Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

FİZİBİLİTE İLE DOĞRU PROJELER

2,776 views

Published on

DOĞRU, SAĞLIKLI VE GERÇEKÇİ VERİLERLE HAZIRLANMIŞ FİZİBİLİTELER GERÇEĞE EN YAKIN SONUÇLARI VEREREK BAŞARILI PROJELERİ SEÇİP, KÖTÜ PROJELERİ HAYATA GEÇMEDEN GÖRMEMİZİ SAĞLAR.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

FİZİBİLİTE İLE DOĞRU PROJELER

 1. 1. FİZİBİLİTE İLE DOĞRU PROJELER proje fikrinize para bulmanız, kaynaklarınızı doğru projeye harcamanız için fizibilite eğitimi y
 2. 2. İçindekiler Fizibilite Nedir ? Nerelerde Kullanılır Kimler Katılmalı Sonuç
 3. 3. Bölüm I Fizibilite Tanımı
 4. 4. Fizibilite Nedir Fizibilite; olabilirliği üzerinde çalıştığınız projeleri teknik, finansal ve ticari seviyelerde tanımlamanıza yarayan, şirketinizin yapmak istediği yatırımları desteklemek için kullanılan numerik bir proje seçim aracıdır.
 5. 5. Fizibilite; yatırımları desteklemek için kullanılan numerik bir proje seçim aracıdır. “Başarılı projeler ve iş sonuçları için yapmanız gereken, bizimle başlamak….”
 6. 6. BÖLÜM II Nerelerde Kullanılır ?
 7. 7. Fizibilite Çalışmaları Projeler doğası gereği belirsizliklerle doludur. Seçilecek projenin en doğru proje olması, kurumun kaynakları ve stratejik hedefleri açısından son derece önemlidir. Yanlış tercihler, kaynakların boşa gitmesi, reputasyon ve motivasyon kaybı gibi son derece olumsuz sonuçlar doğurabilir.
 8. 8. Fizibilite Çalışmaları •Proje sponsorunun maliyet ve faydalar hakkında net olabilmesi, belirsizlikleri ve olumsuzlukları ortadan kaldırarak sağlıklı kararlar verebilmesi için fizibilite, önemli bir araçtır.
 9. 9. Fizibilite Çalışmaları •Bu eğitimimiz sayesinde; proje fikrinizin mantıklı ya da gereksiz olduğuna karar verebilir, karlı bir projenin nakit akışlarını değerlendirebilir, yapmayı planladığınız yatırımın geri dönüş süresini daha gerçekçi değerlendirebilirsiniz.
 10. 10. Stratejik Proje Seçimi ve Fizibilite Sertifika Programı 2 gün süren eğitimde, kurumun proje havuzundaki aday projelerin kurum strateji ve hedeflerine uygun olarak seçilip fizibilite analizi süreçleri anlatılacaktır.
 11. 11. BÖLÜM III Kimler Eğitimlere ve Çalışmalara Katılmalı ?
 12. 12. Kimler Katılmalı ? •İş Fikrini Hayata Geçirmek İsteyenler, •Yatırımını Doğru Yönlendirmek İsteyenler, •Kurumun Yatırım Programını Hazırlayanlar, •Yatırım Programında Yer Almak Üzere Proje Teklifi Verenler, •Projeleri Seçenler, •Fizibilite Hazırlama Ve Değerlendirme Konusunda Kendini Yetiştirmek İsteyenler
 13. 13. Kurumların değişen koşullara hızla uyum sağlayabilmeleri, etkin ve verimli sonuçlar elde edebilmeleri için projelerin kapsam, zaman ve bütçe sınırları içinde tamamlanması gerekir. Bu nedenle kaynakların, zamanın, kapsamın ve malzemenin doğru planlaması ve doğru yönetilmesi çok önem kazanmaktadır. DOĞRU, SAĞLIKLI VE GERÇEKÇİ VERİLERLE HAZIRLANMIŞ FİZİBİLİTELER GERÇEĞE EN YAKIN SONUÇLARI VEREREK BAŞARILI PROJELERİ SEÇİP, KÖTÜ PROJELERİ HAYATA GEÇMEDEN GÖRMEMİZİ SAĞLAR.
 14. 14. BÖLÜM V Sonuç
 15. 15. Sonuç Günümüzde birçok yatırımcı ve yönetici çeşitli iş projeleri ile karşılaşmaktadır. Bazı projeler çok parlak gibi görünmekte bazıları ise değerlendirmeye bile girememektedir. Peki, bu elemeleri doğru ve gerçekçi yöntemlerle mi yapıyoruz? “Stratejik Proje Seçimi ve Fizibilite Eğitimi” bu temel sorunun cevabını sizlere buldurtmaktadır.
 16. 16. PROJE EĞİTİM MERKEZİ Proje Yöneticiliğinin günümüzde uluslararası normları belirlenmiş bir meslek olarak, Dünya’da kabul görmüş olması, en çok kazanan meslekler sıralamasında Avukatlıktan sonra 2. Sırada (PWC’nin çalışması)dır. Sosyal Medyada Biz Detaylı Bilgi İçin Lütfen Tıklayın

×