Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Aкваріумні рослини азії

1,475 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Aкваріумні рослини азії

 1. 1. Підготував: вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ст. с. Висипівців Рій І. М.
 2. 2. Ознайомлення учнів із найбільш поширеними в акваріумах рослинами, що населяють біотопи Азії. В презентації представлені лише найпростіші в утриманні рослини, вирощувати які зможуть і акваріумісти-початківці.
 3. 3. Папороть, що утворює красиві плаваючі зелені острівці. Рослина дуже ніжна. Має виражений сезонний характер росту з періодом спокою взимку. Вимагає яскравого освітлення, температура води – 20- 28С.
 4. 4. Красива і невибаглива рослина для заднього або середнього плану висотою до 50 см. Утримувати рослину слід в тропічному акваріумі при температурі 24-25С. Вода повинна бути мякою, з нейтральною реакцією. До освітлення рослина невибаглива, деякий час може витримувати затінення.
 5. 5. Невибаглива рослина для заднього плану , висотою до 60 см. Але навіть за сприятливих умов зростає досить повільно. На відміну від інших видів апоногетонів не має розвиненої кореневої системи. Оптимальна температура води – 24-26С. Освітлення може бути помірним, проте чим яскравіше освітлення тим інтенсивніше забарвлення листків.
 6. 6. Невибаглива рослина заднього плану, висотою до 50 см, при сприятливих умовах може сягати і 70см. Цей вид має багато форм. Вимагає яскравого освітлення, погано переносить затінення. Температура води - 24-28 С. Необхідно контролювати кількість молюсків в акваріумі, оскільки вони можуть обїдати ніжні листки апоногетона.
 7. 7. Одна з найкрасивіших рослин тропічних рослин висотою до 60 см. Ціниться за красиві листки. Рослина дуже ніжна та дуже вибаглива до умов утримання. Барклайя дуже теплолюбна рослина, оптимальна температура 26-28С. Освітлення помірне.
 8. 8. Одна з найпоширеніших акваріумних рослин, висотою до 1 м. Розміщують валіснерію здебільшого на задньому плані і біля бічних стінок. Рослина невибаглива, добре росте протягом всього року. Для валіснерії необхідна мяка вода з температурою 20-28С. До освітлення невибаглива.
 9. 9. Одна з найпоширеніших акваріумних рослин висотою до 80 см. Розміщують валіснерію здебільшого на задньому плані і біля бічних стінок. Рослина невибаглива, добре росте протягом всього року. Для валіснерії необхідна мяка вода з температурою 20-28С. Вимагає дещо більшого освітлення ніж інші види валіснерій.
 10. 10. Невибаглива рослина висотою до 60 см для заднього плану. При сприятливих умовах росте досить швидко і виростає вище рівня води. Оптимальна температура води – 22-26С. Освітлення яскраве.
 11. 11. Одна із невибагливих рослин, особливо підходить для початківців, тому що росте майже в любих умовах. Рослина висотою до 40 см, тому підходить для заднього плану. Росте доволі швидко, тому вимагає постійного формування. Оптимальна температура – 245-28С. Освітлення яскраве.
 12. 12. Невибаглива рослина, що росте практично в любих умовах. Висота рослини до 50 см, тому рослина підходить для заднього плану. При сприятливих умовах може виростати вище рівня води. Оптимальна температура води – 22- 26С. Освітлення яскраве.
 13. 13. Красива і невибаглива рослина висотою до 50 см. Ідеальна рослина для початківців, створить баланс в акваріумі при його запуску. Її швидкий ріст попередить появу водорослей. Оптимальне розміщення в центрі акваріума. Може розвиватися і як плаваюча в товщі води рослина. Оптимальна температура – 24-28С. Освітлення – від помірного до яскравого.
 14. 14. Кладофора –це не рослина , а колонія зелених водоростей. В акваріумі служить прекрасним фільтром. Кладофору можна утримувати тільки в холодноводних акваріумах при температурі 18-20С, оскільки при вищій температурі колонія розпадається на окремі частини. Характер освітлення суттєвої ролі не відіграє.
 15. 15. Доволі рідкісна рослина в акваріумах, хоча особливих умов, крім простору не вимагає. Листки кринума можуть виростати до 2 м. Цибули при посадці слід заглиблювати в грунт на 1/3, щоб не загнили. Температура води – 22- 28С. Освітлення – від помірного до яскравого.
