Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

УКРАЇНА СОБОРНА

362 views

Published on

презентація до Дня Соборності України

Published in: Education
 • Be the first to comment

УКРАЇНА СОБОРНА

 1. 1. свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
 2. 2. Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871/2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.» - йдеться в Указі. 21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».
 3. 3. Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.
 4. 4. Великий Державний Герб України
 5. 5. Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ — початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.  
 6. 6. Українська Народна Республіка (1917-1920). 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній.
 7. 7. • Восени 1918 року після перемоги революції в Австро-Угорщині, на уламках монархії утворилися незалежні держави: Австрія, Угорщина, Польща, Чехословаччина, Югославія, а також (як наслідок збройного повстання 1 листопада 1918 року у Львові та інших містах цього краю) Західноукраїнська Народна Республіка. • 19 жовтня 1918 року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. • 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу. • 3 січня 1919 року Національна Рада УНР у місті Станіславі (Івано- Франківськ) схвалила закон про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в Народну Республіку. • 21 січня 1919 р. в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня у Києві в урочистостях з нагоди свята Злуки брала участь делегація — тридцять шість чоловік — Західної області УНР.
 8. 8. 22 січня 1919 року о 12:00 годині на Софійській площі м. Києва розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. Член Директорії Ф. Швець зачитав Універсал Директорії:   «…Віднині воєдино«…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна відзливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина,одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і НаддніпрянськаБуковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, дляУкраїна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі синияких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежнаУкраїни. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. ВідниніУкраїнська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнімукраїнський народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогупоривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів дляоб'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежноїстворення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастяукраїнської держави, на добро і щастя українського народу.»українського народу.»
 9. 9. Встане славна мати-Україна, Встане славна мати-Україна,  Щаслива  і  вільна, Щаслива  і  вільна,  Від Кубані аж до Сяна-річки Від Кубані аж до Сяна-річки  Одна нероздільна. Одна нероздільна.  Щезнуть межі, що помежували, Щезнуть межі, що помежували,  Чужі між собою, Чужі між собою,  Згорне мати до себе всі діти Згорне мати до себе всі діти  Теплою рукою. Теплою рукою.  …… Єднаймося, братаймося Єднаймося, братаймося  В товариство чесне, В товариство чесне,  Най братерством, щирими трудами Най братерством, щирими трудами  Вкраїна вокресне! Вкраїна вокресне!  І. Франко
 10. 10. Та не судилося в ті роки збутися мріям українських людей. Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословаччина. Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року. Так, знаменним етапом піднесення духу свободи став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про проголошення Акту Злуки. Наші землі знову опинилися в кабалі тоталітарних держав. На довгі роки українцям заборонили навіть згадувати про День Соборності, щоб назавжди заглушити прагнення нашого народу до волі, до щасливого незалежного майбутнього.
 11. 11. «Живий ланцюг» на вулицях міста Києва, 21 січня 1990 року 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.
 12. 12. О, поведи ж нас, лицарський духу,О, поведи ж нас, лицарський духу, По вільній стежці життя і руху.По вільній стежці життя і руху. На тихі води,На тихі води, На ясні зорі.На ясні зорі. І в цю велику [страшну] годинуІ в цю велику [страшну] годину З’єднай в єдину всю Україну.З’єднай в єдину всю Україну. Олександр Олесь
 13. 13. Велична і свята, моя ти Україно,Велична і свята, моя ти Україно, Лише тобі карать нас і судить.Лише тобі карать нас і судить. Нам берегти тебе, Соборну і єдину,Нам берегти тебе, Соборну і єдину, І нам твою історію творить!І нам твою історію творить! Ліна Костенко
 14. 14. Вікторина 1. Назвіть один із найдавніших знаків, який є гербом України. 2. Коли було прийнято постанову про Державний прапор України і якого він кольору? 3. Як називається Гімн України? 4. Хто є автором слів Гімну України? 5. Назвіть український Національний герб. 6. Назвіть найбільшу святиню українського народу в музичній символіці. 7. Назвіть композитора, який вірш П. Чубинського поклав на музику, цей твір невдовзі став гімном. 8. Назвіть пісні, які виконують як Гімн України.

×