Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Не дамо СНІДу перемогти.

340 views

Published on

Віртуальний інформаційний стенд

Published in: Education
  • Be the first to comment

Не дамо СНІДу перемогти.

  1. 1. Не дамо СНІДу перемогти. В і р т у а л ь н и й і н ф о р м а ц і й н и й с т е н д 1 грудня відзначається всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Вперше він відзначався у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу. Нове захворювання, яке отримало назву СНІД - Синдром набутого імунодефіциту, було зареєстровано Американським центром контролю за захворюваннями в 1981 році. На сьогоднішній момент поширення цієї недуги досягло масштабів глобальної епідемії, яка несе загрозу існуванню людства. Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру. Епідемія ВІЛ/СНІДу є особливим різновидом кризи, яку необхідно сприймати як надзвичайну ситуацію та як довготривалу проблему для розвитку На жаль, Україна за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу займає одне з перших місць серед європейських. Згідно зі статистикою, наданою українським центром контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, в 2016 році було зареєстровано 13 381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від Сніду померло 40 816 осіб. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони – Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.
  2. 2. СНІД: знати, щоб жити СНІД - це захворювання, поширення якого має пандемічний характер, кількість хворих їм людей зростає в геометричній прогресії. У странах колишнього СРСР СНІД, симптоми, діагностика, лікування якого описані нижче, почали реєструвати тільки з 1986 року. Збудником захворювання є ретровірус, що має назву ВІЛ - вірус імунодефіциту людини I і II типу. Джерелом інфекції можуть бути як хворі люди, так і ті носії ВІЛ, у яких відсутній симптоматика. СНІД: способи зараження Зараження ВІЛ-інфекцією відбувається такими способами: • статевим шляхом; • під час процедури переливання крові і препаратів крові; • при використанні нестерильних шприців, голок та інших медичних інструментів; • при пологах або в період грудного вигодовування; • під час вагітності інфекція може передатися плоду від зараженої матері; • рідко під час грудного вигодовування інфекція передається здорової матері від зараженої дитини. Випадків передачі ВІЛ-інфекції побутовим шляхом до теперішнього моменту не виявлено. У групі ризику складаються гомосексуалісти чоловічої статі, наркомани (ті, які вводять наркотики за допомогою шприців внутрішньовенно), повії, люди, що складаються в статевих відносинах з великою кількістю партнерів.
  3. 3. СНІД: симптоми Симптоматика СНІДу на ранніх стадіях хвороби така: збільшення лімфатичних вузлів і захворювання, що нагадують грип і супроводжуються кашлем, високою температурою, ломота в тілі, втратою апетиту, загальною слабкістю і стомлюваністю. Носій вірусу надзвичайно заразний незалежно від наявності симптомів. Пізня стадія СНІДу (коли після зараження проходять роки) характеризується: • постійними підвищеннями температури тіла; • пітливістю під час сну; • хронічною втомою; • втратою апетиту; • втратою ваги, найчастіше незрозумілої; • затяжною діареєю; • збільшеними лімфатичними вузлами; • наявністю на шкірі, в порожнині носа і рота пухлиноподібних утворень темно-червоного кольору; • постійними респіраторними інфекціями; • наявністю сухого кашлю; • поверхневим диханням. СНІД: діагностика Після попадання в організм людини вірусу, що викликає СНІД, в ньому починають активно вироблятися антитіла. Цю реакцію організму можна відстежити за допомогою спеціальних методів дослідження зразків крові. Інфікування підтверджується позитивною реакцією - це означає, що надалі у людини виникне СНІД. Трапляється, що у зараженої людини симптоми хвороби не проявляються, проте присутність вірусу в організмі автоматично робить людину його носієм. Дослідження не показують, чи буде людина просто носієм або згодом захворіє. При взятті донорської крові реакція на наявність вірусу проводиться в обов'язковому порядку. У разі позитивних результатів кров утилізується.
