Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

до Дня Героїв Небесної Сотні

5,752 views

Published on

віртуальна інформаційна виставка до Дня Героїв Небесної Сотні,
НБ СНУ ім. В.Даля.
виртуальная информационная выставка ко Дню Героев Небесной Сотни

Published in: Education
 • Dating direct: ♥♥♥ http://bit.ly/2F7hN3u ♥♥♥
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Follow the link, new dating source: ❤❤❤ http://bit.ly/2F7hN3u ❤❤❤
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

до Дня Героїв Небесної Сотні

 1. 1. Віртуальна інформаційна виставка до «Дня Героїв Небесної Сотні», НБ СНУ ім. В.Даля
 2. 2. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 69/2015 Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні http://www.president.gov.ua/documents/18915.html 11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Кабінету Міністрів, із залученням громадськості, доручено розробити та затвердити комплексний план заходів, передбачивши, зокрема: створення в Києві музею, присвяченого подіям Революції гідності; проведення за участю Національної академії наук, музейних, архівних та наукових установ пошукових робіт щодо збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють зазначені події.
 3. 3. ДОВІДКА «Небесна Сотня» — прийнята в Україні́ ́ збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Євромайдану) у грудні 2013 — лютому 2014 року. Це мирні протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Майдану (щодо державних службовців — див. «Список загиблих силовиків під час сутичок у Києві»).  21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Пливе кача…», що стала неофіційним гімном «Небесної Сотні». Експертна оцінка ситуації — МВС застосовувало зброю проти протестувальників незаконно.
 4. 4. НЕБЕСНА СОТНЯ. НОВІТНІ ГЕРОЇ УКРАЇНИ. Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. Так було і за княжої доби. Так було і за часів Козаччини. І за часів боротьби за незалежність 1917-1921 років. І під час  Другої світової. І на початку 1990-х. Нині знову прийшов цей час - час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією.  На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. І хоч кулі снайперів - це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались...
 5. 5. НЕБЕСНА СОТНЯ. НОВІТНІ ГЕРОЇ УКРАЇНИ. Увесь світ облетіли кадри документальної хроніки, де молодий чоловік у будівельній касці стоїть на барикаді і проникливо, натхненно читає уривок з поеми Т.Г. Шевченка «Кавказ». Це Сергій Нігоян – українець вірменського походження з Дніпропетровщини. 22 січня на вулиці Грушевського перші загиблі. Із вогнепальної зброї вбито Сергія Нігояна та Михайло Жизневського, білоруса з Київщини. За тиждень від ран у лікарнях помирають Роман Сеник зі Львівщини та родом з Волині Олександр Бадера.  Вони стали першими в ряд Небесної сотні… Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах…
 6. 6. Так на Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша, найпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Як велично сьогодні звучать слова Бориса Грінченка: "Кожен повинен боронити свій рідний край, не жаліючи життя». «Небесна Сотня» - це Герої нашого часу!   Борись, Вкраїно, за свободу,Борись, Вкраїно, за свободу, Бо кров і сльози пролились.Бо кров і сльози пролились. І пам’ятай своїх героїв,І пам’ятай своїх героїв, Їх шанувати поклянись.Їх шанувати поклянись. Залишиться кривавий лютийЗалишиться кривавий лютий В серцях вкраїнських громадян.В серцях вкраїнських громадян. Не панувати злу в країні!Не панувати злу в країні! Хоч стогне вся земля від ран…Хоч стогне вся земля від ран… Вшануй хвилиною мовчання,Вшануй хвилиною мовчання, Вкраїнцю, тих, що полягли.Вкраїнцю, тих, що полягли. Вони за тим злетіли в небо.Вони за тим злетіли в небо. Щоб в мирі й щасті ми жили…Щоб в мирі й щасті ми жили…
 7. 7. УШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ Впродовж зими-весни 2014 року щонайменше 30 вулиць і площ у різних населених пунктах України були названі на честь Героїв Небесної Сотні.  Площа Героїв Євромайдану в Тернополі (раніше — майдан Мистецтв) отримала нову назву 23 січня 2014 року, наступного дня після перших жертв зіткнень —  Сергія Нігояна, Юрія Вербицькогота Михайла Жизневського. Протягом лютого 2014 площі та вулиці Героїв Майдану з'явились у Вінниці (21), Дніпропетровську (22), Козятині (23), Кіровограді (24), Луцьку, Ніжині (26), Каневі (27), Олевську та Знам'янці (28).   26 червня 2014 Президентом України було ініційовано заснування нової державної нагороди — Орден Героїв Небесної Сотні. Орден був затверджений Верховною Радою України 1 липня 2014. Орден встановлено для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), інших подій, пов'язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.
