Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Prezentacja Rajd Niepodległości_2014_cz._2

341 views

Published on

Rajd Niepodległości 2014

Published in: Lifestyle
  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

Prezentacja Rajd Niepodległości_2014_cz._2

  1. 1. Co Was czeka na trasie ??? Odcinek 2.
  2. 2. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Wielu z Was przeglądając dokumenty z rajdów turystycznych opisywanych punktami na mapie na pewno zauważyło drobne strzałeczki znajdujące się na mapie. Rodzi się pytanie - po co one tam są ?. Otóż pokazują one uczestnikom rajdu kierunek poruszania się (czyli czynią daną drogę jednokierunkową na jakimś konkretnym odcinku) oraz pokazują jak wyjechać z danego skrzyżowania - tylko na rajdzie.
  3. 3. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Spójrzcie na rysunek obok: Wczoraj “dojechaliśmy” prawidłową drogą z “A” do “100”. Dzisiaj chcemy pojechać od “100” do “32”. Uważajcie więc - najbliżej byłoby pojechać ulicą Żwirki i Wigury w dół od “100”, na skrzyżowaniu z Gagarina skręcić w prawo, potem lewo w Teligi i dalej prawo w Zacisze, prawo w Cieszkowskiego i gotowe - jesteśmy. Na pewno jest najbliżej, ale niestety nie jest to prawidłowy przejazd i organizator na pewno nie będzie machał ogonkiem jak zobaczy Waszą kartę drogową.
  4. 4. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Prawidłowy przejazd obrazuje zielona linia, a ja już tłumaczę dlaczego tak jest. Otóż czarna strzałka na skrzyżowaniu z Gagarina nakazuje nam jadąc z punktu “100” w dół przejechać to skrzyżowanie prosto (tak narysowane strzałki dotyczą tylko skrzyżowań przy których widnieją) Gdybyśmy jechali w drugą stronę ta strzałka nie dotyczyłaby nas. Czyli po zrobieniu tego co “chce strzałka” ruszamy dalej i nie skręcamy w Zacisze ponieważ czerwona strzałka umieszczona w tamtym miejscu informuje nas, że dla uczestników rajdu ulica Zacisze pomiędzy Teligi a Żwirki i Wigury jest jednokierunkowa i można nią jeździć tylko zgodnie z kierunkiem strzałki. Ruszamy więc dalej prosto do Wrzesińskiej, skręcamy w prawo i mamy problem - czyżby to był przejazd równorzędny??? Po wnikliwej analizie (hihihiiiii zmierzeniu kartką) pilot mówi prawo w Teligi (i ma rację), potem lewo Zacisze i prawo Cieszkowskiego i “hir ju ar” :-)
  5. 5. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Zaraz!!! A dlaczego nie pojechać “górą” - dobiegł głos z sali - Pytanie jak najbardziej na miejscu, ale zauważcie, że na końcu Żwirki i Wigury znajduje się zielona strzałka, która nakazuje nam jadąc od punktu “100” w górę na tym skrzyżowaniu skręcić w prawo. Analogicznie do czarnej strzałki, gdybyśmy jechali ulicą Grudzińskiego to na skrzyżowaniu ze Żwirki i Wigury możemy skręcać gdzie nam się podoba - o ile na końcu manewru jest gdzie wjechać :-) :-) :-)
  6. 6. Jazda po mapie Tajemnicze strzałki na mapie Mam nadzieję, że zrozumieliście : -) Jeżeli macie pytania poprosimy o wpisywanie ich w komentarzach na naszym facebooku. „Do zobaczenia” przy lekturze kolejnego odcinka 

×