  4. 4. СНІД: лікування Вакцина від ВІЛ до теперішнього моменту не розроблена, тому вилікувати СНІД повністю поки не представляється можливим. Однак це не є приводом говорити про те, що інфікування веде до летального результату, і порятунку від хвороби немає. Лікування СНІДу спрямоване на те, щоб життя хворого була максимально довгої, а її якість залишалося на колишньому рівні. Цій меті в більшості випадків можна досягти за допомогою вже існуючих на ринку сучасних лікарських засобів. Більш того, ліки від СНІДу з часом стають все більш ефективними і дозволяють підтримувати і зберігати життя хворих на невизначено довгий термін. • Слід пам'ятати, що чим раніше розпочато лікування, тим легше буде досягти бажаних цілей. Цей закон відноситься до будь-якого захворювання, в тому числі і до СНІДу. Тому діагностувати ВІЛ треба якомога раніше. Для лікування ВІЛ-інфекції в першу чергу призначають протиретровірусні кошти, які активно перешкоджають розмноженню вірусу, втручаючись в його життєвий цикл. Дані препарати використовуються медициною з 1987 року і їх кількість постійно зростає. Однак дія антиретровірусних засобів не змінюється, вони все також впливають на білки, що входять до складу ВІЛ, не даючи їм функціонувати в повній мірі. В даний час досить популярні комбіновані засоби, що впливають відразу на два білки у складі ВІЛ. Ці препарати дозволяють пригнічувати активність інфекції до такої міри, що вірус не виявляється найбільш чутливими дослідженнями і аналізами. Більш того, комбіновані засоби повертають до життя хворих з тяжкими формами хвороби. Однак противірусні засоби мають і свої недоліки. Так, вони викликають появу доволі важких побічних ефектів і ведуть до поступового формування резистентності, тобто провокують звикання вірусу до ліків. Крім цього, дані препарати відрізняються високою вартістю, тому є недоступними величезній кількості пацієнтів. Сучасна медицина продовжує розробки ліків від СНІДу. Безумовно, величезним її досягненням є той факт, що з смертельно небезпечної хвороби СНІД перетворився на захворювання хоч і невиліковне, але хронічне, а значить, зберегти довге життя інфікованій людині цілком можливо.
  5. 5. СНІД: профілактика • насамперед, необхідне правильне статеве виховання; • використання контрацептивів при статевому акті; • обов'язкове обстеження донорів і контроль донорської крові; • використання тільки одноразових голок, систем для інфузій, шприців; • обов'язкове обстеження вагітних жінок, гомосексуалістів, людей, які хворіють венеричними захворюваннями, повій, наркоманів; • обстеження людей з симптомами лимфоаденопатии і імунодефіциту; • вживання заходів з визначення джерела зараження серед хворих на СНІД. Світовий досвід свідчить, що сьогодні ефективність протидії епідемії ВІЛ/СНІДу визначається, насамперед, масштабністю профілактичних заходів, які спрямовані на запобігання зараження ВІЛ, зниження впливу негативних наслідків епідемії на суспільство. Успіх у боротьбі з ВІЛ / СНІДом залежить від цілеспрямованої профілактичної роботи всієї громадськості, впровадження БЕЗКОШТОВНОГО добровільного тестування на ВІЛ, консультування кваліфікованих фахівців, забезпечення адекватної комбінованої та профілактичної антиретровірусної терапії, підвищення інформованості населення про хвороби та ведення безпечного способу життя, проведення навчальних тренінгів, припинення дискримінації та порушення прав людини, порушених хворобою, створення спеціалізованих лікувально- діагностичних центрів, а головне - поліпшення соціально-матеріальних умов життя всіх людей. Корисні посилання: 1. Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні http://www.aidsalliance.org.ua 2. Благодійний фонд «Іnsight» http://insight.org.ua 3. Центри СНІДу 4. СНІД: симптоми, діагностика, лікування 5. Що таке ВІЛ? 6. СНІД,причини та його наслідки 7. СНІД: профілактика і лікування 8. Что такое ВИЧ-инфекция 9. Профилактика ВИЧ-инфекции и гепатита С 10. Профилактика и лечение ВИЧ - инфекции 11. Що ви не знали про ВІЛ/СНІД 12. Добірка соціальних роликів про СНІД.

×