 8. 8. • Тимчасовий пам'ятний знак загиблим Героям Євромайдану Тимчасовий пам'ятний знак загиблим на Інституській вулиці
 9. 9. Стіна пам'яті Героїв Небесної Сотні в Дніпропетровську
 10. 10. ПАМ'ЯТНІ МОНЕТИ УКРАЇНИ Національний банк України вводить в обіг три пам'ятні монети із серії "Героям Майдану". Зокрема, монета "Революція гідності" присвячена громадянській мужності і патріотизму, які виявили громадяни України всіх національностей, прагнучи розвивати та зміцнювати демократичну державу, конституційні засади демократії, права і свободи людини. Монету "Євромайдан" випустили у пам'ять про протестні акції, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року - лютого 2014 року. Монета "Небесна сотня" присвячена пам'яті героїв, які стали символом гідності, кожен з яких вчинив подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши життя за нову, відроджену Україну.
 11. 11. ВИЙШЛА ДРУКОМ КНИГА ПАМ’ЯТІ "НЕБЕСНА СОТНЯ". Книга пам’яті "Небесна сотня" складається з хроніки Євромайдану та біографій героїв Небесної сотні, спогадів їхніх родичів, близьких, друзів, побратимів. У виданні наведено багато фотографій та реальні факти з трагічних подій на Майдані у лютому 2014. На полицях львівських кіосків з'явилися пам'ятні монети, присвячені всім тим, хто загинув на столичному Евромайдане. На лицьовій стороні монети зображений воїн з крилами, який за допомогою меча намагається подолати нечисту силу. У малюнка видніється напис: «Пам'яті Небесної сотні. Герої не вмирають». Збоку рік карбування - 2014. З іншого боку монети можна побачити хрест і Герб України. У цих символів написано: «Слава Україні! Героям Слава! ».
 12. 12. «Зима, що нас змінила» — це цикл документальних фільмів про події, що відбувалися на  Євромайдані під  час Революції гідності.  Спільний  проект  каналу  "1+1"  ("1+1  Продакшн")  та  Творчого об'єднання Вавилон'13. Фільм 1: Небесна сотня Перший  фільм «Небесна сотня» з  циклу  документальних  фільмів  «Зима,  що  нас  змінила».  Досі  невідомо, скільки людей входить до Небесної сотні, адже це не тільки ті, кого вбили в центрі Києва  в кінці лютого. З початку Євромайдану багато людей пропали без вісті чи були замордовані у різних  куточках  України.  Але  термін  Небесна  сотня  з'явився  саме  після  найзапекліших  боїв  на  Майдані  Незалежності. Фільм показує, як сталося так, що всього за три дні в центрі Києва було вбито майже  100 людей. Фільм 2: Перша смерть Другий фільм «Перша смерть» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Це історія  про  тих,  хто  загинув  за  свободу  і  за  власну  державу.  На  цей  раз  в  центрі  уваги  історія  Сергія Нігояна — хлопця, якого вбили в центрі української столиці наприкінці січня.
