Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Glazovoy

1,313 views

Published on

український гумор і його найкращі творці. "Гумор - це зброя беззбройних"

Published in: Education
  • Be the first to comment

Glazovoy

  1. 1. УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР ТА ЙОГО НАЙКРАЩІ ТВОРЦІ Наукова бібліотека СНУ ім. В.Даля ПАВЛО ГЛАЗОВИЙ
  2. 2. ГУМОР - ЦЕ ЗБРОЯ БЕЗЗБРОЙНИХ Скільки вже було сказано про український гумор, скільки написано гумористичних поезій, оповідань, байок, комедій! Але минають роки, навіть тисячоліття змінилися, а гумор не зникає з повсякденного життя українців та з літератури! Гумор допомагає нам критично сприймати дійсність, виходити із складних життєвих ситуацій, легше та оптимістичніше сприймати життя, а головне — самих себе. Гумористичні твори доводять нам, що навіть серйозні проблеми можна сприймати з гумором, і від того шанси на розв'язання цих проблем зовсім не зменшуються, а навіть навпаки! .. З відомих поетів-сатириків треба назвати, насамперед, Павла Глазового – відомого майстра слова, веселі й дотепні сатиричні твори якого давно вже полюбив читач. Вони користуються заслуженою популярністю в Україні й далеко за її межами.
  3. 3. ГУМОР - ЦЕ ЗБРОЯ БЕЗЗБРОЙНИХ Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 року в селі Новоскелєватка (нині Казанківського району, Миколаївської області) в сім’ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 році був призваний служити в армії. Учасник німецько-радянської війни . Після війни Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ. У 1950 році Глазовий закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О.М.Горького. У 1950– 1961 роках він — заступник головного редактора журналу «Перець», згодом заступник головного редактора журналу «Мистецтво».
  4. 4. ГУМОР - ЦЕ ЗБРОЯ БЕЗЗБРОЙНИХ Його гумористичні та сатиричні твори, особливо народні усмішки, знають мільйони українців по обидва боки океану. Життя письменника було сповнене болю за рідну землю, її природу, мову, історію, мистецтво... У цікавій, необтяжливій формі автор примушує читачів замислитися над проблемами, що мають величезне значення. За своє творче життя П.Глазовий написав чимало творів. Серед останніх книжок – “Вибрані усмішки” (1992), “Веселий світ і Чорна книга” (1996), збірка “Сміхослов” (1997). У них зібрані твори різних жанрів, зокрема байки, гумористичні, ліричні поезії, проза, жартівливі поеми, дитячі казки.
  5. 5. ГУМОР - ЦЕ ЗБРОЯ БЕЗЗБРОЙНИХ Невичерпними джерелами творчості гумориста є скарби живої мови, іскристі перлини народної мудрості. Гумор Павла Прокоповича – доброзичливий, веселодайний. Байкам притаманні дотепність й влучність. Чимало байок та мініатюр мають риси народного анекдоту. Його твори з задоволенням виконують майстри слова, народні артисти А. Литвинов, А. Паламаренко, а ще раніше лунали вони з вуст Андрія Сови. Творчість П.П. Глазового – життєдайна, вона є завжди відкритою сторінкою веселої вдачі українського народу, його доброго настрою.
  6. 6. ГУМОР - ЦЕ ЗБРОЯ БЕЗЗБРОЙНИХ Жив письменник у Києві на вулиці Льва Толстого, 25. Помер він 29 жовтня 2004 року. Похований П.П. Глазовий в Києві на Байковому кладовищі. Могила Павла Глазового У 2011 році в Києві, на будинку по вулиці Льва Толстого, 25, де з 1951 до 2004 року жив і творив поет-гуморист, встановлено гранітну меморіальну дошку.
  7. 7. ГУМОР - ЦЕ ЗБРОЯ БЕЗЗБРОЙНИХ
  8. 8. ГУМОР - ЦЕ ЗБРОЯ БЕЗЗБРОЙНИХ Коли у мене на могилі Чудесний виросте будяк, Хотів би я, щоб друзі милі Про мене згадували так: – Ти пам’ятаєш Глазового? Невже забув? Це ж той Павло, Який життя прожив для того, Щоб людям весело було.
  9. 9. ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ! Інтернет ресурси: • http://humour.ukrlife.org/glazoviy.htm • http://onlyart.org.ua/?page_id=33824 • http://www.poetryclub.com.ua/metrs.php?id=150&type=tvorch • http://poetyka.uazone.net/hlazovy/prodav05.html • http://kozatske.getbb.ru/viewtopic.php?f=35&t=3333 • http://www.ukrlit.vn.ua/ • http://gumoreska.org.ua/glazovij.html • http://liubavyshka.ru/photo/144-0-22327 • http://www.glazovoj.ru

×