Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Twoje szanse na dziecko. Międzynarodowy Dzień Rodzin

56 views

Published on

Prawie 2,5 miliona Polaków ma problemy z poczęciem dziecka
Zaburzenia tego typu przybierają różne postaci: bezpłodność i niepłodność. Bezpłodność to stan nieodwracalny i trwały, którego nie da się wyleczyć. Wiąże się np. z brakiem macicy u kobiety czy brakiem jąder u mężczyzny. Bezpłodna para może stworzyć rodzinę, adoptując dziecko. Niepłodność nie jest natomiast stanem trwałym, dlatego jej odpowiednia diagnostyka i leczenie umożliwiają poczęcie i urodzenie zdrowego dziecka.
Dowiedz się więcej na http://prekoncepcja.pl/

Published in: Health & Medicine
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Twoje szanse na dziecko. Międzynarodowy Dzień Rodzin

  1. 1. PAR W POLSCE DOTYKA PROBLEM NIEPŁODNOŚCI POLAKÓW BEZSKUTECZNIE STARA SIĘ O DZIECKO TWOJE SZANSE NA DZIECKO 15 MAJA, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY PŁODNOŚĆ A WIEK MATKI W JAKI SPOSÓB PARY Z PROBLEMAMI Z PŁODNOŚCIĄ ZACHODZĄ W CIĄŻĘ JAKIE MASZ SZANSE NA DZIECKO? Rozwój medycyny sprawia, że nawet 80% par z problemami z zajściem w ciążę zostanie rodzicami. W około 80% przypadków nie są konieczne techniki wspomaganego rozrodu (inseminacja domaciczna czy in vitro). Dowiedz się więcej na prekoncepcja.pl 1,5 MLN 2,5 MLN 80%80% Niepłodność spowodowana problemami zdrowotnymi dotyczy w takim samym stopniu kobiet, jak i mężczyzn. KOGO DOTYKA PROBLEM NIEPŁODNOŚCI? 400 tysięcy komórek jajowych 100 tysięcy komórek jajowych 50 tysięcy komórek jajowych 25 lat 40/60 % 30 % naturalnymi sposobami dzięki metodom wspomaganego rozrodu 35 lat 30 lat Źródła: 1VanderPal-deBruinKMetal.Pre-conceptioncounsellinginprimarycare:prevalenceofriskfactorsamongcouplescontemplatingpregnancy.PaediatrPerinatEpidemiol.2008May;22(3):280-7. http://natemat.pl/8161,problem-nieplodnosci-dotyczy-juz-15-proc-par-panstwo-nie-oferuje-im-praktycznie-zadnej-pomocy|http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepłodność|http://www.depositphotos.com/ 40%40%

×