Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Futbolas

604 views

Published on

Mįslės apie geografiją

Published in: Sports, Business, Real Estate
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Futbolas

 1. 1. FUTBOL AS Turas, kuriam apie sport ą žinių nereikia  by Jonas O škinis 2011 11 20
 2. 2.  Didžiausias pasaulio futbolo stadionas – ne “Marakana”, esantis Rio de Žaneire.... O “Gegužės 1-osios” stadionas Pchenjane. Bet kokiame mieste yra didžiausias futbolui skirtas ir naudojamas Europos stadionas? Pakanka nurodyti tik miestą, nors ir vardas žinomas. Palengvinimui vaizdelis:
 3. 3.  + Papildomas taškas už: O kokiame mieste dabar yra didžiausias futbolui naudojamas stadionas Lietuvoje ?
 4. 4.  Žaisdamos tarpusavyje Europos taurėse, komandos dažnai turi nukeliauti milžiniškus atstumus, pvz iš Islandijos į Izraelį ar Baku. Vis dėlto “labiausiai užknisančios kelionės” aukomis tapo komanda iš Velso “Cardiff City”, kuriai 1967 gruodį teko žaisti su Maskvos “Torpedo”. Kodėl ? Palengvinimui vaizdelis:
 5. 5.  Kai kurių šalių aukščiausiose futbolo lygose žaidžia komandos, įsikūrusios ne pagrindinėje, kontinentinėje dalyje, bet salose. Pavyzdžiui, Ispanijos La Liga varžosi Real Club Deportivo Mallorca, Estijos meistrų lygoje - FC Kuressaare . O kokios Europos šalies aukščiausioje futbolo lygoje žaidžia daugiausia komandų iš salų ? Vaizdelis ->:
 6. 6.  Iš kokio miesto yra dabar seniausias Lietuvos klubas , žaidžiantis tradiciniu pavadinimu ? Palengvinimui pasakysime, kad tik įsikūrusiame klube kartu žaidė vokiečiai, lietuviai, rusai ir žydai. Komanda į varžybas, priklausomai nuo atstumo, važiuodavo arba traukiniu, arba vežimais.
 7. 7.  Prie to pačio – vaizdelis iš kur važiuodavo
 8. 8.  Kuo Islandijos futbolo lyga iš principo skiriasi nuo kitų (Europos) futbolo lygų? Vaizdeliai yra, nors vargiai ar juose slypi atsakymas...
 9. 9.  Kas čia ir kuo tai ypatinga?
 10. 10.  Tai ištrauka iš interviu apie teisėjavimą Vokietijos lygoje. Kokia Steinhaus profesija? SPIEGEL ONLINE: How would you describe your style? Steinhaus: I believe that I am predictable and that I formulate my expectations quite strongly before the game so that everyone knows what they are. I sometimes work by making appeals, at other times with tough words, and, at times, simply with body language.
 11. 11.  Šių metų Europos futbolo pirmenybės vyks Lenkijoje ir Ukrainoje, 2018 Pasaulio čempionatas – Rusijoje . Jei norėtumėte nuvažiuoti pažiūrėti, koks miestas, kur bus žaidžiamos rungtynės yra arčiausiai nuo Kauno ?
 12. 12.  Tai – škotų menininko Roderick Buchanan darbas “Work In Progress”, atliktas jo gimtajame Glazge. Ką jis simbolizuoja?

×