологія одного вірша” О. і К. Бірюкових, С. Полякова, Н. Гармазій. У їхній поезії – цікаві образи, оригінальне бачення світу. Зворушливі “Спогади дитинства” Олени Аболмасової, краєзнавчі матеріали Б. Томашевського.
 48. 48. Бібліотекар у сучасній школі покликаний бути носієм загальнолюдських цінностей, мати високу загальну та професійну культуру і водночас досконало володіти бібліотечними та інформаційними технологіями. Майстерність не має меж, тому процес професійного становлення є відкритим і відбувається під впливом соціальних умов, практичної діяльності та власної активності бібліотекарів. Понад 27 років мого життя віддано бібліотечній роботі. Планів багато, а значить є поле для активної діяльності. Огдялаючись назад, у минуле та дивлячись у майбутнє згадую слова Василя Сухомлинського “Виховуючи – навчай і розвивай; навчаючи та розвиваючи – виховуй; навчаючи, розвиваючи, виховуючи самовдосконалюйся” – ці слова стали прикладом для мене у роботі.
 49. 49. “Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – що може бути достойнішим”. О.Гончар Дякую за увагу!

×