 13. 13. «Зима, що нас змінила» Фільм 3: Коктейлі Грушевського Третій  фільм «Коктейлі Грушевського».  Після  побиття  студентів,  коли  на  їхній  захист  вийшло  чимало киян, мало хто й уявити міг, що влада знову вдасться до насилля. Проте саме ігнорування  людей  на  вулицях,  спроби  їх  придушити  хитрими  та  прямими  способами  і  призвело  до  появи  в  центрі  столиці  коктейлів  Молотова.  За  чутками,  першим,  хто  кинув  коктейль  Молотова —  був  художник-архітектор, що вкотре нагадує нам, що це була і «Культурна революція». Фільм 4: Межигір'я. Батіна хата Четвертий  фільм «Межигір'я. Батіна хата».  Працюючи  над  фільмом  про  резиденцію  Віктора  Януковича  режисер  Юлія  Шашкова  кілька  разів  відвідувала  Межигір'я.  Автори  фільму  проводять  паралелі між життям у розкішному Межигір'ї та простому Єнакієво, де стоїть у розрусі батьківська  хата Віктора Януковича. Фільм 5: Самооборона П'ятий  фільм Самооборона.  Що  таке  «Самооборона» —  взялися  пояснити  режисери  Костянтин Кляцкін та Марія Пономарьова. Фільм 6: Пожежа у Будинку Профспілок Шостий фільм Пожежа у Будинку Профспілок. В фільмі «Пожежа в Будинку профспілок» режисера  Володимира  Тихого  йдеться  про  одну  з  найтрагічніших  подій  Євромайдану —  пожежу  в  будівлі  Профспілок, що сталася в ніч з 18 на 19 лютого. Хто насправді влаштував пожежу? Унікальні кадри,  зняті всередині будівлі. Версії та свідчення очевидців. Фільм 7: Автомайдан Сьомий  фільм Автомайдан.  «Автомайдан —  це  винахід  українських  повстанців,  якого  найбільше  боялась кримінальна влада Януковича, — впевнена режисерка. — Саме рейди автомайданівців на  Межигір'я розвіяли міф про недоторканість бандитського лігва. А „сафарі“ на приїжджих бандитів- тітушок стали чи не найдієвішим засобом проти них».
 14. 14. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Люди висвітлюють свої почуття через картини, пісні, вірші. 
 15. 15. Немає "москалів" між нас, нема "бандерів,"Немає "москалів" між нас, нема "бандерів," А є - знедолений вкраїнський люд.А є - знедолений вкраїнський люд. І є сім'я "міжгірських" ненажерів,І є сім'я "міжгірських" ненажерів, Захочуть - милують, а схочуть, то й уб'ють.Захочуть - милують, а схочуть, то й уб'ють. Брати зі Сходу, плачем разом з вами,Брати зі Сходу, плачем разом з вами, Коли в копальнях ваші діти мруть.Коли в копальнях ваші діти мруть. І серце розривається у мами,І серце розривається у мами, В моєї мами, як на шахтах дзвони б'ють.В моєї мами, як на шахтах дзвони б'ють. А батько твій не може самокруткуА батько твій не може самокрутку Від трепету в руках одразу запалить.Від трепету в руках одразу запалить. А мій в той час сльозу ховає хутко,А мій в той час сльозу ховає хутко, Біда не в нас. Та в нас також болить...Біда не в нас. Та в нас також болить... З Донецька - ти, а я живу у Львові,З Донецька - ти, а я живу у Львові, Приїдь у гості, хлібом поділюсь.Приїдь у гості, хлібом поділюсь. Не страшно, що різниця є у слові,Не страшно, що різниця є у слові, Я іншого, мій братику, боюсь.Я іншого, мій братику, боюсь. Боюся тих, хто ділить нас з тобою:Боюся тих, хто ділить нас з тобою: (в той час витесує гроби).(в той час витесує гроби). Боюся тих, хто кличе нас до бою,Боюся тих, хто кличе нас до бою, Мовляв, хай чубляться "презренные рабы."Мовляв, хай чубляться "презренные рабы." У мене на столі лиш картоплина,У мене на столі лиш картоплина, А ти, хто-зна, чи й вчора їв...А ти, хто-зна, чи й вчора їв... Я вже не хочу, щоб моя родина,Я вже не хочу, щоб моя родина, Й твоя також кормила упирів!Й твоя також кормила упирів! Немає "москалів" між нас, нема "бандерів",Немає "москалів" між нас, нема "бандерів", Є Люди! Є Вкраїна! Ти і Я!Є Люди! Є Вкраїна! Ти і Я! І купка є "міжгірських" людожерів,І купка є "міжгірських" людожерів, То не вони... А ми - одна Сім'я!То не вони... А ми - одна Сім'я!
