Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Pентген

579 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Pентген

 1. 1.  Рентгенівськіпромені були відкриті в 1895 році в Німеччині Вільгельмом Рентгеном, на честь якого і названо. Це промені, на зразок світлових, мають проникаючу здатність. Вони відрізняються від світлових променів довжиною хвиль і енергією.
 2. 2. (1845-1923)Німецький фізик. У 1895 р.відкрив короткохвильовеелектромагнітневипромінювання –рентгенівські промені.Перша Нобелівська преміяз фізики була присудженаРентгену.Він сприяв швидкомупрактичному застосуваннюсвого відкриття в медицині.Конструкція створеної нимтрубки лежить в основісучасних приладів.
 3. 3. Пулюй Іван Павлович (1845 - 1918)15 лютого 1896 р. виступив з публічною доповіддю «Про невидимі промені та фотографування невидимого». У цій доповіді Пулюй ґрунтовно пояснив присутнім та на численних вдалих прикладах продемонстрував суть і особливості X-променів (так називав їх і Рентген), описав характерні властивості цих променів та їх відмінність від катодних. Пулюй ознайомив слухачів зі своїми фотознімками, зробленими за допомогою X- променів, які він одержав, використовуючи вакуумну лампу, сконструйовану ним ще 1880 року...
 4. 4. Рентгенівська трубка випускає рентгенівські промені. З трубки викачують повітря до однієї сто мільйонної початкового обєму. У скляній трубці знаходяться два електроди. Один називається «катод», він заряджений негативно. У ньому розташована вольфрамова котушка проводу, яка при нагріванні електричним струмом випускає електрони. Інший електрод – це «мішень», або «анод».
 5. 5. Рентгенівське проміння має великупроникну здатність відносно багатьохречовин, непрозорих для видимого світла. Вонопорівняно вільно проникає крізь речовини, якіскладаються з атомів з малою атомною масоюале помітно поглинається матеріалами, якіскладаються з атомів важких елементів. Якщорентгенівські промені проходять крізь обєкт знерівномірним розподілом густини, то навміщеному за обєктивом екрані абофотопластинці виникає тіньове зображенняобєкта, на якому розподіл освітленостівідповідає розподілу густини речовини в обєкті.Мязова тканина дає слабку тінь, а кістка —більш сильну.
 6. 6.  Рентгенівський знімок – це зображення тіні. Рентгенівські промені проходять крізь досліджувану ділянку тіла і переносять на плівку тіні досліджуваного предмета. На обидві сторони плівки наноситься світлочутлива емульсія. Після зйомки її проявляють як звичайну фотоплівку. Кістки та інші предмети, що не пропускають промені, виглядають на плівці темніше.
 7. 7. Завдяки своїм властивостям рентгенівськіпромені широко застосовуються в медицинідля виявлення змін в організмі і в техніці длявиявлення дефектів у деталях машин. Рентгенівські промені використовуютьсятакож у лікуванні злоякісних пухлин, оскількихворі клітини і тканини організму маютьпідвищену чутливість до їх дії. Томувідповідною дозою рентгенівського промінняможна стримувати ріст і навіть руйнуватихворі тканини організму, не пошкоджуючисусідніх здорових тканин.
 8. 8.  Рентгенівське випромінювання використовують у хімії для аналізу сполук й у фізиці на дослідження структури кристалів. Пучок рентгенівського випромінювання, проходячи через хімічну сполуку, викликає характерне вторинне випромінювання, спектроскопічний аналіз якого дозволяє хіміку встановити склад сполуки. При падінні рентгенівських променів, пучок розсіюється, що дозволить встановити внутрішню структуру кристала.
 9. 9. Дифракціонний метод застосовується для визначення міжатомних відстаней, виявлення напруг і дефектів і для визначення орієнтації монокристалів. По дифракціонній картині можна ідентифікувати невідомі матеріали, і навіть знайти присутність у зразку домішок і побачити їх.Значення рентгенівського дифракційного методу дає змогу побачити розташування атомів у різних хімічних зєднаннях, про характер перетинів поміж ними про дефекти структури. Головним інструментом отримання шенґенської інформації є дифракціонний рентгенівський метод. Рентгенівська дифракціонна кристалографія вкрай важлива для визначення структур складних великих молекул, як- от молекули (ДНК) – генетичного матеріалу живих організмів.
 10. 10. Рентгенівські промені існують не лише в лікарнях. Вони є також частиною природи. Зірки (як-от Сонце) випромінюють рентгенівські промені так само, як і видиме світло. Але вони не сягають Землі завдяки нашій атмосфері. Науковці фотографують віддалені зірки та галактики у видимому світлі і так само Венера роблять знімки Всесвіту в рентгенівському. Посилаючи рентгенівські супутники високо над атмосферою Землі, науковці зібрали промені на плівках. Ці Юпітер рентгенівські фотографії виявили предмети в тих місцях, де космос виглядає темним та порожнім.

×