Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Presentation by Oleksandr Shkuropat, Ukraine (UKR version) Second SIGMA Regional ENP East Conference on Public Procurement, Kyiv 29-30 May 2018

29 views

Published on

Presentation by Oleksandr Shkuropat, Ukraine (UKR version) Second SIGMA Regional ENP East Conference on Public Procurement, Kyiv 29-30 May 2018

Published in: Government & Nonprofit
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Presentation by Oleksandr Shkuropat, Ukraine (UKR version) Second SIGMA Regional ENP East Conference on Public Procurement, Kyiv 29-30 May 2018

 1. 1. ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ - контрольний орган сфери закупівель
 2. 2. Роль Держаудитслужби в системі закупівель Держаудитслужба (ДАСУ) - контрольний орган зі спеціальними повноваженнями у сфері закупівель, що визначені: -Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»; - статтями 7 та 7 1 Закону України «Про публічні закупівлі»; - спеціальним підзаконним нормативно-правовим актом (постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року № 631 «Про затвердження Порядку проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією України та її територіальними органами» (вносяться зміни).
 3. 3. Повноваження Держаудитслужби у сфері закупівель Держаудитслужба здійснює дослідження і перевірку правильності використаних закупівельних правил підконтрольними об'єктами на всіх етапах проведення закупівлі, а саме: Планування закупівлі Організація та проведення закупівлі Перевірка виконання умов договорів
 4. 4. Повноваження Держаудитслужби у сфері закупівель  Планування закупівлі На даному етапі здійснюється аналіз обґрунтованості потреби в закупівлі, формування очікуваної вартості, наявність фінансових ресурсів необхідних для закупівлі, перевіряється дотримання порядку визначення предмета закупівлі та вибору процедури.
 5. 5. Повноваження Держаудитслужби у сфері закупівель Організація та проведення закупівлі Даний етап включає перевірку повноти та своєчасності оприлюднення інформації про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу, правильності складання документів у сфері закупівель (річного плану, оголошень, тендерної документації, протоколів тендерного комітету, повідомлення про намір укласти договір, договору тощо), відповідність тендерних пропозицій учасників вимогам тендерної документації, дотримання порядку розгляду та оцінки тендерних пропозицій, правильність прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю та, дотримання законодавства під час укладання договору з переможцем торгів.
 6. 6. Повноваження Держаудитслужби у сфері закупівель Перевірка виконання умов договорів На даному етапі здійснюється перевірка правильності фінансових і бухгалтерських операцій у рамках виконання договорів укладених за результатами проведених закупівель (зокрема досліджуються договори про закупівлю, додаткові угоди до договорів, первинні документи, що підтверджують виконання договору (платіжні доручення, накладні, акти виконаних робіт (наданих послуг) тощо), бухгалтерські регістри). Також проводиться фактична перевірка закуплених (отриманих) замовником товарів, робіт, послуг шляхом проведення інвентаризації, обстеження та контрольного обміру.
 7. 7. Повноваження Держаудитслужби у сфері закупівель При здійсненні перевірки закупівель для визначення повноти розрахунків між замовником та учасником процедури закупівлі проводяться зустрічні звірки. Зустрічна звірка - метод документального та фактичного підтвердження у переможця торгів виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку замовника (проводиться у переможця торгів за фактичним місцем його знаходження).
 8. 8. СПРЯМОВАНІ БЕЗПОСЕРЕДНЬО НА КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ЗАКУПІВЕЛЬ ВКЛЮЧАЮТЬ КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ЗАКУПІВЕЛЬ ПЕРЕВІРКА ЗАКУПІВЕЛЬ МОНІТОРИНГ ЗАКУПІВЕЛЬ НОВА ФУНКЦІЯ ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ АУДИТ ІНСПЕКТУВАННЯ Шляхи реалізації повноважень Держаудитслужби у сфері закупівель
 9. 9. Мета проведення моніторингу Сприяння ефективному та прозорому здійсненню закупівель допомога замовнику дотримуватись законодавства у сфері закупівель попередження порушень Зменшити навантаження на замовника шляхом скорочення кількості контрольних заходів Запобігання ймовірності виникнення ризиків щодо можливих проявів корупції
 10. 10. Підстави для здійснення моніторингу закупівель: 1) дані автоматичних індикаторів ризиків; 2) інформація отримана від органів державної влади, органів місцевого самоврядування про наявність ризиків порушення (порушень) законодавства у сфері закупівель; 3) повідомлення у засобах масової інформації, що містять відомості про факти та обставини можливих порушень законодавства у сфері закупівель; 4) виявлені органом державного фінансового контролю порушення законодавства у сфері закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. 5) інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель.
 11. 11. Для аналізу даних, що свідчать про ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, можуть використовуватися: 1) інформація, оприлюднена в електронній системі закупівель; 2) інформація, що міститься в єдиних державних реєстрах; 3) інформація в базах даних, відкритих для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю; 4) дані органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, замовників та учасників процедур закупівель, що можуть бути отримані органами державного фінансового контролю у порядку, встановленому законом. Джерело інформації:
 12. 12. Здійснення моніторингу закупівлі: Оприлюднення рішення про початок проведення моніторингу закупівель Здійснення моніторингу закупівель (макс. строк 15 роб днів) Складання та затвердження висновку про результати моніторингу закупівель та його оприлюднення (протягом 3 роб. днів)
 13. 13. Обмін інформацією між Держаудитслужбою та Замовниками ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАМОВНИК Обмін інформацією здійснюється в електронному вигляді через електронний кабінет
 14. 14. Дії замовника щодо висновку за результатами встановлених порушень Держаудитслужбою: Оприлюднення Замовником інформації та/або документів: 1) Про усунення порушень; 2) Аргументовані заперечення до висновку (без оскарження); 3) Про причини неможливості усунення. Оскарження висновку про результати моніторингу до суду (протягом 10 роб. днів з дня опублікування висновку) У разі не усунення порушень за результатами моніторингу та якщо не оскаржене у суді, приймається рішення про призначення перевірки закупівель
 15. 15. Подальші дії органу державного фінансового контролю • Якщо замовником не усунуто порушення, визначене у висновку, і таке порушення матиме негативний вплив для бюджетів, і висновок не оскаржено до суду, то орган державного фінансового контролю проводить перевірку закупівлі відповідно до Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”. • У разі виявлення під час моніторингу закупівлі порушень щодо невідповідності опублікованих в електронній системі закупівель умов договору про закупівлю від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, орган державного фінансового контролю може проводити перевірку закупівлі відповідно до Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”.
 16. 16. Здобутки Держаудитслужби Упродовж 2012-2017 років та І кварталу 2018 року Держаудитслужба здійснила аналіз процедур закупівель на загальну суму 107,0 млрд гривень.
 17. 17. Здобутки Держаудитслужби За результатами аналізу процедур закупівель упродовж 2012 – 2017 років та 3 місяців 2018 року вдалося попередити порушень на загальну суму 36,6 млрд гривень.
 18. 18. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

×