Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
PODSUMOWANIE IV EDYCJI PROGRAMU YBP
IV Edycja Programu YBP
Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod
a...
IV Edycja Programu YBP
Program YBP wspiera młode osoby w wieku 18-35 lat, które chcą założyć firmę, lub prowadzą ją
do 3 l...
Efekty IV Edycji Programu YBP
IV Edycja Programu Youth Business Poland w liczbach
Godzin mentoringu o łącznej wartości 700...
Efekty IV Edycji Programu YBP
Patroni YBP
Główni Partnerzy YBP
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

of

Podsumowanie IV edycji YBP 2014-15 Slide 1 Podsumowanie IV edycji YBP 2014-15 Slide 2 Podsumowanie IV edycji YBP 2014-15 Slide 3 Podsumowanie IV edycji YBP 2014-15 Slide 4 Podsumowanie IV edycji YBP 2014-15 Slide 5
Upcoming SlideShare
SEKCJA PSYCHOLOGII BIZNESU - PREZENTACJA
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0 Likes

Share

Download to read offline

Podsumowanie IV edycji YBP 2014-15

Download to read offline

Ponad 100 nowych miejsc pracy i około 50 nowych otwartych firm - to efekty trwającego rok programu IV edycji YBP. Dziękujemy naszym mentorom, partnerom i sponsorom, dzięki współracy i zangażowaniu trzech sektorów, możemy z powodzeniem wspierać polską przedsiębiorczość i tworzyć nowe miejsca pracy! W ramach projektu prowadzony był cykł aktywności; mentoringu, profesjonalnych szkoleń i projektów akceleracyjnych. Więcej inf. w prezentacji.

Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata. YBI zrzesza aktualnie 25 000 mentorów co czyni go największym i jednym z najstarszych programów mentoringowych na świecie.
Celem Youth Business Poland jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, aby mogli otwierać firmy i tworzyć nowe miejsca pracy.
Program YBP zrzesza aktualnie ponad 100 mentorów i jest to największy w Polsce program mentoringowy wspierający młode osoby w rozwoju własnych firm. YBP organizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny, współorganizatorem programu w Polsce jest firma konsultingowa Coaching Center.

Kluczową formą wsparcia młodych przedsiębiorców w zakładaniu i rozwoju firmy w YBP jest półroczny Indywidualny Mentoring Biznesowy. Mentoring w YBP posiada 8 letnią tradycję, a jego standardy zostały wypracowane na podstawie sprawdzonych w praktyce standardów i największych na świecie organizacji mentoringowych takich jak Youth Business International, EMCC – Europejskie Centrum Mentoringu i Coachingu, oraz International Mentoring Association.

Szkolenia i warsztaty biznesowe prowadzone są w dwóch formach:
• W formie otwartych szkoleń i warsztatów w ramach cyklu Kompas Przedsiębiorczości. Organizowane szkolenia są ogłaszana na stronie fundacji i FB i na każde szkolenie początkujący przedsiębiorcy zapisują się oddzielnie w zależności od indywidualnych potrzeb i dostępności czasowej.
• W formie procesowej i projektowej – jest to kompleksowy cykl 6 warsztatów realizowany dwa razy do roku w formie projektu Katalizator Rozwoju Firmy.

Program skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat, które:
• planują założyć własną firmę, w tym osoby bezrobotne,
• już działają lecz nie mają jeszcze zarejestrowanej działalności,
• prowadzą własną działalność gospodarczą, nie dłużej niż trzy lata

