Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Чорнобиль…Відкрита рана нашої землі...

342 views

Published on

віртуально-інформаційна виставка до 30-річчя ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ трагедії.

Published in: Education
 • Be the first to comment

Чорнобиль…Відкрита рана нашої землі...

 1. 1. { Чорнобиль… Відкрита рана нашої землі... Ми пам’ятаємо…
 2. 2. 26 квітня 1986 року о 01.23 сталася найжахливіша техногенна катастрофа в історії людства - вибухнув реактор четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Ця подія зачепила життя — за різними оцінками — понад 9 мільонів людей. За офіційними даними, радіоактивне опромінення отримало майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України і Росії, що перевищує чисельність населення Австрії. Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більше ніж площа території Данії, були забруднені цезієм - 137 і стронцієм - 90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно.
 3. 3. Практично всі, хто першими включилися в боротьбу з пожежею, дістали небезпечні для життя дози опромінення. Всі вони посмертно відзначені високими нагородами. Високі моральні якості, бойова готовність, професіоналізм – усе це дозволило пожежникам успішно вийти з ситуацій, що виникли відразу ж після аварії. Разом з тим стало ясно, що пожежна техніка була погано захищена від проникнення радіоактивного пилу в кабіни машин, мала невеликий коефіцієнт захисту від іонізуючого випромінювання. Пожежники не мали надійних засобів захисту особового складу, пристрої індивідуального дозиметричного контролю не завжди забезпечували достовірні дози опромінювання.
 4. 4. Радіаційне забруднення Вплив на людину Збільшення к-ті дітей з вродженим синдромом Дауна Мутація генів Вроджені патології Висока дитяча смертність Вплив на тварин Мутація генів Тварини- мутанти Поява тварин-мутантів Вплив на рослини Мутація генів Збільшення розмірів рослин та плодів Наслідки радіаційного забруднення:
 5. 5. Екологічні наслідки катастрофи наЧАЕС Як вважають чимало фахівців, катастрофа за обсягом і різноманітністю наслідків була найстрашнішою в історії людства. Вона утворила в центрі Східної Європи чималі плями забрудненої радіонуклідами території, проживання на якій небезпечне для здоров'я. Та це зовсім не мертва зона! Про її шкідливість нічого "не знають" ні рослини, ні тварини. Зона катастрофи, як магніт, притягує вчених, що бажають глибше вивчити вплив радіонуклідів та іонізуючого випромінювання на фауну і флору. Інші вчені на "великій землі" стежать за станом здоров'я десятків тисяч евакуйованих та ліквідаторів.
 6. 6. . Сильнішим було ураження тварин. Покинуті людьми кішки і собаки збивалися у зграї, знищуючи одна одну й слабших істот. У лісі, всипаному викидом, було знищено більшість комах, які жили у верхньому сантиметрі ґрунту.
 7. 7. Тварини - мутанти
 8. 8. Мутація рослин
 9. 9. У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам- учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.
 10. 10. Аварію на Чорнобильській АЕС вважають безпрецедентною техногенною катастро- фою за масштабами і наслідками. Ще й сьогодні ми не можемо сповна оцінити й осмислити наслідки фатального вибуху, щоб спрогнозувати його відлуння в майбутньому. Знаємо тільки одне: це – назавжди. Час плине невпинно. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас, українців. Роки, що пройшли — мить в історії людства, не дуже великий термін. Та за ці роки, за місяці — ми всі стрімко прозріли, подорослішали на цілу епоху, ми стали жорсткіші й вимогливіші і до самих себе, і до тих, хто приймає відповідальні рішення, до тих, у чиїх руках людське існування і доля природи. Бо надто вже високою ціною довелося і ще доведеться платити за Чорнобиль. Ми схиляємо голови перед тими, хто поклав своє життя і здоров’я на вівтар нашого порятунку.
 11. 11. Багряна А. Малиновий дзвін уривок Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять, За скоєний гріх розіп'ята живцем, Прип'ята до неба, щоб вічності випить, Щоб вмити від бруду змарніле лице? Регочуть іони малиновим дзвоном, Вбиваючи блиск нерозкритих очей, Ридає вночі божевільна мадонна, Приймаючи з лона холодних дітей В бездонність ночей. І тихо ступає життя у полин, І лине Чорнобильський дзвін.