 16. 16. Цей вірш написав Микола Іванович Котляр, тато Жені Котляра, застреленого снайперами 20.02.14. СЫНУ Моя кровинка, я горжусь тобой!Моя кровинка, я горжусь тобой! В тылу не ждал огонь заградотряда.В тылу не ждал огонь заградотряда. Ты мог уйти. Ты принял этот бой,Ты мог уйти. Ты принял этот бой, Хотя свистели роем пули рядом.Хотя свистели роем пули рядом. Когда на землю падали друзьяКогда на землю падали друзья - С фанерками нельзя в такую драку! -- С фанерками нельзя в такую драку! - Казалось - даже выстоять нельзя,Казалось - даже выстоять нельзя, Вы поднялись и Вы пошли в атаку.Вы поднялись и Вы пошли в атаку. Я б так не смог. Немногие б смогли.Я б так не смог. Немногие б смогли. Склоняюсь к дорогому изголовью.Склоняюсь к дорогому изголовью. Вы гордость, совесть, честь своей земли,Вы гордость, совесть, честь своей земли, И землю эту Вы полили кровью.И землю эту Вы полили кровью. Прости, я снова плачу, мой герой.Прости, я снова плачу, мой герой. Ты принял не спонтанное решенье.Ты принял не спонтанное решенье. Как ты мне нужен здесь, сейчас, живой…Как ты мне нужен здесь, сейчас, живой… Я ненавижу жертвоприношенье!Я ненавижу жертвоприношенье!
 17. 17. Г Е Р О Я М М А Й Д А Н У Навiщо життя якщо крила зв’язалиНавiщо життя якщо крила зв’язали I волю Господню у нас вiдiбралиI волю Господню у нас вiдiбрали Чому стоїмо мов заклятi Чому стоїмо мов заклятi  Де наш ватажок, нашi браття Де наш ватажок, нашi браття  Не буде нам волi, не буде нам раюНе буде нам волi, не буде нам раю Вставай Україно вiд краю до краю Вставай Україно вiд краю до краю  На мить вiдступили та страху не має На мить вiдступили та страху не має  I знову вперед ми ж любов захищаємI знову вперед ми ж любов захищаєм До рiдноi Неньки, до нашого краюДо рiдноi Неньки, до нашого краю До брата що поруч, до рiдноi матиДо брата що поруч, до рiдноi мати До батька якого цькують супостатиДо батька якого цькують супостати Вже впав не один, вже не б’ється серденькоВже впав не один, вже не б’ється серденько Вже заплакала мати, вiдчула рiдненька Вже заплакала мати, вiдчула рiдненька  Зiмкнули ряди, запалало навкругЗiмкнули ряди, запалало навкруг I Сотня Небесна примкнула до КрутI Сотня Небесна примкнула до Крут Кровавий диктатор здригнувся вночiКровавий диктатор здригнувся вночi Вiд страху завмерли його палачiВiд страху завмерли його палачi Ти гетьман майбутнiй! усе на чолi закарбуйТи гетьман майбутнiй! усе на чолi закарбуй Народе Величний! його щохвилиниНароде Величний! його щохвилини До долу згинай та пильнуйДо долу згинай та пильнуй Олег Радетский
