Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH
IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO W RZESZOWIE
Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, Liceum Plastyczne
15 października 2015 roku, odbędzie się Jubileusz Zespołu Szkół Plastycznych
im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie.
W zwią...
Historia szkoły
POCZĄTEK
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych powstało w 1945 roku w
Sędziszowie Małopolskim. W pierwszych ...
Przeniesienie do Rzeszowa
W 1977 roku decyzją władz szkoła zostaje przeniesiona do Rzeszowa, do budynku Szkoły
Podstawowej...
Patron szkoły
Piotr Michałowski
Malarz polski, urodzony 2 lipca 1800 roku w Krakowie.
Najwybitniejszy przedstawiciel roman...
Tematyka twórczości
Piotra Michałowskiego
Tworzył pełne dynamiki sceny batalistyczne z wojen
napoleońskich (kilka wersji b...
Galeria Miejska ZSP
Szkoła
Specjalizacje
PROJEKTOWANIE GRAFICZNE
ARANŻACJA PRZESTRZENI
SNYCERSTWO
KOWALSTWO ARTYSTYCZNE I METALOPLASTYKA
CERAMIKA
Album fotograficzny
twórczości uczniów
Malarstwo i rysunek
Rzeźba
Koniec
Korzystałam z :
• http://www.zsp.resman.pl/index.php?id=jubileusz70
• https://www.google.pl/search?q=plastyk+rzesz%...
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka

432 views

Published on

Presentation

Published in: Art & Photos
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Prezentacja 70 lecia ZSP z muzyka

 1. 1. ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO W RZESZOWIE Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, Liceum Plastyczne
 2. 2. 15 października 2015 roku, odbędzie się Jubileusz Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. W związku ze zbliżającymi się obchodami Jubileuszu 70-lecia powstania szkoły, szkoła w imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zaprasza wszystkich byłych Pedagogów, Pracowników, Absolwentów, oraz tych, którzy czują się związani z Naszą Szkołą, do udziału w tym wyjątkowym święcie . Jubileusz zobowiązuje do nadania tej uroczystości szczególnej rangi tak, aby była znaczącym wydarzeniem, nie tylko dla społeczności szkolnej, ale wpisała się w poczet ważnych wydarzeń w środowisku lokalnym. JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY
 3. 3. Historia szkoły POCZĄTEK Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych powstało w 1945 roku w Sędziszowie Małopolskim. W pierwszych latach szkoła nosiła nazwę Miejska Szkoła Rzemiosł i Przemysłu Artystycznego powołana przez Ministerstwo Kultury i Sztuki na wniosek ówczesnych władz miasta Sędziszowa Małopolskiego. Inicjatorem i założycielem placówki był: artysta-malarz mgr Adam Hannytkiewicz, który został mianowany przez władze resortu kultury jej pierwszym dyrektorem. W 1947 roku zarządzeniem Ministra Kultury i Sztuki szkoła zostaje przemianowana na Publiczne Liceum Sztuk Plastycznych. Pierwszymi specjalnościami kształcenia była metaloplastyka oraz koronkarstwo. Z dniem 1 września 1964 roku otwarto nowy dział zawodowy - zabawkarstwo, które w 1970 roku przekształcono na nową, bardziej wszechstronną specjalność "formy użytkowe". Od 1967 roku szkoła otrzymała nazwę Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych.
 4. 4. Przeniesienie do Rzeszowa W 1977 roku decyzją władz szkoła zostaje przeniesiona do Rzeszowa, do budynku Szkoły Podstawowej nr 16 przy ulicy Staszica 16A. Tu rozpoczyna się drugi etap tworzenia i rozwoju szkoły w nowym środowisku. Kolejne lata to dostosowywanie i doskonalenie bazy dydaktycznej, specyficznej dla szkoły artystycznej. W 1983 roku oddano do użytku nowy budynek warsztatów szkolnych, ze specjalistycznymi pracowniami do nauki metaloplastyki, form użytkowych, a później wystawiennictwa i snycerstwa. Powstają nowe pracownie do nauki rysunku i malarstwa, rzeźby, pracownie językowe. Na bieżąco dostosowywana jest baza dydaktyczna niezbędna dla wymogów kształcenia i rozwoju szkoły. Wraz z wprowadzeniem reformy systemu oświaty, reformie ulega też szkolnictwo artystyczne. Od września 1999 roku obok 5-letniego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych zostaje utworzona6 - letnia Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych dla absolwentów szkół podstawowych. Od 1 września 2001 roku powołane jest 4 - letnie Liceum Plastyczne dla absolwentów gimnazjów.
 5. 5. Patron szkoły Piotr Michałowski Malarz polski, urodzony 2 lipca 1800 roku w Krakowie. Najwybitniejszy przedstawiciel romantycznego nurtu w dziewiętnastowiecznym malarstwie polskim. Pochodził z bogatej, ziemiańskiej rodziny, mającej dobra w Małopolsce, pod Krakowem i Przemyślem. Był średniozamożnym szlachcicem, bardzo pracowitym i gospodarnym, oszczędnym, przyzwyczajonym do prostego, prawie spartańskiego trybu życia. Prężny działacz społeczny, wzorowy urzędnik państwowy i postępowy ziemianin. Od dziecka ujawniał uzdolnienia muzyczne i plastyczne. Już jako trzynastoletni chłopiec pobierał lekcje rysunku u Michała Stachowicza.
 6. 6. Tematyka twórczości Piotra Michałowskiego Tworzył pełne dynamiki sceny batalistyczne z wojen napoleońskich (kilka wersji bitwy pod Somosierrą) i z powstania listopadowego. "Bitwa w wąwozie Samosierra" Twórca realistycznych, pełnych głębokiego wyrazu, portretów rodziny (zwłaszcza dzieci) i przyjaciół oraz znakomitych studiów głów chłopskich. "Seńko" ok. 1846 Ze szczególnym zamiłowaniem rysował i malował (olejno i akwarelą) konie, zaprzęgi, dyliżanse oraz bydło domowe. "Uparty koń"
 7. 7. Galeria Miejska ZSP
 8. 8. Szkoła
 9. 9. Specjalizacje PROJEKTOWANIE GRAFICZNE
 10. 10. ARANŻACJA PRZESTRZENI
 11. 11. SNYCERSTWO
 12. 12. KOWALSTWO ARTYSTYCZNE I METALOPLASTYKA
 13. 13. CERAMIKA
 14. 14. Album fotograficzny twórczości uczniów Malarstwo i rysunek Rzeźba
 15. 15. Koniec Korzystałam z : • http://www.zsp.resman.pl/index.php?id=jubileusz70 • https://www.google.pl/search?q=plastyk+rzesz%C3%B3w&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X& ei=bDk_VeKQAYT4yQPU8IKYDw&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=plastyk+rzesz%C3%B3w+ Monika Kwolek kl. II a LP 2015r.

×