Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Dobrotety (Praha, červen 2014)

Loading in …3
×

Check these out next

1 of 10 Ad
1 of 10 Ad
Advertisement

More Related Content

Advertisement

Dobrotety (Praha, červen 2014)

  1. 1. Dobré odpoledne! Dnes vám představím Dobrotety. Dobrotety jsou sdružením dobrovolníků – především maminek – které působí v mnoha nemocnicích po celé republice. Proč zrovna Dobrotety? Protože jsme dobré tety, které přináší dobro pro maminky a miminka.
  2. 2. podporujeme maminky předčasně 
 narozených dětí Dítě je spokojené, když je spokojená maminka. My, Dobrotety, podporujeme maminky. A které konkrétně? Maminky nedoušků, tedy miminek, která přispěchala na svět příliš brzy.
  3. 3. Připadá vám toto miminko spokojené? Je zachumlané, obejmuté ve speciálním pelíšku. Inkubátor nahrazuje na dlouhé měsíce maminčino bříško. Na nadstandardní vybavení nemají nemocnice peníze. Proto Dobrotety takto vybavily již osm inkubátorů.
  4. 4. každé 10. se narodí předčasně Věděli jste, že každé desátédítě se narodí předčasně?Počty nedoušků každoročně narůstají. Předčasný porodmůže překvapit kteroukolimaminku, přesto málokterá o něm slyšela dříve než ji potkal. Česká republika patří v péči o nedoušky ke světové špičce. Jen často chybí lidský přístup.
  5. 5. Anička se narodila o dva měsíce dříve. Kvůli komplikacím v nemocnici strávila téměř 4 měsíce. Díky Dobrotetám si hověla na podhlavníčku a v barevných peřinkách. V barevné postýlce se i přes hadičky jistě cítí lépe než ve strohém inkubátoru.
  6. 6. Maminky tráví první společné chvíle se svými nedoušky při klokánkování. Miminko leží na hrudi maminky po dobu tří hodin. Dobrotety darovaly do nemocnic již šest pohodlných křesel pro klokánkování.
  7. 7. Maminky maminkám. dobrotety rozdávají radost a podporu Zajímají nás příběhy maminek. Zpříjemňujeme pobyt v nemocnici. Šijeme, háčkujeme či pleteme pro miminka. Setkáváme se na tvořivých dílničkách, kde vyrábíme přáníčka a dárky pro maminky nedoušků. I drobný dáreček přinese maminkám úsměv, protože ví, že v tom nejsou samy.
  8. 8. Dobrotety se setkávajís maminkami přímo naodděleních, kde přinášíodpovědi na otázky aspřízněnou duši kpovídání.
  9. 9. Chceš pomáhat? ! Ozvi se mi! Jsme na začátku. A potřebujeme vaši pomoc. ! Ať už jste grafik, PR, obchodník či copywriter. ! Darujte nám vaše zkušenosti, váš čas. Možná zatím netušíte jak nám můžete pomoci? Ozvěte se mi a jistě najdeme společnou cestu.
  10. 10. hanka@dobrotety.cz www.dobrotety.cz Potřebujeme také propagaci. Pokusme se společně zrušit tabu kolem tématu předčasně narozených dětí.! Můžete o nás napsat článek? Umístit banner na váš web? Máte jiný nápad? Neváhejte a pomozte nám, Dobrotetám.

×