 12. 12. Пам'ятник пожежникам в Києві Пам’ятник «Героям та жертвам Чорнобиля» у Хмельницькому
 13. 13. Національний музей Чорнобиля присвячений хроніці чорнобильських подій 1986 року, аналізу причин і наслідків аварії. Сучасна експозиція Національного музею "Чорнобиль" розміщена в кількох залах загальною площею біля 1100 м2, налічує понад сім тисяч експонатів. У 1992 р., коли музей було відкрито, їх було тільки дві сотні. Розкриті документи, карти з грифом "Таємно", фотографії, спеціальні прилади, друковані видання того часу, історичні реліквії із Чорнобильської зоні відчуження та інші унікальні експонати змушують замислитися про найболючіші проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, заподіяні катастрофою. Національний музей «Чорнобиль» (м.Київ, пров. Хоревий, 1) Чимало представлених у музеї документів оприлюдненні вперше. Вони допомагають по-новому, ширше осягнути планетарний масштаб Чорнобильської катастрофи, яку слід розцінювати як останнє застереження людству, як останній й найпереконливіший заклик до ядерного роззброєння, спільної боротьби за екологічну чистоту планети, пріоритет загальнолюдських цінностей в розвитку світового співтовариства. Віртуальна екскурсія Національним музеєм "Чорнобиль"
 14. 14. ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА НА ТЕРЕНАХ ІНТЕРНЕТ Аварія. Як це сталося 1. Чорнобильська аварія [Електронний ресурс] : Хроніка катастрофи. - Режим доступу : http://un.kiev.ua/ua/chornobyl/disaster.htm, вільний. - Загол. з екрану. 2. Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.chnpp.gov.ua/index.php?lng=ua, вільний. - Загол. з екрану. 3. Чорнобильська катастрофа у кривому дзеркалі комуністичної преси 1986 – 1988 рр. Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.myslenedrevo.com.ua/cds/cd_chrnbl.html, вільний. - Загол. з екрану. 4. Чорнобильська катастрофа – недооцінювання серйозності трагедії Статистика [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http:// www2.dwworld.de/ukrainian/presse/1.179292.1.html, вільний. - загол. з екрану. 5. Державний департамент - Адміністрація зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення [Електронний ре-сурс]. - Режим доступу : http://www.icchernobyl.kiev.ua, вільний. - Загол. з екрану. 6. Чорнобильська трагедія в документах та матеріалах: З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/, вільний. - Загол. з екрану. 7. Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.chornobyl.net/ua, вільний.- Загол. з екрану. 8. Міжнародний чорнобильський радіологічний портал проекту ICRIN [Електронний ресурс]: Довгострокові наслідки Чорнобильської катастрофи. - Режим доступу : http://www.chernobyl.info/ Default.aspx?tabid=40, вільний. - Загол. з екрану. 9. Громадський проект «Прип’ять» [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://pripyat.com, вільний. - Загол. з екрану. 10. Чорнобиль [Електронний ресурс]: Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії. – Режим доступу : http://uk.wikipedia.org/ wiki/, вільний. - Загол. з екрану. 11. Чорнобильська катастрофа [Електронний ресурс]: Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії. - Режим доступу : http://uk. wikipedia.org/wiki/, вільний. - Загол. з екрану.
 15. 15. Пам’ять про катастрофу в серцях людей 1. Дятлов А. Чернобыль. Как это было [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://fictionbook.ru/ru/author/dyatlov_anatoliyi_stepanovich/chernobiyl_kak_yeto_biylo, свободный. - Загл. с экрана. 2. Легасов В.А. Об аварии на чернобыльской АЭС [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://fictionbook.ru/ru/author/legasov_valeriyi_alekseevich/ob_avarii_na_chernobiylskoyi_ayes, свободный. - Загл. с экрана. 3. Медведев Г.У. Чернобыльская тетрадь [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://fictionbook.ru/ru/author/medvedev_grigoriyi_ustinovich/chernobiylskaya_tetrad,свободный. - Загл. с экрана. 4. Стогній К. Чорнобиль - 20 років потому. Ч. 1 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://podrobnosti.ua/projects/azhur/2006/04/03 /302588.html, вільний. - Загол. з екрану. 5. Стогній К. Чорнобиль - 20 років потому. Ч. 2. