Srodowisko pp trimen2 ah

598 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
598
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
66
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Srodowisko pp trimen2 ah

 1. 1. TriMen Chemicals Przemysław Pilaszek
 2. 2. Firma TriMen Chemicals S.A. z siedzibą w Łodzi została założona w roku 1998 jakospółka cywilna trzech studentów Politechniki Łódzkiej. Firma specjalizuje się w syntezach ibadaniach na zlecenie dla firm farmaceutycznych oraz biotechnologicznych. Zakres kompetencji obejmuje typowe syntezy na zlecenie w skali od miligramów dokilkuset gram, syntezę bloków budulcowych oraz usługi z zakresu chemii medycznej.Szczególnie dobrze TriMen czuje się w realizacji kontraktów badawczych na zasadach FTEgdzie potrafi wnieść do współpracy wartość dodaną wynikającą z dużego doświadczenia,świetnego zespołu badawczego oraz kompetencji w zarządzaniu projektami.
 3. 3. AK ScientificW 2011 roku firma, korzystając z ponad dekady doświadczeń na polu pozyskiwaniaodczynników do syntez, wyjść z propozycją do polskich naukowców oraz firm, i dać immożliwość pozyskiwania surowców i substratów do badań w najniższych możliwychcenach przy zachowaniu jakości.Obecnie firma TriMen jest przedstawicielem na Polskę firm Fluorochem (UK), TCI(JPN) oraz AK Scientific (USA). Na zasadach niewyłączności współpracuje zkilkudziesięcioma innym podmiotami z całego świata. Ambicją firmy jest stać siębrokerem odczynników, tak aby żadne z zapytań klientów firmy nie pozostało bezodpowiedzi. Firma TriMen sprzedaje również własne produkty pod szyldem Advamacs, który obejmuje aminokwasy oraz ich ciekawe pochodne, odczynniki do syntezy peptydów i białek.
 4. 4. Oddziaływanie firmy na środowisko:• Emisja do powietrza (rozpuszczalniki organiczne),• Gospodarka wodno – ściekowa (śladowe ilości rozpuszczalników organicznych),• Wytwarzanie odpadów (odpady niebezpieczne, komunalne),• Wprowadzanie na rynek opakowań (z tworzywa, szklane).
 5. 5. Wywiązywanie się z obowiązków środowiskowych: W zakresie ochrony i oddziaływania na środowisko firma TriMen działa w oparciu o wydane zezwolenie na wytwarzanie odpadów, Firma zobowiązana była również do zgłoszenia dygestoriów, TriMen składa obecnie następujące dokumenty do odpowiednich instytucji w wymaganych prawem okresach: • zbiorcze zestawienie informacji o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat, • roczne zestawienie odpadów, • OPAK-3.
 6. 6. Wywiązywanie się z obowiązków środowiskowych: Firma posiada podpisane umowy z odbiorcami odpadów komunalnych oraz ścieków, Prowadzi aktualną ewidencję powstających odpadów oraz ewidencję przekazanych odpadów, Prowadzi selektywną zbiórkę odpadów na terenie całego przedsiębiorstwa.
 7. 7. WODA PRACOWNICY ODPADY KOMUNALNEENERGIAELEKTRYCZNA PROCESY PRODUKCYJNE ŚCIEKI Przygotowanie Synteza Analiza PRODUKTYSUBSTRATY Oczyszczanie Dokumentacja Spedycja ODPADYPALIWA TRANSPORTSILNIKOWE CO2GAZ OGRZEWANIEOLEJ OPAŁOWY
 8. 8. źródła własne PRACOWNICY ODPADY SEGREGACJA WODA KOMUNALNE ENERGIA ELEKTRYCZNA ULEPSZONE PROCESY ŚCIEKI PRODUKCYJNE Przygotowanie Synteza Analiza PRODUKTY SUBSTRATY ENVIRONMENTALLY Oczyszczanie Dokumentacja Spedycja ODPADY PALIWA RECYCLING TRANSPORT TRANSPARENT ? SILNIKOWE CO2 ZRĘBKI OGRZEWANIE PELLETY SPRZEDAŻ CIEPŁAźródła własne ASYMILACJA W ROŚLINACH
 9. 9. Dziękuję za uwagę

×