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

Podsumowanie IV edycji YBP 2014-15

 1. 1. PODSUMOWANIE IV EDYCJI PROGRAMU YBP
 2. 2. IV Edycja Programu YBP Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata. Youth Business Poland organizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny. Współorganizatorem Programu YBP jest firma konsultingowa Coaching Center. Program Youth Business Poland to program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zminimalizować ryzyko porażki i zwiększyć ich szanse na sukces firmy. Misją YBP jest zapewnienie wysokiej jakości kompleksowego i skutecznego wsparcia dla młodych ludzi, aby mogli otwierać i rozwijać firmy, oraz tworzyć nowe miejsca pracy. IV edycja Programu YBP, realizowana była w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w partnerstwie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa. Dzięki wsparciu Wolontariuszy, Sektora Państwowego i Biznesu, możemy wspólnie przeciwdziałać bezrobociu wśród młodych osób, tworzyć nowe miejsca pracy. SEKTOR PAŃSTWOWY BIZNESNGO
 3. 3. IV Edycja Programu YBP Program YBP wspiera młode osoby w wieku 18-35 lat, które chcą założyć firmę, lub prowadzą ją do 3 lat i są w początkowej fazie jej rozwoju oraz spełniają co najmniej jedno z poniższych kryteriów: W zależności od potrzeb i charakterystyki grupy docelowej, uczestnicy Programu YBP otrzymali indywidualnie dobrany rodzaj wsparcia w ramach prowadzonych przez fundację inicjatyw. OSOBY BEZROBOTNE I W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ INNOWACYJNE POLSKIE POMYSŁY PRZEDSIĘBIORSTWA SPOŁECZNE MŁODE FIRMY, KTÓRE TWORZĄ NOWE MIEJSCA PRACY Mentoring YBP. Indywidualne, 6-miesięczne wsparcie młodego przedsiębiorcy przez doświadczonego mentora. Program zakłada objęcie mentoringiem co najmniej 80 młodych przedsiębiorców rocznie. Mentorzy YBP są wolontariuszami, posiadają wieloletnie doświadczenie biznesowe i przechodzą profesjonalne szkolenia. Projekt Katalizator Rozwoju Firmy. Stworzony na podstawie najlepszych praktyk YBP, YBI i Cambridge Judge Business School. Kompleksowe wsparcie w postaci mentoringu indywidualnego i szkoleń Celem projektu jest kompleksowe przygotowanie grupy 25 osób do prowadzenia firmy. Szkolenia Kompas Przedsiębiorczości. Celem Kompasu Przedsiębiorczości jest wskazywanie kierunków rozwoju, możliwych ścieżek, którymi może podążyć osoba przedsiębiorcza oraz bycie drogowskazem w zakresie wykorzystania wiedzy biznesowej.
 4. 4. Efekty IV Edycji Programu YBP IV Edycja Programu Youth Business Poland w liczbach Godzin mentoringu o łącznej wartości 700 000 zł w Polsce Uczestników szkoleń podniosło swoje kompetencje przedsiębiorcze Stworzonych miejsc pracy w YBP w 2014r. Mentorów w całej Polsce Uczestników wzięło udział w 6-miesięcznym procesie mentoringu Firm stworzonych w ramach działalności YBP w 2014r. 110 189 92 1000 57 112
 5. 5. Efekty IV Edycji Programu YBP Patroni YBP Główni Partnerzy YBP

Ponad 100 nowych miejsc pracy i około 50 nowych otwartych firm - to efekty trwającego rok programu IV edycji YBP. Dziękujemy naszym mentorom, partnerom i sponsorom, dzięki współracy i zangażowaniu trzech sektorów, możemy z powodzeniem wspierać polską przedsiębiorczość i tworzyć nowe miejsca pracy! W ramach projektu prowadzony był cykł aktywności; mentoringu, profesjonalnych szkoleń i projektów akceleracyjnych. Więcej inf. w prezentacji. Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata. YBI zrzesza aktualnie 25 000 mentorów co czyni go największym i jednym z najstarszych programów mentoringowych na świecie. Celem Youth Business Poland jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, aby mogli otwierać firmy i tworzyć nowe miejsca pracy. Program YBP zrzesza aktualnie ponad 100 mentorów i jest to największy w Polsce program mentoringowy wspierający młode osoby w rozwoju własnych firm. YBP organizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny, współorganizatorem programu w Polsce jest firma konsultingowa Coaching Center. Kluczową formą wsparcia młodych przedsiębiorców w zakładaniu i rozwoju firmy w YBP jest półroczny Indywidualny Mentoring Biznesowy. Mentoring w YBP posiada 8 letnią tradycję, a jego standardy zostały wypracowane na podstawie sprawdzonych w praktyce standardów i największych na świecie organizacji mentoringowych takich jak Youth Business International, EMCC – Europejskie Centrum Mentoringu i Coachingu, oraz International Mentoring Association. Szkolenia i warsztaty biznesowe prowadzone są w dwóch formach: • W formie otwartych szkoleń i warsztatów w ramach cyklu Kompas Przedsiębiorczości. Organizowane szkolenia są ogłaszana na stronie fundacji i FB i na każde szkolenie początkujący przedsiębiorcy zapisują się oddzielnie w zależności od indywidualnych potrzeb i dostępności czasowej. • W formie procesowej i projektowej – jest to kompleksowy cykl 6 warsztatów realizowany dwa razy do roku w formie projektu Katalizator Rozwoju Firmy. Program skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat, które: • planują założyć własną firmę, w tym osoby bezrobotne, • już działają lecz nie mają jeszcze zarejestrowanej działalności, • prowadzą własną działalność gospodarczą, nie dłużej niż trzy lata

Views

Total views

1,324

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

119

Actions

Downloads

4

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×