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://podrobnosti.ua/projects/azhur/2006/04/10/304530.html, вільний. - Загол. з екрану. 6. Музей «Чорнобиль»: Храм мужності і болю [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://galaxy.com.ua/svit/ipa/jornal/zhurnal8.htm, вільний. - Загол. з екрану. 7. Особисті історії людей, які пережили аварію [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://un.kiev.ua/ua/chornobyl/personal.htm, вільний. - Загол. з екрану. 8. Пост Чорнобиль: Газета Всеукраїнської Спілки ліквідна-торів-інвалідів «Чорнобиль-86». Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://postchernobyl.kiev.ua, вільний. - Загол. з екрану. 9. Документальні фільми про чорнобильську катастрофу [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://doc-films.com/tags/, вільний. - Загол. з екрану.
 16. 16. Соціальний захист постраждалих від Чорнобильської аварії 1. Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Закон України [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://cgk.lg.ua/docs/ukr/zchernob.htm, вільний. Проект концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2012-2016 роки [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.mns. gov.ua/content/proektyobgcaes.html, вільний. - Загол. з екрану. 2. Соціально-екологічна партія «Союз. Чорнобиль. Україна» [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.souzchernobyl. com/ru, вільний. - Загол. з екрану. 3. Стан соціального захисту громадян, які постраждали внас-лідок Чорнобильської катастрофи [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://un.kiev.ua/ua/chornobyl/social.htm, вільний. 4. Чернобыль [Электронный ресурс]: Сайт защиты прав граждан, пострадавших от радиации (РФ). - Режим доступа : http://chernobyl.onego.ru /index.html, свободный. - Загл. с экрана. Міжнародний резонанс трагедії 1. Организация Объединенных Наций и Чернобыль [Элек-тронный ресурс]. – Режим доступа : http://chernobyl.undp.org/russian, свободный. - Загл. с экрана. 2. Чорнобильська Програма ООН. Резюме [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://un.kiev.ua/ua/chornobyl, свободный. - Загл. с экрана. 3. Міжнародна благодійна Асоціація "Чорнобиль - Діти Чорнобиля" [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://chornchildren.narod.ru/children.html, вільний. - Загол. з екрану. 4. Фонд допомоги і розвитку «Дітям Чорнобиля» [Електрон-ний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ccrdf.org/ua, вільний. - Загол. з екрану. 5. Наслідки Чорнобильської катастрофи у Німеччині [Елект-ронний ресурс]. – Режим доступу : http://www2.dw-world.de/ukrainian/politik/1.179937.1.html, вільний. - Загол. з екрану. 6. Заява Українського Конгресового Комітету Америки з наго-ди 25-ої річниці Чорнобильської трагедії [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=4552, вільний. - Загол. з екрану. 7. Возрождаем родную землю: Специальный выпуск к 25-ой годовщине на Чернобыльской АЭС [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://www.rbic.by/images/stories/articles/files/special_25 th_ru.pdf, свободный. - Загл. с экрана.
 17. 17. Чорнобильська тема в літературі 1. Драч І. Чорнобильська Мадонна [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=1052&page=1#text_top, вільний. - Загол. з екрану. 2. Костенко Л. Атомний Вій опустив бетонні повіки… [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrlit.vn.ua/lib/kostenko/4yhk2.html, вільний. - Загол. з екрану. 3. Литература и арт [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://pripyat.com/ru/literature_and_art, свободный. - Загл. с экра-на. 4. Микульський В. Ліквідатори [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://mykulski.nm.ru/Likvidatory.htm, вільний. - Загол. з екрану. 5. Олійник Б. Сім [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.ukrcenter.com/Література/Борис-Олійник/26457/Сім, вільний. - Загол. з екрану. 6. Стихи о Чернобыле [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http://www.braginmuseum.org/stihi_o_chas.htm, свободный. - Загл. с экрана. 7. Яворівський В. Марія з полином у кінці століття [Електрон-ний ресурс]. Режим доступу: http://www.ukrcenter.com/Література/Володимир-Яворівський/26471/Марія-з-полином-у-кінці- століт-тя, вільний. - Загол. з екрану.

×