 18. 18. НЕБЕСНА СОТНЯ Своє життя ви мужньо віддалИ, Своє життя ви мужньо віддалИ,  за наше щастя, й волю України.за наше щастя, й волю України. І не страшні вам були вороги,І не страшні вам були вороги, у ці жахливі для усіх хвилини.у ці жахливі для усіх хвилини. Свистіли снайперські набої,Свистіли снайперські набої, та навіть їх ви не боялися.та навіть їх ви не боялися. Ви йшли вперед ціною крові,Ви йшли вперед ціною крові, і ні від кого не ховалися.і ні від кого не ховалися. Ми дякуємо вам за подвиг,Ми дякуємо вам за подвиг, ваші життя нам не байдужі.ваші життя нам не байдужі. Ми затамуємо на мить свій подих,Ми затамуємо на мить свій подих, й помолимось за ваші душі.й помолимось за ваші душі. Ви й по тепер охороняєте Вкраїну,Ви й по тепер охороняєте Вкраїну, хоч тіло ваше поховали,хоч тіло ваше поховали, та душі об'єднали у одну дружинута душі об'єднали у одну дружину Небесна Сотня вас назвали!Небесна Сотня вас назвали! Олексій Романюк
 19. 19. Події останного року перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість людей. Українська національна спільнота поза межами українських земель, відчуваючи духовний зв'язок з Україною, висловлює нам свою підтримку. В якому б куточку Землі не жив би Українець, ніщо не зможе зламати той дух, ту жагу до свободи, які генетично закладені у його душі. Гідність, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. На жаль, Україна сьогодні стикнулася з іншим, опинившись в трагічній ситуації. Але ми пишаємося тим, що в історії нашої Славної Країни є багато прикладів того, як треба любити й обороняти свій край. Історія «Небесної сотні» – це насправді тисячі окремих історій, і тих, котрі загинули, і тих, котрі зосталися живими, щоб продовжувати їхню роботу. Темні часи пройдуть. Буде колоситись хліб. Будуть сміятись діти. Буде жити Україна. Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити.
 20. 20. Ресурси Інтернет •УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»– http://www.president.gov.ua/documents/18915.html •НЕБЕСНА СОТНЯ /МАЙДАН, ЛЮТИЙ 2O14 – це сайт-реквієм, присвячений тим, хто загинув на майдані у буремні дні єврореволюції – http://nebesna.pravda.com.ua •Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії – http://uk.wikipedia.org/wiki/Небесна_сотня •Інформаційний веб-майданчик «Вшанування пам’яті героїв Небесної сотні» – http://nebesna.kga. gov.ua •Життєві історії героїв. Част.1 – http://expres.ua/main/2014/03/03/102825-nebesna-sotnya-zhyttyevi- istoriyi-geroyiv-chast1 •Небесна сотня. Життєві історії героїв. Част. 2 – http://expres.ua/main/2014/03/05/102936-nebesna-sotnya-zhyttyevi-istoriyi-geroyiv-chast-2 •Небесна сотня. Життєві історії героїв. Част. 3 – http://expres.ua/main/2014/03/09/103126-nebesna-sotnya-zhyttyevi-istoriyi-geroyiv-chast-3 •Небесна сотня. Життєві історії героїв. Част. 5 – http://expres.ua/main/2014/03/12/103321-nebesna-sotnya-zhyttyevi-istoriyi-geroyiv-chast-5 •Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року http://www. ukr.net/theheavenshundred.html •Спільнота Небесна Сотня https://uk-ua.facebook.com/nebesnasotnya.com.ua •Небесна Сотня – http://youtu.be/sINSTpBmCLo •«Пливе кача» у виконанні «Піккардійської терції» •Перший фільм «"Небесна сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила»– http://youtu.be/h6XQYnTcg28 • "Небесну Сотню, Господи, прийми" – http://youtu.be/S9KzueUGilY •Вірші про Майдан: герої не вмирають! – http://vsiknygy.net.ua/neformat/34345/

×