 16. 16. Красива рослина з довгими вузькими гофрованими листками, висотою до 50 см, яку вирощують на задньому плані або біля бокових стінок. Завдяки своїм декоративним характеристикам і відносній невибагливості широко поширена в акваріумах. Оптимальна температура – 24-28С. Освітлення може бути від помірного до яскравого. Краще росте в твердій воді.
 17. 17. Криптокорина Вендта дуже мінлива за забарвленням і формою листків. Розрізняють 4 форми криптокорини Вендта. Рослина середнього плану, висотою близько 25 см. Надає перевагу помірному освітленню, напівтінь, температуру 23 - 28 С.
 18. 18. Одна з найдрібніших криптокорин. Дуже гарно виглядає в першому ярусі акваріумних рослин, створює суцільний килим заввишки близько 5 см. Надає перевагу помірному освітленню, напівтінь, температуру 22 - 30 С.
 19. 19. Красива рослина з роду криптокорин, висотою до 25 см, яку висаджують на передньому плані. Рівномірно росте протягом року. Оптимальна температура води – 22-28С. Освітлення може бути від помірного до яскравого, може переносити затінення. Краще росте в твердій воді.
 20. 20. Рослина заднього або середнього плану, висотою до 50 см. Існує кілька форм цієї рослини. Має характерні вузькі зелені листки, нижня сторона яких – фіолетова. Інтенсивність забарвлення залежить від освітлення. Рослина важка у вирощуванні. Вимагає сильного освітлення, температура води 22 – 28С.
 21. 21. Одна з найкрасивіших рослин заднього плану. Висота рослини до 50 см. Лімнофіла слугує сховищем для мальків, активно насичує киснем і очищає акваріумну воду. Вимагає яскравого освітлення, температури - 23-26 С , чистої , свіжої води.
 22. 22. Невибаглива до складу води і освітлення рослина. Яванський мох легко прикріплюється до різних підводних предметів, тому підходить для декорування каміння, гілок дерев чи акваріумних приладів. Мох – добре сховище для мальків риб. Оптимальна температура -24-28С.
 23. 23. Одна з найпоширеніших акваріумних рослин висотою до 50 см. Оптимальна температура утримання - 22-26С. Вода в акваріумі повинна бути мякою, в твердій воді рослина деградує. Освітлення сильне.
 24. 24. Поширена акваріумна рослина , висотою до 40 см, яку культивують на середньому чи задньому плані акваріума або біля бокових стінок. Оптимальною для утримання є температура не нижче 24С. Добре росте у старій воді. Освітлення – яскраве.
 25. 25. Поширена акваріумна рослина , висотою до 30 см, яку культивують на середньому чи передньому плані акваріума або біля бокових стінок. Оптимальною є температура не нижче 24С. Добре росте у старій воді. Освітлення – від помірного до яскравого, може витримувати короткотривале затінення
 26. 26. Плаваюча на поверхні рослина із звисаючим вниз корінням. Коріння слугує місцем нересту багатьох риб, а також сховищем для мальків. Також коріння є природним фільтром, який очищає воду. Оптимальна температура 24-30С.
 27. 27. Красива і компактна рослина переднього плану, висотою до 10 см. При сприятливих умовах росте швидко, утворюючи густі зарості. Слід бути обережним з вибором мешканців акваріума, оскільки травоїдні риби поїдають листки погостемона. Рослина невибаглива до умов утримання.
 28. 28. Плаваючий на поверхні води ажурний яскраво- зелений мох, що утворює красиві острівці. Використовується в якості природнього субстрату для нересту риб і сховища мальків. Найкраще росте в мякій воді при температурі 22-26 С. Освітлення яскраве.
 29. 29. Рослина належить до рослин-космополітів, в тому числі і в Азіїї. Рослина невибаглива, тому широко поширена в акваріумах. Може рости на задньому плані і в товщі води. Роголисник світлолюбна рослина, оптимальна температура – 20С, чим вища температура , тим швидший ріст спостерігається. Рослина добре очищає воду.
 30. 30. Красива рослина заднього плану висотою до 60 см. Рослина невибаглива, проте, щоб отримати червоні листки потрібне яскраве освітлення. Температура води – 20- 30С.
 31. 31. Папороть, що плаває на поверхні води. В акваріумі створює “живий коврик” на поверхні, який захищає мешканців від світла, служить місцем нересту, схованки мальків. При сприятливих умовах росте досить швидко. Очищає воду від нітратів. Температура води – 15-30С. Освітлення вимагає яскравого.

×